Anketa

Najbolju obradu okačio je:

igortehno
10 (12.5%)
Tbok
10 (12.5%)
Marko88
10 (12.5%)
puckons
10 (12.5%)
MaxFoto
10 (12.5%)
AstraFoto
10 (12.5%)
Момчило
10 (12.5%)
cronnin
10 (12.5%)

Ukupno glasova: 10

Anketa završena: Februar 03, 2013, 10:16:55 pre podne

Autor Tema: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)  (Pročitano 17668 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Момчило

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za slanje 24.01.2013)
« Odgovor #20 poslato: Januar 13, 2013, 01:28:43 posle podne »
Поздрав свима. Ево и ја као новајлија да пробам да се упишем међу вама, мада конкуренција је заиста жестока. Већ пар дана читам форум и брдо ваших фотографија сам прегледао, 'начи хаос, свака вам част! :)

Ваши коментари, приче и жучне дискусије су ми дошле као шлаг на торту, коцкице ми се слажу у глави и вид изоштрава полако ;) Пуно тога има за научити на овом форуму на ком сам тотално случајно налетео тражећи информације о Nikon-u D5200.

Да не дужим, још једном свака ви час' одличан форум и супер дружина на окупу од које ЗНАМ да ћу доста научити у вези фотографије и обраде исте!  ;)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za slanje 24.01.2013)
« Odgovor #21 poslato: Januar 13, 2013, 06:01:00 posle podne »
...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #22 poslato: Januar 31, 2013, 10:26:40 pre podne »
Glasanje je otvoreno.

Moram da zamolim za razumevanje članove čiji radovi nisu uzeti u obzir, pošto nisu zadovoljili kriterijume koji obradu razlikuju od fotomanipulacije. U pravilniku je naznačeno šta je dozvoljeno, a šta ne. Slažem se da je pisalo da "nije poželjno", ali kontekst govori dovoljno i mislim da nije bilo potrebe da decidno piše "zabranjeno je", jer nismo advokati, pa da merimo zarez ispred, zarez iza, ako me razumete. Uzgred, sada je u pravilniku decidno navedena zabrana, pošto očigledno ne može drugačije.

Već smo ranije raspravljali o ovoj temi i konsenzusom je usvojeno pravilo da se fotomanipulacije moraju izopštiti iz takmičenja, jer je fotorazgibavanje u jednom trenutku potpuno izgubilo osnovnu nit, kada smo u inače klasičnim fotografijama mogli da vidimo zmajeve, balone i helikoptere, razna druga čudesa i tako to, iako je cilj oduvek bio pažljiva obrada predloženog snimka, koja vam u jednom trenutku može pomoći da svoj rad plasirate u nekim ozbiljnijim publikacijama. Kada se takmičenje svede na banalne montaže, onda se ovde više ne radi o fotografiji, nego o veštom manipulisanju, a to nije ono što smo predvideli.

Još jednom molim za razumevanje i nadam se da smo sada razjasnili sve nedoumice!

Svako dobro i prijatan boravak na forumu želim!

EDIT: Slovne greške

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 03:05:54 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #23 poslato: Januar 31, 2013, 02:02:26 posle podne »
Citat
Još jednom molim za razumevanje i nadam se da smo sada razjasnili sve nedoumice!

Primljeno k'znanju i da se izvinim sto nisam to shvatio malo ozbiljnije :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #24 poslato: Februar 04, 2013, 09:56:38 pre podne »
Marko cestitam na pobedi.  :)
Nije upalila fora sa nocnim vizirom u obradi i zato mi je fotka zelenkasta.  :-\
Cestitam i svim ucesnicima na trudu jer nam Nemanja ( unique ) nije ostavio bas mnogo prostora za eksperimente.  ;)
Pozdrav svima!
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Момчило

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #25 poslato: Februar 04, 2013, 09:57:46 pre podne »
Честитке Марку на победи, свака част :)

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #26 poslato: Februar 04, 2013, 10:59:45 pre podne »
Kako nikad ne pobjedi neko od onih za koje sam ja glasao?! ;D

Čestitke pobjedniku!

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #27 poslato: Februar 04, 2013, 11:08:41 pre podne »
Bravo Marko, cestitke na pobedi :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #28 poslato: Februar 04, 2013, 11:18:54 pre podne »
Bravo Mare :)    :icon_thumleft:
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #29 poslato: Februar 04, 2013, 12:27:06 posle podne »
Cestitke pobjedniku :)
Nego, imam ja jednu ideju (sad dal je ok il ne, ne znam) ali zasto da ne ubacimo i jedno takmicenje mjesecno u foto manipulacijama, jer vjerujem da bi bilo interesovanja... Ja dadoh ideju, na vama je ostatak :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #30 poslato: Februar 04, 2013, 04:28:01 posle podne »
Cestitke pobedniku, uz malu primedbu,
uz duzno postovanje i nadam se da ne zameras, ali po meni obradjena fotografija koja je odnela pobedu i nema mnogo veze s originalom.
Daleko od toga da je losa, vec jednostavno ne predstavlja ono sto je autor "zeleo" da prikaze.
Mozda ce Nemanja biti merodavniji da da svoje misljenje, al' ja to vidim tako.
Jedno je obrada, sasvim nesto drugo manipulacija :)

Kao sto rekoh, bez zamerke ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #31 poslato: Februar 04, 2013, 05:06:03 posle podne »
Objasnio sam u čemu je problem i na dalje ćemo se strožije pridržavati pravilnika, kako bi cela koncepcija obrade imala nekakvog smisla.

BTW, glasači su trebali da uzmu u obzir samo drugi rad, pošto je Marko88 nakon primedbi okačio novi.
E sad, moguće je da je zbog mojeg propusta neko glasao i za onu prvu, ali šta je tu je.

Marko, sad je na Tebe red da okačiš novu fotografiju sa obradu. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 06:05:36 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #32 poslato: Februar 04, 2013, 05:23:20 posle podne »
Razumijem ja u potpunosti pravilnik i pravila, ali sam mislio na trecu temu, ima dosta clanova koji znaju da koriste PS kroz fotomanipulacije i tu moze da bude mnogo dobrih radova, zanimljivih a vjerovatno i smijesnih vidjenja na zadatu temu :D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #33 poslato: Februar 04, 2013, 06:05:10 posle podne »
I o tome smo već diskutovali.
Kada fotorazgibavanje bude imalo veći odziv, možda će biti mesta i za takvo takmičenje. Zasad nećemo širiti priču u tom pravcu.

Pozdrav

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #34 poslato: Februar 04, 2013, 08:01:10 posle podne »
I o tome smo već diskutovali.
Kada fotorazgibavanje bude imalo veći odziv, možda će biti mesta i za takvo takmičenje. Zasad nećemo širiti priču u tom pravcu.

Pozdrav
A da bi fotorazgibavanje bilo masovnije, po nekom mom vidjenju trebalo bi da bude cesce a ne jednom mesecno.
Na primer na 14 dana, odnosno dva puta mesecno je sasvim fin rok.
Nas mentalitet je takav, da sve radimo u zadnji cas, pa se produzuju rokovi nepotrebno.  ;)
Pozdrav!
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #35 poslato: Februar 04, 2013, 08:35:44 posle podne »
^Ah, pa jedno vuče drugo. Nije fotorazgibavanje retko, nego se odvija tako kako ljudi kače radove. Kad bi rok bio na nedelju-dve, bilo bi 3 rada u konkurenciji.
Zašto misliš da je to bolje?

Prosto, broj radova ne zavisi od tempa. On je manje više isti. Zapravo, rokovi i jesu nastali kao posledica količine prispelih radova, a ne obratno. U početku su ciklusi bili učestaliji, pa smo po 4-5 puta produžavali rok, ne bi li bilo moguće glasati za više od dve osobe. Vremenom smo produžavali malo po malo, dok se nije ustalilo da obrade idu na oko 2-3 nedelje, a foto teme na oko 3-4 (češće 4). Dakle, ne može se ništa na silu. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 08:39:30 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #36 poslato: Februar 04, 2013, 10:46:38 posle podne »
Cestitam pobedniku :) i ostale obrade su super :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #37 poslato: Februar 05, 2013, 01:35:07 pre podne »
^Ah, pa jedno vuče drugo. Nije fotorazgibavanje retko, nego se odvija tako kako ljudi kače radove. Kad bi rok bio na nedelju-dve, bilo bi 3 rada u konkurenciji.
Zašto misliš da je to bolje?

Prosto, broj radova ne zavisi od tempa. On je manje više isti. Zapravo, rokovi i jesu nastali kao posledica količine prispelih radova, a ne obratno. U početku su ciklusi bili učestaliji, pa smo po 4-5 puta produžavali rok, ne bi li bilo moguće glasati za više od dve osobe. Vremenom smo produžavali malo po malo, dok se nije ustalilo da obrade idu na oko 2-3 nedelje, a foto teme na oko 3-4 (češće 4). Dakle, ne može se ništa na silu. ;)

Pozdrav
Pa sad statistika nije bas na tvrdnjama koje iznosis.  ;)
Recimo ova zadnja obrada je bila za rok 24.01 a zadnji rad je pristigao ( cronnin 13.01 ) i sta smo cekali 3 februar da se otvori glasanje? I zasto je rok sa 24 januara pomeren za 3. februar a nijedan rad nije pristigao?
 Ista stvar je i sa predhodnim temama. Jeste bilo kasnjenja zbog zauzetosti oko renoviranja foruma i slicno ali to nema veze sa nama. Pogledaj i sam pa ces videti da 90% radova stigne u prvih 7 dana i u zadnja 3 razgibavalja jedino je cinimi se Velicko okasnio sa camcem ali to nije pravilo.
Probem po meni lezi u odabiru teme.  :)
Kad je tema inspirativna kao recimo transport ima mnooogo vise ljudi nego kad je teska kao sto je unique postavio ili Igortehno kad se tesko sta ima i izvuci od fotografije sto nije samo moje misljenje.  ;)
Eto tako kazu brojevi a na vama je administraciji da odlucite. Ja cu redovno ucestvovati kao i do sad, ali bih i vas voleo da vidim u temi i da nesto naucim uporedjujuci kako to rade majstori.   :)
Pozdrav!
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #38 poslato: Februar 05, 2013, 02:44:02 pre podne »
Ima na forumu vec postavljena tema, samo se slabo lista(na zalost), koja je zamisljena za fotomanipulacije...
Postavio je clan od kojeg smo svi mogli dosta da naucimo, jedino sto se vise ne pojavljuje, pa smo ste strane ostali uskraceni.
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ostale-teme/compositing-i-fotomapnipulacija/

Fotografiju je "lako" izmanipulisati, nemam nista protiv, ovo razgibavanje je zamisljeno da se iz RAW snimka izvuce dobra OBRADA, koja ce imati smisla i liciti na original.
Poenta je predstaviti posmatracu vidjeno i uslikano kroz objektiv, prikriti anomalije, istaci prioritete...u protivnom ne treba ni da idemo na fotkanje, dovoljno je opaliti snimak kroz prozor(a i ne mora),
a kasnije moze to da se "sredi" u PS-u, kako kome milo. Koliko to posle ima veze sa pomenutim originalom, to je prica za sebe.
Ponavljam, ovo nema veze sa Markovom obradom, ne zelim da se iko oseti prozvanim, jednostavno treba da vazi za sve ;)
Da ne teoretisem(citaj "kenjam") mnogo ;D, za par minuta se da nesto izvuci iz slike, nije nauka...

Pozdrav
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: [obrada] Zadatak 36 - Noc (rok za glasanje 03.02.2013)
« Odgovor #39 poslato: Februar 05, 2013, 10:48:55 pre podne »
^Ah, pa jedno vuče drugo. Nije fotorazgibavanje retko, nego se odvija tako kako ljudi kače radove. Kad bi rok bio na nedelju-dve, bilo bi 3 rada u konkurenciji.
Zašto misliš da je to bolje?

Prosto, broj radova ne zavisi od tempa. On je manje više isti. Zapravo, rokovi i jesu nastali kao posledica količine prispelih radova, a ne obratno. U početku su ciklusi bili učestaliji, pa smo po 4-5 puta produžavali rok, ne bi li bilo moguće glasati za više od dve osobe. Vremenom smo produžavali malo po malo, dok se nije ustalilo da obrade idu na oko 2-3 nedelje, a foto teme na oko 3-4 (češće 4). Dakle, ne može se ništa na silu. ;)

Pozdrav

Pa sad statistika nije bas na tvrdnjama koje iznosis.  ;)
Recimo ova zadnja obrada je bila za rok 24.01 a zadnji rad je pristigao ( cronnin 13.01 ) i sta smo cekali 3 februar da se otvori glasanje? I zasto je rok sa 24 januara pomeren za 3. februar a nijedan rad nije pristigao?
 Ista stvar je i sa predhodnim temama. Jeste bilo kasnjenja zbog zauzetosti oko renoviranja foruma i slicno ali to nema veze sa nama. Pogledaj i sam pa ces videti da 90% radova stigne u prvih 7 dana i u zadnja 3 razgibavalja jedino je cinimi se Velicko okasnio sa camcem ali to nije pravilo.
Probem po meni lezi u odabiru teme.  :)
Kad je tema inspirativna kao recimo transport ima mnooogo vise ljudi nego kad je teska kao sto je unique postavio ili Igortehno kad se tesko sta ima i izvuci od fotografije sto nije samo moje misljenje.  ;)
Eto tako kazu brojevi a na vama je administraciji da odlucite. Ja cu redovno ucestvovati kao i do sad, ali bih i vas voleo da vidim u temi i da nesto naucim uporedjujuci kako to rade majstori.   :)
Pozdrav!
Bespotrebno se natežemo, a za tim nema potrebe.
Ako si bio prisutan tu od uvođenja posebnog podforuma "Fotorazgibavanje", onda znaš da situacija od poslednjih par meseci nema veze sa stvarnim stanjem. Kao što rekoh - rok je bio bitno kraći - 7 dana za obradu i nešto više za fotografije. Za obradu bi čak i mogli da se pozabavimo nekim oštrijim rokovima, ali za foto teme je to jednostavno neprihvatljivo. Osim ako neko ne izvlači isključivo fotografije iz arhive (što bi bilo najblaže neumesno očekivati od članova čija arhiva je tek nedavno počela da se obrazuje), nema teorije da snimi zadovoljavajuću fotografiju, usput se baveći i nekim drugim stvarima. Ja se pretežno bavim fotografisanjem, pa opet ne bih mogao da odgovorim (kao što i ne odgovaram) na svaku foto-temu, jer prosto - ako želim da to liči na nešto, moram da potražim motiv, da osmislim koncepciju i na kraju - da sve to realizujem.

Na kraju krajeva, fotorazgibavanje ima relaksacionu namenu, ne strogo takmičarsku. Poenta je da se to radi opušteno, da nema tenzija, i da tempo bude takav da ne predstavlja teret. Kao što već nekoliko puta rekoh, bilo je u prošlosti situacija da to ljudima zaista predstavlja nepotrebnu obavezu i onda dobijemo jedan ili NIJEDAN rad za nedelju-dve. Takve okolnosti su izrodile i ovakve fleksibilne rokove i zaista ne bih dalje trošio vreme na to. Bilo bi dobro kada bi se u igru uključilo što više članova, a svakako ih na to nećemo privoleti tako što ćemo okratiti rokove.

Glede tema... foto teme su nekad lakše i jednostavnije, nekad teže, ali to je tako kako je. Ne razumem kakav da je "problem u odabiru tema"? Teme ne bira administracija, već pobednik prethodnog ciklusa. Ako je to foto tema, onda bira žanr i osnovnu ideju fotografija. Tema u foto-temama je nešto što mi ne bismo smeli (niti hoćemo) da diktiramo. Slažem se - transport možda jeste inspirativna tema u proseku, ali nekima sigurno nije. Budi uveren u to! Neko voli da fotografiše oblake. Neko voli portrete, a neko naprosto nema koga da fotografiše, da istovremeno bude zadovoljan i da subjekt pristane i na fotografisanje i na objavu. Nisu svima dostupni modeli 24/7 koji su orni za "slikanje" i da nakon toga "vise" na nekom forumu ili šire. Mislim, kapiraš problem? :)

Ako je u pitanju obrada, onda pobednik prethodnog ciklusa kači neku svoju uspešnu ili neuspešnu fotografiju, koju daje na obradu. Meni se recimo ne sviđa što je neko nepisano pravilo postalo da ljudi češće kače "koske", nego relativno uspešne fotografije, što ne bi trebalo da bude baš učestalo. Najzad, cilj obrade je da se postigne neki nivo kvaliteta rada, koji će nekima biti samo vežba, a drugima i korak ka nekom ozbiljnijem radu u oblasti obrade. Kada se fotografije obrađuju za publikacije, štampane ili elektronske, obrada mora biti s ukusom. Ona može biti agresivna, ali ne bi smela biti manipulativna - otud i naknadno uvedeno pravilo.

Nadam se da su malo jasniji razlozi za ovakav tempo i razvoj situacije. Najmanji je problem da menjamo preko kolena, ali ne postoje korisnici zbog fotorazgibavanja, već je obratno. Nema potrebe da nekima ogadimo celu ideju, pa da samo krug od par njih non-stop vrti priču, jer će se na kraju i tih nekoliko članova kad-tad smoriti i prestati da učestvuje (kao što neki već jesu, na žalost).

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 05, 2013, 10:53:56 pre podne od strane StORM48 »