Autor Tema: Ssslicice :)  (Pročitano 43868 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ssslicice :)
« poslato: Februar 27, 2012, 04:52:01 posle podne »
Evo nekih slicica sa novim aparatom, nisu najbolje ali zato ste Vi tu da mi ukazete na sta treba da obratim paznju i da to popravim za sledeci put...
Naravno sve kritike su ok  ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2012, 06:12:03 posle podne »
,.

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2012, 09:30:52 posle podne »
@mange

Vidim nova makina, novo uzbuđenje pa ove fotke imaju izgleda one tipične boljke kada se, u oduševljenju novom spravom (a u tvom slučaju
sprava je do jaja), zaboravi obratiti malo više pažnje na sam čin fotografisanja - motiv, kadriranje, postavka elemenata ekspozicije...
Naravno tu je i upoznavanje sa svim mogućnostima novog miljenika. Da ne dužim, i sam kažeš da nisi baš zadovoljan fotkama a ono što ja
mogu primetiti je :

Na prvoj fotki primetna je strešenost-pretpostavljam da je fotkano "iz ruke". Sa ekspozicijom 1/25 i objektivom na 250 mm praktično je nemoguće dobiti korektnu fotografiju bez upotrebe stativa. Nije ni IS svemoguć. A gledajući EXIF, imao si više mogućnosti da izbegneš stresanje - povećanjem vrednosti ISO ili otvaranjem blende, mogao si fotku napraviti sa daleko kraćom ekspozicijom.E sad... ni kompozicija
fotke nije baš najsrećnije rešena - vertikalni format bi bio najbolje rešenje. Ako ipak ostaje ovako, ja bih secnuo desnu stranu ove zgrade
tako da ostanu samo terase, parče onog krova sa leve strane klonirati i secnuti malo i donju strnu fotke - tako će minaret doći više
u desno (mada ne i dovoljno), tamne partije će biti redukovane i kadar će biti uravnoteženiji i kompozicijski korektniji-mada i dalje hmmm...
E da, i antene su mi višak - sve klonirati.

Druga fotka: smatram je kao probni škljoc - isuviše haotična - slučajni uzorak.

Treća fotka: stari španski jedrenjak - novi španski zid.

Četvrta fotka ima najveći potencijal - mogla bi biti odlična. Nadam se da je ovo krop i da se sa originala može izvući nešto drugačiji izrez.
Gospođa koja hvata prečicu provlačeći se pored vagona teretnog voza, ne bi trebala biti u sredini kadra. Desna strana fotke, tamo gde gospođa gleda, treba biti šira. Ako je izvodljivo, njena pozicija bi trebala biti recimo na jednoj trećini širine fotke. Levi vagon treba secnuti
a proširiti desnu stranu. Iako je jasno da se radi o železničkom vagonu, bilo bi dobro da se vide točkovi i šine. I gore mi je malo tesna, ako može rez da bude malo iznad vrha vagona. Ako ništa od ovog ne može da se izvede jer originalna fotka nema mogućnosti za predloženi krop, onda to potvrđuje neke stvari koje sam izneo u uvodu. U konkretnom slučaju: video si gospođu kako se penje na vagon, naslućuješ zanimljivu fotku, potežeš makinu i na brzinu gledaš postavku elemenata na displeju (a možda i ne gledaš), žuriš jer gospođa može sići sa vagona a onda jbg, zumiraš, uoštravaš (naravno, centralna tačka za fokus), biiip, škljoc - gotovo. Zadovoljan. Ali, previše si "ušao" zumom
i nisi ostavio dovoljno prostora oko glavnog motiva za eventualnu korekciju kadra i što je najvažnije, nakon biiip i zaključavanja fokusa, nisi
prekadriranjem postavio glavni objekat (gospodju) na pravo mesto.

Eto, ukratko, toliko od mene. ;) @mange, druže, ovo je moje viđenje, drugi će možda reći da su "baš super - daj još".

Kad sam već tu, još nešto... zavidim ti na novoj makini.  :)

Pozdrav
         



Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2012, 10:33:55 posle podne »
Hvala @velicko na savetima pokusat cu to da ispravim, u stvari imam par vertikalnih(mislim na 1. sliku) pa cu ih sutra obraditi i postaviti sa izmenama koje si napomenuo pa da vidim da li ce to liciti na nesto  :)

Druga i jeste bila u prolazu iz auta slikana...

Sto se tice "gospodje" takva je i org slika, mogao sam malo sire da je uhvatim ali je bila neocekivano brza :D tako da sta je tu je nadam se da cu to za sledeci put zapamtiti  ;)


Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2012, 01:43:27 pre podne »
Bravo @mange - Reka Sava, što bi reko Haso, PRAVO DOBRA. A sa još malo uloženog truda, biće odlična - iskloniraj one neidentifikovane
plivajuće objekte, malo smanji izoštravanje i svima se hvali svojom fotkom.  :D

Panorama - paaaa... ne znam, ona nesrećna senka mosta (ili šta je već) mi se nikako ne uklapa, odvlači pažnju i narušava liniju crvene šume na obali. Fali mi malo više vode (reke) u prednjem planu ali verovatno više nije moglo jer si, petpostavljam,slikao sa aparatom u horizontalnom položaju. Iz koliko fotki je nastala ova panorama? Iz ruke ili sa stativa?

Pozdrav


Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #5 poslato: Februar 28, 2012, 03:46:09 pre podne »
A meni je bas interesantna ona mala zivotinja koja pokusava da se iskobelja iz snega. Deluje kao zanimljiv motiv.
Lepo bi bilo da moze cela postavka da se uhvati, ali ima previse stvari u pozadini pa je, sto rece covek, ispalo haoticno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #6 poslato: Februar 28, 2012, 11:09:18 pre podne »
Iz koliko fotki je nastala ova panorama? Iz ruke ili sa stativa?

Panorama je od 5 fotki, jeste u horizontalnom delu je bio aparat naslonjen na branik od mosta

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2012, 01:13:17 posle podne »
Evo male izmene ..

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2012, 06:00:28 posle podne »

  Mange, ova zadnja je bolja ali bih se ja otarasio dobrog dela neba i ako ono fino deluje ali ne i u celini. Znaci secnuo bi ga (skoro da bude fotka kvadratnog oblika) tako da se vidi plavo nebo iznad minareta.  :)

Jos jedna stvar. Ako ti neko kaze na ovom forumu - dobre su, daj jos, treba da znas da je to iz dobre namere i sigurno nije receno tek-tako. To bar vazi za mene, a siguran sam i za veterane ovog foruma.

Pozz, Desha
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2012, 06:58:39 posle podne »
@mange

Kad si se već potrudio i postavio drugu varijantu džamije, prihvatajući neke moje sugestije, nekako imam obavezu da i ovu fotku malo detaljnije prokomentarišem. Odmah da kažem - mnoooogo bolja od prve. Naravno, sledi i ono "ali - nešto fali", pa ću i ja, rizikujući da
previše pametujem, izneti neke primedbe. Radi se u stvari o sitnicama i baš zbog toga ih treba rešiti jer u suprotnom, fotografija će govoriti
o nemarnosti i površnosti njenog autora. Na svaki detalj obrati pažnju i budi svoj najstrožiji kritičar.

Sitnica prva : Fotka curi na levo.
Sitnica druga : Kloniraj one "mačije oči" u donjem levom uglu. Naravno i "njuškicu".
Sitnica treća : Smanji oštrinu.
Sitnica četvrta : Fotka mi je malo "previsoka". E sad...pošto fali malo i desne strane fotke, da bi minaret džamije došao na pravo mesto (sada je isuviše desno), najbolje bi bilo malo drugačijim kropom (nadam se da na originalu ima još mogućnosti za to) proširiti fotku na desnoj strani. Tako bi dobili korektnu kompoziciju i bolji odnos širina-visina. Možda kao lakša varijanta deluje skraćivanje visine fotke otsecanjem gornje strane fotke, ali ja bih tu varijantu izbegao iz najmanje dva razloga : 1. šteta je seći ovako lepe oblake i 2. baš u tom
delu oblaka imaš ona dva plavetnila neba koja izgledaju kao dva oka koja nas posmatraju. Ne dirati, samo klonirati onu žutu tačku u gornjem levom uglu.
Sitnica peta : Još samo da prihvatiš moje sugestije i biće PRAVO DOBRA fotka.  ;)

Pozdrav
          
 

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #10 poslato: Februar 28, 2012, 08:19:20 posle podne »
Hvala @Desha i @Velicko na komentarima svakako cu ih uvaziti  ;)
Ove "macije oci" sam primetio tek kad sam postavio na forum ali da bode oci BODE nema sta... morat cu vise obratiti paznju na pregledanje cele slike pre kacenja, mada ako nema gresaka ne mozes ni da naucis  :) ali naravno da se smanji br gresaka to svakako moze ;)

Sitnica peta : Još samo da prihvatiš moje sugestije i biće PRAVO DOBRA fotka.  ;)

 :thumbsup:

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2012, 11:13:13 posle podne »
Sto su mi legle boje onih vagona, ne mogu da ti opisem.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #12 poslato: Mart 01, 2012, 07:41:13 posle podne »
Danas u setnji videh par likova koji imaju zanimljiv hobi  :) i zastadoh da ih slikam...
E sad znam da slike nisu nesto    :angry4:  pa bih vas zamolio da mi ukazete na to gde gresim i ako mozete da mi od prilike kazete koja podesavanja da stavim kako bi rezultati bili bolji za naredni dan kad ih budem fotkao... i hvala naravno  ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #13 poslato: Mart 01, 2012, 07:44:31 posle podne »
Nisu lose uopste...za ovakve stvari upalis ai servo fokus, stavis na burst, i da ti ekspozicija bude veca od 1/500sec...ostalo je na tebi :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #14 poslato: Mart 01, 2012, 08:31:22 posle podne »
Sve to što ti reče @unique93, plus kaciga. ;) Obavezno probaj nešto u kontra-svetlu - sunce pravo u čelo, tako da bajker bude silueta.

Pozdrav 

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #15 poslato: Mart 01, 2012, 08:31:48 posle podne »
Fotke nisu lose, ali i ne obaraju preterano.
Po meni, bas kao sto si naveo "u setnji", vise ne.
Siroko staklo i jedan eksterni blic i naravno, da poznajes jednog od "likova" koji bi bio spreman da ti ulece u kadar kako mu ti kazes.
U celoj seriji je trebalo da bude pretstavljana akcija, koje kao sto se da videti i nema, zbog gore navedenih razloga.
Samo par skromnih saveta ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #16 poslato: Mart 01, 2012, 09:03:50 posle podne »
hvala  ;)
Sve to što ti reče @unique93, plus kaciga. ;) Obavezno probaj nešto u kontra-svetlu - sunce pravo u čelo, tako da bajker bude silueta.
E to nije bilo moguce jer se sunce vec zaslo iza zgrada i bili su u senci-mozda drugom prilikom, imat cu to u vidu  ;)
@Bole, nemam ni siroko staklo ni externi blic  :angry7: ali bi uskoro trebao da nabavim bar se nadam.... najsire sto imam je 50mm

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #17 poslato: Mart 03, 2012, 01:24:26 pre podne »
Citajuci detaljno test 7D i objasnjenja autora oko fokusa, odlucio sam da to isprobam, mislim da je donekle i uspelo ali najbolje vi procenite...

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #18 poslato: Mart 03, 2012, 01:26:31 pre podne »
A ova je samo onako da vidim da li stativ sljaka  ;) i zadovoljan sam bar koliko meni  treba...

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #19 poslato: Mart 03, 2012, 01:45:07 pre podne »
Jos jedan pokusaj...

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #20 poslato: Mart 03, 2012, 10:31:02 pre podne »
U svakom slucaju mnogo bolji fokus nego na "petici" ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #21 poslato: Mart 06, 2012, 04:21:24 posle podne »
Evo jos par likova koji vole da eksperimentisu svoje koske  :D

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #22 poslato: Mart 06, 2012, 04:36:20 posle podne »
...

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #23 poslato: Mart 06, 2012, 04:42:35 posle podne »
*

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #24 poslato: Mart 06, 2012, 04:44:23 posle podne »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #25 poslato: Mart 06, 2012, 05:47:51 posle podne »
"Rolers" si dobro uhvatio, ali kao sto mozda i sam primecujes, fotka ti "place" za blicem.
Na tvom mestu, za ovu vrstu fotki, blic bi mi bio na vrhu spiska ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #26 poslato: Mart 06, 2012, 06:20:11 posle podne »
"Rolers" si dobro uhvatio, ali kao sto mozda i sam primecujes, fotka ti "place" za blicem.
Na tvom mestu, za ovu vrstu fotki, blic bi mi bio na vrhu spiska ;)
Pa da imam ja blic u planu vec odavno ali trenutno nemam vitamina "E"  :D ali cim budu neke pare kupicu blic i neki sirokougaoni objektiv,

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #27 poslato: Mart 06, 2012, 07:36:12 posle podne »

    Slazem se sa Boletom ... sa blicom bi dzamperi bili mnogo bolji. :)
 
... nego, malo si pritisnuo labuda odozgo :D ... jel si imao nesto bzvze iznad, pa si kropnuo ili si tako hteo ???

   
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #28 poslato: Mart 06, 2012, 09:03:12 posle podne »
Naravno da bi bilo mnogo bolje... a skoro stalno se okupljaju uvece i to se ubilo za blic ali sta je tu je...  :-\
Dok ne kupim blic pokusat cu sa ugradjenim, napravio sam neki "diffuser" pa se nadam da nece biti svetlo direkt u glavu  :D

A sto se tice labuda, tako sam ga slikao jer je iza bio brod pa da ne bi uleteo u kadar malo sam ga pritisnuo  :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #29 poslato: Mart 06, 2012, 09:14:04 posle podne »
Nzm da li je ova malo bolja  ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #30 poslato: April 02, 2012, 09:48:33 posle podne »
Mali sestric  :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #31 poslato: April 06, 2012, 04:17:21 posle podne »
Zaostale slicice sa starog aparata :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #32 poslato: April 10, 2012, 05:09:46 posle podne »
Evo par slicica ovog proleca, naravno svi kometari dobrodosli  ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #33 poslato: April 10, 2012, 05:12:29 posle podne »
Krivo mi samo sto nisam imao stativ ali dobro sta je tu je  >:(

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #34 poslato: April 10, 2012, 06:00:42 posle podne »
Meni je Cvet_1 savrsen, Patkica i Cvetic odlicni.
Mogao bi neko kaze kako se zove ovo cvece, da malo i naucim, a lakse je za sporazumevanje :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #35 poslato: April 10, 2012, 06:14:11 posle podne »
Hvala,  :)
Ja mislim da su to sve lale samo sa razlicitim bojama ali ako gresim javice se neko ko to zna mnogo bolje  ;)

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #36 poslato: April 12, 2012, 04:30:05 posle podne »
Prva lala mi je najbolja.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #37 poslato: April 13, 2012, 01:31:28 pre podne »
Lale, patkica, odlicno ! :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #38 poslato: April 16, 2012, 02:43:09 posle podne »
Hvala @ZlatkoZ750 i @desha  :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #39 poslato: April 18, 2012, 06:44:03 posle podne »
Dobre slike mange! Hrabro hvatanje u kostac sa raznim motivima zasluzuje postovanje! Niko nije pohvalio labuda, pa to cinim ja, iskreno.

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #40 poslato: April 19, 2012, 09:18:10 pre podne »
Dobre slike mange! Hrabro hvatanje u kostac sa raznim motivima zasluzuje postovanje! Niko nije pohvalio labuda, pa to cinim ja, iskreno.

Hvala @oldtimer  ;) , ucim se po malo  :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #41 poslato: April 22, 2012, 08:55:01 posle podne »
Pozdrav drusto.... U gradu gde sam rodjen (Brcko Distrikt - BiH) ima nagradna igra povodom otvaranja Canon firme u tom gradu. Naime Canon firma nudi 3 nagrade(fotoaparata) za naj fotku GRADA BRCKOG.

E sad posto to nije kao kod @Tvitija bilo komisija i ostalo ovde je koliko skupis LIKE-ova na facebook-u taj pobedjuje tj. osvaja 1. nagradu, 2.nagradu ili 3.nagradu zavisno od br. lajkova.

Evo link ka mojoj fotografiji pa ko ima profil na facebook-u i nije mu mrsko moze da stavi LIKE u moju korist  :D i da prosledi link svojim prijateljima. Hvala unapred  ;) Pozdrav

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150725345414177&set=a.10150725344239177.408590.54826004176&type=3&theater

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #42 poslato: April 22, 2012, 09:09:18 posle podne »
LIKEovao sam  :D
Srecno ! :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #43 poslato: April 22, 2012, 09:45:41 posle podne »
Tesno bogami vidim za sada si drugi ali mal je razlika :)
Imas i moj like  :D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #44 poslato: April 22, 2012, 09:59:37 posle podne »
Ajde ljudi, glasajmo za naseg drugara, svetlopisca ... podska !!! :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #45 poslato: April 22, 2012, 10:00:33 posle podne »
Hvala puno ;)

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #46 poslato: April 22, 2012, 10:08:23 posle podne »
Nema na cemu nadam se da ces pobediti :D pa da nas castis fotkama sa novog aparata  ;D :D

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #47 poslato: April 22, 2012, 10:19:05 posle podne »
I ja se nadam :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #48 poslato: April 26, 2012, 11:54:30 posle podne »
Evo par slicica iz vecerasnje setnje. Jest da se nisam nadao vatrometu ali i njega sam uspeo da uhvatim kako tako  :-\
E sad voleo bih da cujem od vas kritike i komentare na cemu da poradim da za sledeci put znam kako da slikam vatromet  :)
Jedino znam da moram da nabavim malo "siri" objektiv, ali i to mislim da bi vrlo brzo trebalo da se desi   :)
pozdrav

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #49 poslato: April 27, 2012, 01:06:41 pre podne »
Nemam sta da dodam, vatromet je ispao odlicno, a vec si i sam primetio nedostatk sirokog stakla za ovakve prilike.
Bice jos vatrometa ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #50 poslato: April 27, 2012, 02:50:38 pre podne »
U, ovaj vatromet ti je dobar.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #51 poslato: Maj 06, 2012, 08:45:15 posle podne »
Evo par fotki sa koncerta Djordja Balasevic u NS-u   :)
Nisam bas zadovoljan slikama ali cisto da obelezim taj dogadjaj  :) jer je bila neverovatna guzva ali sta je tu je...

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #52 poslato: Maj 06, 2012, 09:19:27 posle podne »
Bilo je i onih koji su koncert gledali sa visine(7D u guzvi)  :D i koji su to morali da odrade bez greske  ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #53 poslato: Maj 06, 2012, 09:23:21 posle podne »
Kako vidim...svetlo nije bilo lose, cim si uspeo da fotkas sa 55-250is bez problema :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #54 poslato: Maj 06, 2012, 09:34:13 posle podne »
Kako vidim...svetlo nije bilo lose, cim si uspeo da fotkas sa 55-250is bez problema :D

Svetlo je bilo OK, ali guzva je ta sto je pravila problem  :( ,

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #55 poslato: Maj 06, 2012, 09:51:41 posle podne »
Zanima me nesto sto mislim da dosta iskusnih clanova zna odgovor na moje pitanje a to je: "kako da udjem i da slikam sa ostalim fotografima koji stoje ispred publike kao npr. na ovom koncertu ili nekom skupu ? Da li to moze samo onaj ko radi za neki list ili novine ili mora se negde uclaniti i da imas propusnicu da mozes da slikas na miru da ti niko ne smeta   :D " ? Nadam se da ste shvatili sta sam hteo da kazem :)



Evo jedan primer ispod

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #56 poslato: Maj 06, 2012, 11:36:59 posle podne »
Jedan moj ortak mi je rekao da odstampam Press propusnicu i verovatno ce me pustiti...kaze da je on to radio i pustali su ga :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #57 poslato: Maj 07, 2012, 08:54:37 pre podne »
Blago njemu, ako mu je uspelo. Uglavnom pored press propusnice traze da vide i da li si na spisku.
Sto se tice ulaska, ne skodi da pitas. Kada saznas za neki dogadjaj posalji mail organizatoru sa pitanjem da bi hteo da fotkas, a najbolje bi bilo ako imas da im posaljes link i ka nekim prethodnim dogadjajima koje si fotkao.

Mene su jedino odbili kada je bio koncert godine u NS, doduse tamo su sve zive odbili, osim sake novinara koji su radili za neke ozbiljnije kuce, kako su mi posle preneli.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #58 poslato: Maj 07, 2012, 10:39:39 pre podne »
Jedan moj ortak mi je rekao da odstampam Press propusnicu i verovatno ce me pustiti...kaze da je on to radio i pustali su ga :D

 A od koga se "LEGALNO" dobija PRESS kartica? Da li je to neka kuca za koju radis ili...?

Blago njemu, ako mu je uspelo. Uglavnom pored press propusnice traze da vide i da li si na spisku.
Sto se tice ulaska, ne skodi da pitas. Kada saznas za neki dogadjaj posalji mail organizatoru sa pitanjem da bi hteo da fotkas, a najbolje bi bilo ako imas da im posaljes link i ka nekim prethodnim dogadjajima koje si fotkao.

Mene su jedino odbili kada je bio koncert godine u NS, doduse tamo su sve zive odbili, osim sake novinara koji su radili za neke ozbiljnije kuce, kako su mi posle preneli.

Pitao sam ono "osiguranje" sto cuva binu i rekli su mi da sam trebao ranije da se javim ali nisam znao kome da se javim, ali kad si mi rekao da se javim organizatoru malo je jasnije  ;)

Hvala vam na odgovoru  ;)

Pozdrav

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #59 poslato: Maj 07, 2012, 01:52:18 posle podne »
E pa valjda se dobija kad radis u press-u :D

Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #60 poslato: Maj 07, 2012, 10:43:52 posle podne »
Bogami hrabro od tebe sto si nosio aparat u onu guzvu  :)
Ne secam se da je skoro bilo toliko ljudi na trgu....

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #61 poslato: Maj 07, 2012, 10:52:38 posle podne »
Bogami hrabro od tebe sto si nosio aparat u onu guzvu  :)
Ne secam se da je skoro bilo toliko ljudi na trgu....


Bio sam u prvim redovima tako da se nisam mnogo brinuo  ;) , gledao sam da ne budem blizu ljudi koji nespretno drze flase sa pivom  :D

A stvarno je bilo mnogo ljudi, kao i za novu godinu kad je Bajaga pevao  :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #62 poslato: Maj 08, 2012, 10:37:22 pre podne »
Kad sam se registrovao na ovaj forum procitao sam prvo pravila a zatim temu "MUNJE" gde sam video @neo-ve fotke i bio sam odusevljen, kako je moguce da se slika nesto tako sto se veoma brzo desava i pozeleo da i ja nekad slikam "munju".

I evo par munja, nisu kao Neo-ve ali su munje  ;)
« Poslednja izmena: Maj 08, 2012, 10:41:01 pre podne od strane mange »

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #63 poslato: Maj 08, 2012, 12:44:48 posle podne »
Odlicno mangde!
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #64 poslato: Maj 08, 2012, 01:50:19 posle podne »
Hvala doktore   ;)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #65 poslato: Maj 12, 2012, 11:07:45 pre podne »
lepo mange, broj 2 moj favorit

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #66 poslato: Maj 12, 2012, 01:00:50 posle podne »
Ova slika M3 je u fullu 8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #67 poslato: Maj 12, 2012, 02:13:02 posle podne »
Hvala Grizli i oldtimer  ;)
Drago mi je da vam se svidjaju :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #68 poslato: Maj 12, 2012, 08:20:02 posle podne »
Stvarno je dobra :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #69 poslato: Maj 13, 2012, 07:27:35 posle podne »
Sidjaju mi se tvoje munje mnge.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #70 poslato: Maj 13, 2012, 10:27:02 posle podne »
Hvala Zlatko ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #71 poslato: Maj 13, 2012, 10:31:05 posle podne »
Nasao sam ovaj sajt i ne mogu da verujem koje su cene ovih komada opreme, nije mi to bas najjasnije jer se jos patim sa engleskim ali u brojeve se razumem i oni koji znaju vise od mene nadam se da ce napisati u cemu je fora ovog sajta i da li su to realne cene i kako se moze kupiti kod njih :)

evo i sajt http://fastcamerastore.com/index.php?main_page=index&cPath=3_4

pozdrav

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #72 poslato: Maj 13, 2012, 10:44:56 posle podne »
Nasao sam ovaj sajt i ne mogu da verujem koje su cene ovih komada opreme, nije mi to bas najjasnije jer se jos patim sa engleskim ali u brojeve se razumem i oni koji znaju vise od mene nadam se da ce napisati u cemu je fora ovog sajta i da li su to realne cene i kako se moze kupiti kod njih :)

evo i sajt http://fastcamerastore.com/index.php?main_page=index&cPath=3_4

pozdrav
Bilo vec bezbroj puta na forumu.. U pitanju su nepostojece prodavnice-sajtovi. Vidis da je sajt podignut ove godine, znaci u poslednjih par meseci u najboljem slucaju. Zato i koriste gotove besplatne skripte (Zen-Cart u ovom slucaju) koje skinu sa Neta, nabrzaka napune proizvodima i pecaju musterije. Uglavnom traju nekoliko meseci, a za to vreme gledaju da prevare sto vise ljudi, tj. da im izvuku novac, a robu naravno nikad ne dobiju. Nakon toga se sajt gasi i otvara potpuno novi, i tera ista prica u krug.
Pozdrav

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #73 poslato: Maj 13, 2012, 10:47:46 posle podne »
Aaaaaa znaci taj rad  :D

OK hvala puno Crni  ;) ziv bio  ;)

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #74 poslato: Maj 17, 2012, 01:53:15 posle podne »
aaajoj kakv divljak od sajta,ynam ya ovakve prevare,treba se cuvati ovih lopova
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #75 poslato: Jun 02, 2012, 03:50:03 posle podne »
Evo par kapljica cisto da isprobam blic i naravno vi ste tu da mi kazete sta da popravim i kako da ih poboljsam  ;)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #76 poslato: Jun 02, 2012, 04:05:56 posle podne »
Prva s kapljicom je  :icon_thumleft:

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #77 poslato: Jun 02, 2012, 04:26:34 posle podne »
Dobro su ispale, za pocetak. Ipak, probaj ono sto sam ti savetovao :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #78 poslato: Jun 02, 2012, 04:42:08 posle podne »
Hvala igore,
@Bole upravo pripremam sobu  kako si rekao ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #79 poslato: Jun 02, 2012, 08:53:45 posle podne »
Evo jos par slicica po Boletovim upustvima  ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #80 poslato: Jun 02, 2012, 08:56:04 posle podne »
 :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #81 poslato: Jun 02, 2012, 09:12:31 posle podne »
Nije lose, ali moze mnogo bolje...moras da nadjes bolji ugao, da odvojos blic od aparata i da se bljesak odbija od pozadinu, tako da na kapljici ne bude odsjaj :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #82 poslato: Jun 02, 2012, 09:19:49 posle podne »
Morat cu malo da experimentisem ali tek mi je 1.dan sa blicem tako da ne zameri  :) ali trudit cu se... usput da te pitam da li mogu da okinem externi blic a da pop-up ne aktiviram ili moram imati neki dodatak (trigger)?

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #83 poslato: Jun 02, 2012, 09:50:36 posle podne »
Moras da imas triger, mada mozes da stavis nesto na pop up, da ga usmeris u jednom smeru, da ne utice na fotku, a da okine eksterni blic :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #84 poslato: Jun 02, 2012, 10:05:03 posle podne »
Eh, ove su super, druga pogotovo :)
Sad ja znam da imam pokvarenu mastu ali na onoj drugoj slici me nesto podsjeca na nesto  ::)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #85 poslato: Jun 05, 2012, 08:47:00 posle podne »
Nabavio sam set za infuziju pa sam slikao ponovo kapljice i jedna mi je bila zanimljiva  :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #86 poslato: Jun 05, 2012, 09:00:34 posle podne »
Stvarno je zanimljiva, kao da iskace iz vatre, a ne iz vode.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #87 poslato: Jun 05, 2012, 09:50:40 posle podne »
Koji trip :)   Sta si ovo sareno stavljao iza?
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #88 poslato: Jun 05, 2012, 10:10:49 posle podne »
Pa da zato mi se i svidela bas ova kapljica, jos bih voleo kad bih uspeo da slikam kako kapljica pada na kapljicu i pravi kisobrancic ali to mi malo teze ide  :( ...
A iza sam stavio papir sa bojama odradjenim u PS-u nasarao bzvze i ispalo tako kako je ispalo, ali moze i cd lepo da posluzi  ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #89 poslato: Jun 05, 2012, 10:48:30 posle podne »
Ja bih ipak za pocetak isao sa jednobojnom pozadinom....vidi da uzmes sistem za infuziju, imas u svakoj apoteci za male pare.... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #90 poslato: Jun 06, 2012, 12:17:27 pre podne »
@unique93 , napisao sam par postova pre da sam nabavio set za infuziju, a svakako poslusat cu tvoj savet pa cu slikati i sa jednobojnom pozadinom  ;)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #91 poslato: Jun 06, 2012, 12:21:58 pre podne »
Aha...nisam video...kapljice u raznim bojama je tesko da uradis...tj moras da postavis pozadinu tako da sve lepo ispadne...npr, voda dole da ti bude plava, a kapljica u vazduhu crvena, ili tako nesto...tako da je bolje za pocetak sa jednom bojom da radis, a kasnije dodajes jos neke boje...mozes da umesto vode koristis mleko, ono je belo, pa mogu isto dobri rezultati da ispadnu :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #92 poslato: Jun 06, 2012, 12:29:48 pre podne »
Pokusat cu sutra sa jednom ili dve boje. Uzet cu stakleni stolic pa cu ispod da stavm plavu foliju i da je osvetlim a iznad ili ispred crvrnu pa cu pokusati da vidim kakvi su rezultati sa vodom a kakvi sa mlekom :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #93 poslato: Jun 06, 2012, 06:23:34 posle podne »
Evo par kisobrancica, donekle su uspeli  :D

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #94 poslato: Jun 06, 2012, 06:38:00 posle podne »
moras jos da spustis aparat :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #95 poslato: Jun 06, 2012, 09:43:21 posle podne »
Ovo je vec mocno.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #96 poslato: Jun 06, 2012, 10:17:00 posle podne »
Kako je zanimljivo pratit ovako brz napredak :) ukloni sum na prvom kisobrancicu, a inace je odlicno ispao :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #97 poslato: Jun 10, 2012, 10:05:02 posle podne »
Seoski ljubimac  ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #98 poslato: Jun 11, 2012, 04:02:48 posle podne »
Setnja po keju  :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #99 poslato: Jun 11, 2012, 04:21:54 posle podne »
Par slicica sa starog aparata...

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #100 poslato: Jun 11, 2012, 08:52:15 posle podne »
Fazan nije bas najsretnije odabran kadar, dok preostale dve...druga prica.
Narocito most...bas dobra fotka!!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #101 poslato: Jun 11, 2012, 09:05:16 posle podne »
Fazan sa odsecenim nozicama  :( , a i meni se most svideo  ;)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #102 poslato: Jun 11, 2012, 09:10:43 posle podne »
Citat
Fazan sa odsecenim nozicama
Manje-vise...pre sam mislio na "nepovoljni" srednji kadar.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #103 poslato: Jun 11, 2012, 10:49:14 posle podne »
Most je dobar ali treba još naglasiti dramatiku, jer ima finog materijala za to. Pre svega poradi malo na podizanju
kontrasta, poguraj malo klizače u Levels-ima... Probao sam baš na ovoj fotki još neke fore iz PS-a i mogu ti reći da
uz malo truda, može biti baš jaka.

Pozdrav ;)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #104 poslato: Jun 15, 2012, 08:33:01 posle podne »
@mange, most i fazan, ma sjaaaajno!

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #105 poslato: Jun 16, 2012, 01:32:07 posle podne »
Hvala oldtimer, drago mi je da ti se svidjaju slicice  :)

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #106 poslato: Jun 16, 2012, 01:41:42 posle podne »
dobri most i fazan samo steta sto ispod fazana nema jos malo prostora nekako mi ovako nedorecen :)pozz
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #107 poslato: Jun 18, 2012, 08:39:25 posle podne »
Mali pauk  ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #108 poslato: Jun 18, 2012, 08:49:26 posle podne »
Jos jedna ..

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #109 poslato: Jun 18, 2012, 08:51:00 posle podne »
Poslednje dve oprale  8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže škrabalica

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 629
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
    • Škrabalica
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #110 poslato: Jun 18, 2012, 08:53:16 posle podne »
^slažem se! bravo mange!
Canon EOS 550D (Kiss X4 Digital),
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM,
Canon EF 50mm f/1.8 II,
Canon Speedlite 430EX II.

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #111 poslato: Jun 18, 2012, 08:58:57 posle podne »
Hvala Grizli & škrabalica  :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #112 poslato: Jun 18, 2012, 09:20:00 posle podne »
Nema vise za'ebancija sos Mange ;)
Super fotke!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #113 poslato: Jun 18, 2012, 10:05:16 posle podne »
Sto volim kada ne stignem da obidjem forum par dana, onda ga otvorim i gledam u fantasticne fotke. Odlicno mange!
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #114 poslato: Jun 18, 2012, 10:10:18 posle podne »
Hvala,  Bole & Vocko, bas mi je drago kad cujem od iskusnih fotografa pohvale znaci da napredujem  :D
« Poslednja izmena: Jun 18, 2012, 10:25:48 posle podne od strane mange »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #115 poslato: Jun 18, 2012, 10:12:04 posle podne »
Citat
Hvala,  Bole & Velicko,
Mislis @Vocko!? ;D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #116 poslato: Jun 18, 2012, 10:25:08 posle podne »
  ;D da da da  ;D sad cu da izmenim  ;D

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #117 poslato: Jun 18, 2012, 10:48:24 posle podne »
Zanima me kako da dobijem ovakvu fotku????? Da li neko zna da mi kaze??

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #118 poslato: Jun 18, 2012, 11:30:33 posle podne »
prosto je ovo,više sekvenci,isti je kadar ,aparat na stativu i samo štekćeš okidač, sa istim podešavanjima svetla (verujem).posle u PS više layera složiš. proguglaj
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #119 poslato: Jun 18, 2012, 11:34:10 posle podne »
Treba ti stativ, malo jaci fps aparata, i pozeljno je okidac kako ne bi pomjerao aparat. Posle ih layer maskama spojis u PS.

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #120 poslato: Jun 18, 2012, 11:42:14 posle podne »
OK, hvala drugari, imam 7D i mislim da on ima ok fps, imam i stativ ali nemam okidac nadam se da cu ga uskoro kupiti :) tj dok mi ne bude trebao

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #121 poslato: Jun 18, 2012, 11:44:41 posle podne »
Veoma "jednsotavno"...izaberes kadar, aparat na stativ, prethodno odredis fokus(koristi manji otvor blende, zbog dubine dof-a, kao i sirokougaoni), pa ga prebacis na manuelni, da ti ne utekne...
U zavisnosti od situacije i kolicine svetla, menjaj ISO da dobijes na brzini. "Drive mode", naravno na serijski i onda pustis biciklistu da se zaleti ;D
Ako tvoj 7D puca, ako se ne varam, 8 komata u sec., nije tesko izracunati, koliko mozes da izvuces iz npr. 2sec.
Na kraju, dobijene fotke bicikliste, "seces" i prepakujes u PS-u.
Mozda ima neko bolji predlog, ja se ovom vrstom i nisam mnogo bavio, ali otprilike to tako ide ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #122 poslato: Jun 18, 2012, 11:58:22 posle podne »
Bole, uglavnom ovi momci voze po danu tako da bice dovoljno svetla(mada zadesi se nekada i u sumi deo staze), nisam znao da li da fokusiram na jedno mesto ili da mlatim aparatom i hvatam fokus na biciklistu u letu  :D . Sad je malo jasnije tako da kad budu vozili morat cu da isprobam ovo. Hvala  ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #123 poslato: Jun 21, 2012, 05:18:55 posle podne »
Evo malo sa mlekom :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #124 poslato: Jun 21, 2012, 05:31:44 posle podne »
- I I -

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #125 poslato: Jun 21, 2012, 05:51:30 posle podne »
Prva sa mlekom mi se jako dojmila ;)
Valjda kontrast, boje, prelivi, mehurići....

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #126 poslato: Jun 21, 2012, 05:52:41 posle podne »
Hvala Hornet, evo jes neka ;)

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #127 poslato: Jun 21, 2012, 08:22:20 posle podne »
Prva mlečna baš dobra.

Van mreže škrabalica

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 629
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
    • Škrabalica
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #128 poslato: Jun 21, 2012, 10:29:41 posle podne »
Meni i prva i druga mlečna baš dobre.

Jedino što imaju neke vertikalne linijice. Na prvoj se više vide. Mora da je u obradi, konverziji došlo do toga?
Canon EOS 550D (Kiss X4 Digital),
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM,
Canon EF 50mm f/1.8 II,
Canon Speedlite 430EX II.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #129 poslato: Jun 22, 2012, 10:07:36 pre podne »
I čaša je odlična, samo da nije fotka baš toliko tesna odozdo ;)

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #130 poslato: Jun 26, 2012, 05:38:27 posle podne »
Odlicne Mange one nocne kao i ove mlecne.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #131 poslato: Jun 26, 2012, 06:32:49 posle podne »
Hvala drugari  :)

Jedino što imaju neke vertikalne linijice. Na prvoj se više vide. Mora da je u obradi, konverziji došlo do toga?

Ove linije su posle obrade, i ja sam ih primetio ali nisam znao kako da ih se resim  :-\

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #132 poslato: Avgust 18, 2012, 09:19:47 posle podne »
Nesto od mene...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #133 poslato: Avgust 19, 2012, 05:50:15 posle podne »
Ovo ti je lep portret.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #134 poslato: Avgust 26, 2012, 02:24:02 posle podne »
Hram Svete Petke u Bijeljini je izgrađen u ruskom stilu sto ga čini i drugačijim od ostalih manastira. U narednom periodu planirano je uređenje celog manastirskog kompleksa koji će biti smešten na pet jezera, po kojima je ovo naselje i dobilo ime. Ovaj manastir razlikuje se od drugih po tome što se bogosluženja već dve godine obavljaju u kripti hrama. Posebnu pažnju privlače uređenje kripte i živopisne ikone sa kandilima, na kojima su likovi svetitelja toliko verno dočarani da kod posmatrača stvaraju osećaj bliskosti.

Kada budu završeni i unutrasnji radovi pokušat cu opet da odem da slikam stubove koji su fantastični kao i čitav enterijer.

Možda ja nisam baš najbolje to prikazao ovim fotkama ali eto čisto da znate da ima lep hram pa kad budete prolazili kroz R Srpsku svratite i posetite ga  ;)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #135 poslato: Avgust 26, 2012, 02:38:20 posle podne »
Mange, fotke su ti sjajne, sve mi se svidja :)
Ako budes u prilici, potrazi blagoslov od igumana i ufotkaj kriptu i ikonostas, a spolja mozaike na samoj crkvi sa ornamentima ako ti nije tesko :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #136 poslato: Avgust 26, 2012, 05:59:33 posle podne »
Odlicno! Treca naj ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #137 poslato: Avgust 27, 2012, 12:01:44 pre podne »
desha & kidza hvala, kad budem isao kuci i ako budem imao vremena otici cu samo zbog toga da slikam, i meni je bila zelja da to odmah slikam ali nisam mogao
Evo jos nesto od mene u nedostatku opreme :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #138 poslato: Septembar 03, 2012, 01:24:30 posle podne »
Jedan cvet...

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #139 poslato: Septembar 03, 2012, 02:15:32 posle podne »
Nije me bilo neko vreme, pa nisam pratio sta se desava...
Hram je lepo "odradjen", jedino mi se druga ne dojmi, zbog zgrada u pozadini...lepe boje.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #140 poslato: Septembar 04, 2012, 01:47:35 posle podne »
ovo mlekce u čaši je u fulu  8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #141 poslato: Septembar 26, 2012, 08:57:01 posle podne »
Mozda kadar i nije nesto ali mi zanimljiv bio bajs  :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #142 poslato: Oktobar 10, 2012, 04:12:29 posle podne »
Evo par slicica, kritike dobrodosle jer mi jedan iskusni fotograf rece da poradim na kadriranju i obradi tako da svi saveti su dobrodosli...

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #143 poslato: Oktobar 10, 2012, 10:17:17 posle podne »
Citat
kritike dobrodosle jer mi jedan iskusni fotograf rece da poradim na kadriranju i obradi
Nisi trebao da ga pustas, dok ne iscedis iz njega svo znanje ;)
Da probam...
1. Maca nije losa, pozadina je "nemirna" pa odvlaci paznju.
2. Zanimljiva, ali sto kaze "iskusni fotograf", poradi na kadriranju. Imas mnogo prostora u prednjem planu koji je dobro zamisljen, ali ne i iskoriscen kako valja...predlog

3. Oci i suvise centralno...balans bele nije kako valja.
4. Takodje zanimljiva i hrabra, s tim sto bi ja pokusao sa korekcijom vertikala i otklanjanja delova koji odvlace paznju...npr.
Pozdrav i cepaj dalje ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #144 poslato: Oktobar 10, 2012, 10:53:18 posle podne »
Ok hvala Bole, 3. je kropovana bio mi zanimljiv pogled sestre kao da gleda kroz mene takav sam imao utisak pa sam nesto se igrao sa obradom i dobio takav portret..
izgleda da je bolje da se ne igram vise :)

evo originalna fotka

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #145 poslato: Oktobar 10, 2012, 11:02:16 posle podne »
Citat
evo originalna fotka
Po meni, mnogo znimljivija nego krop.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #146 poslato: Oktobar 10, 2012, 11:16:21 posle podne »
izgleda da je bolje da se ne igram vise :)
  :-\

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #147 poslato: Oktobar 11, 2012, 01:31:58 pre podne »
Bole, al si ga opravio, svaka ti cast ! :)
Mange, iz ove Boletove korekcije mozes mnogo da naucis o kompoziciji, a sto se tice trece fotke, original je mnogo bolji i vise docarava ono sto si bezuspesno pokusao sa kropom. :)
izgleda da je bolje da se ne igram vise :)
  :-\
Igraj se, ali konstruktivno ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #148 poslato: Oktobar 11, 2012, 10:27:38 pre podne »
Evo jos neki pokusaj da slikam portret :) , 1 kinder jaje=1 slika :D

Da li mi moze neko reci kakva podesavanja i obrada treba da bude, da izradim sliku na platnu dimenzije (60x40cm ili mozda cak vecu). Da li za to treba posebna oprema ili je dovoljno sto imam 

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #149 poslato: Oktobar 11, 2012, 08:14:36 posle podne »
Citat
Evo jos neki pokusaj da slikam portret
Vidis, ovo je vec druga prica, mnogo bolje. Ako cemo da trazimo dlaku u jajetu, opet bi razmislio o pozadini, a posto momcina nosi kravatu, pantalone sa aplikacijama bas  ine idu...
Kad su klinci u pitanju, sve je oprosteno :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #150 poslato: Novembar 16, 2012, 09:44:15 pre podne »
Osvestanje slave GRADA NOVOG SAD prisustvovao i Episkop backi Irinej....
Jeste malo "nemirna" pozadina ali nadam se da ce danas biti bolje....

Zaboravio blic da podignem  >:( >:( 
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2012, 10:07:29 pre podne od strane mange »

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #151 poslato: Novembar 16, 2012, 10:09:24 pre podne »
Episkop Irinej..

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #152 poslato: Novembar 16, 2012, 05:37:30 posle podne »
i ne treba ti blic, baš je lepo svetlo na Irineju
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #153 poslato: Novembar 16, 2012, 08:37:28 posle podne »
i ne treba ti blic, baš je lepo svetlo na Irineju
I ja se slazem  8)
... nego, lepo cuci taj 17-55 na 7D ...  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #154 poslato: Novembar 17, 2012, 10:20:31 pre podne »
i ne treba ti blic, baš je lepo svetlo na Irineju
I ja se slazem  8)
... nego, lepo cuci taj 17-55 na 7D ...  :)
Ih da je 17-55 ja se nebi ni zalio :D nego tamron 17-50 :(

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #155 poslato: Novembar 17, 2012, 12:15:39 posle podne »
i ne treba ti blic, baš je lepo svetlo na Irineju
I ja se slazem  8)
... nego, lepo cuci taj 17-55 na 7D ...  :)
Ih da je 17-55 ja se nebi ni zalio :D nego tamron 17-50 :(
xaxaxa pa ja stalno kukam za exifom, a ne citam ga kako valja  ;D
Sto se tice 17-55, ce da bidne valjda jednog lepog dana, i ja se nadam  :D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #156 poslato: Novembar 17, 2012, 01:08:12 posle podne »
Samo zelja.....

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #157 poslato: Novembar 17, 2012, 10:04:32 posle podne »
Jesenja...

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #158 poslato: Novembar 18, 2012, 12:40:11 posle podne »
Mange necu izdvajati nista, fotografije su sjajne, onako u kompletu!

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #159 poslato: Novembar 19, 2012, 08:14:27 posle podne »
mange ove dve sto je Bole popravio mi se svidjaju,tako da -good teamwork 8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #160 poslato: Decembar 02, 2012, 10:26:53 posle podne »
Evo jedna zaostala od letos, dok ne stigne neko macro staklence morao sam da slikam ovo sa onim sto imam nadam se da ce biti bolje.... :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #161 poslato: Decembar 02, 2012, 10:39:02 posle podne »
Stvarno nzm sta je u pitanju poruku je prosledio a sliku ne......... izbaci mi ovakav prozorcic sa textom "Direktorijum za dostavu priloženih datoteka nije otvoren za pisanje. Datoteka koju ste priložili ili avatar ne može da bude sačuvan." Da li neko zna sta treba da se uradi????

Van mreže velicko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #162 poslato: Decembar 02, 2012, 10:58:36 posle podne »
Kod mene isti slučaj >:(

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #163 poslato: Decembar 02, 2012, 11:46:00 posle podne »
Unique93 mi rece da moze i na drugi nacin pa reko da probam da ne ostanem duzan slicicu

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #164 poslato: Decembar 03, 2012, 10:39:44 posle podne »
Uuuuuuuu....svaka cast za fotku :D

Odlican momenat, a i model...ja jurim tog robberfly-a stalno, ali nikako da ga nadjem negde :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #165 poslato: Decembar 10, 2012, 08:51:52 posle podne »
Nikako ne mogu da uklonim visak suma to mi je nekako najteze a da ne izgubim na detaljima imate li neku preporuku...

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #166 poslato: Decembar 10, 2012, 09:07:42 posle podne »
Pa skini šum samo sa neba.Čini mi se da bi trebao da smanjiš oštrenje  :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #167 poslato: Decembar 10, 2012, 09:12:50 posle podne »
Kao sto je Neo vec rekao selektuj jedan dio fotografije, u tvom slucaju nebo i samo na tom dijelu ukloni sum.
Takodje se slazem s Neom da si je malo preostrio :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #168 poslato: Decembar 10, 2012, 09:53:50 posle podne »
Ukljucio sam laptop pa sam video da je bas ostra slika :( izgleda da cu morati monitor da sredjujem jer mislim da koristi neki svoj kolorni profil.... a mislim da sam to primetio i u obradi u RAW-u i posle otvaranje u ps-u a podeseno je na sRGB
da li je ovo podesavanje ok .... ili treba nesto drugo.....

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #169 poslato: Decembar 13, 2012, 02:56:11 posle podne »
Evo jedan i moj portret :) :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #170 poslato: Decembar 13, 2012, 03:31:57 posle podne »
Jel portret ili autoportret, za ovo drugo imas zajednicku temu :D

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #171 poslato: Decembar 13, 2012, 04:13:13 posle podne »
U pravu si autoportret :) a net me zeza opasno tako da nisam imao zivaca da trazim gde je ta tema :( od sutra prikljucuju novi paket neta pa se nadam da ce bolje biti ;)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #172 poslato: Januar 15, 2013, 01:40:25 posle podne »
Uspomena i nasledstvo :)

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #173 poslato: April 11, 2013, 07:16:14 posle podne »
Nisam dugo nista okacio pa sam se malo aktivirao sa ovim lepim danom...

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ssslicice :)
« Odgovor #174 poslato: April 11, 2013, 09:14:25 posle podne »
Previse ostro svetlo..vidi da napravis neki difuzer :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com