PCFOTO.BIZ > Vesti i obaveštenja

[važno] Kačenje fotografija sa eksternih servera

(1/5) > >>

StORM48:
Iako se mnogi forumi, kao što možda znate, bore protiv tovarenja servera gomilom fotografija, mi se borimo u suprotnom smeru - mi insistiramo da što više fotografija bude okačeno ovde, a razlozi su vrlo jednostavni. Sve dok pcfoto forum postoji (a nemamo nameru da prestane da postoji), fotografije će biti tu, kao trag vašeg i našeg rada, napredovanja, hronologije događaja, sazrevanja u smislu fotografije itd.

Čemu ovo pisanije?

Pa, recimo da mi se ne sviđa trenutni trend što se tiče nekih eksternih servera za upload fotografija. Već sam navikao da onaj ušljivi ImageShack i Photobucket "rade" očajno, često pucaju, gube linkove, a vala i brišu fotografije po nekom random sistemu. Na žalost, to se u poslednje vreme sve češće dešava i sa flickr sajtom, pa primetih da pogođenih ima i kod nas. Konkretno, kada fotografija nestane iz nekog razloga, bilo da ju je korisnik obrisao sa svog profila na tom servisu ili su to uradili administratori samog servisa, na forumima se najčešće pojavi "rupa", poput ove:

Osim što iritira, pravi rupe u diskusijama i tome slično, ovo je na neki način i žalosno, jer smo izgubili možda sjajnu fotografiju, možda prosečnu, a možda i lošu. Kakva god bila, ona jeste korisna. Za fotografa koji ju je napravio da bi shvatio gde greši (na osnovu kritika), a za ostale da nauče i ne čine iste greške. na otvaranje ove teme me je inspirisala nedostajuća fotografija korisnice foruma Škrabalica: LINK. Ma kakva da je fotografija, ovo je šteta.


Poenta sveg ovog pisanija je apel da se više ne veruje serverima za upload fotografija i da se svi maksimalno potrudimo i animiramo i međusobno, a i sve nove članove, da se fotografije kače isključivo kroz upload sistem kojim forum raspolaže. Siguran sam da mnogima ne pogoduju neka ograničenja kojima forum ograničava manipulaciju fotografijama (iako smo, paradoksalno, fotografski forum), ali gledaćemo da to u neko skorije vreme rešimo. Dotad, potrudimo se zajednički da očuvamo to što imamo i ne dozvolimo da nam drugi prave rupe u diskusijama.

Hvala na razumevanju!

Pozdrav


P.S. Škrabalica neka mi se javi privatnom porukom ili neka ovde okači fotografiju koja je nestala (ako se uopšte seća o čemu se radi), a ja ću je ručno ubaciti tamo. Možda ju je i svojevoljno obrisala sa flickr-a, ali to je nebitno. Teško da svi mi možemo držati u glavi šta smo gde okačili i tako to.

Stalker:
Pozdravjam inicijativu. Meni je gomila fotografija obrisana sa Imageshack naloga, sa obrazloženjem da je to zbog "neaktivnosti profila", ma šta im to značilo.

IgorM88:
Ja sam vjecito kacao fotke bas na forum jer i sam sam svjestan da je glupo kad udjes u temu a fotke nema, nezz jel ok al cist primjer je upravo DZ bilo koja starija tema nema fotke, po neka se probere ali tesko.

neo:
Ovo je apsolutno najbolji način prezentovanja fotografija.Neki host sajtovi mogu poprilično da degradiraju kvalitet fotografija!

StORM48:
^Između ostalog i to!

Pozdrav

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju