Autor Tema: Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2.8G- pitanje?  (Pročitano 2206 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2.8G- pitanje?
« poslato: Februar 14, 2013, 06:45:01 posle podne »
Zanima me da li bi ovaj objektiv dobro sluzio na Nikonu d70S? Pre svega mi je potrebno za makro fotogorafisanje satova?Sad koristim sigmu 70-300 mm, ali da bih izostrio udaljen sam od predmeta jedno metar dva...Posto nameravam da kupim softbox ( kao kutiju ili sator , verovatno se ne izrazavm pravilno ,ali nadam se da me razumete) mislim da bi mi ovaj objektiv bolje legao? Naravno za predloge sam otvoren:) Hvala unapred :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2.8G- pitanje?
« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2013, 07:08:06 posle podne »
Pazi, jeftinije makro staklo ne postoji... sto ne mora sa sobom nositi bilo kakvu dozu potcenjivanja. Naprotiv, prajm stakla su sama po sebi bila opticki superiornija od zoom objektiva, a kada postanu makro... stvar postaje jos ozbiljnija.

Prednosti

1. Nikon
2. Prajm
3. Macro
4. Jeftin

Za te pare, manu ne vidim ama bas nigde. A s obzirom da ne slikas insekte, ne mora da te brine ni kratka fokusna distanca za 1:1 uvecanje. Ostro, odlicnog kontrasta... i rekao bih za tvoje potrebe sasvim odlicno resenje.

Sledeca jeftino macro resenje je Sigma 50mm f2.8 koje je glomaznije i teze staklo, sa ponekad diskutabilnim AF procentom tacnosti. I ta sigma je odlicna, da se razumemo... ali bih rekao da je ovaj nikon ipak bolje resenje.
Iznad ide TAmron 90mm, Sigma 105 ili neki drugi nikon... ali je to sve skuplje.

Mozda jedino da poteras polovni Tamron 90mm... koji moze da se nadje za 250 evra. Eto... jedino ti to dodje kao alternativa.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2.8G- pitanje?
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2013, 07:27:05 posle podne »
Hvala Zorane, pogledacu i ove objektive koji si mi predlozio  :)