Autor Tema: Canon EOS-1D X  (Pročitano 12024 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 27, 2011, 02:42:42 pre podne »
Pozdrav,

...nego i spram cena za koje su se prodavali obični kockasti CRT-ovi mase 50-60kg!

...

Hmm, ja i danas imam televizor od svojih skoro 50 kilograma...a tanak je i nije CRT ;)

Politika cena izucava se kroz marketing i njegovu evoluciju koje smo savremenici. Nema opravdanja niti ekonomskih balansa kada je u pitanju posebna kategorija, a to su prestizni proizvodi. Oni vrede samo dok im je cena visoka, ali time i sugerisu kvalitet brenda, ne samo sebe kao proizvoda. Ima za to podosta logika, ali bismo zabradili preterano za jedan fotografski forum kada bismo zasli u to. Ja nikad nisam imao srece sa cenama gripova za moje omiljene aparate, uvek su bili najredji i najskuplji, iako sam jedno vreme imao kompletnu koleciju aparata u gripovima, izuzev jednocifrenjaka kojima je to bila urodjena mana :)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 27, 2011, 09:47:41 pre podne »
Tolika cena nema nikakvo opravdanje, a mislim kako na tih 700 evra o kojima priča Storm, tako i na "tričavih" 270 evra za grip za Nikon D7000. To su bezobrazno naduvane cene. Ako pogledamo prosečan današnji mobilni telefon, koji ima ugrađenu kameru, WiFi, radio, TFT ekran i košta 100-150 evra, zašto bi kutija za bateriju-dve, usb kontrolerom i WiFi modulom koštala 700, pa i 270 evra?
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 27, 2011, 10:46:52 pre podne »
Tanki televizor i mobilni telefon, danas zele skoro pa svi.
dSLR vec ne!

Jos je manji broj onih koji su spremni da se za ovolike novce odreknu tradicionalnog prenosa podataka sa kartice na racunar, ma koliko to ruralno bilo. :)

Zato su mozda nasa ocekivanja da Samsung neke stvari dovede u red, donekle isprazna. Ne isplati im se ni da zavrte pokretnu traku.

Prirodna selekcija. Kome mnogo treba, mnogo ce i da plati!
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 27, 2011, 01:19:23 posle podne »
Pa ne bih baš rekao, jer postoje 3rd party rešenja kojima se sličan konformitet može dobiti za bitno manje para. Eto, sad postoje i Eye-Fi kartice, a odgovarajućim adapterom ih je moguće koristiti i na aparatima koji koriste CF:

http://www.synchrotech.com/products/media-adapters-compactflash_eye-fi_sdhc_mmc-01.html

Postoje i neka druga rešenja, poput wirless USB transivera, ali je najilustrativnije to što ja ne poznajem apsolutno nikog ko je kupio originalni WiFi grip, niti sam čuo da neko takav postoji (a poznajem poprilično fotografa). Uzgred, Canon je skoro patentirao interni WiFi modul u aparatu, pa i to može biti neki pokazatelj koliko zasebno rešenje ima prođu.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2011, 01:26:37 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 27, 2011, 11:40:52 posle podne »
Po meni bi pametnije rešenje bilo ugraditi bluetooth u aparat. Nosim dva telefona sa ukupno 32 GB memorije i baš bi bilo zgodno da na terenu odmah uradim backup.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 28, 2011, 01:36:18 pre podne »
Ako Te čuju, sa'će oni... BT upgrade kit - 1200 evra. Što da ne? ;)

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 28, 2011, 01:58:03 pre podne »
Sramota.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 28, 2011, 02:40:31 pre podne »
Ja stvarno ne kapiram koji problem svi oni imaju sa tim BlueTooth-om?

Očigledno je da im kvari taj neki momenat mističnosti, jer je dostupan na telefonima od 20€ i na delu pokazuje da bežični transfer nije neko mega-čudo. OK, možda je ranije bilo sporije, ali poslednje revizije BT standarda uopšte nisu loše, a čak i da jesu, opet bi to bilo sasvim dovoljno nezahtevnim korisnicima, koji pretežno koriste JPEG.

Ali iskreno, stvarno me ne bi čudila neka sumanuta cifra. Dobro, preterao sam sa tih 1200, ali bih ladno mogao da očekujem nekih 300-400 za grip (ili koji god već dodatak) sa BT-om. Pa uostalom, pogledaj GPS geotagger-e - i taj modul je nešto smešno jeftin, ali ga opet prodaju kao suvo zlato.

Jbg, ne vredi da kukamo - u takvo smo se kolo uhvatili... 8)

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 28, 2011, 03:17:35 pre podne »
U pravu si, zaraza je neizlečiva. :D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Shule

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS-1D X
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 29, 2011, 08:06:17 posle podne »
Pa uostalom, pogledaj GPS geotagger-e - i taj modul je nešto smešno jeftin, ali ga opet prodaju kao suvo zlato.

Немојте да заборавите да цена хардвера стално опада (због његове експанзије), док софтвер, мање-више, држи цену, колико год једноставан био за испрограмирати...
То је оно што мало људи урачунава у цену дигиталног уређаја, а заузима веома значајно место у формирању исте... Није се софтвер сам "направио"...