Autor Tema: dve sa Save :)  (Pročitano 6485 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
dve sa Save :)
« poslato: Jul 27, 2011, 10:33:20 posle podne »
isao sam juce do Save, pa sam malo fotkao :D





komentari i saveti pozeljni...fotkano sam fudzijem s9600 :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #1 poslato: Jul 28, 2011, 06:39:47 posle podne »
Savim fino za taj Fuji.
Ova prva mi se bas svidja -i kadar, i dinamika svetla. Bas si dobar trenutak ubo, dok je Sunce bilo prigusheno.
Steta sto nije bio neki ozbiljniji aparat :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #2 poslato: Jul 28, 2011, 07:11:53 posle podne »

  ... @cronnin je skroz u pravu ... ajd dobaci jos koju ako imas  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #3 poslato: Jul 28, 2011, 11:03:14 posle podne »
hvala...nemam nista vise...tj, imam viline konjice, to je u macro podforumu :D

malo pre sam bio u foto radionici, koju organizuje kancelarija za mlade, i nju vodi diplomirani fotograf, i ja cekam da vidim sta ce da kaze za ovu prvu fotku, on kad je video camac, odma je rekao da je losa, tj tehnicki je dobra...ali kaze camci su kic, kao svi ih fotkaju :D

malo curi prva fotka, pokusavao sam da je ispravim, ali nikako da uspem... posto je levi deo onih drveca dalji od desnog dela :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #4 poslato: Jul 29, 2011, 08:33:09 pre podne »
......ali kaze camci su kic, kao svi ih fotkaju :D

To ti je sudbina čamaca, uličnih svirača, prosjaka i razdraganih bosih cigančića. :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2011, 02:36:05 posle podne »
......ali kaze camci su kic, kao svi ih fotkaju :D

To ti je sudbina čamaca, uličnih svirača, prosjaka i razdraganih bosih cigančića. :)

:( a ja to obozavam da fotkam :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #6 poslato: Jul 29, 2011, 04:28:50 posle podne »
Po toj logici su i portreti kic, a i makro fotografija. I sama fotografija uopste.
I odlazak na fakultet je danas u neku ruku kic. A i pravljenje dece. Sva su nekako genericka - imaju po dve ruke, dve noge i glavu.
Ma mozes odma' da se ubijes, ali su i sahrane kic. Jedino da te stave u taj camac i puste niz vodu. E to vec nije kic :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #7 poslato: Jul 29, 2011, 04:30:08 posle podne »
... on kad je video camac, odma je rekao da je losa, tj tehnicki je dobra...ali kaze camci su kic, kao svi ih fotkaju :D
 
  Razumem da kic podrazumeva hiperprodukciju i potrosnju predmeta i ideja ali motiv sam po sebi ne moze da bude kic, samo nacin na koji je prezentovan moze da bude kic. U ostalom avangarda, neoavangarda, pop-art, konceptualna umetnost koriste, preispituju ili parodiraju elemente popularne kic kulture, a post-modernizam ne posmatra kic kao nesto sto treba osuditi vec realnost koju treba istraziti (ispitati). U svakom slicaju diskutabilno je sta je kic.  ;D
  Ako je on u dusi modernista, ti imas pravo da budes post-modernista.  ;) :D

Ma fotkaj i uzivaj, pozz, Desha
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #8 poslato: Jul 29, 2011, 04:40:10 posle podne »
Po toj logici su i portreti kic, a i makro fotografija. I sama fotografija uopste.
I odlazak na fakultet je danas u neku ruku kic. A i pravljenje dece. Sva su nekako genericka - imaju po dve ruke, dve noge i glavu.
Ma mozes odma' da se ubijes, ali su i sahrane kic. Jedino da te stave u taj camac i puste niz vodu. E to vec nije kic :)
  Naravno da to sve nije samo po sebi kic, samo treba izbegavati sladunjavost, povrsnost i otrcanost.  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #9 poslato: Jul 29, 2011, 04:55:17 posle podne »
E meni su bas sve bebe slatke, i nikako da se otmem tom utisku, koliko god se fotograf trudio da slika ne bude kic :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #10 poslato: Avgust 01, 2011, 12:16:23 posle podne »
Definisite kic, molim! I suncokrete svi slikaju, ali je jedan Van Gog! Tako i camci, a Boga mi i sve drugo...ukratko- ili valja ili ne valja, a ovaj camac valja!

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #11 poslato: Avgust 01, 2011, 06:07:54 posle podne »
Kič je prejaka reč, neadekvatna u ovom slučaju ... pre bih upotrebio drugi izraz koji upućuje na motiv koji se često koristi, ... jbg. nije izlizan, nije kliše .... nije ni mejnstrim ...

Kič je recimo kad slikaš novogodišnju jelku, sa tri zlatna deda mraza i tri lampiona.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dve sa Save :)
« Odgovor #12 poslato: Avgust 02, 2011, 08:00:33 posle podne »
Jelka u mraku, a lampice svetle - treba i to znati uslikati.
Dok god je prica o fotografskoj tehnici mislim da tu za kich nema mesta.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D