Autor Tema: Nikon D600, Test  (Pročitano 35566 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #80 poslato: Mart 21, 2014, 05:51:27 posle podne »
Tik-tak, bas zbog tvog komentara o drevnom advokatu nisam napisao nista, jer sam pretpostavio da bas takav profil ljudi ce povuci jedan takav argument. Toliko je bilo lako pretpostaviti.

Pretpostavio sam jos neke druge stvari, koje mogu, a i ne moraju biti tacne, a koje tvoj dodatni post potvrdjuje. Recimo, moze se pretpostaviti da si ljubomoran, jer ne dobijas toliko paznje koliko mislis da zasluzujes. Moze se pretpostaviti da imas problema sa autoritetima, jer bi zarko zeleo da taj autoritet budes ti. Vrlo lako je donositi pausalne ocene.
Ljudi, ma koliko glupi i povodljivi bili (kao mi dupeuvlake na primer), imaju pravo na svoje stavove. Sve u svemu, ako si doneo jedan takav pausalan komentar o necijim karakternim osobinama, bilo bi lepo da ga potkrepis primerima, jer samo tako tvoj komentar moze dobiti na kredibilnosti i tezini. Ako si se vec namerio da pises javno... Ako te ne zanima sta drugi misle, onda je moglo na PP od pocetka.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #81 poslato: Mart 21, 2014, 05:58:19 posle podne »
@Argon - Samo da te ne ubede da promenis pol :D
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #82 poslato: Mart 21, 2014, 06:38:57 posle podne »
ma ja sam mislio na Canon vs Nikon...
Polaritet mi je srećom davno odredjen i mogu da kažem da sam dobro prošao kakvih ima... :)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #83 poslato: Mart 21, 2014, 06:54:49 posle podne »
Nisam siguran kako je ova tema iskočila iz onog nekog šaljivog konteksta.Eto meni ono baš puca prsluk za C&N dvojac i 17. pixel u šesnaestom redu.Takođe mi puca i ono ispod prsluka za kolorit i jednog i drugog,obzirom da se sve završi istovarom novčanica iz mog buđelara,a na kraju u  PSu :)
Takođe bih odao priznanje kompaniji Canon za objektiv 40mm f2.8 koji mi je izgledao u rukama smešno,ali kad sam ga probao odlepio sam skroz i ne skidam ga sa aparata.
Inače,ona dva nadmena lika su "naj lafovi međ nas cigani" i eto ja se družim sa njima i mogu reći da ne da su ljudi,nego ljudine.To se naročito odnosi na druga Rodića sa njegovih 2x1m i nešto preko toga  ;D Ima dozvolu da okači onu fotografiju  ;)
Eto,kad smo počeli javno da iznosimo neke kvalifikacije o članovima foruma koristim pravo da i ja iznesem svoje mišljenje.
 I ja (mi) podržavamo druženje i nadam se da ćemo biti u prestonici kada do toga dođe  :)
« Poslednja izmena: Mart 22, 2014, 12:00:37 posle podne od strane neonka »

Van mreže Panchester

  • Član
  • **
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #84 poslato: Mart 21, 2014, 09:31:44 posle podne »
O nadmenosti...
kazu - "Bolje pun sebe, nego prazan sebe" ;D

aj kaci neku lepu bokehastu/oshtru od te 40-tice :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #85 poslato: Mart 22, 2014, 10:07:15 pre podne »
I sta sad da radim sa ovom temom? Otislo se u off topic debelo, ali ne mogu da je sredjujem jer se negativno/pozitivno pisalo o meni i Stormu... pa nije u redu da tamo gde smo tematski obradjeni :) ... budemo i moderatori. Definitivno mi je neprijatno!

Sa druge strane, ne mogu nikako da uklavirim koja je to kriticna tacka gde kritike na racun nekog komada plastike, elektronike i stakla,... pocinjes toliko emotivno da primas k srcu... u meri da smatras kako je potrebno poceti sa licnim kvalifikacijama ljudi koji imaju suprotno misljenje od tebe. Ali hajde... sta sad?

Mislim, dozvolicu da i meni malo iskoci osigurac. Svega ovog ne bi bilo da Nikon u ovom slucaju nije napravio ovakvu brljotinu, da je nije gurao pod tepih i glumio gljivu. Uostalom, kakav aparat ... takva i tema. Zali boze Stromovog truda za test!!!

Sorry... ali doslo je do prekida filma.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #86 poslato: Mart 22, 2014, 10:14:02 pre podne »
A sve prethodno je napisao jedan frišak sony korisnik  ;D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #87 poslato: Mart 22, 2014, 11:54:00 pre podne »
Da nije A6000? ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #88 poslato: Mart 22, 2014, 11:54:03 pre podne »
Uostalom, kakav aparat ... takva i tema.
Gresis Rodicu (ja necu da te opisujem kakav si :P ja se samo drzim misljenja o temi)
Tema je otisla u Q ali aparat je odlican,nemaju svi taj problem sa mrljama a i oni sto imaju vlasnici im kaze to oprastaju zarad kvaliteta koji pruza pa i u odnosu placeno-dobijeno.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #89 poslato: Mart 22, 2014, 12:16:36 posle podne »
Znas kako, ima ljudi koji kupuju polovan auto i svesni su unapred da nesto mora na njemu da se menja u startu, da bi ih sluzio kako valja.
Kad kupujes nov auto, prica je drugacija. Naravno, nije garancija da ce sve biti kako treba(postoji masa primera), ali polazna tacka je kljuc u bravu i vozi.
Ovo je nevezano za aparat, koji smatram dobrim, radi se o principu.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #90 poslato: Mart 22, 2014, 12:22:11 posle podne »
Pa ima ljudi kojima ne smetaju mane yuga 45,ali ima i onih koji nalaze mane mazdi 6.Na kraju koga briga šta kome smeta ili ne kod neke potrošačke robe?Sa nečijeg stanovišta neko greši,neko je u pravu...I to je sve život u kojem postoji i kategorija poštovanja tuđeg mišljenja.Ovakve teme su beskrajne kao kosmos i  vrlo su pitke dok imaju neku dozu humora i međusobnog poštovanja.Kad se pređe neka granica i počnu iznositi neki lični utisci i kvalifikacije o nepoznatim ljudima prerastaju u nešto što ne priliči zrelim i civilizovanom ljudima.
Ovako,bolje obogatiti onaj fotografski deo foruma bilo kakvim fotografijama nego p..m.uditi o nečem što ,sigurno, 99% ljudi nema u svom posedu  ;)

edit:pretekao me Bole  :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #91 poslato: Mart 22, 2014, 12:26:16 posle podne »
Citat
ali ima i onih koji nalaze mane mazdi 6
Ja takve ljude jos nisam sreo 8) ;D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #92 poslato: Mart 22, 2014, 12:29:14 posle podne »
 ;D prvo sam se tebe setio.To ti je ono "majke mi" pričao mi čovek ili sam pročitao na nekom forumu o automobilima  ;D

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #93 poslato: Mart 22, 2014, 01:29:58 posle podne »
Citat
ali ima i onih koji nalaze mane mazdi 6
Ja takve ljude jos nisam sreo 8) ;D

Pa ček' sad još ta Mazda6 ispade kao neka faca,a... ;D
« Poslednja izmena: Mart 22, 2014, 01:42:35 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #94 poslato: Mart 22, 2014, 01:32:04 posle podne »
... nemaju svi taj problem sa mrljama a i oni sto imaju vlasnici im kaze to oprastaju zarad kvaliteta koji pruza pa i u odnosu placeno-dobijeno.

Zaista ne znam kako da te uverim da bi moja reakcija bila identicna i da je Canon u pitanju. Zapravo, uopste nije u pitanju brend... vec naprosto MOJE ELEMENTARO PRAVO POTROSACA, stavise... potpuno nevezano i za foto opremu, o kojoj je ovde igrom slucaja rec.

Ne znam kako da opisem slikovito i sa cime da povucem paralelu. Pazi, sad ce skoro pa 20 godina kako zivim u bracnoj zajednici i kako samostalno nabavljamo i brinemo o kucnim aparatima, beloj tehnici i bilo cemu drugom. Za sve ove godine... imali smo jednu reklamaciju za sporet, jer tamo neka parica nije ni bila prikacena, pa nije radila ringla.
Pazi, nista vise za sve ove godine!!!
Da li bi ti pristao da kupis frizider koga moras svakih par meseci da remontujes? Tv da nosis u servis svakih 3 meseca?

Odlican aparat? Slazem se...ali svi aparati danasnjice su odlicni. I ne radi se uopste o tome... nego o odnosu proizvodjaca prema kupcu, i zataskavanju greske koja se ili previdela ili namerno precutala. O tome mi pricamo ovde od prvog vagona.

@STALKER
Ma jok... ja to samo skromno ispipavam milc mogucnosti danasnjice. Nex 3n je u pitanju. Junioru prepustam da se igra Canonom :)
« Poslednja izmena: Mart 22, 2014, 01:34:05 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #95 poslato: Mart 22, 2014, 02:42:50 posle podne »
PozdrAvi i čestItke. :D Pa jeste...neki dan mi otišao drugar iz Drezdena, bio kod mene par dana, pa sam se igrao par sati sa Fuji XT-1 sa 18-55 2.8...Oštrina, ISO performanse, kolorit, procesor, dual mode EVF, pixel peeping, timelapse, zaptivenost, težina (lakoća),18-55 2.8, ergonomija, pre svega točkići za ekspoziciju, brzinu zatvarača i ISO. Nemam nikakve zamerke sem trajanja baterije, oko 400 snimaka.Pogledati Vitov boke' snimak sa Zeissom. I šta sad da radim, nisam ovaj 70D upoznao kako treba...možda ovaj Iai-do što vežbam navodi na zen, esencijalne, suštinske stvari... :D

I zaista, bilo koji aparat danas čovek da kupi, neće naprviti grešku, s tehničke strane gledano. Samim tim mi nije jasno ponašanje Nikona koji je upropastio priču koja je jako lepo počela.
« Poslednja izmena: Mart 22, 2014, 02:45:28 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #96 poslato: Mart 22, 2014, 02:46:28 posle podne »
Što se tiče Mazde 6...ima onih koji kažu da džaba sve, kad nema "dušu". ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #97 poslato: Mart 22, 2014, 04:39:19 posle podne »
Pa, mozda i nema "dusu", al' ne pusta ulje :-X >:D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #98 poslato: Mart 22, 2014, 06:28:27 posle podne »
Ovo je malo bzvz ;-) Pogledam link za poslednje postove na forumu i sve navodi na ovu temu.
Treba da se vratim par stranica da bih video ko je šta konkretno pisao ili postavio u vezi sa fotografijom.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Nikon D600, Test
« Odgovor #99 poslato: Mart 22, 2014, 06:29:34 posle podne »
Sa zanimanjem pratim ovu temu i sve se mašam tastature da i ja napišem po nešto, Moj podnaslov bi bio „vidjenje jednog kirisnika“, jer upravo juče sam napunio godinu dana kako imam d600. I odmah da kažem, nisam kupio aparat tako što sam ušao u radnju i rekao „dajte mi jedan aparat“, već sam pre toga pročitao SVE što se u tom trenutku našlo na forumu, pozitivno i ono negativno,  a tu spadaju čuvene fleke na senzoru. Dakle, znao sam za falinku. I ipak sam kupio d600.  Svako razuman ne bi kupio nešto za šta unapred zna da ima manu. Pa ipak... kupih ga. Ja sam godinama veran Nikonu i prosto to je stvar ličnog osećanja i vernosti. Odnos prema drugim markama, pre svega Canonu vidim kao večitu priču sa temomb] Partizan vs Zvezda.  [/b]No, pošteno govoreći, zasmeta mi kad se u našem lepom hobiju pojavi toliko navijačkih strasti koje najčešće zamagle i objektivnost i suštinu stvari.
 
Objektivno govoreći, d600 je sjajan aparat u svakom pogledu, onom tehničkom i onom cenovnom. Zadovoljstvo je raditi sa njim, mogućnosti su mu ogromne, mnogo dobrorog je rečeno o ovom modelu I u dobrim i objektivnim testovima širom sveta. Ali...e to ali devojci sreću kvari. Moje iskustvo sa prljanjem senzora je dvojako. Razočaran sam količinom  prljavštine koja se nakupila posle samo nekih 5000 snimaka. Tu prljavštinu mi amateri ne možemo da skinemo onom dust off procedurom iz uputstva ili pratećii uputstva sa youtuba; ona se samo razmaže i sve bude još gore (usput, nikako ne radite sami čišćenja, to na youtub-u najčešće nisu dobra uputstva istvari samo napravite gorim).  Servis Nikona je bio vrlo profesionalan, očistili su senzor i ja sam bio zadivljen kvalitetom čišćenja. Ali sada i oprezan. Posle samo par stotina snimaka napravio sam novi test (snimite nebo bez oblaka na f 22+) i... avaj, fleke – u količini ne baš kao prvi put -  ali fleke! Kod drugog čišćenja, servis je zamenio shutter i sada čekam rezultat... Dakle, moj pozitivan utisak je reakcija servisa u svemu kao što je Nikon obećao, ali ko voli da ide po servisima!

Jesam li razočaran? Pa jesam, ipak je to Nikon,sam svetski vrh. Kako je ovaj model Made in Thailand i pri tom bila slaba quality control, dogodilo se što se dogodilo. Razočaran sam posebno Nikonovom ćutnjom. Pa da li je moguće da su mislili da će stvar tek tako da prodje! Verujem da se sećate da su veliki i poznati proizvodjači automobila povlačili i besplatno servisirali hiljade automobila odredjenog modela zbog mnogo većih grešaka kao kočioni sistem, gde je glava u pitanju! Dakle, greške se dešavaju svuda.  Nikonova najveća greška je što je ćutao i sada to plaća. Da je odmah rekao: kriv sam, sve ću da popravim, povučem, možda je još mogao da ispadne heroj koji brine o svojim mušterjama ( i pokloni im neku gadget sitnicu, onako reda radi, na primer). Ovako, neka advokatska kancelarija iz SAD sprema tužbu protiv Nikona zbog modela d600 (i ja sam se priključio).

I da zaključim: d600 je sjajan aparat u svemu sem u prljanju senzora. Mada težak amater, dozvoljavam sebi da kažem da je to foto aparat visokog kvaliteta. Ipak, kada bih danas ušao u radnju i rekao „dajte mi jedan aparat“ a oni rekli „imate odličan d600, bla, bla“, svakako bih odogovrio:“ da, može Nikon ali drugi model, molim“. Ostajem veran firmi jer sam na Nikon navikao i jer je objektivno dobar, ali neću da me za moje pare boli glava, pa čak ni oko najsitnijeg mogućeg detalja. Senzor, to, ipak nije...