Autor Tema: Sony SR55  (Pročitano 26800 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Beren

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Sony SR55
« poslato: Mart 08, 2008, 11:16:22 pre podne »
Pozdrav,

planiram da u roku od mesec dana kupim kameru, i kontam da ce to biti Sony 55e! Međutim, na gomili drugih foruma svi ljudi pljuju hdd kamere jer po njihovom dolazi do velike kompresije te slika nije prihvatljiva! Da se mi ne lažemo, meni ne treba neki ultra sonični kvalitet, već samo praktična kamerica za svaki dan koja ce odraditi posao!

Pitanje je, da li neko od vas ima hdd kameru, pa da mi pošalje neki klip od jedno minut dva?

I, da li imate iskustva sa hdd kamerama? Koliko li traje prebacivanje recimo 20GB sa kamere na komp? I da li mpeg2 moze da se edituje u nekom programu (osnovne stvari, seci/lepi)?

Hvala

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SR55
« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2008, 12:35:49 posle podne »
svi ljudi pljuju hdd kamere jer po njihovom dolazi do velike kompresije te slika nije prihvatljiva!

Preteruju ili ne znaju (sto je najcesce).
15Mbps je savim zadovoljavajuci kvalitet. Ionako pri prebacivanju na DVD DL nije rentabilno praviti vecu kompresiju. Ova komresija ti na DLu omogucava oko 80 minuta vrhunskog materijala.

Van mreže Miro Dvd

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SR55
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2008, 11:58:09 posle podne »
svi ljudi pljuju hdd kamere jer po njihovom dolazi do velike kompresije te slika nije prihvatljiva!

Preteruju ili ne znaju (sto je najcesce).
15Mbps je savim zadovoljavajuci kvalitet. Ionako pri prebacivanju na DVD DL nije rentabilno praviti vecu kompresiju. Ova komresija ti na DLu omogucava oko 80 minuta vrhunskog materijala.


slika je ok samo model 55 ima cak 8 lux-a sto je malo znaci treba dosta svetla tako da uvece bas neces nesto dobiti ok sliku
ja imam SR 300 sad planiram da kupim SR8 HDV
Druze gresis SR55 nema kompresiju od 15Mbps to imaju samo HD kamere u AVCHD a SD ide 3 6 9 mbps
« Poslednja izmena: Maj 06, 2008, 12:09:48 pre podne od strane Miro Dvd »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SR55
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2008, 09:50:21 pre podne »

ja imam SR 300 sad planiram da kupim SR8 HDV
Druze gresis SR55 nema kompresiju od 15Mbps to imaju samo HD kamere u AVCHD a SD ide 3 6 9 mbps

Imas kod Ljube povoljni HC9. To je bolja opcija od SR.
Koristim HC7 vec jedno vreme i nemam zamerke (prethodno sam koristio 2100).


15Mbps:
U pravu si. Nisam gledao podatke. Napamet sam napisao.
http://www.sony.de/view/ShowProduct.action?product=DCR-SR55E&productsku=DCRSR55E.CEN&site=odw_de_DE&pageType=TechnicalSpecs&imageType=Main&category=SDH+Hard+Disk+Drive#tab

I 9 je dovoljno za amatersku upotrebu. Na standard DVD je isto toliko otprilike.

Van mreže Miro Dvd

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SR55
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2008, 11:29:05 posle podne »
hc7 ima 2 lux ali hc9 ima 5lux a sr8 ima 2 lux ja imam sony 950 3CCD ali ipak hdd kamera je za instatn snimanje smimis i za par  min prebacis par sati materijala o tome se radi a ne da sedim satima da prebacujem materijal a za ozbiljnije snimanje koristim 950
2100 je ok ona je 3ccd i 1 lux ima rucku i vise ja za specijalno snimanje ili za stalak
 kasnije cu uzeti mozda sr12 ili noviji model a za sada ipak uzimam SR8
« Poslednja izmena: Maj 06, 2008, 11:38:26 posle podne od strane Miro Dvd »

Van mreže guru

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SR55
« Odgovor #5 poslato: Avgust 29, 2008, 04:02:02 posle podne »
Problem kod HDD kamera je u tome shto koshtaju dosta a prave isti snimak kao one najjeftiniji miniDV modeli od 200e. Za iste pare se uvek moze kupiti neki miniDV 3CCD Panasonic sa stabilizacijom koji ce napraviti daleko bolji snimak.

Van mreže Miro Dvd

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SR55
« Odgovor #6 poslato: Septembar 16, 2008, 02:51:42 posle podne »
Problem kod HDD kamera je u tome shto koshtaju dosta a prave isti snimak kao one najjeftiniji miniDV modeli od 200e. Za iste pare se uvek moze kupiti neki miniDV 3CCD Panasonic sa stabilizacijom koji ce napraviti daleko bolji snimak.



Hm slabo si upucen panasonic je zaostao sa malim kamkorderima prvo napisu da ima osetljivost 1 lux a ono ispadne 8 lux 1 lux je ustvari nocno snimanje
onda baterije guta ko luda jedva izdrzi sat vremena i kad stavis vece isto daleko losije od Sony modela
Sony kamera ima opticku stabilizaciju slike snimak i na 3mb/s je ok a kad stavis na HD da nepricam o slici
imas i hdd kemere koje su vec dosta povoljne i cena ispod 400e
i lakse za snimanje lako prebacis preko usb na racunar