Autor Tema: Mišljenje o Magic Lantern v2.3  (Pročitano 3154 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže new-photographer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Mišljenje o Magic Lantern v2.3
« poslato: Mart 11, 2013, 10:09:16 posle podne »

Na adresi http://www.magiclantern.fm/download sam naišao na program Magic Lantern, za Canon DSLR-ove. Na forumu nisam uspio naći ništa više od nekoliko pominjanja ovog programa, pa sam odlučio postaviti pitanje ovdje (valjda nisam mašio temu?!). Pitanje je kakvo je vaše mišljenje o Magic Lantern-u ili da budem precizniji:


Zanimaju me iskustva onih koji su ga koristili (super,dobra, loša)?
Da li instalacija ovoga programa remeti uslove garancije?
Da li ovo treba ili ne treba instalirati?

Canon EOS 600D
18-55mm 3.5-5.6 IS II
Nissin Speedlite Di622 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mišljenje o Magic Lantern v2.3
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2013, 05:31:26 posle podne »
Verovatno nisi nasao, jer ga svuda uglavnom pominju kao ML.

Teorijski, tom programu dajes kontrolu na aparatom, tako da ako nesto crkne garancija ti ne radi. Tvorci ML-a navode da sve radis na sopstvenu odgovornost. Da li ce u servisu da provale, to je drugo pitanje. Uglavnom nisam cuo da je nekome od toga crkao aparat.

Da li treba instalirati? Pa pitanje je sta tebi treba. Da li su ti stvarie koje nudi ML neophodne ili ne. Svako ko ga je koristio nasao je bar 2-3 opcije koje su mu korisne, a nema ih na svom aparatu. Sa druge srane, covek se brzo smori od gomile opcija i teksta na ekranu. Probaj ga, pa vidi sam.

Ja sam ga imao neko vreme, na jednoj od kartica.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže new-photographer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Mišljenje o Magic Lantern v2.3
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2013, 09:09:13 posle podne »
To je ono što me zanimalo. Jedino što nisam razumio, da li se taj program instalira na karticu ili na aparat tj. da li kad se izvadi kartica-vadi se i program. Sada sam se zapetljao.
Hvala na odgovoru, a što se tiče programa, zasigurno ću ga instalirati i isprobati (samo da naučim upotrebljavati već postojeće komande na aparatu).
Canon EOS 600D
18-55mm 3.5-5.6 IS II
Nissin Speedlite Di622 Mark II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Mišljenje o Magic Lantern v2.3
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2013, 09:38:38 posle podne »
Instalira se na karticu. Kartica mora biti preformatirana tako da aparat sa nje ucita Firmware (procedura je objasnjena u ML uputstvu).
Kada iskljucis aparat i stavis obicnu, praznu memorijsku karticu, aparat nema odakle da ucita Firmware, vec jednostavno pokrece svoj, fabricki.

ML se nadovezuje na aparat, dakle prosiruje njegovu funkcionalnost i dodaje neke nove interesantne funkcije.
Da bi znao sta radis, pametno je najpre do najsitnijih detalja se upoznati sa radom aparata.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže new-photographer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Mišljenje o Magic Lantern v2.3
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2013, 09:48:25 posle podne »
Sada sam razumio, ali ću se još zadržati na upoznavanju aparata, objektiva i to (ono osnovno). Nije od viška znati da ima na nekoj stranici program koji može uljepšati i ponuditi ugodniji  rad sa DSLR-om. Hvala, još jednom.
Canon EOS 600D
18-55mm 3.5-5.6 IS II
Nissin Speedlite Di622 Mark II