Foto i Video Oprema > MILC fotoaparati

DSLRs are a dying breed – 3rd Gen Cameras are the Future

(1/3) > >>

Zoran Rodic:
DSLRs are a dying breed – 3rd Gen Cameras are the Future

No More DSLR Equipment for me – Trey Ratcliff

I can’t picture myself investing any more money in DSLR bodies and lenses. The new Nikon D4 that is coming out? Not interested.

3rd Gen Cameras are already here, and they will only get better according to all the laws of size and speed we’ve come to know and love.

=====================================

Procitao sam dva puta sta pise ovaj cova, i ja nista ne kapiram. Izgleda da puki prevod nije dovoljan.

Bole:
Tip je poznati HDR fotograf, pratio sam njegove tutorijale. Ovo o cemu prica, moze da ima smisla ali i ne mora,
sve zavisi sta je industrija naumila da nam ponudi. Sto kaze, imas kameru koja puca 100 snimaka u sekundi, sve u RAW-u, pa samo izvuces koja ti se svidja.
Kako raste broj korisnika "foto opreme", kojom moze cak da se i telefonira ili salje SMS, ne bi me cudilo da krene u tom pravcu.
Na kraju krajeva, postoje vec automobili koji parkiraju sami, uveliko su u razvoju i tehnolgije voznje bez ruku. Cyber Sumi :P

Preostaje jedino jos pitanje kreativnosti. Ko ce ga znati, mozda docekamo dan kada ce tema u "Fotorazgibavanju" biti,
"Tema 342" Najbolja fotografija koju sam uslikao tokom slanja SMS-a... ;D

Zoran Rodic:
Stvar je u njegovom poimanju fotografije.
Kao sto autobusi, i gradski prevoz kao pojava nisu doveli do izumiranja auto industrije, tako nece ni pojava nekog sonijevog mutanta dovesti do umiranja dSLR sistema. Ili recimo, zasto pojava ribarske mreze nije dovela do izumiranja trzista stapova za pecanje.
To sve generalno ima veze sa ovom temom i ovakvim nacinom shvatanja ... http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/cafe-pcfoto/fotoreporter-zanat-u-izumiranju/

Tyler Durden:
Tip je glupan, a HDR je kic :)
Next ;D

Vocko:
Da se samo nadovezes sa poredjenjem - ni fotografija nije dovela do izumiranja slikanja.

Naravno da ce sada, u prvi plan, gurati mirrorless aparate iz jedne proste cinjenice - jeftiniji za proizvodnju usled manje pokretnih delova, a cena im je i dalje premium. Uskoro ce uslediti "osakacene" varijante sa nizom cenom, a njihova sama velicina odgovara vecini korisnika koji ne zele "budzu" od aparata, a zele vise mogucnosti od mobilnog telefona/obicnog aparata.

Vise me interesuje kojom ce brzinom to upumpati u mainstream.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju