Autor Tema: Canon EOS 7D Mk II  (Pročitano 6875 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Canon EOS 7D Mk II
« poslato: Februar 19, 2013, 09:53:36 posle podne »
Ipak je CR2, nije daleko od istine...cisto za protokol :)
http://www.canonrumors.com/2013/02/canon-eos-7d-mark-ii-spec-list-cr2/
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2013, 11:07:05 posle podne »
Pala je malo cena za EOS 7D posle Nove Godine, pa se i to moze smatrati nekom najavom naslednika.

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2013, 08:28:51 pre podne »
Ali ako je istina cijena je (pre)paprena. :o

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2013, 09:25:23 pre podne »
Pa dobro, EOS-1D X kosta $6,799.00 ... tako da mu ovaj dodje povoljno. :)

Na stranu sto 7d klasa nije aparat koji se kupuje zarad forumaskog skljocanja okolo/naokolo. Ergonomija 5dmk3 + ovakav AF sistem... kapiram da tu on bas nece imati nikakvu konkurenciju. Barem je ne vidim na vidiku.

Cena? Ja obicno prvo zategnem cenu kao adut za pljuckanje ... ali ovaj put necu. Kome treba ovakav aparat, taj ce sa njim pare da vrati za 2 meseca... i vrlo dobro zna zasto mu treba aparat kao sto je 7d ili 7d mk2.

Sto volim da citam po forumima teme gde se javljaju likovi sa neispravnim AF na 7d . Takvima treba posebno odrediti cenu 400% vecu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2013, 09:29:57 pre podne »
Sto volim da citam po forumima teme gde se javljaju likovi sa neispravnim AF na 7d . Takvima treba posebno odrediti cenu 400% vecu.
Istina, u 99.9% slucajeva kad god se neko javio u servis sa neispravnim AF na EOS 7D, u servisu ustanove da je u pitanju uglavnom neznanje; taj AF koliko je dobar, toliko je i zahtevan, ne snadje se svako..

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2013, 09:41:42 pre podne »
Pa dobro, svaki sistem ima svoje "pacijente". Uglavnom su to isti likovi kojima se pojavljuje i loša leva AF tačka na D800.  ;)

Ukoliko ne izađe nekakav D400 onda definitivno neće imati konkurenciju. Cena jeste realna, obzirom da mkIII košta preko $3.000. Ovo je njihov flagship model i crop segmentu.

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2013, 10:35:29 pre podne »
Hmmm, zvuči zanimljivo. :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2013, 10:44:38 pre podne »
...Na stranu sto 7d klasa nije aparat koji se kupuje zarad forumaskog skljocanja okolo/naokolo.
...Izgleda da sam promasio onda aparat :) ali kad se setim ko mi ga preporucio o'ma mi lakse  :thumbsup:
A sto se tice 7D mk2..ihhh mislim da ce da saceka jer ni na ovom nisam sve isprobao  :P

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2013, 11:26:38 pre podne »
Sto volim da citam po forumima teme gde se javljaju likovi sa neispravnim AF na 7d . Takvima treba posebno odrediti cenu 400% vecu.

Ima ih i ima raznih objašnjenja. Ima recimo čovjek tvrdi 5D2 ima daleko bolji AF od 7D, štoviše 5D2 ima daleko bolji AF od D700 ili barem malo bolji. I onda se zamisliš što i kako, ne vjeruješ. I dođe pa napiše znate ja koristim samo centralnu točku. I takav čovjek radi razne editorijale u HR, zna i wedding raditi itd. Ako mu za editorijale sve Ok sa centralnom točkom makar za vjenčanja treba više njih. :-\

Nego što je da je cijena 7D2 je po ovome prenapuhana, da ostane na razini 7D bi bilo OK, a ne da bilo kakav tehnološki napredak u zadnje vrijeme mora pratiti i puhanje cijene.
Recimo da Nikon kojim slučajem ponudi D7100 sa tijelom baziranim na D600 i novim APS-C Sony senzorom od 20MP ili ovom Toshibom sa 24MP sve skupa sa 8fps i solidnim bufferom i uglavi unutra MultiCAM-3500 i sve to ponudi za cca $1500 i evo već problema za Canon. Barem ja to tako vidim.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2013, 11:30:04 pre podne »
Nema tu problema. Tu su ondaK L-boje i L-kontrasti da nadoknade razliku u ceni.   8)

Jedno pitanje, koji je to Sony senzor od 20mpix? Jel onaj od 24mpix u D3200 Sony-jev ili nečiji tuđi?
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 11:34:34 pre podne od strane DuxX »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #10 poslato: Februar 20, 2013, 11:39:08 pre podne »
Trenutno u Nikon APS-C ponudi.

D3200 Nikon
D5200 Toshiba
D7000 Sony

Inače kada sam već kod senzora, vrlo vjerojatno će 7D2 senzor u Canonu označiti prelazak na finiji proizvodni proces i ADC na senzoru.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #11 poslato: Februar 20, 2013, 11:42:08 pre podne »
Mogao bi i Nikon malo da poradi na nekom novom AF-u. Postojeći datira iz 2007. godine. Nije ni to baš pohvalno. Samim tim će teško biti sučeliti neki novi D400 sa tim (zasad imaginarnim) 7D Mark II, čiji je AF trenutno najnapredniji u industriji. Smanjena cena bi tada bila i jedina opravdana. U suprotnom, napraviće glupost baš kao i Canon sa nekim aparatima.

Duxx voli malo da baca flamebait, pa ću preskočiti ovaj deo o L-ovima.  >:D
Popularnost Canon objektiva govori sama za sebe. Za 20+ godina postojanja EF bajoneta, prodato je više EF stakala nego za neke "hiljadugodišnje bajonete" otkad potonji postoje. Do the math. 8)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 11:46:02 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #12 poslato: Februar 20, 2013, 12:09:39 posle podne »
Mogao bi i Nikon malo da poradi na nekom novom AF-u. Postojeći datira iz 2007. godine. Nije ni to baš pohvalno. Samim tim će teško biti sučeliti neki novi D400 sa tim (zasad imaginarnim) 7D Mark II, čiji je AF trenutno najnapredniji u industriji. Smanjena cena bi tada bila i jedina opravdana. U suprotnom, napraviće glupost baš kao i Canon sa nekim aparatima.

Mislim da se Nikonov sustav još jako dobro drži u usporedb sa Canonom, čak i sa ovim najnovijim tipa u 5D3. Mislim da nema dilema da je Nikon tu kod trackinga imao prednost u doba 1D3 i 1D4, a tome može recimo posvjedočiti fotograf Damir Seničar. Isti je fotograf HINA-e koja ima ugovor sa Canonom, i unatoč tome unajmio bi po potrebi na velikom natjecanju D3 i D3s za koje kažu da su jednostavno bolji performeri nego Canoni iz toga doba. Isto treba imati na umu da Nikonu kod trackinga jako pomaže to što može to činiti i po boji što od Canona mislim ima samo 1D X, to u dosta ekipnih sportova može dosta pomoći ako se zna koristiti. Isto većina se slaže ako se koristi samo centralna točka u single modu i lošim svjetlosnim uvjetima da je D4 tu bolji od 1D X. I to su dvije snage Nikon AF sustava. Ono što Nikonu fali je veći broj križnih točaka ali koliko bi to pomoglo i pod kojim uvjetima je već pitanje. Isto za sam 7D2 je pitanje oće li dobiti tracking prema boji, ako to bude to bi već dosta promijenilo stvar kod Canona. Inače mislim da su oba AF sustava, bilo kod Canona ili Nikona, kada se radi u top modelima i više nego dobri. Doduše nisam probao 1D X ili D4 ali ove jeftinije FF modele da i tu je baš riječ o osobnim preferencijama.

Popularnost Canon objektiva govori sama za sebe. Za 20+ godina postojanja EF bajoneta, prodato je više EF stakala nego za neke "hiljadugodišnje bajonete" otkad potonji postoje. Do the math. 8)

Gdje je jako zaslužna priča da od početka 90-ih i cijele 90-te je Canon nadvladavao Nikon po prodanim SLR-ovima najčešće u omjeru 2:1. Naravno tu se negdje desila i ekspanzija prodaje SLR aparata tako da je sve jasno. ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #13 poslato: Februar 20, 2013, 12:17:33 posle podne »
Bare, molio bih da ne teoretišemo. 1D X je svuda ocenjen kao najbolji AF današnjice. Kome to treba i ko zna da iskoristi - umeće to i da ceni, a i da konstatuje.
Osim toga, 5D Mark III ima identičan AF kao i 1D X, tako da se sve izrečeno za EOS-1, može preslikati i na 5D3.

Što se same upotrebe tiče, nek' tumači ko kako želi, ali ja sam prvi put doživeo da sa jednog događaja, kakav je aeromiting, odem sa svega par promašaja od nekoliko stotina fotografija. A koristio sam praktično sve osim D4, koji NEMA bolji AF od D800, nego imaju identičan.

Sve to, naravno, ne umanjuje moju rezigniranost najnovijom "peticom", ali pošteno je priznati kakva je situacija. Ako AF već ima brdo tačaka, onda je JAKO bitno koliko je krstastih, jer je za kritične situacije obična tačka često neupotrebljiva.

Ako neko kaže da se oko L-ova pravi neviđena fama, šta tek onda reći za Nikonski AF? Bajke i basne? Činjenica je da je jako malo situacija koje zahtevaju takav AF, ali kada se porede 1:1, zasad je 1D X, a sa njim i 5D Mark III, jednostavno najbolji. Da li će to naslediti 7D Mark II... pa šta znam. Ja iskreno sumnjam, ali ajde... videćemo.

Pozdrav

P.S. E da... zamalo da zaboravim. Jeste pomalo paradoksalno, ali titula najpouzdanijeg AF-a u low-light uslovima ide novom 6D. Odziv u rasponu koji počinje od -3EV nije marketing i to zaista radi neverovatno dobro. Bolje čak i od 1D X/5D3. Kamo sreće da je i ostatak tačaka tako dobar.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 12:19:43 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #14 poslato: Februar 20, 2013, 12:26:32 posle podne »
Bare, molio bih da ne teoretišemo. 1D X je svuda ocenjen kao najbolji AF današnjice. Kome to treba i ko zna da iskoristi - umeće to i da ceni, a i da konstatuje.
Osim toga, 5D Mark III ima identičan AF kao i 1D X, tako da se sve izrečeno za EOS-1, može preslikati i na 5D3.

Što se same upotrebe tiče, nek' tumači ko kako želi, ali ja sam prvi put doživeo da sa jednog događaja, kakav je aeromiting, odem sa svega par promašaja od nekoliko stotina fotografija. A koristio sam praktično sve osim D4, koji NEMA bolji AF od D800, nego imaju identičan.

5D3 i 1D X kada je o trackingu riječ nemaju isti AF barem ako se koristi color tracking! Ovo je činjenica, jer tu onda u igru ulazi metering senzor.

Sa druge strane Nikon, bilo da je riječ o D800 i D4, bilo da je riječ prije o D3, D700 i D300, imaju isti AF modul ali drugačiji procesor i algoritme. Jako dobro znam koliko je D3 bolje fokusirao o težim uvjetima od D700, vjerujem da je isto sa D4 i D800, Nikon tradicionalno ima takav običaj. Isto treba imati na umu da sa svakim D4 FW-om AF bolje funkcionira, zadnje je bilo za veću preciznost pri većim otvorima blendi jer ipak nije sve u hardveru nego je dosta toga u implementiranom algoritmu.

Ovo sve na koncu govori koliko su jeftiniji Nikoni more crippled nego li skuplje izvedenice i ovo je činjenica koja mnogima nije draga za čuti ali je tako.

za usporedbu AF-a 1D X i D4 bi volio čuti riječ Roba Galbraitha. Nažalost čovjek više ništa ne piše od kada je prihvatio posao predavača na jednom američkom sveučilištu. On je znao analizirati performanse čak na račun toga o kojem se sportu radi. Zanimljive je činjenica gdje je Canon uvijek bio bolji i viti će, kada objekt dolazi ravno prema fotografu.

P.S. E da... zamalo da zaboravim. Jeste pomalo paradoksalno, ali titula najpouzdanijeg AF-a u low-light uslovima ide novom 6D. Odziv u rasponu koji počinje od -3EV nije marketing i to zaista radi neverovatno dobro. Bolje čak i od 1D X/5D3. Kamo sreće da je i ostatak tačaka tako dobar.

I trebalo bi biti sve dok je centralna točka u pitanju, barem po specifikacijama, isprobao ga još nisam, a i sumnjam da ću. Lokalni korisnici Canona ne gledaju blagonaklono prema navedenom aparatu.

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2013, 02:42:24 posle podne »
Jako dobro znam koliko je D3 bolje fokusirao o težim uvjetima od D700
Ovo je 100% tačno. Lično sam radio neka poređenja i D3 je u istim uslovima bio dosta bolji od D300 i D700. Siguran sam da je slična situacija i sa D4 - D800. Isto tako sam potpuno ubeđen da je slična situacija sa 1D X i 5D mkIII. Što je u principu i normalno jer D300/700/800 kao ni 5D mkIII nisu profi reporterske sprave i samim tim to što dele isti AF modul ne znači i potpuno iste performanse.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 02:44:46 posle podne od strane DuxX »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #16 poslato: Februar 20, 2013, 03:12:10 posle podne »
To uopšte ne menja poziciju AF-a nove petice u odnosu na konkurenciju. Što se mene lično tiče, to nije nekakva amorfna kategorija, pošto sam ja 5D Mark III prilično žestoko pokušavao da izbacim iz koloseka i nije mi uspelo.
Naš lični anomizotet prema senzoru i ceni tog aparata je u ovom slučaju potpuno irelevantan. Ko ne veruje, ne mora.

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #17 poslato: Februar 20, 2013, 08:43:50 posle podne »
Ma jok, ne poredim mkIII sa konkurencijom jer nemam na osnovu čega to da radim. Govorim uopšte o odnosma istih AF modula i performansi u okviru istog sistema.

To što nisi uspeo da zbuniš AF mkIII može da govori da je taj AF sistem jako dobar ali ne i da je isti kao kod 1Dx sve dok ne uporediš i jedan i drugi u teškim uslovima i ne izvučeš neki zaključak.
To dalje nameće pretpostavke vezane za očekivanu efektivnost novog 7DII AF sistema... da li će on biti na nivou 1Dx-a ili mkIII ostaje da se vidi tj. proba. Možda i hoće.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 08:47:27 posle podne od strane DuxX »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #18 poslato: Februar 21, 2013, 09:54:49 posle podne »
Da li je neko (možda Bare  :)  )  negde pročitao informacije o ovom novom senzoru koji će ugrađivati u 7D II  ?

Van mreže Bare

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 570
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 7D Mk II
« Odgovor #19 poslato: Februar 21, 2013, 10:01:39 posle podne »
Hahaha, ko će to znati, možemo samo nagađati. Ali mišljenja sam da će senzor u 7D2 za Canon biti generacijski novi u tehnološkom smislu, vjerujem da će to biti prvi Canon senzor sa ADC-om na samom senzoru, vrlo lako moguće da sam proizvođač ne bude Canon nego Fujitsu što bi značilo Cu proces kao kod D7100 senzora što ni Sony ne radi iako će Canon nastaviti biti dizajner senzora. Jednostavno je jeftinije biti dizajner senzora, a koristiti tuđi FAB naročito sada kada se traže brze tranzicije ka modernijim proizvodnim procesima jer ipak Canon je sve od 5D pa do 5D3 gurao istio 500nm proces i to ne znači nešto loše ali ne mogu se ugurati nove điđi-miđe, a sam Canon nije imao toliko veliku proizvodnju da financijski opravda finiji proces.