Autor Tema: dilema  (Pročitano 20898 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
dilema
« poslato: Jun 29, 2011, 03:35:24 posle podne »
Ovako imam jednu dilemu pa ako može vaša pomoć.Još uvek nisam definitivno odlučila da li ću menjati aparat i kad pa me zbunjuju neke stvari.
Recimo:
Imam u ponudi:
Nikon D3000 sa objektivnom 18-55 VR torbicom i karticom od 4 gb jos oko godinu dana u garanciji cena 360 eura
Ili uzeti NOV  Canon EOS-1100D + EFS18-55 III cena 470 evra
Ili NOV NIkon D3100 sa objektivom 18-55 cena 450evra
Pitanje je sad.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2011, 04:21:46 posle podne »
d3000 odma otpada, posto ima ccd senzor, koji daje manje detalja od cmos senzora...

sada je dilema izmedju 1100d i d3100...

d3100 ima malo veci senzor, full HD snimanje, veci ekran, vise fokususnih tacaka...a 1100d ima motor u telu, duze trajanje baterije, vece trazilo...

na papiru d3100 izgleda bolje, ali je veoma slican 1100d...najbolje bi bilo da odes u tu prodavnicu gde hoces da uzmes aparat i da vidis koji ti bolje lezi u ruci, tj koji ti vise odgovara i da njega izaberes... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2011, 04:53:19 posle podne »
Ako ti video nije imeprativ,onda bih ja razmislila i o 1000d sa kit objektivom  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2011, 10:15:42 posle podne »
Apsolutno me ne interesuje video na aparatu jer posedujem kameru Panasonic NV-GS330 sa kojoj sam extra zadovoljna.
Malo sam se posavetovala sa par prijatelja i oni su mi takođe rekli da izbegavam D3000 zbog ccd senzora.
Oba prijatelja poseduju Nikone pa su mi normalno i rekli da kupim Nikona.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #4 poslato: Jun 29, 2011, 10:35:34 posle podne »
He he, u pravu su samo iz jednog razloga, a to je zato što ćeš moći da pozajmiš od njih objektive :D

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #5 poslato: Jun 29, 2011, 10:42:43 posle podne »
Pa možda ali neverujem.Jedan se bavi profesionalno(svadbe i ostali događaji i poseduje D300...) a drugi mislim da je rekao D90 da ima i slika za svoju dušu.
I jedan i drugi su mi rekli da kupim D90 ali on mi je preskup.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #6 poslato: Jul 01, 2011, 11:20:49 posle podne »
Zaista nisam pametna šta da radim.Setila sam se jednog prijatelja koji mislim da poseduje Nikona d300 ili d3100-nisam sigurna tako da će doći i reći mi koju reč o njegovom aparatu a i imaću priliku da ga vidim-držim.
Pak par prijatelja imaju malo ozbiljnije aparate Canon eos 550d i Nikon D90.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #7 poslato: Jul 03, 2011, 04:32:02 posle podne »
Na par sajta za review prednost daju Nikon-u.
http://www.digitalversus.com
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: dilema
« Odgovor #8 poslato: Jul 03, 2011, 04:42:58 posle podne »
Kojem Nikonu? Ako pričamo o D90 vs 550D, sve zavisi od toga šta očekuješ od aparata. Ako Ti je bitan statusni displej, rad sa blicevima i dva kontrolna točkića - D90 je u prednosti. Ako Ti je bitniji kvalitet fotografije, merenje svetla, displej i video, onda je 550D u prednosti.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jul 03, 2011, 04:45:07 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #9 poslato: Jul 03, 2011, 04:45:51 posle podne »
Čekaj,u pitanju su Canon 1100d i Nikon D3100.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: dilema
« Odgovor #10 poslato: Jul 03, 2011, 04:49:02 posle podne »
Onda se slažem, ali sa malom primedbom - Nikon D3100 spada u tela koja nemaju sopstveni AF motor (tzv. "šrafciger"), što znači da svi stariji objektivi (koji nemaju "G" oznaku pored otvora blende) neće funkcionisati, ili će funkcionisati samo delimično, pri čemu neće imati autofokus.

Ako planiraš da kupuješ polovne objektive (bez G oznake) ili da pozajmljuješ od prijatelja, imaj ovo u vidu. S druge strane, ako planiraš da sistem izgradiš oko kit objektiva i da na to eventualno dodaš neki noviji teleobjektiv i makro, onda nedostatak motora nije toliki problem. Doduše, ako poželiš izvrsnu Tokinu 11-16, onda od AF-a nema ništa. Meni lično to nije smetalo (i mnogima ne smeta na tako širokim objektivima), ali nismo svi isti. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jul 03, 2011, 04:50:36 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #11 poslato: Jul 03, 2011, 10:16:20 posle podne »
Što se tiče objektiva za početak neplaniram mnogo dok ne naučim da koristim aparat sa kit objektivom ali ću sigurno u budućnosti dodati koji bolji objektiv.Kao što sam i napomenula  prijatelji imaju nikone pa mogu čak i od njih pozajmiti neki čisto da vidim kako radi.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #12 poslato: Jul 04, 2011, 11:19:21 pre podne »
Za nekih 30min će mi doneti Nikon d3000 da ga pogledam.
Ovo mi je jedan vlasnik nikon-a odgovorio:

"meni je fantastican aparat, i sa objektivom bez stabilizacije pravi jako dobre slike, nema suma cak i na visokim iso vrednostima, do 1600 se skoro ni ne primecuje, tek na 3200 je uocljiv, brz je i brzo reaguje na komande, blic se isto tako brzo puni, baterija traje i traje (testirao sam sam jednom, blic na full i konstantno okidanje izdrzao je preko 300 slika i posle je meni bilo dosadno, a puni se svega sat-sat ipo ), autofocus je isto tako brz i tih..
e jedino sto me nervira je sto mali, za moju ruku, ja vise volim velike robusne kao d80..
e sto se tice eos-a, njega nisam imao prilike da koristim, video sam ga par puta, ali ne bih nista da kazem o njemu, u sustini kad se stavi na papir d3100 ispada bolji, i uopste se ne kajem sto sam ga uzeo, jedino se kajem sto nisam uzeo sa stabilizacijom jer sad uglavnom radim nocne slike, doduse nisam imao para za to al ok.. sto se mene tice ja bih pre uzeo d3100...
ali ti nemoras mene da poslusas jer kazem nisam probao eos, a i nisam pro "
« Poslednja izmena: Jul 04, 2011, 11:34:42 pre podne od strane sanja »
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: dilema
« Odgovor #13 poslato: Jul 04, 2011, 11:22:28 pre podne »
^Nadam se ne i da ga kupiš? ;)

Pozdrav

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #14 poslato: Jul 04, 2011, 11:36:03 pre podne »
Ne,ne nego samo da vidim kako izgleda pošto je sličan sa d3100.Rešila sam da kupim nov aparat i mislim da mi je sasvim dovoljan d3100 ili 1100d.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: dilema
« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2011, 11:40:10 pre podne »
Slažem se.
Znaj samo da je i D3100 po nekim stvarima degradiran u odnosu na prethodnika, kao što je 1100D u odnosu na 1000D. Tako npr. tražilo na D3000 prikazuje AF tačke selektivno i ima mogućnost uključivanja pomoćne mreže za kadriranje, zaslugom LCD filma ispod pentaogledala. To je na D3100 izbačeno.

Naravno, ono što i inače nemaš, neće Ti ni nedostajati, ali čisto eto - da znaš da tako neće izgledati ni na D3100, ni na 1100D. Progres, zar ne?


A: Zavisi od ugla posmatranja. Rudarima je progres svakako naniže ;D

EDIT: Eh kreten, zaboravih najbitnije - pošteno bi bilo reći da ni mnoge druge stvari neće biti iste - D3100 ima fenomenalno postavljenu polugu za izbor režima okidanja (pojedinačno, rafalno, odloženo...), daaaleeeeko bolje fotke, veći ISO raspon, bolji displej, ima live-view (mogućnost kadriranja gledanjem u displej - to D3000 nema) i odličan video, mada sa ograničenim kontrolama. U prevodu, to će reći da D3000 može da Ti posluži samo kao cigla za poređenje gabarita i ležanja u ruci. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jul 04, 2011, 11:45:51 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #16 poslato: Jul 04, 2011, 12:09:27 posle podne »
"U prevodu, to će reći da D3000 može da Ti posluži samo kao cigla za poređenje gabarita i ležanja u ruci. "

Baš sam zato i htela da ga vidim izbliza i vidim kako stoji u ruci.

P.S.Inače mislim da ću se ipak odlučiti za Nikona.A zašto?Pa zato.
Nisam bila u mogućnosti da vidim ni jedan ni drugi aparat,a pošto prijatelji imaju nikone taman mogu i da probam neki drugačiji objektiv kada malo uđem u štos sa aparatom.
Pošto ga nije bilo na lageru zvala danas i rezervisala jedan,stigao na stanje i sutra ga verovatno poručujem.

Vidite ovo što sam malo pre našla.

« Poslednja izmena: Jul 04, 2011, 06:23:04 posle podne od strane sanja »
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #17 poslato: Jul 05, 2011, 11:02:54 pre podne »
Rešena dilema,poručen Nikon i sutra stiže.
I poručila sam mu karticu
TS16GSDHC10, Format SD, Kapacitet 16 GB, Čitanje 20 MB/s, Pisanje 16 MB/s Klasa 10
mislim da će mu odgovarati za početak
« Poslednja izmena: Jul 05, 2011, 11:07:14 pre podne od strane sanja »
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #18 poslato: Jul 05, 2011, 11:14:13 pre podne »
Sa srećom,mada je pitanje šta od objektiva pozajmljenih od prijatelja možeš koristiti na tom modelu bez šrafcigera!

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #19 poslato: Jul 05, 2011, 11:24:13 pre podne »
Ma za početak meni je dobar i taj što ide u kit varijanti 18-55.Za pozajmljivanje ćemo videti jer ja i nisam od nekih koji voli da pozajmljuje stvari pogotovo ako su skupe.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: dilema
« Odgovor #20 poslato: Jul 05, 2011, 01:26:13 posle podne »
Ova tabela gore upravo i ilustruje ono što je pominjano ranije u temi, a to je da mali Nikoni (D3xxx i D5xxx) u potpunosti sarađuju samo sa najnovijim objektivima, tako da otpada kupovina na berzi i preko oglasa, jer je malo novijih objektiva koji su pristupačni, a da su dobri i da neko želi da ih proda.

A ja se nadam da će Ti prijatelji pozajmiti ponešto, jer najzad - zašto su Te onda ubeđivali da uzmeš Nikon umesto Canona, kad na Canonu funkcionišu svi EF/EF-S objektivi, bez izuzetka?

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #21 poslato: Jul 06, 2011, 08:21:53 posle podne »
Hm, interesantno je kako ljudi ne vole 1000D, pa to ti je :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #22 poslato: Jul 06, 2011, 08:24:30 posle podne »
 :D ;)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: dilema
« Odgovor #23 poslato: Jul 06, 2011, 11:37:25 posle podne »
1000D je obustavljen. Sve što eventualno može da se nađe su samo zalihe. Kod nas ne verujem da više ima da se nađe.

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #24 poslato: Jul 07, 2011, 02:33:00 pre podne »
Znam, al ipak, ovde je sve  indikovalo 1000D, kao gram negativne bakterije streptomicin :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #25 poslato: Jul 07, 2011, 09:45:26 pre podne »
1000D je obustavljen. Sve što eventualno može da se nađe su samo zalihe. Kod nas ne verujem da više ima da se nađe.

Pozdrav

Ima da se nađe 1000d nov,baš kada sam ja započinjala ovu temu bilo je par komada na jednom vp lageru sa cenom oko 400e.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #26 poslato: Jul 07, 2011, 10:02:14 pre podne »

  Nikon bi trebalo da je vec stigao, (ako se ne varam) i bilo bi lepo kad bi nas @Sanja castila sa fotkama.  ;) :)

Pozz
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #27 poslato: Jul 07, 2011, 11:31:31 pre podne »
Jeste,danas je stigao.Normalno biće fotki samo da očistim malo gužvu na poslu pa krećem napolje da probam da slikam.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: dilema
« Odgovor #28 poslato: Jul 07, 2011, 11:34:40 pre podne »
E pa čestitamo!
Pridruži nam se na foto-sekciji. ;)

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #29 poslato: Jul 08, 2011, 03:57:38 pre podne »
Hm, 400E je previse - onda je bolje dodati jos 44E za D3100 kao sto si ti uradila.
Nek te sa srecom sluzi naredne 4 godine  :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: dilema
« Odgovor #30 poslato: Jul 08, 2011, 10:04:30 pre podne »
Aahahahhhahaham, kakva konfuzija se provlači kroz celu temu! ;D
Pa ja mislim da i jeste uzela D3100. ;)

Pozdrav

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #31 poslato: Jul 08, 2011, 11:15:38 pre podne »
Aahahahhhahaham, kakva konfuzija se provlači kroz celu temu! ;D
Pa ja mislim da i jeste uzela D3100. ;)

Pozdrav

Nije loše ubaciti malo konfuzije. :D :D
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #32 poslato: Jul 08, 2011, 11:42:32 pre podne »
  Vise nema "dileme" oko ove teme, sada je @sanja na Nikonu i ako bude imala zelje i volje da iz svog D3100 iscedi max. (kao sto su to veoma uspesno uradili Neonci sa svojim 1000D), bice to najbolja preporuka za ovaj aparat. Iskreno se nadam da ce nam ulepsavati  forum sa svojim fotkama i pokazati da je za nju D3100 pravi izbor. ;) :)

Pozz
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2011, 12:31:08 posle podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #33 poslato: Avgust 14, 2011, 10:20:16 posle podne »
Malo sam se učila da slikam ali neznam gde da postavim fotografije-ovde ili da otvorim negde novu temu?
I na kojoj rezoluciji da ih postavljam,800x600?
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #34 poslato: Avgust 17, 2011, 12:28:30 posle podne »
U podforum Fotografija > pod-podforumi :Ulicna, Pejzazi, Portreti, pa izaberes gde pripada.
Ako imas neku lepu seriju od par fotki otvoris posebnu temu sa odgovarajucim naslovom.
Princip na forumima je da se ne uzurpiraju teme drugim clanovima, ali ako stavljas recimo samo jednu fotku pa slucajno vec postoji nesto sa istim imenom, ne bi trebalo niko da ti zameri jer je ovde dosta opustena atmosfera.

Mislim da je granica za velicinu 1024 pix, posle toga verovatno krece da kompresuje stranice?
Obzirom da vecina ljudi danas ima ove siroke ekrane slobodno postavljaj do 1000x700.
Gledaj samo da ih kompresujes na razumnu kolicinu kilobajta :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #35 poslato: Avgust 18, 2011, 10:52:54 pre podne »
Neznam gde da nađem zonericu za moj aparat?Zvala sam par radnji i niko nema.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #36 poslato: Avgust 18, 2011, 11:24:07 pre podne »
Izvinjavam se,ali zonerica je za objektiv,a ne za aparat  :) Koji objektiv je u pitanju?

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #37 poslato: Avgust 18, 2011, 11:40:20 pre podne »
Da znam,pogrešno sam napisala.U pitanju je 18-55 objektiv.
Inače našla sam je i poručila,Refot.
Hvala.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #38 poslato: Avgust 19, 2011, 01:49:30 pre podne »

  Pa mogla si i ovde da pazaris, http://pcfoto.biz/ prosla bi sigurno bolje ... ali sta ces; "mladost-ludost" :D ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #39 poslato: Avgust 19, 2011, 10:18:21 pre podne »
Nisam mogla jer ih nemaju a i njih sam prve zvala.Mnoge prodavnice u Bg-u ga nemaju i dobiće ga tek za 30dana.Jedino rešenje je bilo Refot.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: dilema
« Odgovor #40 poslato: Avgust 19, 2011, 02:36:55 posle podne »
Sad mozes da poziras sa opremom :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D