Autor Tema: Potrebna Pomoc!  (Pročitano 5327 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Potrebna Pomoc!
« poslato: Avgust 25, 2012, 04:51:17 posle podne »
Pozdrav svima sa foruma :) Potrebna mi je pomoc pri kupovini fotoaparata sa kojim bi dosta toga mogao da naucim i predjem na neki dslr aparat.Konkretno gledao sam model Canon Powershot sx240 HS i slicne aparate drugih proizvodjaca.Hteo bi da cujem vase misljenje o ovom aparatu ili predlog za neki fotoaparat slicne cene.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Pomoc!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 25, 2012, 06:33:54 posle podne »
Ako sad imas para za dslr, onda je bolje da ides odma' na njega, naravno, ako si spreman da ucis...ako budes uzeo neki kompakt/prozumer, kasnije neces moci da ga prodas ni priblizno za koliko si ga kupio i samo ces biti na gubitku...dslr ima sve opcije i modove kao i kopakt/prozumer, tako da mozes na pocetku da fotkas u auto modu i kasnije da krenes sa manuelnim ili modom prioriteta blende... :D

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Pomoc!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 25, 2012, 06:48:11 posle podne »
Razmisljao sam i ja o tome,koji model dslr bi mi preporucio?mislis da ovaj canon nije dovoljno dobar? :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Pomoc!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2012, 07:24:26 posle podne »
I ja sam koristio i kompakt i prozumer, i uvek sam posle par nedelja od kupovine vec tezio ka nekom boljem aparatu, a cene za polovne kompakt/prozumer aparate padaju dosta brzo i kasnije ih prodas po dosta manjoj ceni i na kraju si na gubitku...taj canon je super, ali verovatno ces, ako dosta zavolis fotografiju, zeleti sto pre neki bolji aparat, pa ces morati da prodas taj, tako da je bolje da uzmes dslr... :D

Od novih, pocetnickih aparata, tu je canon 1100d, ili nikon d3100...mada za iste pare mozes da kupis polovan npr canon 550d, koji je dosta bolji od ova dva...ima bolji kvalitet fotki, bolji video...sveukupno je bolji aparat... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Pomoc!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2012, 07:49:01 posle podne »
Taj canon 550d je izgleda ne prevazidjen,ima ga moj drugar i stvarno je odlican.Mada sam mislio neki aparat koji nema promenjevi objektive posto nisam trenutno u situaciji da ulazem u to  :) Vidim da se razumes u aparate,sta mislis koji je bolji canon sx 240 HS ili sx40 HS posto im se ne manjaju objektivi tj ne bi imao velikih troskova :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Pomoc!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 25, 2012, 08:03:33 posle podne »
Aha....ako nemas para, onda ja mislim da je sx40HS bolji izbor...ima dosta veci zum, blenda krece od f2.7 u odnosu na f3.5 kod sx240HS, ima obrtni ekran, baterija duze traje, malcice je siri na sirem delu i ima brze rafalno okidanje :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Pomoc!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 25, 2012, 08:13:52 posle podne »
Pa i sa obicnim 18-55 na 1100D ili D3100 ces imati bolje fotke nego nego na tom prosumeru.
Ne moras nista da kupujes od objektiva ako ti se nece, narednih godinu dana.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Pomoc!
« Odgovor #7 poslato: Avgust 25, 2012, 08:17:13 posle podne »
Hvala ti puno,dosta si mi pomogao,ako se setis jos nekog aparata,ti javi!Cujemo se :)

Van mreže Milos

  • Junior
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna Pomoc!
« Odgovor #8 poslato: Avgust 25, 2012, 09:09:13 posle podne »
Kapiram da su fotke priblizno iste na sx240 HS i sx40 HS,jedino sto je razlika u zumu i sto je duplo veci sx40 :) tako da ako bi uzeo veci aparat najbolje onda da uzmem neki dslr polovan sa  tim sto necu moci da ga nosim svuda zbog velicine :( ako ima jos neko neki predlog bio bi zahvalan :)