Autor Tema: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi  (Pročitano 5397 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« poslato: Septembar 25, 2012, 09:39:12 pre podne »
I tako Michael Reichmann sa  Luminous Landscape, sede sitnu knjigu pisati

Citat
Dear Yamaki-san,

You and I have never met, but I am an enthusiastic user of some of your products, in particular your new DP2 Merrill and DP1 Merrill cameras. My recent review of the DP2M and the one on the DP1M on this page bear testament to this.

I am writing this letter publicly, because I believe that I speak for a large number (though obviously not all) Sigma camera owners. This site reaches 1.4 Million individual readers world-wide each month.

I believe that many users of sophisticated imaging devices like the new Merrill cameras are being let down by not being able to process raw files in any program other than your provided SIGMA Photo Pro. The vast majority of advanced photographers, in particular those likely to use your Merrill cameras, use other cameras as well, and are almost certain to already be using raw processing software from Adobe, Apple, or Phase One, the big three of raw processing software.

I therefore would request one of two things. Either make available all the information required by these companies to support your camera's unique abilities, so that they are able to do so without the difficult (and unlikely) job of reverse engineering your unique file structure and processing. Or, please build into SPP the ability to export a DNG file, which can then be read universally, and which can contain your proprietary image processing. As you know, DNG is an open standard and available without license.

At the moment Sigma X3 files from the Merrill cameras are among the most remarkable files I have ever seen, from any camera, especially when it comes to per-pixel resolution. Every other camera maker in the world provides information and support to the major raw software makers so that their cameras can be supported, many even before product launch. Sigma finds itself disadvantged by not doing this, or by not supporting a universal raw export format that can be read by other programs. This indeed may be a preferable approach since it would mean immediate support when new models come available, and wouldn't require providing on-going support and disclosure to third parties.

Please make this a priority. Right now Sigma Merrill X3 are the only raw files in the world from any camera maker that can not be worked on in third party raw software, some of which has superior capabilities and which would allow these camera's owners to extract everytting possible from these files. Hasselblad, Leica, and Pentax are among those directly supporting DNG from their cameras, while every other camera maker works closely to ensure that their raw files are supported in each revision of major third party programs. Phase One even works closely with Adobe so that Lightroom and Camera Raw support Phase One cameras, even though they are competitors in the raw software arena.

I urge Sigma to do similarly.

With respect,

Sincerely,

Michael Reichmann

Dakle, ova Sigma je zaista jedna autisticna kompanija. A i ova opcinjenost kompaktom koji ima cetvorocifren dolarski iznos... vec jeste za posmatranje.

SORS
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2012, 12:50:04 posle podne »
Džizzz Krajst... teško mi je da ovo komentarišem, nakon što sam pogledao te "mega" primere. Rezultat sa onog Fujija X100 Pro (ili kako se ono zvaše), mi je za najmanje klasu bolji.

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2012, 06:58:42 posle podne »
Ima ovde jos ponesto.

Sam Luminos landscape je pao u mojim ocima posle ovakvog teksta. Ovo, ili je placen tekst... ili oni pocinju da gube kontakt sa realnoscu.

I jedno i drugo je zalosno.

Postoje ljudi kojima ocigledno nedostaje glas razuma, i neko ko ce ih postaviti za neki sto i ozbiljno popricati sa njima... i pojasniti im da su ovo ipak jebeni obicni  fotoaparati... i da je bolesno da ti neko za ogromne pare uvaljuje ovakve krseve.

BTW, i oni primeri u tekstu su blagi uzas. Jebem li ga... mozda je meni pogresno kalibrisan monitor... ali ja bih prodao aparat sutradan posle kupovine da su mi onakvi izlazni rezultati.

Mozda sam malo prestrog... ali ovo polako pocinje da izlazi iz okvira normalnog.
Jbt... jebeni fotoaparat???
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2012, 11:58:07 posle podne »
...
BTW, i oni primeri u tekstu su blagi uzas. Jebem li ga... mozda je meni pogresno kalibrisan monitor... ali ja bih prodao aparat sutradan posle kupovine da su mi onakvi izlazni rezultati.

Mozda sam malo prestrog... ali ovo polako pocinje da izlazi iz okvira normalnog.
Jbt... jebeni fotoaparat???
Nisi u opste prestrog, mozda njima nije kalibrisana vugla jer su boje katastrofa, a i fotke su jedno veliko njesra. ;D 8)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2012, 12:34:40 pre podne »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2012, 09:15:17 pre podne »
Problem je u tome, sto ako se bavis ozbiljnim poslom iz sfere fotografije, ti kupis ozbiljan aparat i opremu koja uz to dolazi. To postane osnovno sredstvo, alat za rad i tako ulozena sredstva se ili vrate ili ne vrate, tj. donose zaradu ili ne donose. Sa druge strane, imamo opciju kupovine ozbiljne opreme od strane hobista i ljubitelja fotografije, koji nisu optereceni ulozenim novcem u smislu da li ce im se vratiti.
Ali, mi tu pricamo o kompaktima koji KOSTAJU MNOGO, jer su pojedini brendovi uspeli da ubede jedan deo kupaca i jedan deo uvazenog forumaskog auditorijuma kako su tu u pitanju neki izvanserijski rezultati.
Za iste te pare, moze da se kupi 7d ili d7000 ili cak Pentax K5 ... koji su generacijski nekoliko desetina koraka ispred ovih prcvoljaka. Na stranu sto bi svi ovi sto balave na ovakve komedije, ostali upisanih gaca samo kada bi pipnuli taj d7000 ili 7d... a da ne pricam o 5dmk2 koji sada kosta koliko jedan trenutno aktuelni MILC.
Ali hajde... da i to zanemarimo.

Kazes Cronine solidan rezultat. Pa jeste kad je mincao sliku 5 minuta, stavio aparat na stativ a modele polio stirkom da se ne mrdaju. Da ga bacis u neki realan problem, fotografisanje rodjendana u igraonici, pozorisna predstava, deca u parku... drustvo u kafani... ima da se iskidas od smeha sa rezultatima. A ovako medju nama ... i nisu neki rezultati, Canon s100 ce ovo da napravi bolje.
Zato kazem, ovo su ipak samo mali jebeni fotoaparati, koji kostaju PREVISE...

Kompakt za 1000 evra/dolara ... to bre nije normalno. Ono jeste, trziste je trenutno preplavljeno raznim uredjajima za fotografisanje, raznih nivoa kvaliteta... pa ih je jako tesko i tesno za bilo kakvo ispravno cenovno skaliranje... ali svejedno.
Mislim, tema je malo kompleksna i u poslednjih par godina tek nekoliko aparata zasluzije ozbiljan pogled... a sve ostalo je varijacija na temu gde se proizvodi razlikuju po ceni i kolicini nepotrebnih mogucnosti.

my2c
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2012, 09:18:28 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2012, 11:33:20 pre podne »
Pa videcemo valjda za par nedelja neke standardnije uzorke, kada pocnu testiranja.
Sto se tice cene, zakon ponude i potraznje ce je spustiti u neki normalan opseg.
Po meni,  ovo cenovno treba  da upadne bas negde izmedju Canon S100 i Nikon D3200, recimo $450.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #7 poslato: Januar 09, 2013, 04:36:39 posle podne »
Gledam i ne verujem svojim ocima

Sigma launches DP3 Merrill with Foveon sensor and 75mm (equiv.) lens

doduse, stvar vadi impresivne video mogucnosti, van svake konkurencije u klasi ...

Citat
• Movie Mode
Movies can be recorded with VGA (640×480) size. The number of shooting frames per second is 30 frames.

Jos kad izbace wood edition... nigde kraja slavi.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #8 poslato: Januar 09, 2013, 05:07:40 posle podne »
Jbt, razmišljam da otvorim podforum posvećen Sigmi.
Njihovo ludilo jednostavno produkuje toliko blesavih vesti, da ne može sve da stane u temu  ovog kapaciteta! :D

Pozdrav

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Otvoreno pismo autisticnoj Sigmi
« Odgovor #9 poslato: Januar 15, 2013, 12:17:04 pre podne »
doduse, stvar vadi impresivne video mogucnosti, van svake konkurencije u klasi ...

Citat
• Movie Mode
Movies can be recorded with VGA (640×480) size. The number of shooting frames per second is 30 frames.
;D ;D ;D ovo sa Sigmom već ulazi u zonu opšteplanetarnog fenomena. Taman čovek pomisli da su dosegli svoj maksimum, a oni ga razuvere i pokažu da ima tu još puno "rezerve" ;)