Autor Tema: Sta kupiti...jooj  (Pročitano 32696 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Sta kupiti...jooj
« poslato: Avgust 04, 2011, 02:47:58 pre podne »
Pozdrav svima ;D

Planiram kupiti neki kvalitetniji prosumer, koji ima i kvalitetan video, izdvojila bih 450-500 evra za to, ali ne znam sta da kupim, za sad su mi za oko zapala dva modela, Fuji HS20 i Panasonic Lumix FZ100, ne znam nista o njima osim onog sto sam procitala u testovima, tako da bi mi koristili neka vasa preporuka, za ovaj model HS20 sam procitala da ima problem sa pregrijavanjem, ali da bi to trebalo rijesiti firmware, ne znam da li je to rijeseno??
Sto se tice Panasonica, nisam sigurna koliko Panasonic moze napraviti dobar aparat, i kakav je ovaj model uopste, jer u CG nemam prilike da nijedan model od ova dva da vidim u nekoj radnji, zato ih moram poruciti, ali ne zelim to da radim dok ne cujem neke misljenja...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #1 poslato: Avgust 04, 2011, 03:11:21 pre podne »
Bas hoces prosumer? Ne nesto ovako?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #2 poslato: Avgust 04, 2011, 04:53:43 pre podne »
Naravno da sam sigurna, vjerovatno jedan od dva modela koje sam navela.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #3 poslato: Avgust 04, 2011, 07:54:27 pre podne »
Prosumer je pun džak kompromisa u svakom pogledu.Canon s95,koji preporučuje @cronnin, je jedan od najboljih kompakt aparata na svetu.Možda da razmisliš i o modelu olympus XZ1 koji takođe spada u top kategoriju.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #4 poslato: Avgust 04, 2011, 08:48:34 pre podne »
Često se meša kategorija "Prosumer" (kovanica od professional i consumer) sa kategorijom "Ultra zoom".
Imajući u vidu implementirane manuelne kontrole, izlazni kvalitet fotografije, taj s95 je veći Prosumer od prethodno navedena dva Ultra zuma.

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #5 poslato: Avgust 04, 2011, 10:21:56 pre podne »
Zašto ne DSLR kad već možeš 500€ da izdvojiš?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #6 poslato: Avgust 04, 2011, 10:27:30 pre podne »
Shvatili smo da Ana zeli fotoaparat sa vecim rasponom objektiva i dobrim video zapisom. Panasonic FZ100 i Sony HX100V su dva modela izmedju kojih treba da se odlucis. Ali ne treba da izostavis i Canon SX30 (720p video) i Fuji HS20 EXR. Fuji ima nesto veci senzor (1/2" CMOS) i to je njegova prednost, dok stabilizacija kod Canona stvarno sjajno radi posao.
Pozdrav.

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #7 poslato: Avgust 04, 2011, 12:30:41 posle podne »
Ovaj Canon sx30 djelluje odlicno, tako da sadi i on ulazi u konkurenciju, ali najvise sansi da postane moj ljubimac za sada ima ovaj fuji HS20, ipak je to Fuji, ima li ga neko, neka iskustva?
Gledala sam razne testove, cini mi se ovaj Fuji ima najbolji kavlitet fotogrfafije, ali da Lumix fz100 ima bolji video?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #8 poslato: Avgust 04, 2011, 05:43:09 posle podne »
Gledala sam razne testove, cini mi se ovaj Fuji ima najbolji kvalitet fotografije, ali da Lumix fz100 ima bolji video?
I ja delim isto misljenje. Samo kod Fuji-a treba u P ili M modu ograniciti ISO, nikako na Auto ISO, jer ga HS20 cesto sam podigne vise nego sto treba.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #9 poslato: Avgust 05, 2011, 01:23:44 pre podne »
Da, taj Fuji HS20 po testovima deluje kao super aparat. Jedino je pitanje oko tog problema sa pregrevanjem, previse ljudi na netu ga spominje...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #10 poslato: Avgust 05, 2011, 02:33:48 pre podne »
Ne znam sta da radim, vuce me da uzmem taj Fuji, neko ima problem sa pregrijavanjem, neko nema, neko kaze da to moze da firmware rijesi...ne znam, cini mi se da i nije bas najsretnije rijesen fokus, Fuji ili Panasonic, Fuji ili Panasonic...samo mi je to u glavi..
Neko pomenu da bih za te pare mogla i neki dslr da uzmem, videla sam da za te para ima Nikon 3100 ili Canon 450d..

Van mreže komšija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #11 poslato: Avgust 05, 2011, 06:55:08 pre podne »
Nađe se na oglasnicima i Canon 550d za te pare..okani se ultra zoomova

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #12 poslato: Avgust 05, 2011, 08:45:37 pre podne »
Slazem se, ali ona hoce da ima veliki zum, a sa par objektiva kojima bi pokrila veci raspon, to bi izaslo oko 1000e, sto je duplo vise od zacrtanog budzeta. A i Ana treba da ima u vidu da kod dSLR-a video radi drugacije, mora rucno da podesava fokus, kao i vecinu parametara. Mozda je bolje za nju da ide korak po korak.. Ne znam, mi smo ovde da joj sve ukazemo, a na kraju odluka je samo njena.
Pozdrav.

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #13 poslato: Avgust 05, 2011, 09:01:57 pre podne »
Slažem se sa Ljubom potpuno.Dslr sa kit objektivom je samo početak priče i pokrivanje svih potreba višestruko premašuje budžet.Meni je u celoj priči sporan veliki zum.Početnici se u startu uvek pale na ta neka velika uvećanja na prozmerima.Kasnije uvek sledi veliko razočarenje kvalitetom fotografija na tim žižnim daljinama.Zbog toga sam i preporučio s95 jer se uklapa u budžet,a kvalitet i mogućnosti ovog mališe su stvarno na najvišem nivou.
Mogla bi Ana da napiše koja su joj interesovanja u fotografiji?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #14 poslato: Avgust 05, 2011, 09:49:44 pre podne »
Mogla bi da kazes sta bi volela da snimas i slikas, neko od ljudi ovde sa foruma ce se sigurno javiti da kaze koji bi se aparat dobro pokazao za takve stvari.
Koliko ti je bitan taj ultra-zoom?









"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #15 poslato: Avgust 05, 2011, 10:16:32 pre podne »
Ne znam sta da radim, vuce me da uzmem taj Fuji, neko ima problem sa pregrijavanjem, neko nema, neko kaze da to moze da firmware rijesi...ne znam, cini mi se da i nije bas najsretnije rijesen fokus, Fuji ili Panasonic, Fuji ili Panasonic...samo mi je to u glavi..
Neko pomenu da bih za te pare mogla i neki dslr da uzmem, videla sam da za te para ima Nikon 3100 ili Canon 450d..

Mislim da bi ti to puno pametnije bilo.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #16 poslato: Avgust 05, 2011, 05:16:26 posle podne »
U slučaju da se napržiš na fotografiju, daćeš sve pare na časove joge kako bi mogla dovoljno da se uviješ i ugrizeš samu sebe za ono mesto gde prestaju leđa, jer si bacila ogromne pare na đuntu punu kompromisa, a više za dslr dovoljno novca nema :D

U suštini, sa tim ultra zumom, koji poseduje senzor veličine nokta, možeš da napraviš dobru fotku prepelice na 200 metara, za fejsbuk i to je krajnji domet :)

S druge strane, ako ti je za putovanja i familijarne snap šotove, s95 je mnogo bolje rešenje (kvalitet fotografije, veličina - uvek je uz tebe) ;)
Ima tu i modela drugih proizvođača koji otkidaju sa dobrom fotkom, a staju u džep.

Dslr kit objektiv ipak, pored više šetnje, obećava i mnogo bolju fotografiju, te suštinski mnogo više istih, od tih UZ rešenja.

Pazi, osnovna mana svih dslr aparata su gabariti - svi do jednog su glomazni i često ih baš zbog toga nemaš uz sebe, kada su ti najpotrebniji. Ipak, preko te mane se prelazi zbog ultimativnog kvaliteta fotografije koji dslr-ovi pružaju u odnosu na kompakte ;) - Ljubav je čudo :)
Po meni, ultra zumovi nemaju toliko jak argument zbog kojeg bih im tolerisao takođe nezgodne gabarite - Zašto bih vukljao tako nešto sa sobom, a da pritom dobijam fotku koja ne da nije vrhunska, već je značajno lošija i od izlaznih rezultata većine kompaktnih prosumera?

Eto to ti je moje razmišljanje - što ne znači da sam po default-u u pravu ;)

Pozdrav!

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #17 poslato: Avgust 05, 2011, 10:54:02 posle podne »

 
Slazem se, ali ona hoce da ima veliki zum, a sa par objektiva kojima bi pokrila veci raspon, to bi izaslo oko 1000e, sto je duplo vise od zacrtanog budzeta. A i Ana treba da ima u vidu da kod dSLR-a video radi drugacije, mora rucno da podesava fokus, kao i vecinu parametara. Mozda je bolje za nju da ide korak po korak.. Ne znam, mi smo ovde da joj sve ukazemo, a na kraju odluka je samo njena.
Pozdrav.
  Mislim da je ovo "okvir"diskusije, i da bi sve ostalo izgledalo kao puko "ubedjivanje". Sto se tice kompromisa, pa ceo zivot se sastoji iz kompromisa, (pitanje je samo sta vise zelimo, a sta manje, zar ne  ;)) uostalom bolje kompromis nego iskljucivost. Ja imam ultra zum i nikad ga nebih prodao, a imam prijatelje koji su startovali sa mocnim dslr-ovima i sad im skupljaju prasinu. Zato mislim sto Crni kaze da je za nekog bolje da ide korak po korak. A sto se tice tzv prosumera to su svi oni foto-aparati koji imaju potpuna manuelna podesavanja sto ultra zumovi to i jesu. (pogotovo sto podrzavaju i RAW format) Znaci ne radi se o kvalitetu snimka vec o naprednim funkcijama. Mozda bi Anu interesovalo ovako nesto, ako joj vise odgovara manja velicina, a ima i zum. 
Compact "Travel Zoom" Camera test- http://www.dpreview.com/reviews/q311travelzoomgrouptest/
  Posto znam da su ovde uvek dobronamerne kritike, da Ana ne pomisli da je preporuka Canon s95 "puko ubedjivanje" trebalo bi bar da pogleda fotke koje je napravio domacin pcfoto.biz-a http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ulicna-i-urbana-fotografija/tajland-u-martu-2011/... ocigledno da nije dzabe poneo bas taj digitalac. Fotke su zaista odllicne. :) Stvarno, svaka preporuka  ;)
 
  Pozdrav
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #18 poslato: Avgust 06, 2011, 02:17:15 pre podne »
Aparat bih koristila da slikam...sve zivo, pocev od grada, ljudi, pejzaza, zivotinja....nemam nekog iskisutva, kad je u pitanju fotogrfija, tu sam pocetnik, inace se bavim montazom i kamerom, pa sam odlucila da se upoznam sa fotografijom. Ne volim male aparate, navikla na kameru, tako zelim aparat u nekoj slicnoj velicini, da dobro lezi u ruci, ne bih se zalijecala da odmah uzmem neki dobar dslr, jer bih onda moral kupiti i par objektiva, grip, pa bi mi trosak bio mnogostruko veci, vec zelim poceti sa necim sto podsjeca na dslr  pravi dobre fotografije, i solidan video.Fotografije Tajlanda sa s95 su odlicnog kvliteta, ali meni se uopste ne dopada izgled tog aparata, zato i ciljam na nesto poput fuji HS20 ili Lumix FZ100, ili Canon SX30..

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #19 poslato: Avgust 06, 2011, 03:34:07 pre podne »
Jel postoji uopste danas neki prosumer sa  vecim senzorom?
Ako se dobro secam Fuji s9600 je bio jedan od takvih, ali ne vidim nesto slicno u ponudi.

Ne vidim da je Ana negde navela da joj bas konkretno treba toliki zoom. Svesni smo da je nesto ekvivalentno tom Fuji SH20 skoro nemoguce dobiti u DSLR domenu.
Minimalni off-topic na temu, pogledati video u punoj rezoluciji. Bas mi se svidja kako 5D snima :)
Fuji HS20 Vs. DSLR Shootout


Ljudi su ranije obicno bezali ka prosumerima zbog toga sto su bili na pola puta izmedju kompakta i DSLR-a, ali kao sto Hornet rece, ovi prosumer modeli koji se pominju su po performansama na nivou compacta (osim ultar-zooma, naravno). Zato ne vidim razlog zasto bezati od compacta, osim ako ultra-zoom nije prioritet.
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2011, 03:38:21 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #20 poslato: Avgust 06, 2011, 01:27:34 posle podne »
  Sada su stvari mnogo jasnije ... posto sam ja ovde jedini koji "drzi stranu" tzv ultrazumovima  ::) moram da objasnim kako i zasto sam se odlucio za tu vrstu aparata. Prvo, hitno mi je bio potreban aparat (zato sto smo dobili prinovu) koji ima HDvideo, (za to vreme retkost). Drugo, potpune manuelne komande, mogucnost RAWa, i ergonomija DSLRa, (zbog navikavanja na isti) jer je ovakva vrsta aparata ipak "trenazer" za dslr. U to vreme je bio dvoboj izmedju Canona SX20IS i Panasonica FZ35. Canon je imao bolju fotku, Panasonic, video i on je zavrsio u mojim rukama. :D :)
  Zasto ne odma dslr ... pazi, tada sam mogao da kupim odlicni 1000D koji daje odlicne fotke i pravi je fotoaparat za pocetnike koji su se odlucili samo za fotografiju. Meni je bio potreban video i trenazer jer sam znao da ce ubrzo i u low slass DSLR pojaviti i ozbiljniji video zapis. Da je tada bila ovakva ponuda, na pr D3100 sa Full HDom, ne bi se dvoumio. Eto, svako vreme nosi svoje breme. ;)
  Napomenucu opet, da ovaj Panasonic odlicno sluzi svojoj svrsi i zaista ga necu prodavati, ali moram da kazem i to da sam ja dao za njega 370evra sa svim potrebnim dzidzama kod Ljube, a Canon 1000D je bio oko 500evrica. Ovo ti sve pricam, da je sada mnogo drugacija situacija, (pogotovo sto se bavis video produkcijom) i mozda ipak da razmislis o nekom dslr-u...mozda cak i ozbiljnijem, sa dobrim video zapisom. Jer ipak si ti tu, u foto-video vodama. Kao sto rekoh, ja bih sada uzeo za taj budzet Nikon D3100, za malo vise para Canon 550D, a san mi je 60D. ;D
  Ovde kod Ljube u http://pcfoto.biz/u imas zaista odlicnu ponudu, a ja sam prezadovoljan sa njegovom uslugom. :)

PoZz

PS Ovo su mozda samo "ispovesti jednog slikara", ali su iskreni, sa namerom da zaista pronadjes ono sto je za tebe najbolje, a sada prepustam sugestije pozvanijim od sebe  ;) :)
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2011, 12:44:23 posle podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže uzice

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #21 poslato: Avgust 06, 2011, 03:13:30 posle podne »
koristim fuji hs20 oko godinu dana i toplo ti preporucujem da ga uzmes.

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #22 poslato: Avgust 07, 2011, 02:09:18 pre podne »
Koliko sam mogla da vidim ne postoji baterijski grip za 3100?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #23 poslato: Avgust 07, 2011, 07:28:11 pre podne »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #24 poslato: Avgust 08, 2011, 10:51:03 posle podne »
Moja preporuka je Fuji HS.Za ispod 400 evrica nemas  bas nista sto moze da mu nosi vodu.
Ja godinama koristim stariji Fuji 6500 i stvarno je u ono vreme bio zakon.Nameravam vrlo skoro  da kupim HS.Zaboravi Panasonic,vredi samo objektiv i nista vise.
Pozdrav Branislav.
« Poslednja izmena: Avgust 08, 2011, 10:53:23 posle podne od strane branislav »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #25 poslato: Avgust 09, 2011, 02:06:18 pre podne »
Da, taj Fuji HS20 po testovima deluje kao super aparat. Jedino je pitanje oko tog problema sa pregrevanjem, previse ljudi na netu ga spominje...
...  ;D 
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #26 poslato: Avgust 09, 2011, 02:39:23 pre podne »
Pa onda vjerovatno kupujem taj HS20..
Nadam se da necu zazaliti sto ga kupiti, jer mi se HS1O kojeg sam veceras imala prilike da vidim nije dopao.















Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #27 poslato: Avgust 09, 2011, 08:58:51 pre podne »
HS 10 je predhodni model.Imas dobre(prepisane)testove na nasim sajtovima.
Moja preporuka je i dalje HS 20.Za ulozen novac imas digitalac koji dobro zalazi u DSLR aparate.
Pozdrav.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #28 poslato: Avgust 09, 2011, 10:00:02 pre podne »
^A Vi Bane zalazite u nepoznato :D
Taj Fuji u dslr zalazi samo cenovno - nemoj da me shvatiš pogrešno, bio bih presrećan kada bi bilo suprotno ;)
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2011, 10:04:36 pre podne od strane Hornet »

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #29 poslato: Avgust 09, 2011, 11:30:39 pre podne »
Pa valjda lici na dSLR, ;)ponekad je i to dovoljno :D
Pozdrav.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #30 poslato: Avgust 09, 2011, 11:48:00 pre podne »
^
E ovo me potseti na ono:"Piše i na tarabi...."  ;)
Nego,samo da dodam i ja koju na zadatu temu oko izbora aparata,ukoliko ga Ana u međuvremenu nije već kupila.Pomenute modele prozumera nisam koristila pa ne bih o tome.Znam samo da sam prilikom odluke da sa kompakta pređem na "viši nivo" bila ubeđena da će jedan dobar prozumer rešiti sve moje probleme i ispuniti mi želje za bar nekoliko godina unapred.To koliko je on meni izašao u susret govori i činjenica da smo ga posedovali cela dva meseca i skapirali,da on ipak samo liči na dslr  :) Kojim tokom je priča dalje tekla znate i sami  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #31 poslato: Avgust 10, 2011, 02:22:43 pre podne »
eto....nisam nista kupila, nego sam jos vise neodlucija  ??? ali sam makar dosla na to da ce biti definitvno jedno od ova dva, racunajuci moj budzet u iznosu od 500 evra, Fuji hs20 ili Canon 450D :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #32 poslato: Avgust 10, 2011, 08:06:36 pre podne »
Ako ti je potreban video, trebalo bi skociti stepenicu vishe - Canon 1100D.


Ljude uglavnom od DSLR-a odbija velicina, tezina, ranac koji vuces sa sobom (ako imas 2-3 objektiva), i mamac koji predstavljas za brzonoge "torbaroshe".
Posedovanje takve opreme pomalo ubija zezanje - na zurkama, na plazi, na svadbama, na koncertima , gde god da odes nije pametno da se odvajas od njega, da pijes , moras da pazis da te neko ne gurne, ne nagnjeci, da se ne pokvasi, da vetar ne nanosi pesak u njega...

Obzirom da HS20 nije preterano jeftin, cenim da ti nece biti manje zao ako mu se nesto desi u odnosu na Nikona D3100.
Jedinu bitnu razliku koju vidim je da, sa tim Fujij-em oko vrata, neces predstavljati svetlecu reklamu na kojoj pise "Ukradi me".
Sa druge strane ako dodas 20% vishe novca dobijas 500% bolju mashinu.


Nego, sta ti se nije svidelo na HS10?

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #33 poslato: Avgust 10, 2011, 09:58:32 pre podne »
Ako imaš odvojiti malo više od 500€, uzmi 1100D. Meni je juče stigao, i mogu ti reći da je super :)  

Samo mi je malo teško, jer nisam navikao da prije svake fotke podešavam ISO, ekspoziciju i blendu, ali navikavam se ;)

Pozdrav


Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #34 poslato: Avgust 10, 2011, 12:09:06 posle podne »
Ja sad da ne fotografisem svadbe i sahrane kupio bih Canon G9 ili G10 i nista mi vise u zivotu ne bi trebalo!
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #35 poslato: Avgust 10, 2011, 04:55:03 posle podne »

  ... sta znam, ako hoces DSLR, mozda je bolje da uzmes Canon 1100D od 450D, ali za to bi mogli da se ukljuce malo i ovi znalci.  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #36 poslato: Avgust 10, 2011, 08:19:22 posle podne »
Da sam Ana 79 tek sada ne bih znao sta da kupim. 8)
Ja sam uvek odlicno prolazio kada sam se uhvatio za prvu ponudu.A to znaci Fuji HS 20.

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #37 poslato: Avgust 10, 2011, 09:10:17 posle podne »
Eto ti bolje znaš od ljudi koji se bave godinama fotografijom, što je bolje da uzme.


Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #38 poslato: Avgust 10, 2011, 10:26:30 posle podne »
Bavim se fotografijom verovatno vise nego sto ti imas godina.Naravno amaterski.Radi informacije moj prvi foto aparat  bio je poklon od oca i zvao se "Altix".Jos je ziv i u funkciji.Poslednji analogni je bio Asahi Pentax ME sa setom teleobjektiva i gomilom filtera.
Od digitalnih jos uvek Fuji. ;)
Pozdrav.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #39 poslato: Avgust 11, 2011, 12:18:42 pre podne »
Moze tu da se se uracuna i garantni rok, pa ucestalost kvara i cena eventaulnog servisiranja.
Pa ako recimo za godinu dana resi da proda sve i kupi ozbiljnu video kameru, koilko ce ta oprema da vredi (kojom brzinom pada cena polovnog prosumera, tj. DSLR-a).
Predocili smo devojci cinjenice, a i nase subjektivne stavove :) pa nek joj je sa srecom u odlucivanju, i koji god aparat da uzme, nek je dobro sluzi.


A nemojte se natezati oko detalja, svi se ovde godinama bavimo fotografijom; vec kamere u ruke pa napolje da se slika i poneku lepu fotku postavite ovde.


"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #40 poslato: Avgust 13, 2011, 06:03:09 pre podne »
Ovoliki broj odgovora i savjeta me samo zbunio, tako da definitivno ne znam sta da kupim...vjerovatno cu skrajnuti pare, skupiti malo vise, i uzeti neki dslr, vjerovatno Canon 600D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #41 poslato: Avgust 13, 2011, 08:59:16 pre podne »
Ma nema razloga da se zbunjujes.
G9, G10  ili sada aktuelni G12 je Canonova serija prosumera. Drzeci se originalne zamisli, kod njih se jos uvek pojavljuje senzor od 1/1.7" koji je veci od klasicnog kompakta.
Najnoviji G12 ima potpuno isti senzor kao onaj prvopreporuceni S95 kompakt; sa tim sto je S95 manji, laksi i jeftiniji, a ima i za ceo korak vecu blendu te mi je zato prvi pao na pamet.

Problem sa svima njima je cena. Obican turista u principu ne voli da vuce koferce od 2kg sa opremom za snimanje, kada uvece seta po Rimu ili Parizu. Stavise, to ga zestoko umara. Zato on kupuje G12 prosumer za iste pare koliko kosta DSLR, potpuno svestan da na ustrb kvaliteta slike dobija izuzetnu mobilnost i opustenost u radu. Takodje je svestan da je na njegovom prosumeru od 530E slika duplo bolja nego na klasicnom kompaktu od 170E. Nije bas linearan rast cena, ali sta je tu je.


Naprotiv, ti bas insistiras na velikom aparatu.  Zato nam je i palo na pamet da preporucimo DSLR kao Nikon D3100 ili Canon 1100D.
Ovde na forumu je postala praksa da se preporucuje Canon, jer se prokletstvo te klase Nikona (D3100, D5100 pa cak i D90) odrazava kada covek pokusa da prosiri svoju paletu objektiva i onda naleti na problem kompatibilnosti.


Canon 550D je osetno bolji aparat - detaljniji senzor, 4x bolji LCD, manuelne kotrole videa. Ako stvarno imas vremena da koristis sve te opcije, da snimas u RAW, masovno obradjujes slike, snimas video sa stativa ( jer drugacije nije preporucivo) onda uzmi njega.  Ako ne, onda bolje sacuvaj pare za bolje objektive.

Onaj 600D od bitnih stvari dodaje samo rotacioni ekran. Da li to vredi dodatnih 130E, je subjektivna stvar.
Nema tu puno opcija, a covek mora sam da odluci sta mu donosi najvise radosti za ulozene novce.





Meni se licno cini da je danas kvalitet slike dovoljno dobar na svakom DSLR-u, i da biram za sebe vise bih se orijentisao na fizicke mogucnosti aparata.
Ako volim recimo da snimam maro-video snimke (mrave koji skupljaju hranu) onda cu verovatno zeleti da imam taj obrtni ekran, jer ce mi se posle 15 minuta ukociti vrat.
Ako mi ne odgovara polozaj tockica na Nikonu, uzecu Canon.
Ako mi aparat klizi iz ruku, onda dzaba sve.
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2011, 09:03:38 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #42 poslato: Avgust 13, 2011, 11:42:33 pre podne »

  Mislim da ti je @cronnin sve lepo objasnio i da sad treba da odlucis, a ako si vec odlucila da uzmes 600D mislim da se neces pokajati, ja bih bio presrecan da ga posedujem.  ;) :)  Nadam se da nam ne zameras na zbunjivanju, sve je to bilo krajnje iskreno i da  ces nas castiti fotkama sa tvog novog fotoaparata. ;D

Pozz
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #43 poslato: Avgust 13, 2011, 10:40:27 posle podne »
Obican turista u principu ne voli da vuce koferce od 2kg sa opremom za snimanje, kada uvece seta po Rimu ili Parizu

Jaoooo, kakva greška :D :D :D
U Rimu sam se nagledao dslr aparata, samo tako - duplo više turista je koristilo dslr, nego kompakte :D
Ja to doveo u vezu sa standardom  zemalja iz kojih većina turista i dolazi ;)
Znam ih i dosta iz Austrije i Nemačke, koji raznim povodima dolaze ovde. Canoni, Nikoni, Sony Alfe... ma to im je sastavni deo prtljaga ;) >:( ???

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #44 poslato: Avgust 14, 2011, 09:34:20 pre podne »
Znam iz vise slucajeva da ta groznica ne traje dugo.  Ljude koji imaju dSLR pa ga vise ne nose, ljude koji imaju prosumer pa kupuju kompakt da slikaju, i ljude koji vise ne uopste ne koriste fotoaparate vec su se tu funkciju prebacili na mob. Priznajem, vecina njih, kada prvi put odlazi na neko interesantno mesto, ipak povuce sa sobom najbolje sto ima za slikanje...


Stvarno se vidi dosta DSLR-ova na ulicama gradova. Ja sam bas pre 2 dana video ovde kod nas jednog sa L staklom kako slika neku fasadu kod Trga.
A nije samo u gradovima - kada covek pogleda na Flicker-u vidi se gde su se sve razmileli pojedinacni modeli. Ti zapadni burzuji stvarno kupuju to na kilo... :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #45 poslato: Avgust 27, 2011, 06:45:25 pre podne »
hvala svima na savjetima, izgleda da cu na kraju ipak kupiti dslr, u pitanju je Nikon D90, grip, dvije baterije, stativ, Nikon AF-S DX 18-105mm, punjac, torba, fisheye, filteri, monopod...
Sve to za nekih 1000 evra, da li je to ok cijena, u pitanju je ebay.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #46 poslato: Avgust 27, 2011, 12:18:10 posle podne »
Vrlo je neodređeno šta se dobija za te pare.
1000€ za D90 kit je PREVIŠE, a pogotovo sa ebay-a, gde možeš da zaboraviš garanciju.

Napisala si da je to sa stativom (znači - od 10 do ~500 evra može da vredi), fisheye? (objektiv ili konverter, opet nejasna vrednost), monopod (7-200€), torba (5-200€), filteri (10-50€).

Jasno Ti je da tu nešto ne štima.

D90 sa 18-105VR (baterija i punjač se podrazumevaju) košta oko 720€ preko. Sa 1000 se već dobacuje skoro do D7000 i 60D. Budi preciznija što se tiče dodataka. Od toga zavisi da li vredi toliko ili ne.

Pozdrav

P.S. Ja i dalje više preferiram kupovinu u lokalu. Em pipneš ono što kupuješ, em imaš garanciju. Efekat mačke u džaku ne postoji. BG nije preko sveta...
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2011, 12:23:32 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #47 poslato: Avgust 27, 2011, 12:35:30 posle podne »
Ne znam proceduru kojom nameravas da kupis preko eBaya, ali moze da se desi da ti na tu cenu ulete i carina i PDV, pa da to ispadne dosta vise nego sto covek ocekuje, pogotovo ako carisnki sluzbenik proceni da to u paketu vredi vise nego sto pise na racunu.  Moze i da se desi da se paket negde zagubi, istumba do granica neprepoznatljivosti, itd...
Ipak je ovo Balkan :)

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #48 poslato: Avgust 27, 2011, 12:57:07 posle podne »
Mom drugu uopšte nije ni stigao proizvod, istina da je to bila neka sitnica oko 20eura. Po meni je to previše para, a niko ti ne garantuje da će ti aparat stići.

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #49 poslato: Avgust 28, 2011, 09:05:43 pre podne »
Bacanje para+rizik.


Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #51 poslato: Avgust 28, 2011, 03:49:33 posle podne »
Ništa drugo sa slike, osim aparata sa osnovnim objektivom, ti neće doneti radost.
Bolje kupi aparat u radnji, lično i personalno, mani se ovakvih "teleshop" ponuda. :)

Pozdrav !
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #52 poslato: Avgust 28, 2011, 04:08:39 posle podne »
Ako imaš budžet 1.000 eura, bolje je da uzmeš 60D nego ovo, barem ja mislim tako.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #53 poslato: Avgust 28, 2011, 04:30:37 posle podne »
@Ana79
Batali to. Mačka u džaku sa gomilom "obsolete" opreme koju ne dobiješ gratis, nego za nju platiš papreno. Bolje kupi ovde, da ne razmišljaš ni o garanciji, ni o pouzdanosti robe. Sav taj dreš možeš da kupiš za par hiljada dinara, ako ikad poželiš da baciš pare. Što reče drug Skocimish, za sreću Ti je potreban samo aparat sa jednim objektivom - sve ostalo je čisto bacanje para.

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #54 poslato: Avgust 28, 2011, 04:36:50 posle podne »
Imao sam ja slicne ideje pa sam obavesten da Nikon Srbija ne priznaje stranu garanciju.
Ne znam kakva je situacija u CG sa ovlascenim servisima, mogu samo da pretpostavim da predstavnici Canon a i Nikona odozdo samo posreduju do BG.

Ako vec imas nacina da ostvaris garanciju preko okeana, onda stajem iza Lackija i preporucujem najjednostavniji 60D kit.

p.s. Ako ti i jedna od karika u takvom lancu kupovine ne stima, poslusaj gosn. Storma i uzmi nesto kod nas. Mnogo manje nerviranja...
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2011, 04:44:05 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #55 poslato: Avgust 28, 2011, 04:47:08 posle podne »
Nema ovlašćenih servisa u Crnoj Gori, najbliži nam je u Beogradu.

Van mreže skocimish

  • Junior
  • *
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #56 poslato: Avgust 28, 2011, 06:33:17 posle podne »
Mačka u džaku sa gomilom "obsolete" opreme koju ne dobiješ gratis, nego za nju platiš papreno

Tačno tako ! Sve što ti je potrebno za početak je jedna pristojna memorijska kartica i torbica.
Ako baš želiš da potrošiš svih 1000e, bolje uzmi jedan prajm od 35 mm , bićeš još srećnija ;)

Pozdrav !
Nikon D90 - AF-S DX NIKKOR 18-105mm (za sada) :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #57 poslato: Avgust 28, 2011, 09:53:12 posle podne »
Ako imaš budžet 1.000 eura, bolje je da uzmeš 60D nego ovo, barem ja mislim tako.
  Podrska   :) ... evo, naruci ovde na sajtu foruma - http://pcfoto.biz/Kontakt/pcfoto i uzivaj  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Nikol@

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 587
  • Pol: Muškarac
    • nivovic
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #58 poslato: Avgust 28, 2011, 09:55:55 posle podne »
Ja sam skoro kupio dslr i ako si na nekom mom nivou onda bi ti mogla biti ok kombinacija 1100d tijelo za 525e + neki objektiv koji ti pokriva malo duzi raspon od kit objektiva recimo 17-85 IS USM za 369e pa poslije mozes da nadogradjujes kako budes htjela... :)   ostali - ispravite me ako grijesim za objektiv, pozz
Hard Work Never Killed Anyone, But Why Risk It?

EOS 60D // Tokina 12-24 f4 // Sigma 35mm ART // EF 70-200 f4 IS // Pentacon 135 electric // Samyang 8mm fisheye
Nissin Di622 Mk2

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #59 poslato: Avgust 28, 2011, 09:59:02 posle podne »
Ne mora se odmah potrošiti svih raspoloživih 1000e  ;)
Kupi ovo http://pcfoto.biz/canon-600d i eto radosti  :)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Ana79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #60 poslato: Avgust 29, 2011, 02:33:00 pre podne »
Pa i meni je malo djelovala ona ponuda previse nakindjurena, tako da nisam bas bila sigurna isplati li se kupiti.
Danas sam imala prilike fotografisati sa aparatom kog odavno merkam, rijec je o d300s, mislim da ne bi bilo lose da ga kupim, naravno polovan, i neki objektiv, mozda  18-105mm...ili polovan 18-200.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #61 poslato: Avgust 29, 2011, 11:49:37 pre podne »
Znajući za koje se pare valja D300(s) (čitaj: potpuno besmislena cifra), nisam siguran ni da je to dobro rešenje u poređenju sa 60D/D7000, imajući u vidu IQ (Image Quality; da budemo načisto na šta se misli) D300(s) ne može ni da im priđe. Ono što D300(s) nudi, Tebi neće biti od preteranog značaja (bez uvrede), jer je za to potrebno i nešto staža u fotografiji.

Triput meri...

Pozdrav

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #62 poslato: Septembar 01, 2011, 09:42:40 posle podne »
Znam da je moje iskustvo/reputacija nemerlivo manja od Storm-a :) ali evo i da ja dam svoje misljenje. Imao sam priliku da proslog meseca malo radim sa 300s. Aparat je odlican, ali sam bio sokiran razlikom u kvalitetu slike kada sam uporedio sa mojim 600D, pogotovo sto 300s kosta 550 evra vise :/ Sto se tice izbora aparata ja to vidim ovako (samo canon uzimam u obzir, jer nikon nisam koristio) Uzmi 550D. Ukoliko hoces malo vise da snimas uzmi 600D. Ukoliko zelis i da malo vise snimas, ali hoces i bolji fotografski aparat uzmi 60D.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Sta kupiti...jooj
« Odgovor #63 poslato: Septembar 01, 2011, 10:21:16 posle podne »
Ukoliko hoces malo vise da snimas uzmi 600D. Ukoliko zelis i da malo vise snimas, ali hoces i bolji fotografski aparat uzmi 60D.
U sustini, uzmi Canon  :D
Salu na stranu, Nikon D300s je stvarno sjajan fotoaparat.