Autor Tema: Malo i o televizorima....  (Pročitano 7555 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Malo i o televizorima....
« poslato: Decembar 09, 2011, 12:15:54 posle podne »
Vidim,redovno se piše o muzici,filmovima,automobilima,pa zašto onda ne bismo i o televizorima  :) Ja sam od onih koji su godinama bili emotivno vezani za katodnu cev,koja polako ali sigurno odlazi u zaborav.Prilikom izbora takvog televizora,nije bila potrebna neka viša matematika.Obično izmeriš komodu za TV,da znaš koliki televizor možeš da kupiš,odlučiš se za crnu ili metalik,prebrojiš parice u novčaniku i samim tim izbor svedeš na nekoliko modela  ;D
Međutim,sada kada bih htela da kupim neku zverku od TV-a ni sama ne bih znala šta da kupim,jer je ponuda ogromna,a većina podataka na specifikaciji određenog modela za mene su španska sela  ::) Mislim,nije baš da ne znam šta znači,ali uvek treba odvojiti ono bitno od manje bitnog.Možda o ovome ne bih ni razmišljala da nedavno nisam uočila i novitet na sajtu:
http://pcfoto.biz/televizori-lcd-led-plazma-tv

Kako sam mogla da primetim,ovi novi „pametni“ televizori još samo što nisu počeli i sarme da motaju  ;D Pa eto,ja zato otvorih novu temu pošto ovde ima baš dosta poznavalaca generalno tehničkih uređaja te se nadam da su upućeni i u ovu materiju.Nije zgoreg da prodiskutujemo i o tome,šta je to novo i dobro na ovom polju kako bismo sutra mogli bez preteranog razmišljanja da odaberemo novog kućnog ljubimca ispred koga većina provodi isuviše vremena  ;)
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2011, 12:20:37 posle podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2011, 12:25:42 posle podne »
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #2 poslato: Decembar 09, 2011, 01:08:46 posle podne »
U celoj prici, televizor je najmanji problem. Sada kad bih ga kupovao ... sto veca dijagonala, usb prikljucak i da je garancija sto duza.

Veci problem je taj signal koji dolazi do mog stana. TV koji sam kupio pre 4 godine jos uvek je daleko ispred onog sto nudi moj kablovski distributer.

Tako da ... bitna je garancija ... sve ostalo je nja nja.

E sad, ako bas svaki dan gledas svaki dan full hd sa racunara ... onda, ... isto, samo da je full hd :D

Malo sam banalizovao ... al mozda i zato sto nemam sbb nego fuckin KDS  ;D
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2011, 01:32:54 posle podne »
Zoran je prilicno u pravu. Signal je do skoro bio kriminalan.

LCD ima kristalno jasnu sliku, moze se koristiti i kao PC monitor. Danasnji modeli uglavnom imaju i VGA/DVI/HDMI/SDHC interfejs, i mogu sami da citaju gomilu multimedijalnih fajlova. Napredniji imaju prikljucak za kameru, LAN, wireless, mogu da izadju na net, pa i da Skype-uje sa njima.


Plazma ima blago zamucenje tako da njena slika vise podseca na stari katodni TV, pa se ne moze koristiti kao monitor za PC.
Mnogo trosi, ali joj je kontrast mnogo bolji, kao i uglovi gledanja i reprodukcija boja, a i brzina odziva. Ranije je bio problem roka trajanja u odnosu na LCD, ali mislim da to danas vise nije aktuelno. I da, nema malih plazmi, tako da ko nema jedno tri metra prostora izmedju sofe i TVa, nek ne zamara oci.

Mislim da koji god Samsung ili LG model da se uzme (iz poslednjih nekoliko godina) ne moze da se pogresi. Zaobisao bih one Vox, Tex i Panaphonics varijante.


"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2011, 02:03:25 posle podne »
^A Tosheba i Sqny?
Mislim, nisu baš svi isti! ;D

Pozdrav

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2011, 02:37:01 posle podne »
Jel se to planira kupovina televizora,a da ja nisam obavešten o tome >:( Dobar je i lcd na 600d i ima sjajnu rezoluciju :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2011, 02:59:07 posle podne »
Citat
Dobar je i lcd na 600d i ima sjajnu rezoluciju
:laugh: :laugh: :laugh:

Jednom "KURO", uvek "KURO" ;)

To sto se isti vise ne proizvodi, to je neka druga prica, a to sto i danas malo koji model moze da mu pridje po kvalitetu slike i to je posebna prica.
Ovo sto ti je Cronin napisao je tacno, dodao bi samo da je Plazma bolja za filmove, dok LED/LCD ima svoje prednosti u svakodnevnom programu.
Sinoc sam bas pomagao prijateljici oko odluke, koji TV naruciti. Neverovatno je koliko tehnologija "napreduje"
Ovde skoro vise ne moze ni da se kupi TV, a da nije 3D.
Naravno, pitanje je koliko novca planiras da odvojis(ako nije tajna i ako ti Neo da zeleno svetlo ;D)?
Sto je veci TV, to i skuplji(isti model). Ipak, dijagonale nikad dosta, neverovatno je kako se covek brzo navikne na 50". Ih, da je samo jos malo veci, bio bi...
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #7 poslato: Decembar 09, 2011, 03:31:44 posle podne »
Ja sam skoro uzeo Pnasonik P42G30E, posle duzeg razmatranja - sjajan!

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #8 poslato: Decembar 09, 2011, 03:55:54 posle podne »
 @millas
Odličan izbor. ;) ;)
Mogu vam reći da je novija generacija plazmi čudesna,nema više toliko razlike u slici između nje i lcd-a,netroši puno i negreje se.A slika,pa stvarno je odlična.
Skoro sam prodala ovaj model:PANASONIC PDP TV TX-P42UT30E = 3D, Full HD, 600Hz, USBx2
koji nije bio preterano skup,oko 800evra.
Inače posedujem led lcd Sharp 42" koji je kupljen pre 3god i on nikako nezaostaje za ovim novijim modelima ni po slici a ni po ceni.
Sada kad bih kupovala tv dobro bih razmislila između plazme i led lcd-a.
Što se tiče tv signala pa dve godine mi je radio na kablovskoj(očaj slika) ali zato u poslednjih godinu dana je progledao jer ga koristim na FULL HD signalu.Tek sa takvim signalom dobijate pravu sliku koju tv može da vam pruži.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #9 poslato: Decembar 09, 2011, 04:08:35 posle podne »
ali zato u poslednjih godinu dana je progledao jer ga koristim na FULL HD signalu.

+1
Obavezno predvideti i HDTV paket sa kablovske, drugacije stvarno nema smisla.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #10 poslato: Decembar 09, 2011, 04:28:29 posle podne »
Ili da se kupi dodatno jos Blu Ray player ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #11 poslato: Decembar 09, 2011, 07:13:23 posle podne »
lepo zoki rece uznapredovali smo sa tv ali nismo sa signalom. nase tv stanice jos uek nisu u potpunosti presle na digital. kazu bice do 2012 znaci do 2014. znam da mogu koristiti open tv, ali onda tek imam hd uslugu ako dodatno platim i to samo 7 kanala. tako da ako zelite da idete tehnicki napred morate imati i lukzus. jer svuda u svetu je to standrard a kod nas luksuz.

mogu da kupim blu ray player ali onda ne mogu da gledam sve vec samo filmove. ako zelim da narezem nesto moram imati i rezac koji je redak  kao i cd-ovi (doduse nisam trazio skoro ). 
 elem dok nasi sve to lepo uvedu doci ce 2020 a onda ce biti u modi red cd :P  a tv kupljen danas ce se bacati jer ce biti skupi za popravku. naime kazu da ekran propada posle 10 godina na plazmi i lcd ekranima za razliku od katode.

sve u svemu da napredujes ne mozes da nazadujes ne daju ti. zato cuti i trpi :D
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #12 poslato: Decembar 09, 2011, 08:52:38 posle podne »
Ma koga briga za kanale, kupite (dovoljno veliki) ext.hdd i uz ove brzine net-a skidate SAMO full hd filmove, uz tako dobar tv i ozvucenje imate pravi kucni bioskop. Ja ionako od kanala gledam samo NG i DSCVRY, a to postoji u HD-u.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #13 poslato: Decembar 10, 2011, 08:10:48 pre podne »
Ima logike ovaj millasov predlog, Internet je kao beskonacno veliki hard-disk na kome imate bukvalno sve od multimedijalnog sadrzaja, samo treba brza konekcija da isprati to sve u realnom vremenu.

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #14 poslato: Decembar 10, 2011, 09:20:40 pre podne »
Ranije sam imala W.D.-ov hd player (http://www.wdc.com/en/products/homeentertainment/mediaplayers/) na koga sam kačila ext.hdd da bih gledala hd filmove,ali sada pored ove televizije sa dosta filmskih,naučnih i sportskih hd kanala  takav player mi više netreba.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #15 poslato: Decembar 10, 2011, 07:01:45 posle podne »
mozda vi imate mogucnosti u bg ali mi u unutrasnjosti nemamo bas sve mogucnosti. neke stvari nisu isplatljive. na antenu mogu da prikljucim 15 tv full hd , ali sa kablovskom 3 sa open tv ili digital tv 1 ( pri tome imam 2 daljinska sto otezava situaciju-jer moja baka mora da uci koji daljinski zasta sluzi i pitanje da li ce savladati). 
filmove mogu da gledam u full hd formatu ali samo novije one stare samo neke. da ne pricam za 3D sto je tek ograniceno, a 5D imam samo da pogledam crtac od 7-15 min :)

elem nisam protivnik lcd imam ih ali pricam sta je mana kod nas. tehnika napreduje a mnogi operateri osim sto dodatno zaradjuju nisu spremni da isprate tehnologiju. 

ps. a sta da pricamo za net kad u japanu je protok 30 gb dok je kod nas 156mb ( pre 7 god. )
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #16 poslato: Decembar 10, 2011, 08:13:53 posle podne »
elem nisam protivnik lcd imam ih ali pricam sta je mana kod nas. tehnika napreduje a mnogi operateri osim sto dodatno zaradjuju nisu spremni da isprate tehnologiju. 
Za ovo si potpuno u pravu.
ps. a sta da pricamo za net kad u japanu je protok 30 gb dok je kod nas 156mb ( pre 7 god. )
A internet bolje i da nespominjemo jer je to još jedna bolna tačka.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #17 poslato: Januar 09, 2012, 01:46:25 posle podne »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Malo i o televizorima....
« Odgovor #18 poslato: Januar 09, 2012, 05:21:33 posle podne »
Auuu kakav tv. :o :o :o
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen