Autor Tema: People by Unique :D  (Pročitano 13353 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
People by Unique :D
« poslato: Februar 12, 2013, 11:51:38 posle podne »
E, vako'...ovde cu da stavljam neke moje portrete...da ne otvaram milion tema :D

1.


2.


3.


Pa cim uradim jos neke meni zanimljive, ubacicu :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2013, 12:01:35 pre podne »
Odlicne :)

Van mreže Goxy89

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 623
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2013, 12:03:00 pre podne »
Svaka cast, ovo je domaci...

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2013, 12:06:20 pre podne »
Hvala...ima tu jos da se radi i to doooosta, mada sam zadovoljan...narocito prvom fotkom...drugarica se bas potrudila da na 10 stepeni legne na mokro lisce...sve za dobru fotku :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2013, 12:23:29 pre podne »
druga i treca!  :D
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2013, 12:25:20 pre podne »
Hvala...ima tu jos da se radi i to doooosta, mada sam zadovoljan...narocito prvom fotkom...drugarica se bas potrudila da na 10 stepeni legne na mokro lisce...sve za dobru fotku :D
Pa rekoh ti da je prva vise nego odlicna.   :)
Svaka cast drugarici sto je legla na hladnu i vlaznu zemlju.  ;)
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2013, 12:30:07 pre podne »
A sto se tice prve,razmisli unique da li si ti njoj drug kad je pristala da legne na mokro lisce  ;D
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže aleksacakic

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2013, 12:34:11 pre podne »
Svaka čast, veliko poštovanje! :)
I do my thing and you do yours. I am not in this world to live up to your expectations, and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I, and if by chance we find each other, then it is beautiful. If not, it can't be helped.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2013, 12:37:50 pre podne »
Ajde ubacuj jos, znam da ih imas u steku :P
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2013, 12:50:23 pre podne »
Hvala svima :D

A sto se tice prve,razmisli unique da li si ti njoj drug kad je pristala da legne na mokro lisce  ;D

Hahha...a neee :D

Vocko...hahha..dosta fotki sam vec stavio na forum, ovo su neke koje se mini svidjaju i koje nisam dosada ubacivao...ako naletim na jos neku, postavicu :D

Evo jos dve koje mi se svidjaju :D

4.


5.

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2013, 12:52:10 pre podne »
E tako... Sad mogu na spavanje :D
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2013, 01:11:57 pre podne »
Laku noc :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2013, 08:24:19 pre podne »
Prva i poslednja su mi favoriti, odlican rad :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2013, 08:25:22 pre podne »
Dobro jutro :)

Uvek prijatnih iznenadjena od tebe ... stavise, ove prve tri su najbolje od tebe ... po mom misljenju, naravno.

Naravno, neces zameriti ako sugerisem poneki detalj

1. Fenomenalna fotografija, ali mislim da joj vise prija da je malo rotiras
2. Drugoj bi vise odgovarao landscape polozaj. Nekako... jos uvek uspevas da ga skrojis tesno, nit pridjes dovoljno blizu... niti das dovoljno sirine. Ovoj treba sirine.
3. Odlicna... bas ima prostora,  tacno tako i treba da bude. Mozda igranje sa bojama... ali i ovako je SJAJNA

4. Mozda ti je bilo neprijatno :) ... ali trebao si odraditi mali Clone na ''onom'' mestu. Strci joj deo bluze.
5. Ova je odlicna, isto kao i treca. Fotografija ima prostora da dise, i to bas u pravcu njegovog pogleda. Svetlo je takodje zanimljivo, iza ide sa desne strane, a spreda sa leve.

Iskreno, imas moj duboki naklon za ispoljenu energiju i duzinu koraka  kojima napredujes. I sto je najbolje, mislim da si apsolutno sposoban da sam spoznas gde gresis i da to polako peglas, onako... neusiljeno, nego naprosto... stvari teku svojim tokom.

PS, evo i ova rotirana .... sta mislis?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2013, 10:01:20 pre podne »
svidjaju mi se tvoji radovi junik! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #15 poslato: Februar 13, 2013, 10:26:23 pre podne »
Bravo Nemanja :)

Van mreže MaxFoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 115
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2013, 10:40:37 pre podne »
Svaka cast! sve pohvale...  ;)

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2013, 11:04:42 pre podne »
Meni je prva super!
Sviđa mi se i kadar i perspektiva, model je super, okruženje isto. Možda malo fali širine kao što Zoran reče, ali meni se svejedno mnogo sviđa.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #18 poslato: Februar 13, 2013, 11:16:08 pre podne »

4. Mozda ti je bilo neprijatno :) ... ali trebao si odraditi mali Clone na ''onom'' mestu. Strci joj deo bluze.


E šta ti je oštro oko  ;D
Meni se takođe veoma sviđa cela serija.E sad,ta širina i tako to,to je sitnica koju nije problem sledeći put prevazići,bitno da je sve ostalo odlično  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #19 poslato: Februar 13, 2013, 11:22:11 pre podne »
Ove fotke svakako zaslužuju ozbiljan, malo duži komentar i hvala Zoranu što je to već odradio, da ja ne moram da se mučim ;D
Btw. ovo je razlog zbog koga svako jutro, čim ispeglam urgentne stvari na poslu, otvorim forum!

Bravo!

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #20 poslato: Februar 13, 2013, 11:32:54 pre podne »
A da,ja sam navikla da obično Zoran napiše sve šta ja mislim te sam stoga zaboravila da dodam nekoliko sitnica  ;D
Da li je ova crvenokosa i ranije viđena na tvojim fotografijama?Ako je to jedna od onih dizajnerki onda mogu da primetim da se i kod nje vidi napredak u poziranju,a i stajling mi je bolji nego ranije.A što se tiče drugarice balerine,hmmm,ja bih na tvom mestu sa njom planirala neku dugoročnu saradnju,javlja mi se da bi to bila jedna vrlo uspešna simbioza  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2013, 12:28:00 posle podne »
Ja sam vec rekao da su fotke fenomenalne kao sto i sam znas. :D Inace mi je favorit drugarica na liscu. :D
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #22 poslato: Februar 13, 2013, 12:31:31 posle podne »
Super serija. Zoran je vec rekao sve. Meni bi licno prijao mali krop na poslednjoj.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #23 poslato: Februar 13, 2013, 12:35:26 posle podne »
Uf...nisam ocekivao ovoliko komentara...hvala svima :D

Dobro jutro :)

Uvek prijatnih iznenadjena od tebe ... stavise, ove prve tri su najbolje od tebe ... po mom misljenju, naravno.

Naravno, neces zameriti ako sugerisem poneki detalj

1. Fenomenalna fotografija, ali mislim da joj vise prija da je malo rotiras
2. Drugoj bi vise odgovarao landscape polozaj. Nekako... jos uvek uspevas da ga skrojis tesno, nit pridjes dovoljno blizu... niti das dovoljno sirine. Ovoj treba sirine.
3. Odlicna... bas ima prostora,  tacno tako i treba da bude. Mozda igranje sa bojama... ali i ovako je SJAJNA

4. Mozda ti je bilo neprijatno :) ... ali trebao si odraditi mali Clone na ''onom'' mestu. Strci joj deo bluze.
5. Ova je odlicna, isto kao i treca. Fotografija ima prostora da dise, i to bas u pravcu njegovog pogleda. Svetlo je takodje zanimljivo, iza ide sa desne strane, a spreda sa leve.

Iskreno, imas moj duboki naklon za ispoljenu energiju i duzinu koraka  kojima napredujes. I sto je najbolje, mislim da si apsolutno sposoban da sam spoznas gde gresis i da to polako peglas, onako... neusiljeno, nego naprosto... stvari teku svojim tokom.

PS, evo i ova rotirana .... sta mislis?

1.Namerno sam rotirao fotku za 180 stepeni...to mi je bila ideja i pre nego sto sam je snimio...kada nije rotirana, nekako mi je previse obicna :D
2.Hmmm...sad i ja kad je gledam, shvatam da je potrebno sirine
3. fotka je inace sa grada otvorenog srca, gde sam sa drugarima bio klovn(mada sam vise fotkao, nego sto sam se igrao sa decom :D )
4.hhahaa...gle stvarno...nisam ni obracao paznju na to...mada sad kad gledam, bas mi upada u oci :D
5.planiram jos fotki da uradim na ovom mestu, posto svetlo moze da ispadne bas dobro...a taj dan sam uradio samo 5-6 fotki i kad sam video na kompu kakve su, smorio sam se...posto je mogla da ispadne super serija :D

Hvala na opsirnijem komentaru...svaki put kad nesto napises(mada ovo vazi i za ostale clanove foruma) pokusavam da upijem sto vise...sve fotke su radjene pre 2 ili vise meseci, tako da cekam lepse vreme, pa da krenem opet da fotkam ovako nesto...ideje se skupljaju, jos samo da otopli, da nadjem neke modele i to je to  :D

Neonka...da, da...crvenokosa je jedna od dizajnerki...pa da...vezbalo se...inace, za stajling je zasluzna njena starija sestra, koja je takodje dizajnerka(sve tri su)...sto se tice balerine...moram da je pohvalim...ona je pre 2 nedelje bila u Lozani na takmicenju Prix de Lausane, i bila je jedina balerina sa prostora bivse Jugoslavije...osvojila je stipendiju i jedan kurs(samo je jedna Australijanka dobila vise ponuda, mada ovo je u konkurenciji za stipendije)...sto znaci da je jedna od najboljih mladih balerina na svetu :D i videcu da uradimo jos neke fotosutinge :D

Cronnin...hvala...hmmm...hteo sam da uradim sto siri kadar, mada mi je 18mm bilo previse usko, tako da nisam dobio sta sam hteo...sto se tice kropa...pokusao sam, mada sam se na kraju uvek vracao na original :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #24 poslato: Februar 13, 2013, 11:30:29 posle podne »
Jel sam preterao sa peglanjem? :D



Koristio sam samo dodge&burn da skinem podocnjake, mada mi nekako fotka izgleda vestacko...nemam pojma sto :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #25 poslato: Februar 14, 2013, 12:02:11 pre podne »
Jel sam preterao sa peglanjem? :D
Jesi,lice izgleda onako baš plastično.Inače sve pohvale za seriju koja predstavlja pravo osveženje u ovom delu foruma  :) Kako si u obradi postigao ovaj Lex nikonski šmek?

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #26 poslato: Februar 14, 2013, 12:16:31 pre podne »
Hmmm...a samo sam skinuo podocnjake i malo posvetlio lice :D sta ces...decija koza, nema bora :D

Sto se tice obrade...curves, donji deo krive sam malo podigao gore, kako bi senke postale sive, umesto crne...senkama dodao malo plavicastu boju, a hajlajtima zutu i to je to :D neka vintage obrada...mada cini mi se da lex to radi na dosta tezi nacin...posto mi se vise svidja njegova obrada...mada to je verovatno zbog aparata i obketiva...iz d700 moze dosta vise da se izvuce i pozadina bude mutnija :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #27 poslato: Februar 14, 2013, 02:00:05 pre podne »
E da se i ovdje prikljucim komentarisanju posto sam na fejsu odradio svoje. I mene je zanimao ovaj Lex smek u obradi. :) Bas je dopadljiv skroz.
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #28 poslato: Februar 14, 2013, 02:08:32 pre podne »
Pa ono...nije to bas lex stajl, tj, to je neki vintage stajl koji su koristili fotografi i pre lex-a, mada je on to krenuo da koristi medju prvima sa ovog prostora, tako da je to skoro pa njegov stil :D

Prilicno je jednostavno...malo igranja sa curves(moze i sa levelsima), malo vadjenja iz senki, kontrasta, ubacivanje boje u senke i hajlajte i to je to :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #29 poslato: Februar 14, 2013, 02:46:07 pre podne »
Ajd pa sad mantrajte na forumu kako 99% fotografije treba da je iz aparata a samo malo korekcija eventualnih u PS-u.  :P
Naravno salim se. To je prica za pocetnike.  ;)
Lepota fotografije je u stilovima i originalnosti sto iz prve prepoznaje autora. To je taj stepenik vise od prosecnosti.
Nemanja je vrlo darovit i jos je u fazi ispitivanja i eksperimentisanja, sve dok ne izgradi svoj stil po cemu ce biti siguran sam prepoznatljiv.
Svidja mi se kako je obradio fotografiju mada nisam nesto za taj stil.  :icon_cyclops: 
Kako god to neko gledao, ovo je osvezenje na forumu. Samo napred unique.  :)
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #30 poslato: Februar 14, 2013, 10:25:01 pre podne »
^Nije to oko obrade baš jednostavno.
Naravno da fotografija iz aparata retko kad može da bude 100% kako treba, makar bio i najveći virtuoz i ratnik svetlosti.

MEĐUTIM, fotografija mora biti najbolja što može biti, kako bi gimnastika u PS-u bila nepotrebna za spasavanje onoga što je moglo biti dobro već iz aparata, a iz nekog razloga nije. Tu prvenstveno mislim na kompoziciju, na primer. Primetio sam da se ljudi, otkad smo u digitalnom dobu, mnogo manje oslanjaju na sopstveni talenat u toku fotografisanja, a da više vole da ispravljaju krive drine kropovanjem. To mi se ne sviđa. Preporučujem svima da počnu da testiraju fotoopremu - pošto je tu kropovanje no-no (fotke moraju biti fullres) , razvija se i osećaj za kompoziciju. :D

Stvar druga, natezanje u PS-u nije isto što i agresivna obrada. Obrada zbog stila je jedno, a obrada da bi se spasili nepotrebno spaljeni highlight-i ili zapuštene senke... e to treba izbegavati kad god je moguće. Naravno, nisu sve situacije takve da dozvoljavaju planiranje, merenje, dumanje šta i kako... ali tamo gde za to ima prostora, uvek treba potrošiti nešto vremena na osmišljavanje izvedbe i pre nego što se pritisne okidač. Ja npr. često podignem aparat, pogledam kroz tražilo, konstatujem da to ne liči na ono što želim i onda spustim aparat.

Ponekad se treba se ponašati kao da je broj okidanja ograničen. Da l' ćete zamisliti da umesto digitalnog senzora imate film, ili je baterija pri kraju, štagod... poenta je ne okidati besomučno po sistemu "i ćorava koka ubode zrno", već se koncentrisati na okruženje, uočiti kadar, razmisliti da li je nešto u njemu višak, da li je odsečeno nešto što ne bi trebalo biti, pogledati koji je ugao najbolji... kakve su senke itd, i tek onda okinuti.

Da napomenem, ovim komentarom ne prozivam baš nikoga... samo sam iskoristio priliku da prokomentarišem pitanje "izlaska fotografija iz aparata". Siguran sam da je to samo pogrešno protumačena izjava, jer ja ZNAM šta misle i kako rade neke kolege & prijatelji ovde. Uopšte se ne radi o tome da fotografije ne treba obrađivati. To je vrlo različit stav u odnosu na "99% fotografija treba da izađe dobro iz aparata". Dobre fotografije se isto obrađuju. Međutim, loše fotografije se moraju kasapiti, pretvarati u CB itd, da bi iole ličile na nešto. E to je ono što treba izbegavati i to je i poenta pogrešno protumačene izjave.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 11:46:38 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #31 poslato: Februar 14, 2013, 11:23:22 pre podne »
Ko je/sta je Lex? To sa podizanjem crne ka sivilu i dodavanjem plave u senkama, a zute/crvene u highlights je neko "patentirao"? :)
Kuku... Zivim u mraku, a mislio sam da sam pametan kada sam sam to provalio :D :D
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #32 poslato: Februar 14, 2013, 11:48:50 pre podne »
^Malo preterivanja je u pitanju. Naravno da to niko nije patentirao, niti to postoji od juče. Dobro sad, ne možemo uzeti to za zlo nekome ko je štos primetio na nečijim fotkama, pa skapirao da je taj neko inovator. :)
Taj stil se, btw, zove "cross-processing" i praktikovao se u foto-laboratorijama otkad postoji kolor film. Eto tako... ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 11:54:22 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #33 poslato: Februar 14, 2013, 11:51:13 pre podne »
Bas zbog tog filmskog "looka" sam i krenuo da se igram sa tim da dobijem taj efekat. Ozbiljno patim na takav izgled fotki...
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #34 poslato: Februar 14, 2013, 12:52:55 posle podne »
da to je cross-processing tehnika, a tu je i split-tone tehnika isto za dobijenje nekog smeka u fotografiji...

i ja volim te efekte, evo jedna sa split-tone tehnikom, blue-orange

izvini sto postavljam fotku...nadam se da se ne ljutis..  pozz
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 12:57:46 posle podne od strane dalibort82 »
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #35 poslato: Februar 14, 2013, 12:57:51 posle podne »
I ja najvise koristim plavo-zutu, mada sam probao i par drugih boja i moze super da ispadne... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #36 poslato: Februar 14, 2013, 07:49:40 posle podne »
Olujni, eto nisam bas dobro razumeo na sta se odnosila obrada u PS-u.
Naravno da pregazene, izgnjecene, pregorele ( izgorelog niko vise ne zapali...stihovi ) tesko da se ista valjano moze izvuci iz PS-a.
U potpunosti se slazem sa tim sto si napisao.  :) Ja sam dete fiksira, razvijaca, negativa i dobro znam sta su mi sve donosili iz fotokluba na razvijanje.
Tada sam imao godina koliko i mladjani unique i drzao me entuzijazam. Zato i njemu zelim da uspe ali da dobro obrati paznju cije sugestije prima.
Ovde ima dosta kvalitetnih ljudi ( sudim samo po onome sto vidim ), dok one punih teorija a u praksi su samo prosecni i nista vise, da zaobidje u sirokom luku.
Ja sam imao srece da mi je ujak bio mentor i uveo u svet fotografije. A covek je osvojio dve svetske nagrade ( prve ) za fotografije: "Prva briga" i "Aida".
Obe su b/w i kad sam tom "genijalcu" ( nije sa ovog foruma ) i njegovim poltronima okacio fotografiju, rekli su da vise vole zajebanciju  :bootyshake: nego ozbiljnu fotografiju sa odlicnim svetlom.
« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 01:56:46 pre podne od strane StORM48 »
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #37 poslato: Februar 15, 2013, 01:51:12 pre podne »
Hahha...evo jedne...

Besne Komsije :D



Sto je najjace, jesu mi komsije... :D

Evo i jedne pesmice...na youtube-u ima jos :D

Bessne komsije - Mrtav ili Živ
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #38 poslato: Februar 15, 2013, 01:59:32 pre podne »
Počistio sam malo offtopic-a, iako nisam sve, pošto je malo teže kada se on nalazi u sred diskusije.
Izvinjavam se članu Unique što sam doprineo zagađenju teme! :)

Ko želi diskusiju "obrađeno vs neobrađeno", slobodan je da pokrene odgovarajuću temu. Pričancija ne škodi u časovima dokolice! ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 03:47:23 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #39 poslato: Februar 15, 2013, 02:05:31 pre podne »
Nisu mi smetali off topic postovi...nisi morao da se mucis :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #40 poslato: Februar 15, 2013, 02:35:16 pre podne »
Nisu mi smetali off topic postovi...nisi morao da se mucis :D
Ma jesmo smorili Nemanja i udavili ti temu.
Nego ne rece za ovu moju fotku, jel to nesto priblizno tom vantageu?
A ovaj tvoj besni komsija sa leve strane malo ti nagoreo na majici i na vratu gitare. Verovatno si slikao pop up blicem.  ;)
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #41 poslato: Februar 15, 2013, 02:40:16 pre podne »
Zaboravih....pa to je to, sto se tice tvoje fotke...postoji mnogo nacina da se dobije vintage efekat...ti si uradio kako treba :D

Sto se tice komsija...znam...obradio sam je odavno, verovatno bih sad drugacije obradio i nekako spasao to sto je pregorelo, ako uopste moze :D
fotkao sam sa blicem kroz beli kisobran, mada ja sam bio na merdevinama, a blic je opalio odozdo...hteo sam da dobijem svetlo odozdo :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #42 poslato: Februar 15, 2013, 02:49:47 pre podne »
Zaboravih....pa to je to, sto se tice tvoje fotke...postoji mnogo nacina da se dobije vintage efekat...ti si uradio kako treba :D

Sto se tice komsija...znam...obradio sam je odavno, verovatno bih sad drugacije obradio i nekako spasao to sto je pregorelo, ako uopste moze :D
fotkao sam sa blicem kroz beli kisobran, mada ja sam bio na merdevinama, a blic je opalio odozdo...hteo sam da dobijem svetlo odozdo :D
Ma dobro je da nisi pao sa merdevina sa sve skalamerijama u rukama i nagrdio se.  :tongue1:
A bice fotki dobrih ne sumnjam.  :)
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #43 poslato: Februar 15, 2013, 01:57:22 posle podne »
Ja se inace plasim visine, tako da su mi merdevine bile izazov :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #44 poslato: Februar 15, 2013, 07:43:22 posle podne »
Evo dve sa snimanja spota grupe Bukowski...spot bi trebalo da izadje za nedelju-dve :D inace...nebo je taj dan bilo vrhunsko :D



Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #45 poslato: Februar 15, 2013, 08:26:40 posle podne »
 :icon_thumleft: :icon_thumleft:
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #46 poslato: Februar 15, 2013, 08:36:24 posle podne »
Ti snimao spot, ili?

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #47 poslato: Februar 15, 2013, 08:40:12 posle podne »
Prva je mnogo obična,ali je druga sjajna  :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: People by Unique :D
« Odgovor #48 poslato: Februar 16, 2013, 03:25:16 pre podne »
Fala :D

Ortak je snimao spot, ja sam fotkao snimanje spota :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com