Autor Tema: Sta kupiti...jooj  (Pročitano 32491 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #60 poslato: Avgust 29, 2011, 02:33:00 pre podne »
Pa i meni je malo djelovala ona ponuda previse nakindjurena, tako da nisam bas bila sigurna isplati li se kupiti.
Danas sam imala prilike fotografisati sa aparatom kog odavno merkam, rijec je o d300s, mislim da ne bi bilo lose da ga kupim, naravno polovan, i neki objektiv, mozda  18-105mm...ili polovan 18-200.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #61 poslato: Avgust 29, 2011, 11:49:37 pre podne »
Znajući za koje se pare valja D300(s) (čitaj: potpuno besmislena cifra), nisam siguran ni da je to dobro rešenje u poređenju sa 60D/D7000, imajući u vidu IQ (Image Quality; da budemo načisto na šta se misli) D300(s) ne može ni da im priđe. Ono što D300(s) nudi, Tebi neće biti od preteranog značaja (bez uvrede), jer je za to potrebno i nešto staža u fotografiji.

Triput meri...

Pozdrav

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #62 poslato: Septembar 01, 2011, 09:42:40 posle podne »
Znam da je moje iskustvo/reputacija nemerlivo manja od Storm-a :) ali evo i da ja dam svoje misljenje. Imao sam priliku da proslog meseca malo radim sa 300s. Aparat je odlican, ali sam bio sokiran razlikom u kvalitetu slike kada sam uporedio sa mojim 600D, pogotovo sto 300s kosta 550 evra vise :/ Sto se tice izbora aparata ja to vidim ovako (samo canon uzimam u obzir, jer nikon nisam koristio) Uzmi 550D. Ukoliko hoces malo vise da snimas uzmi 600D. Ukoliko zelis i da malo vise snimas, ali hoces i bolji fotografski aparat uzmi 60D.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #63 poslato: Septembar 01, 2011, 10:21:16 posle podne »
Ukoliko hoces malo vise da snimas uzmi 600D. Ukoliko zelis i da malo vise snimas, ali hoces i bolji fotografski aparat uzmi 60D.
U sustini, uzmi Canon  :D
Salu na stranu, Nikon D300s je stvarno sjajan fotoaparat.