Autor Tema: Canon s3 is  (Pročitano 8555 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže alek

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Canon s3 is
« poslato: Mart 21, 2007, 11:21:35 posle podne »
Aparat je fantastican.Da li je neko koristio adapter+ objektive koji su predvidjeni za ovaj model i kakva su iskustva? Gde mogu da nadjem originalne objektive i da li je primetna razlika izmedju Canon-ovih i npr. Cokin-a?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon s3 is
« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2007, 06:31:03 posle podne »
Pozdrav, dobro dosli na forum prvo  :)
koristio sam Canon LAH-DC20 komplet (tuba+zonerica, http://www.pcfoto.biz/filteri/canon-lah-dc20-tuba-adapter-za-canon-s3is-2.html) u kombinaciji sa Cockin staklima i jako sam bio zadovoljan.Canonovi originalni su prilicno skuplji,i mislim da ne bi pogresio ni sa ovim Cockin koji su jako hvaljeni.
« Poslednja izmena: Mart 22, 2007, 06:32:35 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže alek

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Canon s3 is
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2007, 09:31:57 posle podne »
A kakva su tvoja iskustva sa ovim aparatom, generalno?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon s3 is
« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2007, 10:11:03 posle podne »
Na sta prvenstveno mislis?
Ultrazum aparat,brz je,izdvaja ga opticka stabilizacija, be'sumni motor, stereo zvuk kod video zapisa, rotirajuci LCD...u odnosu na slicne modele drugih proizvodjaca.Lepo lezi u u ruci, nije veliki, ima dosta opcija i predefinisanih modova.Sto se tice samih fotografija, vrlo su dobre, u uslovima slabijeg svetla ima malo vise shuma,nego Fuji S6500 npr, ostalo je odlicno.
« Poslednja izmena: Mart 28, 2007, 10:13:50 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže vladaz

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Canon s3 is
« Odgovor #4 poslato: Maj 16, 2007, 10:05:16 pre podne »
Pozdrav svima,
Ja sam od skoro vlasnik S3IS-a. Citao sam po drugim forumima ( stranjskim ), da neki iskusniji korisnici
preporucuju nabavku "lens adaptera" kao zastitu od ulaska prasine u motor objektiva te samim tim produzetak veka trajanja istog. Posto za sada ne planiram kupovinu dodatnih objektiva, zanima me da li to vazi za sve ili samo za one koji svaki cas menjaju objektive. Ne znam ni da li je motor u sklopu objektiva ili je van njega pa se koristi za svaki objektiv koji se ubaci.
Sta cu, mlad sam, neiskusan, ako neko moze malo da mi pojasni o cemu se ovde radi, posto bi rado zastitio motor od prasine ( lens adpteri kostaju koliko sam video 25-35 e ), ako je potrebno.
Unapred hvala.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon s3 is
« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2007, 10:52:11 pre podne »
Mislim da je taj objektiv jako dobro zasticen, i eventualno ako udje neka prasina ona je jako sitna i ne moze da osteti motor. Mozes da je u najgorem slucaju primetis na nekim vecim "cropovima" slika,ali i to se da srediti u Fotoshopu.
Prema tome adapter kupuj ako ti treba veca "sirina" i slicno.