Autor Tema: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije  (Pročitano 38832 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije
« Odgovor #20 poslato: Januar 26, 2014, 09:36:01 pre podne »
procitao temu, skinuo, pokrenuo i....zakucava na d disku na pojedinom fajlu!?

stoji, stoji, stoji, a slicica mala 640x480

da li to tako treba, i sta sad?
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije
« Odgovor #21 poslato: Januar 26, 2014, 10:08:51 pre podne »
Ne treba!Njegova prednost je baš,kako i ime kaže, brzina  :)

Van mreže aleksa z.

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 297
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije
« Odgovor #22 poslato: Januar 26, 2014, 10:59:35 pre podne »
znaci da deinstaliram pa da instaliram.

ok. kasnije u toku dana. fala
Nikon D3200, AF-S NIKKOR 18-105 3.5-5.6 ED VR
Canon Power Shot A590

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije
« Odgovor #23 poslato: Januar 26, 2014, 12:26:42 posle podne »
Јесте јако погодан за преглед и организовање фолдера са сликама. Али поредити га са Lightroom-ом је неозбиљно. Каква је разлика између тога да је потребно ситно побољшање фотографије ако се уради у било којој апликацији. Једноставно, било која ситница ће се боље урадити у Lightroom него у FS или било којој сличној апликацији. Временски ће исто трајати едитовање, једино што се ФС за 1-2 секунде брже отвори.
Uz dužno poštovanje, ovo su babe i žabe. Naravno da se FS može porediti sa LR-om po pitanju katalogizacije - FS upravo tome i služi i u tome je jedno 30 puta bolji i efikasniji od megalomanskog crva kakav je LR. Opet, njima ni osnovna namena nije ista. LR NE SLUŽI primarno za katalogizaciju, nego sa razvijanje RAW-a. Ljudi su generalno potpuno pobrkali čemu LR služi i koriste ga totalno nenamenski. S druge strane, sam LR je neviđeni krš od aplikacije, potpuno neoptimizovan (rekao bih da je možda i apsolutni rekorder po pitanju manjka efikasnosti u odnosu na uložene resurse), a ne nudi praktično ništa što ne nudi ACR, osim što je našminkan i može bez PS-a da funkcioniše.

FS je, u drugom uglu, aplikacija koja služi za pregled, katalogizaciju i osnovno baratanje fotografijama, ali i za niz prilično kompleksnih zahvata, koje ne poseduju ni PS i LR zajedno, a kamoli da se po tome mogu porediti s njim.

Krajnja poenta je da su to komplementarne aplikacije. Nisu zamišljene kao konkurencija jedna drugoj, već kao celine koje se dopunjuju.

Ljudi koji ne razvijaju RAW mnogo greše što koriste LR, jer to nema nikakve logike. Tromo, besmisleno i preglomazno. Oni koji razvijaju RAW... e to ne znam šta bih rekao, osim da je LR poslednja aplikacija u kojoj bih ja nešto ozbiljno radio. Prosto, vreme je za mene kritična kategorija i nemam ga za bacanje. Na stranu što mu je i engine potpuni krš. ;)

LR se samo nametnuo agresivnim marketingom. Kvalitetom sigurno nije.

Pozdrav

P.S. Odgovor je zakasnela reakcija na tek sada pročitani post uvaženog kolege. Videh datum, ali eto, čisto da iznesem svoje mišljenje.

Storm koji ti onda program koristiš za obradu RAW-a?
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije
« Odgovor #24 poslato: Januar 26, 2014, 06:57:09 posle podne »
Pa kao i svi. :) U Photoshopu kroz ACR
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Odg: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije
« Odgovor #25 poslato: Januar 26, 2014, 07:06:57 posle podne »
Pa kao i svi. :) U Photoshopu kroz ACR

A ja mislio da zaostajem u nećem  ::) :D

Al dobro, sada znam  :)
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije
« Odgovor #26 poslato: Maj 24, 2014, 04:14:39 posle podne »
Izašla verzija 5.1

Pozdrav

Na mreži arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: FastStone Image Viewer, nezaobilazna alatka na disku ljubitelja fotografije
« Odgovor #27 poslato: Jul 08, 2014, 01:34:35 pre podne »
prepeglah dokumentaciju i ne vidim kako da uradim 2 jako bitne stvari

1. markiranje iz full screen-a

u full screen-u prolazim kroz fotke kursorima (namestio sam da kursori pice nex/prev) koji je shortcut da "markiram" fotku. hocu da proletim kroz fotke u full screen-u i tu da markiram n fotki, vratim se u "folder view" i tu da mi te fotke koje sam markirao budu obelezene te da onda mogu nesto da uradim bulk sa njima (delete, copy, move, resize, attach to email ..)

2. hendlanje raw+jpg kao jedne fotke

da mi gleda A1.jpg i A1.cr2 kao "jednu fotku", dakle ako gledam slike u direktorijumu i postoji .cr2 i .jpg istog imena (sto je u 99% slucajeva posto skoro uvek na aparatu kazem da mi snima i jpg i raw) da mi prikazuje samo jpg (posto je brze nego cr2), dakle na next da ide na sledecu fotku a ne na sledeci fajl, i ako uradim delete da obrise i jpg i cr2


e sad sto se katalogizacije tice, ja ne vidim da ovaj program ima osnovne stvari potrebne za katalogizaciju ...
 - dodavanje nekih standardnih propertia slici (gps, event name, event location..)
 - dodavanje custom propertia slici
 - kolor koding
 - keywords
 - pretraga po svemu tome
...

osim brzog pregledanja slika ne vidim da ume ista jos korisno da radi?! mislim nije to malo ali ... da li ima nesto poput photo mechanic-a ( http://www.camerabits.com/try-photo-mechanic-for-free/ ) ali free :D

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu