Autor Tema: Nesto tuznije jos nisam video :(  (Pročitano 4773 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2012, 02:00:35 pre podne »
Htedoh da prokomentarisem, i onda odoh malo na internet da se obavestim o pojmovima, i ostadoh konfuzan  :o Nisam vise siguran sta da napisem. Ovo zahteva podrobniju analizu :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2012, 02:56:08 pre podne »
Svako hodajuće đubre koje prepusti životinju ulici nije čovek, nego uštva koja ne zaslužuje da živi. Lično želim svima koji su tako nešto uradili, da isto tako crknu sami, napušteni, smrznuti i gladni.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2012, 10:39:31 pre podne »
Eh, Stalker, ti sad pricas kao da zivotinje ne mogu da prezive bez nas. Ja bas mislim da je njima mnogo bolje tako.
U redu je da te neko voli, pazi, cuva, hrani, vodi kod lekara i ostalo, ali da li i ti zelis da ostanes u takvoj situaciji kod mame i tate, dok ti oni odredjuju gde ces da ides, koga da vidjas i sta ces da radis sve do kraja zivota?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2012, 01:02:08 posle podne »
...
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2012, 02:50:09 posle podne »
Eh, Stalker, ti sad pricas kao da zivotinje ne mogu da prezive bez nas. Ja bas mislim da je njima mnogo bolje tako.
U redu je da te neko voli, pazi, cuva, hrani, vodi kod lekara i ostalo, ali da li i ti zelis da ostanes u takvoj situaciji kod mame i tate, dok ti oni odredjuju gde ces da ides, koga da vidjas i sta ces da radis sve do kraja zivota?

Zamenjuješ teze. Naravno da je životinjama i planeti uopšte mnogo bolje bez ljudi, najvećih štetočina i upropastitelja svega živog, ali domaće životinje zavise od nas. Pas nije prisiljen da mu gazda određuje gde će i kako će, on gazdu voli iznad svega, onako kako nijedno ljudsko biće ne može da voli.Pas ili mačka koji godinama žive u kući nesposobni su da prežive na ulici. A oni koji ih izbacuju na ulicu time pokazuju krajnju neodgovornost i nesposbnost da se brinu o bilo kome, a ponajmanje o deci, koja postaju poluusmeni retardi koji se oduševljavaju tropico bendom i vladom georgijevim i preuzimaju identičnu matricu ponašanja. Što reče moj drugar, bloger Amitz Dulniker, kompletnu sadašnju generaciju tinejdžera kad bi nešto zbrisalo, "pa ni lišće ne bi zašuštalo za njima."Oni kojima je svejedno šta će se desiti sa životinjom, bićem koje oseća i zapaža,voli i vezuje se za vlasnika, neće zaplakati ni za čovekom niti mu pomoći.
Evo jutros, vidim kako beskućnik kopa po kontejneru, a klinac iz moje ulice, bukvalno tresne kesu sa đubretom pored njega. Mogao je da je baci i u kontejner pored. To nam je generacija budućnosti? Briši to i daj drugu.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2012, 03:23:57 posle podne »
U potpunosti  se slazem sa Stalkerom


Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #7 poslato: Jun 13, 2012, 06:20:15 posle podne »
Citat
Mogao je da je baci i u kontejner pored. To nam je generacija budućnosti? Briši to i daj drugu.

A ko ga je vaspitao da bude takav? Gde su mu vrednosti iz kuce i porodice? Nemoj mi reci da se rodio nevaspitan? Ne, Ova generacija sto kuka je zajebala stvar...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2012, 06:56:32 posle podne »
@Stalker
Hm, ono nije bila zamena teza, pricao sam konkretno o tezi.
Da ne sirimo svadju, mogu  da se slozim da ti je motiv ispravan - humaniji stav prema tim zivotinjama ne bi skodio.

@Lord
Istina, mi smo zaje8ali. Trebalo je tu decu vise batinati.
Razmazeni su, bahati i neuvidjajni, i to samo zato sto im roditelji skoro bez pogovora ispunjavaju sve zelje.
Sede u centru grada zasticena iza resetaka na prozoru i posmatraju stvarnost kroz tecne kristale. Voze ih automobilima od kuce do skole, pa na neki kao trening.
Nikad nisu proveli noc negde napolju, prepesacili vise od 3km, nikad zaklali zivotinju, nikad videli smrt, a sve to u svetu gde hiljade decu umire svakodnevno samo od nedostatka pijace vode.
Devojcice obucene kao prostitutke i iscrtani momci se spremaju da se opet nocas drogiraju na nekim splavovima uz remixe Lady Gage.
Mislili smo da ce nas imaginarni pojam demokratije, kojoj smo se nadali,  odvesti u pravom smeru, te nismo na vreme reagovali.
Dok smo razmisljali o pukoj egzistenciji, decu su nam odgojili Gazmet, Indira, Ljuba Zemunac i ostali ljudi koji se odazivaju na neka cudna imena.
Trebalo je cistiti svoje dvoriste na vreme, kako se sad pokazuje, mnogo radikalnijim merama.
Ono sto bih napisao u sledecoj recenici, vec bi bilo protiv zakona, tako da cu morati da ucutim.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2012, 07:26:08 posle podne »
Nisam primetio da se svađamo, nego da razgovaramo. A sa onim što moraš da prećutiš se potpuno slažem.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2012, 07:34:34 posle podne »
To je ono...

Mi nismo imali skoro nista (ajde, da se ogranicim na sebe, JA NISAM), i ono sto smo imali bilo je poprilicno jadno bedno i uglavnom retko.
I onda smo resili da sve sto mi nismo imali nadoknadimo tako sto cemo nasoj deci da pruzimo SVE. Hiljade igracaka, pokloni non-stop, sve moze, sve treba, sve se kupuje, ni za sta ne treba da se potrudi, zasluzi, zaradi... i sta onda da ocekujemo? Ili jos gore, nemamo vremena da se bavimo njima, pa ih ostavimo babama/dedama... a svi su oni isti sto se tice unucica...

A sto se zakona tice - pa to ne postoji u ovoj crnoj rupi koju mi nazivamo domovinom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nesto tuznije jos nisam video :(
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2012, 07:51:16 posle podne »
@Stalker
Ma to ja malo dramim.


U svakom slucaju nevesela stvarnost. Mozemo da konstatujemo da nije off-topic :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D