Autor Tema: kupovina video kamerice  (Pročitano 14137 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
kupovina video kamerice
« poslato: Mart 12, 2011, 11:36:37 pre podne »
- za amatersku porodicnu upotrebu - deca, stan, park, planina, napolju, uglavnom po danu
- full HD, H.264
- HDMI (da moze da se pusti direktno na TV-u)
- SD memorija
- dobar AF
- zoom nebitan (sve preko 8x je OK)
- dobar Auto mod, jednostavna za upotrebu
- cena recimo do 300E

Ovde nisam nasao neki veliki izbor, pa moze i od preko. Ovako nesto mi deluje zanimljivo:
http://www.amazon.com/Canon-HF-M300-Memory-Camcorder/dp/B00322OOCS/ref=sr_1_1?s=photo&ie=UTF8&qid=1299925574&sr=1-1

Svi predlozi, saveti i sugestije pozeljni :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina video kamerice
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2011, 12:06:25 posle podne »
Imam malo stariji model, ruku na srce i malo skuplji, ali se to menja vremenom...
Nisam neki videograf, ali bas za ove potrebe koje si naveo mogu samo pozitivne stvari da navedem.
Prvo i osnovno, slika je fantasticna u poredjenju sa Hi8 koju sam imao ranije(pa mi ukrali >:()
Postoji jedna mala zamerka, nisam siguran koliko to vazi za kamere novijeg datuma, ako imas nameru
da snimke kasnije "seckas" na pc-u, trebace ti "malo jaci" pc. Full HD trazi svoje, licno nisam imao nekih problema jer mi je
PC "na nivou". Pre 2-3 god. kad je kupljena kamera, mnogi su imali probleme sa video codec-ima, kako je u medjuvremenu to softverski reseno i da li je, ne znam.
Svoje snimke obradjujem na premiere elements 8 i nisam imao nekih vecih problema.
Inace govorim o ovoj kameri...

Pozdrav Bole

http://www.usa.canon.com/cusa/support/consumer/camcorders/flash_memory_camcorders/vixia_hf10
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina video kamerice
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2011, 08:31:02 posle podne »
Bas me to zanimalo - samo da mi neko ko je koristio nesto iz te Vixia serije potvrdi da su OK kamere.
Hvala za info :)

Svestan sam zahtevnosti obrade, bice tu povuci potegni, ali smislicemo nesto. Kamera je inace za sestru.
Bitno za pocetak da moze da gleda sa kamere preko HDMI, ili (posto TV pusta H.264 preko USB-a) direktno sa kartice.
Vidim ja da ce tu uskoro morati da padne i jos jedan hard disk :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: kupovina video kamerice
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2011, 07:38:15 posle podne »
Pozdrav, obratite paznju na Sony CX115.