Autor Tema: Sony Cyber-shot HX-200V  (Pročitano 3011 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alek0207983

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Sony Cyber-shot HX-200V
« poslato: Septembar 01, 2012, 12:49:44 posle podne »
Razmisljam se da kupim Sony HX-200V pa me zanima vase misljenje! Kakav je ovaj Sony pri nocnom fotografisanju?

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Cyber-shot HX-200V
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2012, 12:57:04 posle podne »
Nama nikakve potrebe da postuješ ili otvaraš više tema sa istim pitanjem  :) Dovoljno je jednom i ako neko ima iskustva sa ovim aparatom već će pokušati da ti pomogne da razrešiš neke svoje nedouimice.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Cyber-shot HX-200V
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2012, 05:34:14 posle podne »
Koliko procitah o njemu, on nesto nema dobre fotografije ni po danu na ISO 100 ... a ovo sto sam video kao primere na visokim ISO vrednosti podseca me na akvarele. Tako da cisto sumnjam da ces se sa vecernjeg izlaska vratiti sa pregrstom upotrebljivog materijala.
Purple Fringe je izrazen, kao sto je izrazen i problem sa crvenim ocima. Kad smo vec kod blica, mana je sto nema ni hot-shoe za eksterni blic.
Drugo, raspon pocinje od 27mm ... sto je nesto uze od konkurencije, koja nudi 24mm... a ne nudi ni RAW.

Valjalo bi najpre da rascistis da li tebi zaista treba ultrazoom aparat, i da li postoji realna sansa da se  odlucis za nesto drugo.
500 evra nije mala suma, i ostavlja dosta prostora za fino uskladjivanje tvojih potreba sa ponudom na trzistu.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sony Cyber-shot HX-200V
« Odgovor #3 poslato: Septembar 03, 2012, 12:30:34 posle podne »
Ja imam mladjeg brata HX100V.Ako ti nesto znaci aparat apsolutno zadovoljava sve moje potrebe.Smatram sebe da sam malo "jači"amater.Slikao u svim mogućim i nemogućim uslovima.Koristio obe automatike i sva ostala rucna podešavanja.Koristio i video i panoramu.Neko rece da su malo više obojene fotke i pojava crvenih očiju.Prvo kada gledaš slike na full tv ili monitoru slike su odlične i nisu nalickane.Crvene oći se elegantno podesavaju ulaskom u podešavanja aparata.
Oduševljen sam nocnim slikama bez blica i stalka.Automatika intelegentno pronalazi ambijent.U manuelnom modu kreativnost je odlicna.U modu prednost ekspoziciji ili blende isto tako mozes da kombinuješ.
Moja jedina zamerka je u makro modu.Kod tvog aparata ima posebno dugme za ulazak a kod 100 je u intelegentnoj automatici pa samim tim i usporava pronalazenje objekta.Ali vremenom prevazilaziš i taj problem.
Da ne bi smo zamarali forumaše mogu da ti pošaljem privatni mejl pa tamo da razjasnimo još neke nedoumice.