Autor Tema: Dilema oko kupovine! Šta uzeti?  (Pročitano 10861 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže salens85

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Dilema oko kupovine! Šta uzeti?
« poslato: Jun 28, 2007, 10:23:58 pre podne »
Ćao ljudi.... Prvo da vas pohvalim ne celokupnoj organizaciji sajta. Extra je! Svaka čast samo nastavite tako. E a sad moj problem. Studiram garfički dizajn u NS-u,i od kad znam za  sebe volim fotografiju, a nemam ''normalan'' digitalni APARAT.Odlučio sam da malo više zađem u ovaj domen.Nisam još toliko vešt i upućen u sve, ali imam par kolega na faksu koji se bave fotografijom tako da bi uzeo malo ''jači'' aparat, pa bi mi oni pomogli u početku dok se ne osamostalim (trenutmo imam para  ;D pa da ne kupiujem bilo šta). Evo moj neki izbor:
Fuji S6500fd
Fuji S9600  - ( ima kolega i veoma je zadovoljan)
Sony H9
Sony H7
Canon S3 IS
Canon S5 IS
E sad šta vi mislite??? Što se tiče cena-karakteristika !!!

ako imate vi neke predloge i iskustva - pišite.....

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko kupovine! Šta uzeti?
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2007, 11:15:30 pre podne »
Sale,pozdrav...
Imam slican problem. Isto tako razmisljam o kupovini malo boljeg aparata i moram priznati da je izbor spao na iste modela koje navodis.
Evo kako ja razmisljam:
S3 - svidja mi se 12x zum,imam Canon A610,koristio sam eos 300 D i stavrno su njihovi aparati fantasticni,ali ipak bi nesto drugo
Fuji 6500 fd fantastican aparat, citao sam samo reci hvale o ovom aparatu ...verovatno bi ga i kupio da ne postoji 9600
fuji 9600 sve ono sto bi zeleo od aparata (za sada,posto sam jos uvek pocetnik),samo mu fali opticka stabilizacija...za fuji pricaju da ima losu organizaciji menija i komadni , ali mislim da se covek na sve navikne
sony H7 i H9 sve najbolje samo mi smeta sto nemaju manuelni zoom....
i posle svega ovoga moj izbor je ipak Fuji 9600 ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže salens85

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Dilema oko kupovine! Šta uzeti?
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2007, 12:55:01 posle podne »
Hehehe.... znači izbor mi je dobar :) !!! Za sada se i meni 9600 čini kao pravi izbor. Ali videćemo još. CanonS5 IS mi je isto jako dobar (dobre karakt.). Ja mislim da svi ovi koje sam naveo imaju svoje prednosti i mane. Jedino je problem izabrati!!!  :)  Hvala za tvoj predlog i iskustva.
Pozdrav Sergio...

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Dilema oko kupovine! Šta uzeti?
« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2007, 12:18:21 pre podne »
Pozdrav,
modeli koje razmatrate su jako slicni,svako ima nesto sto ga istice u odnosu na druge modele. I pored svega ponudjenog, dao bi' malu prednost Fuji S9600 izmedju ponudjenih modela.
Ima odlican objektiv i CCD, robusno telo, manuelni zum, lepo lezi u ruci,i ima stopicu za blic.