Autor Tema: nov 'idiot', potrebna preporuka  (Pročitano 6052 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milisi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
nov 'idiot', potrebna preporuka
« poslato: Jul 16, 2011, 08:21:37 pre podne »
Pozdrav svima
Trenutno imam canon a650is sa kojim sam potpuno zadovoljna sem sto je suvise tezak, pa me uglavnom mrzi da ga nosim.

Kupila bih novi fotoaparat za fotografisanje na putu, kada se slika na brzinu, u pokretu i sa automatskim podesavanjima.
Veoma mi je bitno da kvalitet slike ne bude losiji od a650is, da ima stabilizaciju slike, malo veci zum i da je lagan(<300g zajedno sa baterijama).

Mozete li nesto da mi preporucite?

Hvala

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: nov 'idiot', potrebna preporuka
« Odgovor #1 poslato: Jul 16, 2011, 09:01:15 pre podne »
Pozdrav, imas srecu da posedujes Canon A650 IS i savetujem ti da ga dobro cuvas. Kada je predstavljen sa svojim velikim 1/1.7" CCD senzorom i objektivom iz Canon G9 modela, pa  jos i rotirajuci ekran, predstavljao je ozbiljnu konkurenciju tadasnjem Canon G7/G9 modelu, pa su ga iz fabrike jako brzo "ugasili", shvatili su da ugrozili segment G-serije, jer je A650 IS to i bio, samo u plasticnom pakovanju. Znaci nisam siguran da cete naci neki model koji odgovara vasim zahtevima, pa jos i da fotke budu bolje nego na A650 IS (jer A650 ima veliki senzor, vecina ovih novih ima 1/2.3" CCD/CMOS). Kada uzmem u obzir sve sto ste nabrojali onda mi na pamet pada Canon Ixus 1000 HS.
Pozdrav

Van mreže komšija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: nov 'idiot', potrebna preporuka
« Odgovor #2 poslato: Jul 16, 2011, 01:37:15 posle podne »
Poslje korištenja Canona a650 ili G9 ,bilo što da kupiš od kompakt aparata,izuzev G11 ili 12,90/95 ostaćeš razočaran. ;D
Na tvom mjestu,pogotovo ako si ograničen do 300 eura,nebi ništa kupovao,nego se zadržao na a650.
Još me drži nostalgija za G9

Van mreže milisi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: nov 'idiot', potrebna preporuka
« Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2011, 06:49:46 posle podne »
hm, sada sem tek u dilemi.
Ovaj Canon Ixus 1000 HS deluje zanimljivo, ali iskreno ne daje mi se 350e (pa jos ne koristi iste baterije kao a650is).
Imate li mozda jos neki predlog.
Nemoguce da nijedan danasnji fotoaparat do 300e i 300g ne pravi odlicne slike?

Van mreže komšija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 50
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: nov 'idiot', potrebna preporuka
« Odgovor #4 poslato: Jul 16, 2011, 08:44:18 posle podne »
Ako baš hoćeš drugi ali manji ,ja bi na tvom mjestu kupio polovni Canon S90 ili 95 bez dvoumljenja-odličan kvalitet

Van mreže milisi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: nov 'idiot', potrebna preporuka
« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2011, 08:29:06 pre podne »
a sta mislite o ovim modelima (kvalitet slike bez posebnih podesavanja prilikom slikanja, lakoca rukovanja, trajanje baterije)
canon ixus 220hs
canon sx 210is
panasonic tz10

hvala


Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: nov 'idiot', potrebna preporuka
« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2011, 08:59:05 pre podne »
Ixus 220 HS je skroz razlicite klase u odnosu na druga dva spomenuta koja su jako slicna. SX210 ima nesto veci raspon objektiva i bolji sistem stabilizacije od TZ10, a TZ10 ima bolji ekran, siri objektiv i znatno bolji video. Ixus 220 HS ima CMOS senzor koji mu daje brzinu u radu, vrlo dobre fotke i Full HD video. Ixus serija je meni vrlo draga, ali ne ocekuj ni od jednog od spomenutih da nadmasi kvalitet fotografije sa tvog A650 IS, vec sam ti gore pricao o cemu se radi. To bi od malih aparata mogao samo Canon S95.
Ali, ako zelis mali aparat za svakodnevnu, porodicnu, turisticku upotrebu, svaki od spomenutih ce te zadovoljiti. Ixus 220 HS je nekako najmobilniji, ali ni druga dva nisu prevelika na ustrb veceg raspona objektiva. Imas u toj klasi i Sony H70 i HX5V, Fuji F300/F500/F550 EXR, Canon SX220 HS, SX230 HS, Ixus 1000 HS, Panasonic TZ20, i vec spomenute SX210 i TZ10...
Pozdrav.
« Poslednja izmena: Jul 24, 2011, 09:03:25 pre podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže milisi

  • Junior
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: nov 'idiot', potrebna preporuka
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2011, 06:48:32 pre podne »
Hvala svima na pomoci.
Uzela sam canon ixus 220hs. Za sada nemam primedbi.

Pozdrav