Autor Tema: Bliznakinje :)  (Pročitano 6232 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Bliznakinje :)
« poslato: Avgust 01, 2012, 04:15:08 pre podne »
Danas smo konacno ortak i ja fotkali drugarice...vreme nas je posluzilo, nije bilo kao pre neki dan, inace, one su dizajnerke i do sada su imale nekoliko vrlo zapazenih revija :D

Od opreme 40d i 18-55is, a negde i helios 44m...od rasvete yongnuo yn-565ex i beli kisobran, koji se na kraju polomio, pa sam na nekim fotkama morao da koristim direktan blic, bez bilo kakvog difuzera :D Obrada...malo lightroom, malo fotosop...hteo sam neku retro, mada ne preteranu obradu...valjda sam to postigao :D

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.


20.


Trudili smo se da sve ispadne kako treba, mada opet ima gresaka, al sta da se radi...cini mi se da napredujem, mada ima jos dooosta da ucim, sto o svetlu, sto o pozama, kadriranju i ostalim stvarima :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2012, 09:08:39 pre podne »
Meni je ovo dobro :) mozda su ti malo monotone slike, ali to ce doc vremenom (ideje za poze i slicni fazoni)
E sad nekakav retro fazon bas i nisi dobio :) po meni ovo ima nekakav vintage kolorit.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #2 poslato: Avgust 01, 2012, 10:32:37 pre podne »
Hvala...ja sam pokusao sto vise da im govorim kako da stanu, mada jos uvek nemam neke ideje...sto se tice obrade...jeste vintage...mesam je sa retro, posto su mi kao slicne :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #3 poslato: Avgust 01, 2012, 10:42:24 pre podne »
Iskreno, to ce doc sa radom, polako :) mislis da bih se ja sjetio i ovih poza :) (ako ti je za utjehu)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2012, 02:42:03 posle podne »
Odlicno Nemanja,
veoma cenim tvoj trud, kreativnost i volju za napredovanjem.
Sa opremom koju si koristio, dobio si mnogo.
Ipak, zamolio bi te da razmislis o par sitnica. Sledeci put kad krenes na fotkanje,
razmisli malo o konceptu, pozama, prici...posto su drugarice u pitanju, verujem nisi morao da placas satnicu,
kao kod profi modela. Da je tako, dobro bi se razmislio. Da uslikas umes, vreme ti je za visi nivo.
Neki portret nije bio na odmet. Kontrolisi situaciju, kao da si to radio bezbroj puta.
Devojka crvene kose, mogla je i neki drugi izraz lica da "isproba", poze su menjane, izraz je ostao isti...na svakoj.
To je tvoja "duznost" da menjas :)
Da ne ispadne da kritikujem, vidim velik' potencijal u tvojim fotografijama.
Pohvale i za lepe modele ;)

Pozdrav
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #5 poslato: Avgust 01, 2012, 03:09:43 posle podne »
Hvala Bole na opsirnom komentaru :D

Dosta sam gledao fotki na netu, da bih dobio neku ideju kad budem fotkao, i nesto sam iskoristio, mada opet ima dooosta mesta za napredak...Sto se tice izraza lica...znam, mada tako su navikle, tj, misle da sa takvom facom najbolje ispadaju na fotkama...znam da sam trebao da im kazem da malo promene facu, mada sam gledao dosta ostalih stvari, i skroz sam na to zaboravio... sledeci put pravi listu sa detalima na koje treba da obratim paznju :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #6 poslato: Avgust 01, 2012, 03:13:00 posle podne »
Ja bi se skoro u svemu složila sa Boletom (on to ume tako lepo da sroči  :P ),i ponovila još jednom da ako nešto fali na ovim fotkama onda je to iskustvo u poziranju tvojih drugarica dizajnerki  :D Jesu lepe,jesu mlade i zgodne,ali brate na svakoj fotografiji isti izraz lica.I,nemoj da im kažeš,ali ako su one dizajnirale toaletu u kojoj su pozirale neka sledeći put za fotografisanje ipak obuku nešto drugo  ::) Možda je to dobro kao maturski rad (sećam se i onog sakoa  ;D  ),ali za neki viši niko te vrste fotografije mora više pažnje da se obrati šta će obući i naravno ko će ih našminkati.Ako među drugarima imaš dizajnere možda imaš i nekog vizažistu da ti i taj deo posla odradi za dž  ;)

Pošto sam te sada videla i tvoj komentar mora i mali edit:

Sto se tice izraza lica...znam, mada tako su navikle, tj, misle da sa takvom facom najbolje ispadaju na fotkama... 

Kada ti fotkaš ti misliš kakvu će imati facu,a one neka misle kada se slikaju za FB  ;D Uhh..rad sa modelima može da bude jako naporan,pogotovu ako pokušaju da ti se mešaju u posao.Ok,nekada mogu to biti i dobre ideje,ali najčešće nije tako.Ja sam sličan problem imala i sa rođenom decom koja nisu htela da slušaju šta im se kaže i bili su puni ideja kako bi to trebalo da se radi  ;D ;D ;D Ustvari,nađi ti neki muški model,oni su valjda poslušniji  :D
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2012, 03:29:04 posle podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #7 poslato: Avgust 01, 2012, 03:43:01 posle podne »
Ja bih samo da dodam da bih voleo da vidim i neki osmeh.Pretpostavljam da ovakvo ozbiljne face daju više profi izgled,kao u nekim modnim časopisima,ali smatram da mladost i osmeh idu zajedno :D ;D :D ;D :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #8 poslato: Avgust 01, 2012, 05:36:52 posle podne »
Meni su odlicne ove iz druge polovine, pogotovo su mi interentne 12, 16, 18, 19 i 20.
Malo te je zezalo to svetlo ( kao npr. na 15).

Sto se tice poza tu je stvarno mozda bolja ideja da probas sa muskim modelima? Devojke su brate strasno osetljive po tom pitanju.
Ja kod nekoliko drugarica nisam naisao na dobar odziv u vezi toga, i sad mi je bar jasno da mi treba pravi model (osoba koji zna sta treba da radi) ili bar neko ko zeli da proba da uradi ono sto mu kaze onaj ko gleda ceo kadar kroz trazilo.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #9 poslato: Avgust 01, 2012, 06:25:25 posle podne »
Ljudi, svaka cast na kritikama i savetima ali s'obzirom da se radi o devojcicama (dizajnerkama) koje nisu profi, meni se cini da su se bas potrudile. Mislim da je "problem" u zajednickom neiskustvu jer je to veoma tezak i zahtevan zadatak. Unique je veoma mlad i hrabar, (kao i njegove drugarice) i ja imam samo reci hvale i podrzavam ih. Kad bi imali malo ozbiljnije okolnosti, podrsku i vremena (znaci, konkretna pomoc od nekog iskusnog), bilo bi to veoma dobro.
Meni je i ovo dobro iako ima dosta da se koriguje, ali ovo je pocetak i zato, podrska. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #10 poslato: Avgust 01, 2012, 07:05:58 posle podne »
Podrska u svakom slucaju.
Slobodno daj jos ovakvih albuma, kada budes imao.
Bitno je da je svaki bolji od prethodnoh.
A ove devojcice nateraj malo da rade sta im kazes :)

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #11 poslato: Avgust 01, 2012, 08:31:07 posle podne »
Uh....koliko odgovora  >:D

Neonka...videcu da im sledeci put govorim koji izraz lica da naprave...sto se tice odece, hmmm....nemam pojma...ne razumem se u odecu, mada mislim da nije lose ispala sa ovim pozadinama :D Same su se sminkale, a sto se tice drugara vizazista...koliko znam, nemam niednog :D
Sto je najgore, znam da je bilo prica prosli put da je stalno ista faca, mada sam razmisljao dosta o drugim stvarima, tako da sma to skroz smetnuo sa uma :(

Neo...bice sledeci put...obecavam :D

Cronnin...hmmm...sto se tice svetla, nesto sam eksperimentisao, pa na kraju nije ispalo kako sam hteo...sto se tice muskih modela...hmmm...fotkao sam par drugara, mada nemam pojma....valjda ni oni ne znaju da poziraju, mada cu videti da nadjem nekog ko zna :D
Sto se tice drugarica, one su slusale sve sto sam im rekao, mada sad vidim da im nisam dovoljno govorio :D

desha...hvala na podrsci :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #12 poslato: Avgust 01, 2012, 09:58:46 posle podne »
Opa!

Uželeo sam se da otvorim post koji mi ne dozvoljava da ga ne komentarišem. Bez obzira na sam kvalitet fotografije prosto me osvaja kad vidim da je uložen ozbiljan trud.

E sad, tek počinješ u ovom pravcu, a i sam si svestan da ima još dosta toga da se doteruje jer, jelte, da bi postao gospodar svetla potrebno je mnogo da se pređe ;) Recimo, senka od nosa na 19. nije baš kako valja i ima doosta sličnih detalja, da ne nabrajam. Kolege forumaši su pokrili deo koji se odnosi na rad sa modelima.

Ono što je bitno to je da ti radiš na sebi i da se prepoznaje jak potencijal. Sviđa mi se i što tebe nisam nikad video da postaviš fotku u koju nije uloženo truda, bila ona ok ili odlična ;)

Elem, želim ti pojačanje po pitanju opreme, u tebe ne sumnjam, i da nastaviš da nas raduješ sa novim postignućima ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #13 poslato: Avgust 02, 2012, 01:00:13 pre podne »
Hornet...hvala na komentaru... :D

Sto se tice senke na 19. fotki, tu nisam koristio kisobran, posto se polomio, pa sam morao direktan blic...mozda da sam ga drugacije pozicionirao, mozda bi bilo bolje....al sta ces...danak neiskustvu :D

Hvala na pohvalama i podrsci, videcu da sto vise napredujem u svim segmentima fotografije, pa cu verovatno taj napredak pokazivati kroz fotke :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #14 poslato: Avgust 03, 2012, 10:48:25 pre podne »
Lepo si ti ovo uradio, bravo! Kolorit mi se mnogo svidja.
Da ne ponavljam komentare drugih, posto se mahom slazem sa njima, ali sam morao da se upisem i da te pohvalim. ;)
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #15 poslato: Avgust 03, 2012, 10:57:46 pre podne »
Hvala Vocko :D

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #16 poslato: Avgust 04, 2012, 11:54:50 pre podne »
unique svaka cast za trud  8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #17 poslato: Avgust 04, 2012, 01:39:12 posle podne »
Hvala Grizli :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #18 poslato: Avgust 05, 2012, 03:06:33 posle podne »
Meni se ovo unique93 jako dopada kao si ti to odradio.
Svaka cast.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bliznakinje :)
« Odgovor #19 poslato: Avgust 05, 2012, 07:07:15 posle podne »
Hvala Zlatko... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com