Autor Tema: POMOC?Sta da radim?`  (Pročitano 11163 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
POMOC?Sta da radim?`
« poslato: Februar 27, 2012, 10:30:10 posle podne »
Nisam znao gde da svrstam ovu temu pa ajde ovde....
Problem je u sledecem.....slucajno sam zapazio jedan detalj na slici kao da mi fotoaparat deformise sliku,bezveze slikana ali primetio sam kao da krivi sliku.... ???

Donji levi ugao slike!


Garanciju imam,pa sta da radim,da li da reklamiram i da mi daju drugi aparat ili koje resenje?!?!?!


a evo i slike.....
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2012, 10:39:00 posle podne »
i da dodam....samo na toj jednoj se to javlja,nema na drugima.....kako to da proverim da li jeste ili nije?!

Mozda je i kuca tako kriva....sutra moram da idem da vidim xD
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2012, 11:01:07 posle podne »
Је ли то и на другим фотографијама?  Како год,  ту нема много филозофије, ако нешто није у реду - рекламација.

Иначе, пошто је реч о  Фуђи моделу, не могу овом приликом да не напоменем како сам ја била купила, нови, Фуђи F70 прошле године у августу, и он се из чиста мира после само нешто више од месец дана покварио, однела га на рекламацију, а после око месец дана, након што није могао бити поправљен, понудили су ми или да узмем неки други нови апарат, јер овог више нису имали,  или враћање новца. Пошто је за враћање новца била нека замајна процедура, ја сам се одлучила да узмем нови, Canon SX 130. Он ми је био одличан, али сам у међувремену решила да га продам и узела сам нешто сасвим треће,  Panasonic Z 40,  и њим сам такође врло задовољна.

Мени су неки упућени у ствари рекли и како се  "Фуђи" овде често полован продаје као нов,  и да је вероватно то узрок релативно честих рекламација њихових модела.  

Сад, знам да те нисам баш обрадовала, извини, али, ето,  мислим да је корисно чути искуства.  У сваком случају, ако буде требало, рекламација и закон су на твојој страни.

Желим ти да с твојим апаратом то ипак не буде случај, ево,  у међувремену, кажеш да је само на тој једној фотографији,  можда је стварно нешто с том кућом, нек тако и остане!

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2012, 11:05:45 posle podne »
sad sam probao po ivicama sobe.....kad se zumira,onda uvlaci ivice kao na toj slici,a kad je normalno onda malo vuce na )  ( ako razumes sta hocu da ti objasnim.... :o

reklamirao bih ja,ali ne znam da l ce da ga otvaraju,jebavaju jer to ne volim.....da mi posalju drugi nov je ok,ali ne znam da li ce oni to da urade :S
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2012, 11:15:45 posle podne »
Prvo, cenim da ti fotografija curi malo u desno. Drugo, to krivljenje se zove distorzija(proguglaj, al' ne distorzija zgloba ;D ). Trece, taj Fuji je prosumer sa rasponom objektiva od 24-720, sta si ocekivao? ;D


Pozz

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2012, 11:19:19 posle podne »
ne slazem se sa tobom mihailo jer to ne bi smelo da se desi.....pricam ti iz razloga sto to pre nije bilo,danas sam primetio.....
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2012, 11:22:26 posle podne »
Не знам шта да ти кажем, држи га још неко време,  види како ће се понашати.
Ја с мојим нисам имала избора, јер је он једноставно био "умро",  кад се укључи, тек мало би начинио покушај да избаци објектив и заглавио би се одмах, ја сам онда покушала с вађењем и враћањем батерије,  онда би опет тако стално наново,  и морала сам коначно да га однесем на рекламацију. Тамо су били прво рекли да је само софтверски, а после скоро месец дана развлачења је испало да више не може да се поправи.  

Не верујем да је могуће да се открије шта је ако га не погледају и не отварају, и шта се већ ради.

Ти си га купио  као новог и они су дужни да га или поправе или дају нови или врате новац, то је најбитније.  Некад с тим продавцима није лако, показују разна искуства, то је тачно. Али човек само мора бити упоран.

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2012, 11:26:56 posle podne »
nema tu mnogo dogovora.....pozoves ih,kazes sta je i saljes im nazad,a oni neka vide sta ce....po zakonu sve.Ako im se vise isplati da prime tuzbu umesto da zamene pokvarenu stvar pod garancijom odlicno,meni jos bolje :)
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2012, 11:28:06 posle podne »
Slagao se - ne slagao, tako je. Distorzija postoji i na daleko skupljim objektivima. Jedini problem moze biti sto je ovo fotkano na 51mm.
Da bi resio dilemu, uzmi papir, fotkaj ga pod pravim uglom, na najsiroj poziciji objektiva, da ti otprilike ceo papir stane u kadar pa javi.

Pozz

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2012, 11:40:45 posle podne »
Pa baaas mnogooo....
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2012, 11:45:13 posle podne »
Postoji razlog sto sam Ti rekao da fotkas pod pravim uglom. Dakle, papir na pod, osa objektiva treba da gadja centar papira i POD PRAVIM UGLOM!

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2012, 11:56:27 posle podne »
evo ako sam te dobro razumeo....
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #12 poslato: Februar 28, 2012, 12:08:38 pre podne »
Samo okreni papir. Mada se i sad vidi da distorzija postoji. Ali bice uocljivije. Nemoj da Te to brine, kao sto rekoh, distorzija postoji i na skupljim objektivima, dakle postojala je ona i ranije, samo mozda nije bilo prilike da uocis(paralelne linije po ivicama fotke)...

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #13 poslato: Februar 28, 2012, 12:11:51 pre podne »
vise me nervira nego sto me brine :/ sta predlazes,sta da radim,da reklamiram ili sta?! :S
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #14 poslato: Februar 28, 2012, 12:18:33 pre podne »
Nema tu nista od reklamacije, iz prostog razloga sto je to normalna stvar na toj klasi aparata.

http://en.wikipedia.org/wiki/Distortion_(optics)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #15 poslato: Februar 28, 2012, 12:22:38 pre podne »
Pronađoh ovaj test http://www.digitalversus.com/digital-camera/fujifilm-finepix-hs20-exr-p10852/test.html
Obrati pažnju na kraj gde mu navode neke negativne osobine
Distortion and slight lack of sharpness at wide-angle settings
Ostalo je Mihailo lepo objasnio :)
Te stvari se sređuju u PPu ;)

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #16 poslato: Februar 28, 2012, 12:29:50 pre podne »
sad bih izasao napolje i udario bi ga od beton pa bi ga onda zatrpao snegom,seo u kola i presao jedno 3,4 puta preko njega..... >:(
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #17 poslato: Februar 28, 2012, 01:29:18 pre podne »
А ови му замерају друге неке ствари, али баш не дисторзију:

Тhere's no need to buy or change lenses thanks to the 30x lens, which is remarkably distortion-free and admirably fast at either end.

http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_hs20exr_review/conclusion/

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #18 poslato: Februar 28, 2012, 01:45:34 pre podne »
ma to sve sad zavisi od sajta do sajta.....ali ja volim da sve bude perfektno...ne samo sto se ovoga tice nego svega,sve sto radim i imam hocu da bude savrseno!
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #19 poslato: Februar 28, 2012, 01:50:27 pre podne »
Za 350-400€? :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #20 poslato: Februar 28, 2012, 02:55:19 pre podne »
Pa to je standardna pojava. Probaj sa bilo kojim drugim aparatom da uhvatis vrata i sigurno ce biti kriva.
Nemoj uopste da se nerviras.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #21 poslato: Februar 28, 2012, 10:29:32 pre podne »
..ko sto su ti rekli....to se desava i na drugim objektivima, recimo moj ovaj kit objektiv 18-55mm IS isto "vuče" ne jednu stranu, i to samo lijevi gornji ugao, desni je ok, ali se ja ne nerviram nego Warpom u Gimpu ispravim i tjeram dalje....tako ce biti sve dok ne kupim 24-105mm L..jednog dana, jednog lijepog dana.... ;D
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #22 poslato: Februar 28, 2012, 11:47:08 pre podne »
Malo jači Fuji(6500)koristio sam godinama.Pored dobrih strana koji ima taj aparat,najslabija karika je optika.Moj ti je savet da što manje zumiraš i da objektu pridješ blize.Distorzija biće manje primetna.Ja sam isto tako poludeo kada sam dečicu slikao u brezovoj šumi.Kako su stabla breze nenormalno bila uvijena prema sredini fotografije. >:(
Na kraju prodaj aparat u takvom stanju,pčetniku neće smetati. ;)Ti kupi drugi naravno malo bolji i cepaj. 8)

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #23 poslato: Februar 28, 2012, 12:24:10 posle podne »
@mihailo
sto si toliko bahat?! :/ ja nisam profesionalni fotograf,sto znaci za te pare koliko moze savrseno.....iskren da budem,ja nemam pare kao pojedini,pa da dam za aparat 1000e,1500e,ne samo ja nego vecina nas ovde....i znam sta je dobro,nemoj da mislis da ne znam....ali nema se...

@cronnin,tviti,branislav
Hvala vam!
« Poslednja izmena: Februar 28, 2012, 12:35:03 posle podne od strane doktor035 »
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #24 poslato: Februar 28, 2012, 12:43:52 posle podne »
^
Doktore, Mihailo je korektan bio u komunikaciji, nikako bahat.
Lepo ti je rečeno da i značajno skuplji objektivi imaju distorzije. Nećeš naći geometrijsku perfektnost ni u dosta većem cenovnom rangu ;)
S druge strane činjenica je da krivi dosta...
Btw. ne znam jesi li primetio kad dobiješ grupnu fotku po svadbama da su oni na kraju mnooogo deformisani. Razlog = fotograf koji ili nema pojma ili ga boli uvo + distorzije objektiva na određenim dužinama ;)

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #25 poslato: Februar 28, 2012, 12:56:37 posle podne »
pa dobro ali mi postavlja pitanje "za 350-400e" kao da ja ne znam koji je to kvalitet,kao da imam milione,pa nisam hteo da uzmem neki od 5000e nego sam uzeo od 350....:/ ali nije bitno uopste,sta je tu je i kako je....ide se dalje dok ne dobijem 7 na loto....e onda ce svako od vas da bira po jedan aparat po zelji! :) to OBECAVAM! :)
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #26 poslato: Februar 28, 2012, 01:02:17 posle podne »
Ja bih dodao još i to da savremeni digitalni aparati ma kog nivoa nisu svemocni.Ja pripadam starijoj gardi amatera i mislim da je bilo a i sada da je objektiv srce svakog aparata.Naravno tu su procesori i svetlosni senzori.Ali ono što objektiv vidi i prenese to je osnova kvalitetne fotografije.Sve ostalo je nadgradnja ka boljoj fotografiji ali se gubi priroda fotografije.Znači moj savet za dobrog amatera(koji ne koristi kompjutere kao pomagala)  pre svega gledati kvalitet objektiva i naravno firmu koju nosi.Cajs,Lajka itd su i dalje na prvom mestu.
Pozdrav.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #27 poslato: Februar 28, 2012, 03:13:10 posle podne »
ali ja volim da sve bude perfektno...ne samo sto se ovoga tice nego svega,sve sto radim i imam hocu da bude savrseno!
Samo na ovo oznaceno se odnosilo moje pitanje za 350-400€...

Htedoh samo reci da se mora ukljuciti element realnosti... Dakle, ako ocekujes od aparata od 350€ da bude savrsen, koja su Ti kriterijumi pri izboru kola od 7-8 hiljada?

sto si toliko bahat?! :/

Kakva bahatost? Jos stavio smajlija na kraju... ;D

ja nisam profesionalni fotograf, sto znaci za te pare koliko moze savrseno...
 
Ovde si se malo ispravio, ALI!
Ali ako hoces koliko moze savrseno za te pare, onda Ti ne bi bilo tesko da malo istrazujes po netu, citas testove, upustis se u materiju i prihvatis realne granice i ogranicenja koja se kod te klase aparata podrazumevaju...

Pozz

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #28 poslato: Februar 28, 2012, 05:46:35 posle podne »
ali ja volim da sve bude perfektno...ne samo sto se ovoga tice nego svega,sve sto radim i imam hocu da bude savrseno!
Samo na ovo oznaceno se odnosilo moje pitanje za 350-400€...

Htedoh samo reci da se mora ukljuciti element realnosti... Dakle, ako ocekujes od aparata od 350€ da bude savrsen, koja su Ti kriterijumi pri izboru kola od 7-8 hiljada?

sto si toliko bahat?! :/

Kakva bahatost? Jos stavio smajlija na kraju... ;D

ja nisam profesionalni fotograf, sto znaci za te pare koliko moze savrseno...
 
Ovde si se malo ispravio, ALI!
Ali ako hoces koliko moze savrseno za te pare, onda Ti ne bi bilo tesko da malo istrazujes po netu, citas testove, upustis se u materiju i prihvatis realne granice i ogranicenja koja se kod te klase aparata podrazumevaju...

Pozz
"sto znaci za te pare koliko moze savrseno..." - na ovo sam mislio od prvog trenutka,mozda se nismo razumeli najbolje.....nesporazum onda.... :)
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #29 poslato: Februar 28, 2012, 07:01:35 posle podne »

   Evo i ja da malo dosolim, ako moze. ;D

Ono sto mozes da uradis to je da kao prvo, budes svestan dobronamernosti ovih kritika.  :)

Drugo, da shvatis da imas samo prozumer (isto kao i ja) koji smatram samo dobrim ucilom ili trenazerom koji ce ti omoguciti da koristis manuelne komande i da se oprobas i opredelis u kom smeru ili vrsti fotografije ces se ubuduce baviti.
Da Ako uspes da savladas svoj aparat kao sto je na pr. djaniru svoj mali  Canon PowerShot SX100 IS i pravis isto tako dobre fotke, kazes sebi - e, iscedio sam suvu drenovinu, sad mi valja i da ulozim neki dinar u pravi sistem jer sad znam sta hocu i kako cu.
A onda kad zablistaju fotke sa tvog prvog DSLRa bice to druga prica. Pogledaj samo kako je Tviti zablistao sa novim aparatom i ako su mu i sa starim bile jako dobre fotke, ali da nije iscedio 350tku do kraja nebi se videla nikakva razlika u promeni samog aparata. Da ne spominjem ZRodica, Neonce itd ... svi su oni iscedili maksimum iz svojih prvenaca, mada su oni kretali u tu pricu odmah iz Dslr-a, nebitno.

Trece, Ne ocekuj cudo od igracke nego se igraj uceci i uci igrajuci se. ;) :)

Tolko od mene, malo ga udavih, a ti ne zameri. :D

Pozz
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #30 poslato: Februar 28, 2012, 07:16:00 posle podne »
Poucno desha,nema sta....u pravu si 100%!  :)
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: POMOC?Sta da radim?`
« Odgovor #31 poslato: Februar 28, 2012, 09:46:38 posle podne »
Doktore,ja sam posle Fuji 6500 kupio SonyHX100V.Jeste bolji od predhodnog ali je daleko od onoga sto bih zeleo.Nisam ni ocekivao bog zna sta ali je za mene babaroga.I verovatno tu stavljam tacku.
Pozdrav.