Autor Tema: hdr  (Pročitano 3372 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
hdr
« poslato: Oktobar 23, 2011, 04:15:04 posle podne »
Šta mislite?
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: hdr
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2011, 05:03:15 posle podne »
Slika sama po sebi nije losa, ali ima i dosta nedostataka...
Cim se pogleda, prvo sto coveku padne na pamet..."HDR", bez da si naglasila u naslovu.
Svakom je jasno da ovakvu fotku u realnom svetu nisi mogla da uslikas. Nemam protiv hdr obrade nista, ali mora to umerenije.
Da je samo "normalna" fotka u pitanju, mogao bi da "zamerim" kriv horizont, odsecene jarbole i samu jedrilicu.
Obrati paznju na kadriranje, nece svaka da bude 100% kako valja, ali u startu mogu da se otklone neke osnovne greskice ;)
Drago mi je da kacis svoje radove i pitas za zavete, ovo su samo moje skromne primedbe.

Pozdrav Bole
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: hdr
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2011, 05:18:54 posle podne »
Slažem se sa Boletom potpuno!Pokušaj da se malo igraš sa klizačima u programu za HDR i obradu svedeš na vizuelno prihvatljivu meru.
Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: hdr
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2011, 05:29:31 posle podne »
Još vežbe :)

Popravi kadar (sad ne možeš puno da uradiš sa jedrilicama), niveliši sliku.
Iako je HDR slika izgleda isprano, treba ti bolji kontrast.
Nemoj da ideš u krajnost sa svim parametrima. Ako već guraš odnos svetlo-tamno u krajnost, nemoj da guraš i boje u zasićenje.

Meni lično ne smeta kada ljudi preteraju u HDR-u, bitnije mi je da umeju da dobiju ono što žele.
Loše je kad čovek odvali neki HDR, nije ni sam svestan kako ga je dobio, pa ga plasira jer ne ume da napravi ono što je zamislio u glavi.

Sve treba da je mnogo jasnije. Negde tokom obrade ti se zagubilo mnoštvo detalja.
Sliku čuvaj u JPG formatu. Ovaj PNG koji si izabrala je nesnosno veliki.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: hdr
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2011, 06:57:16 posle podne »
Hvala puno na savetima.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: hdr
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2011, 11:50:21 posle podne »
aman ljudi okanite se imageshack-a  >:(

Otvaranje stranice je zlocin prema korisnicima ovog foruma ako linkujete fotke sa imageshack-a
« Poslednja izmena: Oktobar 23, 2011, 11:52:42 posle podne od strane Zarko Silic »