Autor Tema: Pomoc oko izbora...  (Pročitano 24381 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 84
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #60 poslato: Januar 03, 2013, 10:31:21 posle podne »
Taj je prodat ako mislimo na isti.... :(

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #61 poslato: Januar 03, 2013, 10:32:15 posle podne »
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Zoran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 84
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #62 poslato: Januar 03, 2013, 10:41:38 posle podne »
taj da zvao sam jos pre 2 dana :(

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #63 poslato: Januar 04, 2013, 01:48:45 posle podne »
... EOS info ne moze da procita koliko okidanja je prosao nego je on to ocitao sa nekim drugim softverom e sad ja bih poneo lap top ali ne znam koji softver moze da ocita broj okidanja na 500d gledao sam i drugi se zale da EOS info nece da im ocita na 500d broj okidanja a na samom softveru pise da cita tako da mi jedino ostaje da odem u neki foto servis platim da ocitaju broj i to je to

http://zoranrodic.in.rs/blog/tag/check-shutter-count/ moze biti od koristi... probaj
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 84
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #64 poslato: Januar 04, 2013, 02:13:12 posle podne »
Hvala vam puno na ovome,a da li ce meni nestati windows 7 ako instaliram ubuntu?

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #65 poslato: Januar 04, 2013, 02:16:44 posle podne »
Pa napravi dual boot, a cak ne moras ni to.
Skini ubuntu, narezi bootabilan cd a zatim ga instaliraj u unutrasnjosti wina kao obicnu aplikaciju, istina bit ce spor ali sasvim dovoljno za tebe, kasnije samo deinstaliras i ubuntua vise nema.
Vide ovdje:
http://beleske.com/ubuntu-za-pocetnike-2-instalacija/

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #66 poslato: Januar 04, 2013, 02:25:40 posle podne »
Ma ne mora ni da ga instalira, dovoljno je samo da butne sa CD-a.
Zato se i zove LIVE CD

Restart,... i sve ko i pre.

Procitaj pazljivo ceo tekst... bas zato sam i naveo primer bez instalacije
Citat
Pošto nemam instaliran linux na računaru, izabrao sam Live distro Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat.
Sad je novija verzija Ubuntua aktuelna... a verovatno i ovog programa
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 84
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #67 poslato: Januar 04, 2013, 06:55:38 posle podne »
e ovako pokusacu i ovo a nasao sam Magic  Lantern koji ocitava broj okidanja na 500d 550d 600d 650 i verujem drugim aparatima,mislim da mogu da verujem ovom prodavcu zato sto je danas bez reci pristao da odemo do Pixel plusa da proverimo aparat,medjutim u Pixel plusu se provera aparata ne naplacuje kao ni uvid u broj okidanja ali mora da se ostavi aparat kod njih 24 casa i da se zakaze dan ranije sto meni kao ni prodavcu nije odgovaralo,on je u magic lanternu imao 7754 okidanja i cini mi se oko 120 live wiev,aparat nema ni jednu sitnu ogrebotinu niti je umazan niti ista,srafovi nisu izgrebani sto znaci da nije otvaran onaj navoj u koji se uvrce stativ nema nikakvih ostecenja (ja nisam licno video,video je zenin brat koji je u BG) i kaze da deluje dosta novo e sad ..... sta raditi :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #68 poslato: Januar 04, 2013, 07:30:14 posle podne »
Pa valjda kupiti, ako je sve ok, isprobaj razne programe, kako se ponasa u snimanju video zapisa, kontinuirano okidanje, jel prvljav senzor i to je to :)

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #69 poslato: Januar 04, 2013, 09:30:33 posle podne »
@Zoran

i da ima nekog oštećenja, uvek ti ostaje opcija kupovina novog .... ako se traži jaje u dlaketu
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže new-photographer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #70 poslato: Januar 04, 2013, 11:44:04 posle podne »
Pozdrav svima! Tražio sam nešto o canon 600d i došao do ovog foruma (nebi bilo loše da sam prije naišao), koji djeluje zbilja jako.
Prije nekoliko sedmica nabavio sam Canon EOS 600d sa objektivom (kit) EF-S 18-55 IS II. Za Canon sam odlučio čisto radi servisiranja i broja korisnika (ne želim da se Nikon-aši ili bilo ko drugi uvrijedi), moje subjektivno mišljenje. 600d i kit objektiv izabrao sam radi cijene i svoga poznavanja DSLR (predznanje nikakvo).
Razmišljao sam o blicu i odlučio se za Nissin Mark II Di622, iskreno radi cijene-možda sam pogrješio. Pošto mi je ostalo nešto love uzeo sam i stativ 055xprob sa glavom HD808RC4, oboje od Manfrotto-a.

Želio sam neki aparat za one koji ulaze u svijet DSLR i još se traže (ne znaju šta žele) sa blicom i stativom, pa me zanima vaše mišljenje o mojoj (već izabranoj) kombinaciji.
Mislim nabaviti i bolji objektiv, ali to zavisi kako se ja budem razvijao u svijetu DSLR-a. Kupio sam Manfrotto-v stativ, pošto sam smatrao da je to pametno dati novac na stativ ako se gleda 10-ak godina unaprijed, a ako se i ne zadržim u DSLR svijetu njegova cijena će padati manje nego onih od 100,00 KM, naravno nije zanemariv i uticaj trgovkinje :-).
A, da još da dodam da sam malo ispregledao forum, 2-3 tema  i ostao sam bez riječi. Bez da navodim imena, ali opčinjen sam nekim fotkama sa bajama, hoću reći insektima.
Canon EOS 600D
18-55mm 3.5-5.6 IS II
Nissin Speedlite Di622 Mark II

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #71 poslato: Januar 05, 2013, 10:24:03 pre podne »
600d je sjajan aparat, ali bi bilo bolje da se posvetiš fotkanju, umesto naknadnom potvrđivanju već donete odluke. Savest će ti biti mirna tek ako fotografijama opravdaš uložen novac. Lično, na sve što si pobrojao dodao bih bar jedan plastic-fantastic 50mmf1.8, radi umetničarenja.
Pozdrav!

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #72 poslato: Januar 05, 2013, 12:08:10 posle podne »
Za pocetak imas sve sto ti treba i to solidnu opremu. Cak mozes da radis i wireless TTL okidanje blica.
Koristi je i sam ces videti sta ce ti trebati (ili nece) dalje. Verovatno neki dodatni objektiv, ali polako.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže new-photographer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #73 poslato: Januar 05, 2013, 09:14:10 posle podne »
Poslušaću Hornetov savjet o fotkanju. Nadam se uspjehu. Naravno pravi pokazatelj moga uspjeha će biti kada isplatim ono što sam uložio u opremu, steknem osnovno znanje o fotografiji (ekspozicija i slične stvari), te načum "upravljati" aparatom kako bih jedan trenutak zabilježio  na fotografiju.
Canon EOS 600D
18-55mm 3.5-5.6 IS II
Nissin Speedlite Di622 Mark II

Van mreže Zoran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 84
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #74 poslato: Januar 06, 2013, 08:07:00 posle podne »
Hvala svima na pomoci oko odabira aparata,presekao i zeo sam 500d prezadovoljan :) aparat je 100% ocvan nema niti jednog znaka koriscenja sve je  extra stanju,broj okidanja je 7819 e sad....ucenje :) Hvala jos jednom svima

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #75 poslato: Januar 06, 2013, 10:04:47 posle podne »
 :hello2:
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #76 poslato: Januar 06, 2013, 10:07:08 posle podne »
Odlicno...sad da vidimo tvoje radove ;).

Van mreže Zoran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 84
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora...
« Odgovor #77 poslato: Januar 07, 2013, 02:36:50 posle podne »
za to cete se nacekati dok se prvo malo uhodam u ovaj aparat :)