Autor Tema: Pomoc pri izboru fotoaparata  (Pročitano 16124 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Pomoc pri izboru fotoaparata
« poslato: April 19, 2012, 10:19:20 pre podne »
Posto sam u prvih 5 minuta vidjeo da ovdje ima dosta strucnih ljudi, odlucio sam da se registrujem ovdje a nadam se da cemo se malo vise druzit.
Oduvjek sam volio da slikam, nikada profi, samo za svoju dusu, nisam profesinalac, ali nisam bas ni totalni laik.
U zadnje 2 pa mozda i 3 godine sam potuno zapostavio fotografisanje, uopsteno svijet fotoaparata.
Pa sad bas i nisam u toku, odlucio sam da kupim sebi malo bolji fotkic znam da je DSLR bolja varijanta ali mi se ne uklapa trenutno u budzet, znaci trebam fotoaparat sa cijenom negdje od oko 200 do max 300 eur. Da imam para uzeo bih def. Canon EOS 5D Mark III  ;D ali...
Do sad sam koristio nekakv fotkic od 50 eur marke Traveler, znam nikad culi, nisam ni ja... Sta da kazem osim da bolje slika Nokia N86 od njega  :P
A evo i slike da vidite o cemu pricam, jednostavno hocu malo bolji fotkic.
Slika ova macro fotkica u sumi je s nokijom a druga na kamenom zidu je s tim fotoaparatom, smanjio sam slike zbog brzeg uploada (ali vjerujte mi i na 20% zuma se vidi koliko je slika losa od tog travelra, al koliko para toliko muzike).

Da skratim, proansao sam na netu Nikon Coolpix L810 i cini mi se porpilicno solidan za te pare, znam da je od njega mnogo bolji P510 ali mi se ne uklapa u budzet. Voljeo bih da mi predlozite fotoparat (znaci slicno kuciste, ne one male sminkerske), nije mi potrebno da ima dobro snimanje jer posjedujem jednu full hd kameru koja zadovoljava moje potrebe. Znaci samo dobre slike da mogu pravit, solidan zum, dobar macro, solidna brzina okidanja, da mi dozvoljava malo vise manuelnih podesavanja ako razumijete sta hocu rec. Uglavnom da je dobar za malo naprednije privatne korisnike, al da opet bude recimo dovoljno dobar ako odlucim da se bavim stock fotografijom. Ako neko ima u toj cijeni kakav DSLR neka slobodno ponudi ovdje  ::) necu se bunit.
Eto, tema je vasa, bio sam malo opsiran al sigurno narednih 2-3 godine necu kupovat nesto bolje pa da ne pogrijesim. Kad predlozite fotoaprat voljeo bih kad bi mi ukazali na mane i prednosti istog ili dali link za test na kome se nalaze i fotografije slikane tim fotoaparatom.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #1 poslato: April 19, 2012, 10:37:39 pre podne »
Zbog uklapanja u budžet moraš da se izjasniš da li preferiraš isključivo novo,ili može i polovno da prođe  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #2 poslato: April 19, 2012, 10:48:14 pre podne »
Zbog uklapanja u budžet moraš da se izjasniš da li preferiraš isključivo novo,ili može i polovno da prođe  :)

Pa radije novo ipak imam i garanciju a ovako...

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #3 poslato: April 19, 2012, 10:49:23 pre podne »
Razmotri nabavku Canon PowerShot S95, trebalo bi da se uklopi u budzet (malo treba kopati oko nabavke, posto je izasao s100)

Sto se tice stock-a, na njega mozes da zaboravis ukoliko nemas dSLR.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #4 poslato: April 19, 2012, 11:02:44 pre podne »
Razmotri nabavku Canon PowerShot S95, trebalo bi da se uklopi u budzet (malo treba kopati oko nabavke, posto je izasao s100)

Sto se tice stock-a, na njega mozes da zaboravis ukoliko nemas dSLR.

Ma to za stock, ja to onako  :) voljeo bih ja DSLR ali jednostavno nisam u mogucnosti...
Sto se tice fotkica radije bih da mu tijelo bude ovakvog izgleda:

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #5 poslato: April 19, 2012, 11:10:12 pre podne »
U tom cenovnom rangu može da se kupi polovan,ali jako malo korišćen 1000d sa kit objektivom.Jest' da nema garancije,ali ne verujem da je bilo koji korisnik dslr-a davao svom detetu da se sa aparatom igra u pesku,sve su to mahom jako dobro paženi i maženi aparati  :) A kada se kupi dslr,uvek kasnije ako se steknu uslovi može da se odradi neki upgrade  :)
A evo ga i test:
http://pcfoto.biz/canon-eos-1000d-veliki-test
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #6 poslato: April 19, 2012, 11:20:51 pre podne »
U tom cenovnom rangu može da se kupi polovan,ali jako malo korišćen 1000d sa kit objektivom.Jest' da nema garancije,ali ne verujem da je bilo koji korisnik dslr-a davao svom detetu da se sa aparatom igra u pesku,sve su to mahom jako dobro paženi i maženi aparati  :) A kada se kupi dslr,uvek kasnije ako se steknu uslovi može da se odradi neki upgrade  :)
A evo ga i test:
http://pcfoto.biz/canon-eos-1000d-veliki-test

Evo malo citam, to je ono sto mena najvise muci, eto svidja mi se, sad gledam Canon eos 1100d sa objektivom EF-S 18-55 IS je 420 eur a ako uzmem jos i objektiv EF 50 1.8 onda je 500 eur i sad sam dosao u sitaciju da se debelo dvoumim  :)
Dobro cinejnica je i da mi se ne zuri previse... Ono sto je najvaznije, a to i dobijem zahvaljujuci vama, su i druga misljenja sem mog...
« Poslednja izmena: April 19, 2012, 11:22:35 pre podne od strane igortehno »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #7 poslato: April 19, 2012, 11:42:28 pre podne »
ovako, moj prijateljski savjet je prije nego se odlucis na kupovinu bilo kompakta ili nekog dSLR-a dobro proucis literaturu o fotografiji, neka osnovna nepisana pravila, jer sam cuo tako od dosta ljudi(i koji imaju mnogo vise novca!) da iako ne znaju nista o fotografiji uzeli bi Canon 5 D Mark III jer je-eto najskuplji i najbolji.....a kad ih pitam sta planiraju radit sa tim aparatom-"Pa ne znam, cim je najskuplji-valjda ce sam pravit odlicne fotografije!?".Nadam se da nisam mnogo zakomplicirao ovu temu, elem, da ne duzim vise-najbolji fotoaparat je u nasoj glavi, on pravi najbolje slike, sam hardver-aparat-samo to realizuje!  ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #8 poslato: April 19, 2012, 11:52:43 pre podne »
ovako, moj prijateljski savjet je prije nego se odlucis na kupovinu bilo kompakta ili nekog dSLR-a dobro proucis literaturu o fotografiji, neka osnovna nepisana pravila, jer sam cuo tako od dosta ljudi(i koji imaju mnogo vise novca!) da iako ne znaju nista o fotografiji uzeli bi Canon 5 D Mark III jer je-eto najskuplji i najbolji.....a kad ih pitam sta planiraju radit sa tim aparatom-"Pa ne znam, cim je najskuplji-valjda ce sam pravit odlicne fotografije!?".Nadam se da nisam mnogo zakomplicirao ovu temu, elem, da ne duzim vise-najbolji fotoaparat je u nasoj glavi, on pravi najbolje slike, sam hardver-aparat-samo to realizuje!  ;)

Nikon D4 je drasticno skuplji :)
Nego ne gledas moj profil, postoje neke izreke “Najvažnija stvar je oko, a ne kamera.” i “Fotografije su kao dobar vic. Ako ga moraš objašnjavati, onda nije dobar.“
Ali evo ovako, mozes imat talenta koliko hoces ja ti dam svoj traveler i nema sanse da se moze napravit dobra slika, mislim moze bit nekom i dobra. Jednostavno takav aparat moze posluzit za slike za face ili twiter, neke uspomene sa eksurzije. Ali bez DSLR pa makar i Canona 1100D koji je koliko vidim medju najeftinijim nema dobre i kvalitetne fotografije. E sad 1 cvijet na kamenu koji je slucajno izrastao skoro svako od nas ce slikat na drugaciji nacin, a to je potpuno druga tema, zar ne!

Citam upravo test Canona 1100 nezz ko ga od vas pise, ali svaka mu cast...

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #9 poslato: April 19, 2012, 12:03:49 posle podne »
Do 300e, ja bih isao na 450d i 18-55is ili 1000d i 18-55is(450d je malo bolji ) :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #10 poslato: April 19, 2012, 12:26:55 posle podne »
1100D  jeste bolji, bez problema izvlaci ISO 3200,  ali za duplo manje para dobijas polovan 450D ili 1000D, pa ti odluci.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #11 poslato: April 19, 2012, 02:05:38 posle podne »
Ovako ovdje postoji garancija ''Se Zgodi'' kosta 50 eur i traje 5 godina, u slucaju da mi fotkic ispadne ili ga ja namjerno razbijem, mogu otic i uzet opet isti taj ili noviju seriju ako stare nema za 30% cijene, o tome se radi, zbog tog idem na nov. A kako je krenulo mozda se i odlucim na ovaj canon sa 2 objektiva...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #12 poslato: April 20, 2012, 05:25:22 posle podne »
Nisam obratio paznju na lokaciju.
Ako imas takvu varijantu za nov 1100D, onda ga definitivno uzmi.
Sto se tice objektiva za pocetak se preporucuju 18-55 IS II, 55-250 i 50/1.8.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #13 poslato: April 20, 2012, 05:32:36 posle podne »
Evo link (nadam se da je dozvoljeno) kako izgleda ta ponuda, lomim se vec drugi dan i jos nisam odlucio sta bih, mada nadam se da cu se prelomit na DSLR, kako voljom tako i novcano.  ;D

http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/zrcalno-refleksni-fotoaparati/491199-canon-eos1100dz-18-55is-PLUS-50-1-8

A radije bih na ta dva objektiva vremenom dodao AF70-300/4-5.6 DG jer ima prihvatljivu cijenu i naravno stativ al oni nisu skupi.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #14 poslato: April 20, 2012, 06:30:21 posle podne »
Meni ova ponuda deluje OK, sa sve 'Dodatnom zaščitom'.
Trebace ti jos i SD kartica , a moze i torba (za aparat i objektiv + 2 objektiva).

Znam da je jedna Sigma 70-300 vrlo dobra, ne znam tacno da li je to ta koju si predlozio.
Kada budes hteo da kupis zoom objektiv, ima ovde znalaca koji znaju tacnu oznaku.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #15 poslato: April 20, 2012, 07:02:05 posle podne »
Imam dvije od po 8GB (15mb/s) nadam se da ce bit odlicne ako se vec odlucim za kupovinu.
Nego gdje da pogledam torbe, na taj trosak sam skroz zaboravio  ;)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #16 poslato: April 20, 2012, 07:10:03 posle podne »
Veruj mi ne znam, i ja trenutno trazim da kupim jednu i na muci sam sta da uzmem.
Ovde je bilo dosta preporuka za sve vrste torbi, u velikom opsegu cena  25-120 EUR.

Pitanje je gde ces i kada slikati? Da li ti treba vodonepropusna torba?
Da li zelis ranac (koji je vise sportskog tipa, i lakse se tegli uzbrdo) ili klasicna torba (za preko ramena, koja je pogodnija u gradskim predelima).\
Koliki deo opreme nameravas da nosis sa sobom. Mozda hoces samo Toploader torbicu. Itd, itd...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #17 poslato: April 20, 2012, 07:24:00 posle podne »
 Sigma 70-300 APO DG macro je OK staklo, ali nema stabilizaciju ... i neznatno je jeftinija od  Canona 55-250 IS, koji je po meni bolje resenje.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #18 poslato: April 20, 2012, 07:29:19 posle podne »
Pa uzeo bih neku koja ne propusta vodu, a sto se tice izgleda i tog dal se nosi na ledjima ili preko ramena mi je svejedno sve dok ima dobar raspored i jednostavan pristup svemu unutra.

Zorane ako se ne varam mislis na SIGMA 70-300 F/4-5.6 DG OS, cijena joj 330 eur a ima i SIGMA AF70-300/4-5.6 DG MACRO CANON za pocetak solidnih 150 eur. Mislim do bi doslo nesto kasnije.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #19 poslato: April 21, 2012, 02:01:24 posle podne »
Trenutno gledam seriju Cullman Trentno Photo. Ne mogu da preporucim ni jedan, jer ga nisam koristio.
Evo ga predstavljanje Cullman Trentno Photo 2.
Ima ih u vise razlicitih velicina u opsegu od 50-90 EUR.


p.s. Za nesto manje para imaju Lowepro torbe, ovog tipa, koje su sasvim dobrog kvaliteta.
« Poslednja izmena: April 21, 2012, 02:16:03 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #20 poslato: April 21, 2012, 06:57:54 posle podne »
Zanimljive torbe, hvala za link, ali to ce da priceka, gledao sam i na http://pcfoto.biz/ i ova mi je ok Vanguard Oregon 50 a ako ima bolja u pribliznoj cijeni, narucio bih zasto ne da malo pomognem sajt kad dodje vrijeme za torbu.
Ono sto je najvaznije, odlucio sam da cu uzet Canon 1100D i to nadam se brzo, a proucit cu jos malo Nikon D3100 cisto da vidim posto je on po meni logicna konkurencija. Hvala vam svima na pomoci ovdje, a najvise Neonki koja me je usmjerila na pravi izbor :)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #21 poslato: April 21, 2012, 07:56:46 posle podne »
E pa hvala,nema na čemu i drugi put  :) Nego,pošto su ti finansije bitne ti pokušaj da nađeš negde,možda još uvek može da se nađe 1000d koji verujem da bi bio jeftiniji jer je stariji model a ubeđena sam da razliku ne bi ni primetio.Ukoliko uspeš da ga nađeš,moguće da bi sve ono šta ti ostane mogao da uložiš u neko drugo staklo ili jednostavno pare vratiš u džep  ;)


Nego,obrati pažnju na ovaj oglas,jeste malo stariji ali ako nije prodat mislim da je to odlična cena  ;)
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1402366/an/0/page/1
« Poslednja izmena: April 21, 2012, 08:09:45 posle podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #22 poslato: April 21, 2012, 10:41:44 posle podne »
Hvala na trudu ali ipak idem na novo, vjerovatno ovaj u linku a ako ne onda onaj drugi, uglavnom to je to.
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/zrcalno-refleksni-fotoaparati/487609-canon-eos1100-18-55is-PLUS-kit

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #23 poslato: April 25, 2012, 12:26:57 posle podne »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #24 poslato: April 25, 2012, 05:56:19 posle podne »
Izmedju 1100D i 500D, naravno 500D.
Ako si vec odlucio da dobacis do 500D, onda se nategni jos samo malo za EOS 550D jer je prava revolucija u odnosu na ta dva, 550D je trenutno best-buy u Canon dSLR nizoj klasi. Ne verujem da ce ih jos dugo biti na trzistu, jer vec neko vreme se ocekuje EOS 650D.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #25 poslato: April 25, 2012, 06:29:39 posle podne »
Uh :) to je malo previse, 1000 eura za tijelo i objektiv 17-55mm... Mislim toliko nmg, pocetni budzet je bio do 300 eur a ja odo duplo vise... Znaci 500D je bolji, a po svemu je mnogo bolji sem po vise Mpx-a?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #26 poslato: April 25, 2012, 11:47:21 posle podne »
Cek, jel sigurno 17-55 ? Uzmi ga za mene slobodno :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #27 poslato: April 26, 2012, 12:11:13 pre podne »
EFS 18-135 IS :D nesto mi u glavi ostao onaj objektiv.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #28 poslato: April 27, 2012, 07:12:04 posle podne »
Danas mi je crkao laptop  >:( tako da me narednih dana nece bit, ovo sam preko moba usao, poz

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #29 poslato: April 27, 2012, 07:58:20 posle podne »
Lepo sto si nas obavestio, da ne mislio ovde da pisemo uzalud.
Taj baksuz verovatno znaci i odlaganje kupovine aparata :/
Do narednog vidjenja, pozdrav.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #30 poslato: April 27, 2012, 08:56:46 posle podne »
Danas mi je crkao laptop  >:( tako da me narednih dana nece bit, ovo sam preko moba usao, poz
Gde te to sad bas snadje, kad si trebao da kupis novu makinu :( ... ajd, kad se opravis , svrni na forum. :)

 
   
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #31 poslato: April 27, 2012, 09:29:59 posle podne »
Eh dell vostro a860, vise od 5 godina je radio bez mane i danas ode, pokoj mu dusi  ::) bit ce nesto npvo sad a fotkic se odlaze do daljneg, a za komp cekam neku dobru akciju sad da uhvatim. Kad sam baksuz, sta da se radi. A res je da se javim da ne bude da sam ispario.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #32 poslato: April 28, 2012, 11:09:27 pre podne »
Vidi ako mozes da rastegnes na rate, ima dosta ponuda sa tim opcijom.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #33 poslato: April 28, 2012, 11:19:04 pre podne »
Vocko, evo iskreno. I ja i zena radimo, znaci para ima  ::) . Ali stos je u tome sto cijela moja plata ide na stednju  ;) a od zenine plate zivimo, e sad to je ok da mi na bozic nije crkao automatski mjenjac i tu sam pukao preko 1000 eur, e od rada stalno se nesto kvari (prije par dana i sporet, zasto je tako ja nez). Znaci stednju ne diramo ni pod razno, i tu je problem sad sto se tice aparata, zato se oldaze i ide malo sporije, a kredit ni za sta ne dolazi u obzir pa taman da je rata i 30 eur. Znaci stan mi je broj 1 u zivotu a za drugo se mora strpit. Eto to je bio iskren odg, msm iskrena sam osoba i sta tu da se radi  ^-^

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #34 poslato: April 28, 2012, 09:56:11 posle podne »
Igore, sta se cudis. Odavno se ne prave stvari da traju, pogotovo tehnika ... 5-6 god. plafon, a pre ce biti, 3-5. Znaci, Dell je ispunio svoju kvotu.  :(
Ali kad si pomenuo aut.menjac ... mene je bas danas poceo da zevitlava ... nece u P, moram u N i rucnu. :o
Molim Boga da ne rikne skroz.  ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc pri izboru fotoaparata
« Odgovor #35 poslato: April 28, 2012, 10:19:48 posle podne »
Igore, sta se cudis. Odavno se ne prave stvari da traju, pogotovo tehnika ... 5-6 god. plafon, a pre ce biti, 3-5. Znaci, Dell je ispunio svoju kvotu.  :(
Ali kad si pomenuo aut.menjac ... mene je bas danas poceo da zevitlava ... nece u P, moram u N i rucnu. :o
Molim Boga da ne rikne skroz.  ;D

Sto se tice Dell-a radio je 24/365  :D i nema price. Nego popravio sam ga danas, po principu drzi vodu dok majstori ne odu, tj nesto sam lemio na maticnoj i sad radi, do kad nezz, mada nije ni vazno nasao sam nekakav dobar komp (nov naravno) za 340 eur pa cu ga uzet, a fotkic ce malo pricekat  >:(
Sto se tice mjenjaca, moj auto nije htjeo ni da sastavi, samo mi je izbacivao gresku, naravno elektronika  ::) lijep pocetak godine...