Autor Tema: Brzi savet za kupovinu fotoaparata  (Pročitano 6187 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lalosi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« poslato: Jul 29, 2012, 11:40:55 posle podne »
Nadam se da se necete ljutiti sto otvaram novu temu pored vec slicnih, ali treba mi sto brzi odgovor.Hvala.

Pozdrav za sve ljubitelje fotografija i fotografisanja. Ja sam nov na ovom forumu, ali sam puno puta pregledao sadrzaj kao gost. Volim fotografiju i nekada sam vise fotografisao sve i svasta, foto aparatima sa filmovima. Odavno nisam fotografisao osim kad pozajmim od komsije njegov digic. E sad pisem zato sto mi treba pomoc od vidim ovde iskusnih i ljudi koji se razumeju u fotoap. Treba da kupimo nov aparat , a ne znam koji. Sin je trenutno u Americi na studentskoj razmeni i pod hitno treba da kupi fotoap. da bi zabelezio sve sto moze dok je tamo. Znaci fotografisace sebe i pozadinu da zna gde je bio, gradove, prirodu, zurke ( i video), a kad se vrati ja ga preuzimam  fotografisacu sve i svasta, putovanja, prirodu, slavlja, bube, zivotinje, ponekad slavlja u sobi ( stabilizacija slike, brzi fokus, manuelna podesavanja,slabo osvetljenje). Znam da sam napisao "za sve" , ali tako je. Vas koji se razumete molim za savet sta da kupi u SAD, Budzet je mali ( nesto stojimo kilavo sa parama) oko 140 - 150 dolara,tu negde.
A mozda cak i znate gde naruciti u SAD, ja sam nesto pregledao i sta kazete na ove predloge :

Fujifilm - FinePix F550EXR
Panasonic Lumix DMC-SZ1
Canon IXUS 115 HS
Canon IXUS 220 HS
Canon IXUS 310 HS
Canon Sx150
Canon Sx130 IS
Canon - PowerShot A2300
Sony Cyber-shot DSC-WX9
Nikon

Ne mora nista od ovog, Onaj ko se razume dace mozda bolji predlog, vise predloga pa ce moci da se nadje nesto. Puno pozdrava i hvala unapred i kad stigne videcete kakve fotke pravi - mo. A jel moze jedan brzi odgovor dok se mali nije vratio.Ne zamerite ako ovu poruku pisem na par mesta ovde nesto sam pobrkao.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2012, 09:03:19 pre podne »
Da ponovim moje, moj predlog je neki iz Canon Ixus-serije, idealno bi bilo kada bi to bio Canon IXUS 310 HS, u Americi poznat kao Canon ELPH 500 HS.
Pozdrav

Van mreže lalosi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2012, 02:55:01 posle podne »
E ovo se zove brzi savet. Hvala na odgovoru i vidjacemo se jos. Pozdrav.

Van mreže lalosi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #3 poslato: Jul 31, 2012, 12:02:52 pre podne »
Nevidim nesto da se jos neko ukljucio da odgovori da cujem jos neka misljenja. Za sada ostaje da uzimamo taj model i narucujem u sredu, ako se nesto ne promeni. Jos jedno pitanje za Crnog , u cemu je razlika izmedju: Canon PowerShot ELPH 500 HS   i
                                       Canon PowerShot ELPH 510 HS
Mala im je razlika u ceni pa da cujem. Pozdrav.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2012, 12:10:37 pre podne »
Skroz su razlicite klase. ELPH 510 (Ixus 1100) ima veci raspon objektiva, ali i losiji raspon blende; znaci ELPH 500 je bolji za zatvoreni prostor, dok sa ELPH 510 dobijate zum. Pozdrav

Van mreže lalosi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #5 poslato: Avgust 03, 2012, 07:53:28 posle podne »
Crni hvala na pomoci, aparat Canon PowerShot ELPH 500 HS je narucen i verovatno vec stigao ( nisam se jos cuo). Ako nije problem da popricamo ponekad ?
Koji aparat ima te karakteristike kao ELPH 500 HS, samo da ima jaci zum. Bar preko 10x  - 12 x.
Pozdrav.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #6 poslato: Avgust 03, 2012, 11:40:42 posle podne »
E, to gotovo da ne postoji, ili kosta dosta. Uglavnom veci zum znaci i losija blenda. Mada je Panasonic nedavno predstavio FZ200 superzum fotoaparat sa fiksnom blendom f/2.8 na citavom rasponu > http://pcfoto.biz/panasonic-dmc-g5-lx7-fz200-fz62-lz20-zs5

Van mreže lalosi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #7 poslato: Avgust 05, 2012, 01:39:24 posle podne »
Ajd jos malo da cavrljamo. Sta mislis koji model bi mogao da zadovolji ovo :  veci zum ( veci od 10x ) 
, stabilizacija slike,sirokougaoni, proslogodisnji model ili neki kome je drasticno pala cena tamo (USA). mozda i polovan ili refurbised. Trazio sam Canon PowerShot SX220 HS, ali drzi cenu. Mislio sam da sin kupi jos jedan , ali sa jacim zumom , imali bi dva, jedan za slabije osvetljenje ( vec kupljeni  ELPH 500 HS), a drugi sa vecim uvecanjem. Jedan meni jedan njemu, pa se menjamo. Bitno da je sto jeftiniji. Napisi bar nekoliko modela da mogu lakse da nadjem koji da uzmemo, ako nam odgovara cena . Pozdrav.

Van mreže lalosi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #8 poslato: Avgust 05, 2012, 01:51:28 posle podne »
A da, to " drasticno pala cena: mislim dobro ispod 100 $(tamo). Ko zna mozda ispadne dobro.

Van mreže alek0207983

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Brzi savet za kupovinu fotoaparata
« Odgovor #9 poslato: Septembar 01, 2012, 12:45:32 posle podne »
Razmisljam se da kupim Sony HX-200V pa me zanima vase misljenje! Da li je bolji on ili Panasonic FZ150? Kakav je ovaj Sony pri nocnom fotografisanju?