Fotografija > Ulična i urbana fotografija

SHENZHEN DIAGONAL

<< < (4/29) > >>

Jan De:
Ovde preovladjuje subtropska klima sa blagim  zimama,  i toplim vlaznim letima sa dosta kise. Za razliku od Beograda, Shenzhen snega nije video, a trenutna temperatura je izmedju 15 i 22 stepena. I ako je Shenzhen najsuncaniji grad u Kini, nebo nije bas uvek plavo jer je nivo zagadjenja dosta visok.
Kada je u pitanju bezbednost, zajedno sa Pekingom on jeste jedan od najbezbednijih gradova u Kini. Policije ne nedostaje, a kamere su prisutne na ulicama, metrou, trznim centrima, liftovima .
Grad je izuzetno cist, o cemu se dosta vodi racuna, nezavisno od toga da li posmatramo ulice, parkove ili same stambene zgrade. Svi trotoari su poplocani mermernim i kamenim plocama, i za sve ovo vreme nisam primetio da se asfalt nalazi negde drugde osim na samim ulicama. A dosta sam prepesacio.
S obrzirom da grad ima sirinu, saobracajnicama jako podseca na Novi Beograd tako da nisu primetne velike guzve karakteristicne za gradove u kojima obitava 12 miliona ljudi. Postojanje metroa svakako da ne treba posebno naglasavati, a jos manje cinjenicu da isti savrseno funkcionise. 5 linija na svakih 3-5 minuta, cini da ova zila kucavica omogucava brz prevoz sa jednog kraja grada na drugi. Sto se tice samih ulica, primetno je da automobili imaju prednost na pesackim prelazima, osim kada isti nije regulisan semaforom.
Ljudi su dobronamerni i prijatni, uglavnom u velikoj zurbi, sto je svakako posledica velegrada i stila zivota koji takvi gradovi nose sa sobom. Mladez se oblaci moderno i brendirano, a novac se trosi u radnjama koje  rade svakim danom od 10-22 casa.

StORM48:
Dobrodošao na forum i hvala za jednu prilično nesvakidašnju temu! :)

Pošto se javljam sa zakašnjenjem, glupo je da ponavljam ono što su drugi već rekli, ali ukratko - sviđa mi se kako si predstavio jedan megapolis, što kroz dijagonale, što kroz utisak gotovo beskrajnog prostranstva koje grad zauzima! :)

"Staklenu arhitekturu" odavno ne posmatram kao nešto posebno, međutim, na ovim fotografijama vidim je sve u kreativnosti, jer Kinezi očito imaju drugačiji pristup, pa mi sve ove zgrade izgledaju prilično unikatno. Nisam tačno siguran šta ih odvaja od klišea u drugim velikim gradovima, a uticaj verovatno ima i (vrlo korisna i nadasve fascinantna) činjenica koju si izneo u vezi brzine rasta - naprosto - grad je nov, u bukvalnom smislu reči i upravo takav dojam ostavlja!

Sjajno!

Pozdrav

neonka:
Za početak dobrodošlica i od mene  :) Mogu da primetim da u poslednje vreme imamo baš dosta osveženja na forumu kada su motivi u pitanju ali i sam pristup fotografisanju kao i oprema koja se koristi.Naravno,podrazumeva se da je i ova tema jedna od tih "osvežavajućih"  ;) Da budem iskrena,ja sam se baš pitala gde se nalazi taj Shenzhen,pošto u našu zemlju dolazi mnogo robe upravo iz tog grada.Na GE sam naravno uspela da ga lociram,ali ove informacije koje si ti podelio sa nama tamo nisam mogla da nađem  ;)
Pošto si već najavio nove fotografije i tekstove u ovoj temi,ja bih malo da izvoljevam  ::) Baš bih volela da vidim kako izgleda njihova luka,pošto sam ubeđena da je to nešto ultra mega-giga,poput onih koje viđamo samo na filmovima.Ukoliko poseduješ takve fotografije lepo bi bilo da osvanu u ovoj temi.Ne pravim pitanje,može dijagonalno,može vertikalno,u boji ili crno belo,kako ti drago  :)

neo:
Šta je bre ovo??Rodić do sada kritikovao ljude kada fotografija curi za 0,1° a sada to prekrsatio u građenje prepoznatljivog stila ::)Dođe mi da polupam libelu :P
Šala mala.Fina serija i ova kriva perspektiva itekako ima smisla.I moja malenkost želi dobrodošlicu na forum!!
Nego ovi SONY aparati dobro praše forumom u poslednje vreme ;)Izgleda da ih ljudi kupuju da bi fotografisali!

Jan De:
Zahvaljujem na komentarima.
Vezano za luku...potrudicu se da bude. Videcemo koliko dozvoljavaju da joj se priblizim .

Evo i linka, Shenzhen luka je cetvrta u svetu po prometu http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_busiest_container_ports ako je verovati wikipediji


--- Citat: StORM48  Februar 10, 2012, 10:43:15 pre podne ---"Staklenu arhitekturu" odavno ne posmatram kao nešto posebno, međutim, na ovim fotografijama vidim je sve u kreativnosti, jer Kinezi očito imaju drugačiji pristup, pa mi sve ove zgrade izgledaju prilično unikatno.
--- Kraj citata ---

Evo jos koja sa oblakoderima, pa da se bacim na fotografije iz parkova.

Kingey 100 je najvisa zgrada u Shenzhenu sa svojih 442 metara i 100 spratova.Smestena u najznacajnijem distriktu LUOHU - poslovnom i finansijskom centru u gradu, a koji je neposredno na granici sa Hong Kongom. Zgrada je trenutno deveta u svetu po visini.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju