Autor Tema: Orginal VS. Kineska kopija  (Pročitano 10692 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Orginal VS. Kineska kopija
« Odgovor #20 poslato: Jun 19, 2012, 12:17:37 posle podne »
@Zoki - lepo te je opet videti na forumu

Ja sam se bas zapitao gde nam je NESTAO Zoki, da nas nije napustio i otisao kao ZVEZDARKA  :D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Orginal VS. Kineska kopija
« Odgovor #21 poslato: Jun 19, 2012, 12:47:01 posle podne »
Ja se nadam da je Zvezdarka pročitala literaturu koja joj je preporučena, te da marljivo sprema novu kolekciju fotki, ovaj put konceptualno bolje osmišljenu.
Bilo bi šteta da tolika energija ostane neusmerena.


Sa druge strane, mene interesuju Kinezi što se tiče svetla?
Vidim da se ovi lagano zauzimaju i naše tržište. Valja li to čemu?
« Poslednja izmena: Jun 19, 2012, 01:13:25 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Orginal VS. Kineska kopija
« Odgovor #22 poslato: Jun 19, 2012, 12:50:04 posle podne »
Nisam imao prilike da probam,ali imam nameru da kupim jedan komplet Visico rasvete.Jedan naš iskusan drugar sa foruma mi je rekao da je odnos cena - kvalitet ok  :)

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Orginal VS. Kineska kopija
« Odgovor #24 poslato: Jun 25, 2012, 01:22:00 posle podne »
Nisam imao prilike da probam,ali imam nameru da kupim jedan komplet Visico rasvete.Jedan naš iskusan drugar sa foruma mi je rekao da je odnos cena - kvalitet ok  :)

Vidi, ja i dan danas koristim JN rasvetu, i nemam zaista ni jednu zamerku (osim na stabilnost stativa, ali to je vec lako resiti kupovinom boljeg). Za Visico kazu da su bolji od JN tako da cenim da se neces zeznuti.

Prica oko nestabilne temperature svetla jednostavno nije tacna, svetlo je vrlo ujednaceno, jedino sto je "lose" jeste duzina bljeska, znaci mozes da zaboravis zamrzavanje pokreta, ljude u skoku i slicno. Za to zaista moras da pazaris "ozbiljne" glave. Kinezi daju negde oko 1/100 - 1/125.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Orginal VS. Kineska kopija
« Odgovor #25 poslato: Jun 25, 2012, 05:18:19 posle podne »
^Tu i tamo se može izvesti i brže, ali generalno ni skuplja rasveta nema baš mogućnost kratkog bljeska, iako svi deklarišu neke sumanute cifre,  neostvarive u praksi. Tek high-end rasveta raspolaže nekim mega-brzinama, ali cenovno to veze nema sa ovim o čemu mi pričamo (Profoto, Bowens...).

Sve što sam rekao za klasične bliceve, okidače i ostalo, ne važi za blic glave. Tu je situacija mnogo čistija po pitanju kvaliteta, jer se ne radi o prostim plagijatima, već patentiranim i unikatnim proizvodima, a izbor se ne svodi na jedan tip koji svi besomučno kopiraju, već na čitavu gamu proizvoda za svačiji džep i potrebe.

Što se stativa tiče, dovoljno je uzeti za klasu skuplje (cca 4000-5000 dinara) i to je već dovoljno stabilno za sve modifikatore, osim za možda najteže beauty dish-eve.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 25, 2012, 05:20:26 posle podne od strane StORM48 »