Fotografija > Studijska i komercijalna fotografija

Ručni satovi

(1/45) > >>

Serb:
Evo posto vidim da cu se zadrzati na forumu i da se ovde ljudi predstavljaju , pa je red i ja to da uradim :) Pre svega hocu da pohvalim forum,  na jako dobrim fotkama , na dobro uradjenoj podeli foruma koja je jasna i pregledna, i na puno korisnih informacija. Jos jedan plus forumu je to sto vidim da ne postoje ofrlje kritike , vec su to stvarno korisne i konstruktivne kritike u cilju napredka clanova. Dolazim iz Beograda  i na forum sam dosao preko clana Tvitia  , kojeg sam upoznao na jednom drugom forumu koji ima potpuno drugaciju tematiku,  tacnije radi se o forumu o satovima. Za razliku od fotkanja mnogo vece znanje imam o satovima, a i razlog interesovanja za fotke su bili bas satovi (ako nekoga interesuju satovi slobodno neka me pita mozda mogu pomoci a na pp moze dobiti link forumu). Uvek sam hteo da napravim dobru fotku sata kada sam hteo da predstavim na forumu ali mi nikako nije to polazilo za rukom, i polako sam poceo da se interesujem. Moram i da napomenem da na tom forumu imamo deo o fotografiji gde me je clan Tviti (Dzoni) posavetovao , dao odredjene linkove i tako na neki nacin pogurao u svet fotografije. Najvise volim da fotkam prirodu , pejzaze i satove. Sto se tice satova jos nisam uspeo da napravim fotku  kakvu zelim i trenutno probam sa nekim improvizovanim kutijama za svetlo (sam sam ih pravio :) ), ali uvek mi se desi da ako je narukvica dobro osvetljnja , cifer (brojcanik) je isuvise taman, a kada je dobar i ostar onda mi narukvica pregori. Naravno i saveti su dobro dosli , i ovih dana cu ovde okaciti kako to izgleda pa verujem da cete moci vise saveta i sugestija da mi date:) Kad je rec o fotoapratu koristim Nikon D70s i imam objektiv nikon 18-70 mm i Sigma 70- 300 mm (koju bas slabo korstim).

Evo dve fotke sata  koje su mi donekle uspesne , slikane po danu :


Veliki pozdrav :)

Hornet:
Dobro ti nama došao!
Nadam se da ćeš u ovom društvu naći ono što tražiš ;)

Što se fotki tiče druga ti je bolje eksponirana, s tim što doživljaj maksimalno kvari prašnjava reflektivna površina na kojoj se nalazi sat.

Pozdrav!

Zoran Rodic:
Dobrodosao  ;)

Prvo, da bi fotografisao sat moras da namestis vreme na 10.10 ili 13.50 :) ... a tek onda ide odabir i ciscenje podloge, stativ, svetlo i tako to

;)

PS
Millas ima neku besnu fotografiju sata, ako se dobro secam ... bilo bi lepo da je okaci ako je sacuvao.

cronnin:
Da, gledaj da ti horizont bude ravan, ocisti prasinu.
Na drugoj ti jeste bojli kontrast. Mozda bi mogla malo da se dooostri.
Mozda da okrenes sat na drugu stranu, jer je zamisljena osa koja prolazi kroz njega usmerena naopako.

neonka:
A ako već voliš da fotografišeš satove,možda bi mogao da postaviš ovde neku fotografiju sa neta koja ti se baš dopada i kakave bi i ti voleo da napraviš,pa će se naći već neko stručan da ti pojasni kako najlakše doći do takvih rezultata  ;)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju