Autor Tema: pomoc oko kupovine  (Pročitano 4228 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zeljko976

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
pomoc oko kupovine
« poslato: April 02, 2013, 11:31:09 posle podne »
pomoc.Sta da uzmem Fuji Finepix S4400 ili Nikon Coolpix L810 ili nesto slicno do neke cene od 250 e

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: pomoc oko kupovine
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2013, 11:19:26 pre podne »
Nijedan od ta dva, vec Canon SX240 HS. Znatno bolje fotke pravi i ima vise nego dovoljan raspon objektiva, a staje i u dzep.
Pozdrav

Van mreže asterix

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine
« Odgovor #2 poslato: April 08, 2013, 07:36:36 posle podne »
Прво да вас све поздравим пошто сам овде новајлија! :)
Као и већина за почетак и ја имам неке недоумице око избора и куповине апарата.
Пошто сам приметио да постоји много отворених тема око исте ствари ја сам решио да се упишем у оквиру неке од постојећих.
За почетак ћу да покушам да вам појасним моје потребе како би могли да ми дате конкретне одговоре и савете.
Ја сам тотални аматер који апарат користи у породичне сврхе, путовања, прославе и остали догађаји.
До сада сам користио неки fuji jx250 који спада у категорију дигиталаца "идиота", мноштво пиксела 720 hd видео итд.
Направио сам неке лепе фотке са њим али генерално нисам задовољан, а ни супруга.
Схватио сам да нам треба нешто иоле озбиљније, превасходно да прави квалитетнију слику.
Одмах да кажем да нам је буџет око 20 000 динара уз наравно што повољније услове куповине, рате, чекови итд.
Пошто сам увидео да нам је највећи проблем сликање унутар објеката и под слабијим светлом, мало сам чешљао и провалио да би решење био неки од модела са CMOS сензором.
Друга ствар је зум који немора да буде баш ултра али би било ок да је то 10+ пута!
Није ми нарочито битно да има много мануелних подешавања али ко зна...
Е сад мој неки ужи избор:
доста дуго ми је фаворит био nikon s8200 па исти sамо s9100 а по тестовима које сам чешљао добре оцене је имао и Olympus SP720.
Међутим пратећи мало наше форуме па и овај конкретно приметио сам да се код нас у тој класи највише преферира
Canon, ви стручњаци га толико преферирате да сте ме подсетили на оне "секташе" који обожавају Apple :D, наравно само сам се шалио, не замерите. ;D
Без све шале, провалио сам да Canon sx220hs i Canon ixus230hs улазе у мој ценовни ранг а да су у неким ранијим дискусијама фаворизовани.
Оно што ме интересује у вези избора је и разлика између ове две серије Канона?
Овај 220 ми се чини као озбиљнији апарат мада је на неким страним тестовима овај 230 можда и боље оцењен што се тиче квалитета слике иако се мени чини да је у односу на овај први као играчкица?
Уз извињење што је овај мој упис био мало дужи, још једном велики поздрав уз захвалност унапред!