Autor Tema: Imate li kućne ljubimce ?  (Pročitano 191093 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #120 poslato: Oktobar 17, 2012, 09:28:26 posle podne »
BAŠ TUŽNO.Lu je bio stvarno prelep pas.Neka Lu počiva u miru.

Van mreže puckons

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 484
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #121 poslato: Oktobar 17, 2012, 09:43:04 posle podne »
Uf sad sam video, stvarno mi je žao.
Canon 600d - Tamron 17-50 vc- Canon 50mm 1.4 -Tamron SP 70-300 f/4-5.6 vc - Canon 100 macro

Van mreže highlander

  • Član
  • **
  • Poruke: 242
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #122 poslato: Oktobar 17, 2012, 09:54:46 posle podne »
oldtimer, баш ми је жао .

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #123 poslato: Oktobar 17, 2012, 10:21:10 posle podne »
oldtimer, i ja sam tek sad vidio post, mnogo mi je zao, to nas sve ceka ko ima kucne ljubimce, ne znam sta vise reci, drzi se prika moj! :-\
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #124 poslato: Oktobar 17, 2012, 10:44:04 posle podne »
oldtimer, zao mi je..Lu je bio prelep pas...neka pociva u miru.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #125 poslato: Oktobar 17, 2012, 10:48:16 posle podne »
Kao da kad ti ode neko iz familije...veze se covek :(
Oldi, zao mi je i glavu gore!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Toba

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 285
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #126 poslato: Oktobar 17, 2012, 11:34:21 posle podne »
Zaista mi je zao oldtimer, vrlo dobro znam kako je to kad te napusti tako vjerni i jako dobar prijatelj! Prijatelj koji bi u vatru skocio zbog tebe, koji je uvijek bio tu da ti izmami osmjehe kada je lose...

Sve je to zivot, imas predivne uspomene na tog prijatelja i budi srecan sto si bas takvog i imao!

Canon PowerShot SX40 HS

Van mreže AstraFoto

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1468
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #127 poslato: Oktobar 18, 2012, 01:25:24 pre podne »
Oldtimer zaista mi je zao i znam kako ti je.
Prekjuce mog macka Noleta neko otrovao. A bio je bas ko' pas. Svuda gde sam isao po okolini zgrade, pratio me je i stpljivo cekao da uslikam, da ne smeta.
Neazumem ljude koju to mogu da urade! Nerazumem ljude koji kolima namerno gaze psa, macku. :(
Neazumem decu - ljude koji golubu vezu obe noge koncem za pecanje tako da ostane sakat. Nerazumem zaista nerazumem.
Izvinite na tekstu!   
Nikon D7000
Tamron AF 17-50mm f2.8 IF
Tamron AF SP DI 90mm f2.8 macro
AF-S Nikkor 35mm f1.8G
AF-S Nikkor 18-105mm VR f3.5-5.6G ED
AF-S Nikkor 55-300mm VR f4.5-5.6G ED
Nikon SB-600 AF TTL Speedlight

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #128 poslato: Oktobar 18, 2012, 08:21:28 pre podne »
Dragi prijatelji koje, eto, poznajem samo po nadimcima, hvala Vam od srca. Od prvog dana od kad sam na ovom forumu, osetio sam da je tu atmosfera nekako posebna, i ljudi ljudskiji, drugaciji od ostalog sveta. I teme, pa i ova "Imate li kucnog ljubimca" govore da su moji prijateljisa foroma pcfoto.biz  ljudi koji vole prirodu i sve sto je zivo u njoj. A u nas, sire gledano, najcesce nije tako, posebno ne kod nas na Balkanu. Ovde su zivotinje niza bica, neko koga treba sutnuti, udariti, pa i muciti, onako zabave radi... Iako razumem da zivimo u bedi, da smo iz dana sve siromasniji, da jedva sastavoljamo kraj sa krajem, da nas sve vise lazu i varaju, da su nam uveli mrznju kao domaci zadatak, iako razumem da to svakog od nas cini i nervoznim i gnevnim, ne razumem zverski odnos prema zivotinjama. U mojoj zgradi od 18 stanova, dvoje troje su iskreno razumeli nasu ljubav mrema psima (Lu nam je bio sesti po redu). Ostali su iza ledja, posto bi se prethodno ljubazno osmehnuli i pozeleli dobar dan, govorili "sta ce mu ta dzukela, vidi kolika je, prlja stepeniste sapama, koliko li jede!". A Lu je uvek pazljivo isao uz ivice stepenica, da manje prlja kad je napolju blato, uz ivicu onih stepenica koje sam redovno prao. Takav je bio LU, sve i svakoga je voleo, nikog nije mrzeo, ni ljude, ni pse ni macke...Nikome nista ja ne zameram, sve su to dobri ljudi i komsije, mozda sam samo preosetljiv... Hvala Vam za lepe reci i neka vam se dogadjaju samo lepe stvari u zivotu

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #129 poslato: Oktobar 18, 2012, 08:27:25 pre podne »
Astra eto sad delimo tugu, razumemo se dobro, nema nasih dragih. Inace, ja uvek kazem kad cujem da je neko psu odsekao sape kao ono kerusi Mili, ko truje Noleta, ko vezuje golubima noge, ko hoce da sleti sa druma samo da bi zgazio neko mace, da se iskreno ndam da ce taj neko istovremeno dobiti i rak i leukemiju! To iskreno pozelim i ne kajem se zbog toga. A da ce se vecno, taj neko, kuvati u paklu, u to sam siguran!

Van mreže Milly

  • Član
  • **
  • Poruke: 134
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #130 poslato: Oktobar 18, 2012, 08:59:11 pre podne »
Tuga za Noleta, zaista, ljudskoj bezosecajnosti i da kazem morbidnosti (jer imaju neodoljiv poriv da drugima uzimaju zivot) nema kraja. Takvih ima i u mom kraju. Od dragog mi komsije jednog psa su otrovali, a drugog pregazili. Namerno. Da ne pricam sta su sve ljudi dozivljavali. Iskreno se nadam da postoji neka pravda za takve osobe, ne mogu ih nazvati ljudima, jer to definitivno nisu.
Sony HX200V

ranije Sony DSC-S60

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #131 poslato: Oktobar 18, 2012, 01:17:03 posle podne »
Oldtimer, ne znam sta bih ti rekao za psa, sem da znam kako ti je  :-[
Prije par godina sam izgubio rotvajlera na mnogo bolan nacin, upucan je, ni kriv ni duzan (doduse greskom, al to sam mogao bit i ja)
Tako ti je to kad das lovcu od 80 godina pusku u ruke (koji pritom zaluta u naseljeno mjesto)!?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #132 poslato: Oktobar 18, 2012, 02:32:23 posle podne »
 :'(

Znam kako vam je, prijatelji...

A ovima koji su spremni da naude životinji, suprotno onoj staroj "ne misli drugome zlo", mislim apsolutno sve najgore što ljudski um može da zamisli... prosto, ne zaslužuju ništa manje od toga!  >:(

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2012, 02:36:55 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Milly

  • Član
  • **
  • Poruke: 134
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #133 poslato: Oktobar 18, 2012, 07:49:40 posle podne »
Oldtimer, ne znam sta bih ti rekao za psa, sem da znam kako ti je  :-[
Prije par godina sam izgubio rotvajlera na mnogo bolan nacin, upucan je, ni kriv ni duzan (doduse greskom, al to sam mogao bit i ja)
Tako ti je to kad das lovcu od 80 godina pusku u ruke (koji pritom zaluta u naseljeno mjesto)!?


 :'( :'( :'( :'( Nadam se da je odgovarao za to???  >:(
p.s. i ja sam imala rotvajlera, divna rasa!
Sony HX200V

ranije Sony DSC-S60

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #134 poslato: Oktobar 18, 2012, 09:50:59 posle podne »
Off topic:
Da ne duzim puno, nije odg. niti bi, a i kako, danas ubijes covjeka, na sudu izjavis da kad bi imao priliku uradio bi to opet i dobijes uslovne 3 mjeseca, sta vise da kazem.


Van mreže Milly

  • Član
  • **
  • Poruke: 134
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #135 poslato: Oktobar 18, 2012, 10:58:21 posle podne »
Off topic:
Da ne duzim puno, nije odg. niti bi, a i kako, danas ubijes covjeka, na sudu izjavis da kad bi imao priliku uradio bi to opet i dobijes uslovne 3 mjeseca, sta vise da kazem.

Da, pretpostavila sam da će biti takav odgovor, recimo da sam se ponadala da se bar tu provukla pravda ... ali da, šta očekivati u ovoj zemlji. Nema svrhe polemisati.
Sony HX200V

ranije Sony DSC-S60

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #136 poslato: Oktobar 18, 2012, 11:23:23 posle podne »
Oldi, Astra, prijateli, iskreno mi je zao zbog vaseg gubitka.
Oldi, siguran sam da je Lu nezamenjiv, ali bi mozda mogao svoju tugu da preobrazis u ljubav prema nekom malisi koji cezne za ljubavlju.
Astra, ni za 9 zivota (koliko ih ima macka) normalan covek ne moze da shvati um necoveka.
Prijatelji, siguran sam da svako zanje ono sto je posejao i zato ne treba  trovati svoj um i srce zbog tudjih zlodela. Pravda stize polako, a kad stigne, bolje je da ne stigne.
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #137 poslato: Oktobar 19, 2012, 07:51:13 pre podne »
Desho delim Tvoje uverenje da pravda dolazi sporo ali dolazi svakako. Prosto, to je moje zivotno ubedjenje koje mi pomaze da preguram mnoge nepravde koje su tu svuda oko nas. A sto se tice malise, nece ih biti, jos jednom ne bih mogao da preguram ovaj pakao. Iza Lua je ostao nas zuti macak ogromnih dimenzija po imenu Gagavaga (bio je i on gost naseg foruma, Neonka ga je nazvala Garfild a mi ga od miloste skraceno zovemo samo Gaga). Tuzno je kako Gaga vec nekoliko dana tumara po kuci i trazi svog najboljeg prijatelja i zastitnika Lua, stane ispred svakog ukucana i samo sto ne pita - gde je? Inace, nas trojica smo zajedno isli po Kosutnjaku u setnje na cudjenje izletnika - covek, pas i macka! Pa posle recite da zivotinje nemaju dusu! Vecu od ljudi, oprosti mi Boze!

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #138 poslato: Oktobar 19, 2012, 06:24:26 posle podne »
Jos jedna fotka mog unezverenog ljubimca :D
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Imate li kućne ljubimce ?
« Odgovor #139 poslato: Oktobar 19, 2012, 06:28:21 posle podne »
mačonja iz  komšiluka  :laugh:
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2012, 06:31:05 posle podne od strane marelli »
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15