Autor Tema: PDV  (Pročitano 3835 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
PDV
« poslato: Oktobar 10, 2016, 10:28:07 posle podne »
Da li je neko od vas ekonomista u toku koliki je trenutno PDV na IT opremu, monitore, štampače, itd?
To bi trebalo da se nalazi ovde, ali su izgleda postavili pogrešan dokument?

http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/preduzetnici/pdv/spisak-dobara-sa-stopom-oporezivanja.html
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: PDV
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 11, 2016, 08:20:54 posle podne »
Da li je neko od vas ekonomista u toku koliki je trenutno PDV na IT opremu, monitore, štampače, itd?
To bi trebalo da se nalazi ovde, ali su izgleda postavili pogrešan dokument?

http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/preduzetnici/pdv/spisak-dobara-sa-stopom-oporezivanja.html

koliko ja znam IT oprema je ista poreska stopa kao i na ostale "obicne" stvari (Tepih, cekic, prozor, cigla...) ... ono vreme kad je bila povlastena poreska stopa je proslo .. nemoj me drzati za rec ali afaik kalsicno 18 (ili je povecano na 20%) .. dakle "povlastene" poreske stope (8%) nema vec 2-3 godine za IT opremu
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: PDV
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2016, 11:47:02 posle podne »
kao i za sve ostalo

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: PDV
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2016, 02:44:49 posle podne »
E, pa to. Neki mi rekoše da je možda 8%, ali to je dakle bilo ranije pa je izmenjeno. Hvala.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: PDV
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2016, 11:17:03 posle podne »
E, pa to. Neki mi rekoše da je možda 8%, ali to je dakle bilo ranije pa je izmenjeno. Hvala.

vazilo do 31. decembra recim 2014 (ili 2013) a i tada su oni birali sta je IT oprema, monitor ako ima DVI ili HDMI ili DP steker - nije IT oprema nego se carini ko TV, samo 15pinci oni smrdljivi analogni su "IT oprema" .. cd / dvd / br su IT oprema samo ako su u brand name kompu, ako kupis odvojeno nisu .. i tako dalje i tako dalje .. no sad je to sve full pdv tako da ..
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2016, 11:18:44 posle podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: PDV
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2016, 02:29:21 pre podne »
Jao, jeste, sećem se tog vremena kada su monitori sa digitalnom vezom bili skuplji, jer su jeftiniji za proizvodnju :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D