Autor Tema: U drustvu sa Fuji S6500fd (danju i nocu)  (Pročitano 4726 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Misko32

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • Moje fotografije
U drustvu sa Fuji S6500fd (danju i nocu)
« poslato: Januar 16, 2008, 02:07:17 posle podne »
Prvi viked iza Bozica proveo sam na planini Tari, na "ledenom foto safariju" u drustvu sa mojim novim Fuji S6500fd.

Ispucao sam "tri filma" sa scenama zaledjenih sneznih padina obasjanih suncem, ljudi na snegu, retkog drveca, mrkih borovih suma, dalekih planinskih visova i naravno neba svih mogucih preliva. Ponegde je zakacena i stara planinska seoska kuca.
 
Pretezno sam koristio automatske rezime: SP-Snow, Landscape, IS-Pic.Stab. U ovim uslovima su se Auto ISO vrednosti kretale oko 100-200, F 5-8, a Exp.  1/300 - 1/1000.

Prvo je S6500 pokazao da je opremljen mocnim objektivom (sto sam i ocekivao). Telefoto; na daljinama od 2-3Km su se jos uvek uocavali fini detalji okoline. Za dobijanje jos mirnije slike je pomagao IS-Pic.Stab. auto mod.

Sledece prijatno iznenadjenje je - da je sneg bio zaista beo! Balans belog je 100% pogodjen. Moj stari HP 735 sam "penzionisao" bas iz ovog razloga. Sneg je imao plavicastu nijansu.

Tezi zadatak je takodje uspesno odradjen; planinsko nebo koje je sadrzavalo sve boje, od belih oblaka, preko tirkiznih preliva pa sve do tamno plavih bistrih  povrsina. Prisustvo UV svetlosti i smetnji u vezi ovaga - nije bilo. Vec pomenuti HP se dosta "mucio" u slicnim situacijama, dodajuci nebu neprirodne prelive (najcesce boje tirkiza) tamo gde oni nisu postojali.

Ljudi u zimskim jaknama koje su se utapale u boje okoline su lepo i kontrasno izdvojeni iz snega.

...

Ponocna setnja kroz zimsku praznicnu noc nad Cackom, bio je sledeci izazov za Fuji (i mene).

Koristio sam SP-Night auto mod i Blic OFF i fotografisao bez stativa - iz ruke. Auto ISO je bio na 200, F max. otovren, a Exp. 1/10 - 1/60sek.

Kasnijom analizom, mislim da bih imao veci broj tehnicki uspelih -ostrih snimaka da sam koristio manuelni mod sa recimo ISO 400 i onda bi ekspozicija taman dosla u opseg da se moglo fotografisati "iz ruke".

Rezultati su postavljeni na:

http://www.flickr.com/photos/22824125@N05

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: U drustvu sa Fuji S6500fd (danju i nocu)
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2008, 02:27:39 posle podne »
pa, gosn. Miško ... lepo Vam je ovo  , nema šta ...

još jedan zadovoljni korisnik Fuji 6500 fd ... ;)
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: U drustvu sa Fuji S6500fd (danju i nocu)
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2008, 02:35:45 posle podne »
Expoziciju koriguj na -1/3 i tako ostavi.
Mnogi kompakti zahtevaju jednu do dve trecine zatvaranja.

Nocni su ok obzirom da su iz ruke.

Van mreže kiselilimun

  • www.kiselilimun.com
  • Administrator
  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 343
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • www.kiselilimun.com
Odg: U drustvu sa Fuji S6500fd (danju i nocu)
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2008, 12:27:28 pre podne »
Nisam strucnjak da kazem sta je dobro a sta ne, ali mogu da primetim kad neko ima smisla i talenta za jedan vid  umetnost!

Ne sumnjam u Vas , ali mozete Vi jos bolje... ; ;)