Autor Tema: Pomoc oko izbora blica..  (Pročitano 5059 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Pomoc oko izbora blica..
« poslato: Oktobar 05, 2010, 06:39:55 posle podne »
pozdrav!
ubrzo cu kupiti canon 5d mk2 i hteo bi uzeti neki externi blic kompatabilan s aparatom..i da,hteo bi wireless da bude.
da li za to aparat mora imati predispozicije,treba li neki posebni prikljucak za to..!?
hvala na odgovorima.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora blica..
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2010, 07:12:22 posle podne »
Pozdrav,

za tu napravu, verujem da je samo ovo preporuka:

http://pcfoto.biz/canon-580ex-ii

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora blica..
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2010, 07:35:56 posle podne »
hvala  :)
taj sam i ja zapazio! al nepise tu da je wireless pa sam zato i zapoceo temu..
tnx jos jednom!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora blica..
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2010, 07:48:09 posle podne »
A ja ipak mislim da potrazis drugog proizvodjaca ako ti je wireless prioritet.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora blica..
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 05, 2010, 08:53:57 posle podne »
Zdravo Damire,
pokusacu da ti pomognem, jer imam isti aparat i koristim vec wireless, mada sam
jos pocetnik na tom polju...
Imam za tebe tri predloga, a ti razmisli ili sacekaj da te ovde iskusniji clanovi bolje posavetuju.

Prva varijanta je  "Elinchrom skyport Speed" koji se sastoji (kao i drugi) od predajnika i prijemnika i veoma je
pouzdan, i sam ga koristim. Cena mu je oko €150. Nedostatak ovog proizvoda je sto ne podrzava Canonov ETTL,
pa moras sve u manuelnom modu da podesavas. Za pocetnike na ovom polju ne bas od velike prednosti, mada tako uspevam
najbolje nesto vise da naucim.


Drugi prelog bi bio PocketWizard MiniTT1+PocketWizard FlexTT5. Ovo je luksuz varijanta i kosta vise nego sam blic, oko €450-€500.
To mu je i jedina mana, sve ostalo kod PocketWizard-a funkcionise besprekorno. Jedini je koji podrzava ETTL, kao i High-Speed Sync-Modus
sto te cini veoma fleksibilnim u mnogim situacijama i ne ogranicava te kao Elinchrom sa maksimumom od nekic 1/250 (ovo nisam siguran)



Treca mogucnost, i najinteresantnija, barem po meni... je novi Pixel King Wireless TTL Flash Trigger!
To je proizvod koji treba ovih dana, ako vec nije, da se pojavi na trzistu i ima sve prednosti koje imaju i prva dva a to su:
mogucnost ETTL, High-Speed Sync-Modus do 1/8000...znaci sve kao Wizard-ov model i drugo,
cena, mada jos nezvanicna (barem ja nemam informaciju) oko $150-$160!?


Nadam se da sam bar malo uspeo da ti pomognem, verujem da ce iskusnije "kolege" imati sta da dodaju,
ali od mog skromnog iskustva za sada, toliko!

Pozdrav Bole

http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora blica..
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 06, 2010, 09:57:35 pre podne »
A st-e2?

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora blica..
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 06, 2010, 08:14:47 posle podne »
Slazem se sa Mihailom,
Canon ST-E2, ujedno i jedini original Canon-ov proizvod (na zalost) ali ima i dosta mana...
Ako te (ne)funkcije ne ogranicavaju mozes da rasmislis i o njemu.
ST-E2 ima "opticki" umesto kao gore spomenuti modeli "radio" prenos. Za studijsko odnosno
fotografisanje u zatvorenom prostoru moze da bude sasvim dovoljno. Kad se izadje napolje,
narocito po suncanom danu, ST-E2 biva neprecizan odnosno nepouzdan i to vec na relativno malom odstojanju.
Sem toga, cena je minimum oko €180, a ne treba zaboraviti ni baterije tipa 2CR5 koje kostaju poprilicno.
Ipak, vredi razmisliti ili ako imas mogucnost da ga isprobas, pa ako ti odgovara...

Pozdrav Bole
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pomoc oko izbora blica..
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2010, 12:24:00 pre podne »
ST-E2 ima i vrlo pozitivne strane. Npr. SJAJNI AF-Assist, koji omogućava AF i u situacijama gde se aparat inače komotno gasi.

Ja sa baterijama nisam imao problem. Jedna 2CR5 košta cca 500 dinara, a uz neartikulisano škljocanje izdržava ~1500 snimaka. Znači - nije veliki trošak.

Drugo rešenje su kineski okidači, tipa PT-04, TR0x itd. Koštaju 4000-7000 dinara i uglavnom rade i bolje nešto što koštaju.

Pozdrav