Autor Tema: Potrebna HITNA pomoc oko fotoaparata  (Pročitano 11656 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna HITNA pomoc oko fotoaparata
« Odgovor #20 poslato: Jun 17, 2012, 02:21:47 pre podne »
jesi li ga popravio?

Nazalost jos uvjek nisam, ali hvala puno na pitanju... Nisam u prilici jer sam iz Crne Gore iz Bara. I cekam da neko podje za Beograd da ga ponese u Canon servis da mi oni vide problem. Nadam se da ce sada jedan drugar u ponedeljak da ide da ga odnese da napokon popravim masineriju jer kriziram. :D Usput cu da ih pitam da li postoji nacin da se bilo kako zastiti senzor ili filter neki bilo sta da sprijeci da se ovo opet desi. :)

Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna HITNA pomoc oko fotoaparata
« Odgovor #21 poslato: Jul 30, 2012, 08:10:57 posle podne »
Ljudi, evo samo da javim sta je bilo sa fotoaparatom posto su mi javili iz Canon servisa. U pitanju je CMOS. Popravka kosta oko 80 000 dinara jer bas rijetko kad rade takve popravke i rezervni dio mora da se naracuje i pogotovo nije isplativ jer se za te pare moze kupiti novo tijelo.
Srecom imao sam garanciju i popravice mi ga pod garancijom.
Razlog kvara je najvjerovatnije direktno svjetlo lasera na dugoj ekspoziciji. Inace se u takvim uslovima slika sa brzim okidacem, manje otvorenom blendom , tako da je to moja greska.

To je uglavnom to. Nadam se da se pomogao, cisto da znate kako stoje stvari sa ovakvim situacijama. :)
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna HITNA pomoc oko fotoaparata
« Odgovor #22 poslato: Jul 30, 2012, 08:45:46 posle podne »
Nemam ja garanciju jer ga nisam kupio u Srbiji ali sigurno da cu vam javiti cijenu novog senzora. :D

... Srecom imao sam garanciju i popravice mi ga pod garancijom...

Nešto mi nisi jasan :o

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna HITNA pomoc oko fotoaparata
« Odgovor #23 poslato: Jul 30, 2012, 10:12:15 posle podne »
U bre 80 hiljada. Odakle im ideja za toliku sumu.
Pa za te pare moze skuter  da se kupi :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna HITNA pomoc oko fotoaparata
« Odgovor #24 poslato: Jul 30, 2012, 10:34:27 posle podne »
Nemam ja garanciju jer ga nisam kupio u Srbiji ali sigurno da cu vam javiti cijenu novog senzora. :D

... Srecom imao sam garanciju i popravice mi ga pod garancijom...

Nešto mi nisi jasan :o

Mislim da je momak uspjeo da dobije garanciju tamo gdje je aprat i kupljen :)

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Potrebna HITNA pomoc oko fotoaparata
« Odgovor #25 poslato: Avgust 01, 2012, 12:12:50 pre podne »
Citat
Nešto mi nisi jasan :o


Pa fotoaparat sam kupio u Madjarskoj i mislio sam da mi samo tamo i vazi garancija. Medjutim kad sam to rekao serviseru u Pixel Plusu- rekao mi je da ako je Evropska garancija da slobodno mogu da im posaljem i da ce je vjerovatno uvaziti ako nije istekla. Skenirao sam poslao, i cekam njihov odgovor da li je garancija validna. :)
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX