Autor Tema: MUP fotografe ostavio bez posla... (reakcija... khm... "kolega")  (Pročitano 11915 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: MUP fotografe ostavio bez posla... (reakcija... khm... "kolega")
« Odgovor #20 poslato: Septembar 07, 2011, 10:22:32 posle podne »
Ma kakva ljudi obuka,jesu vas slikali iz profilia sa brojevima u nekom podrumu ili...Za ono ni ne treba neka obuka.Mene su fotografisali u nekoj improvizovanoj kabini koja ima ugrađenu rasvetu,canon kompakt na velbon stativu,službenica sedi i jednim klikom miša radi fotografiju pomoću nekog softvera i to je to.Odem u drugu kancelariju i tamo po JMBG imaju već fotku u bazi podataka.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: MUP fotografe ostavio bez posla... (reakcija... khm... "kolega")
« Odgovor #21 poslato: Septembar 08, 2011, 08:40:26 pre podne »
Pozdrav,

nevezano za to da li treba li ne treba MUP da slika ljude za izradu dokumenata, ne mogu da slozim sa time da neko nije obucen pre 15 ili 20 godina za nesto i time stice pravo da to nesto nikada ne nauci. Ne mora da primi platu onda, po meni to ide uz ono prvo "ne mora"...pa neka bira. Nije to Sveto pismo. A sto kaze Neo, treba se oko necega zeleti razumeti i tu lezi resenje onog konacnog "razumeti se u to". Ja nemam pardona po tim pitanjima uopste. Jednostavno je i to zahteva posao. Nema nikakve veze da li si skolu zavrsio tad-i-tad pa nisai savladao bas to gradivo, u to doba nije bilo ni LCD televizora i kablovske, pa tu umes da se prilagodis i uzivas, bez obzira sto nisi ucio u skoli o tome...

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MUP fotografe ostavio bez posla... (reakcija... khm... "kolega")
« Odgovor #22 poslato: Septembar 19, 2011, 12:43:00 pre podne »
Ipak treba nesto znati (a ocigledno ne znaju) kako fotografije na dokumentima ne bi izgledale kao da su avatari.

Portretisanje sa pola metra rastojanja od objektiva pravi odlicne avatare.

Zrikave avatare.