Autor Tema: Panasonic 3MOS ili nešto drugo?  (Pročitano 10105 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LaZaR

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Panasonic 3MOS ili nešto drugo?
« poslato: April 12, 2011, 10:57:48 pre podne »
  Poštovanje,
Trenutno sam u dilemi oko kupovine nove kamere, te bih zamolio za malo pomoći.
Kako ne mislim da snimam novi Avatar, 3D kamere me ne interesuju.  ;D
Ono što bih prvenstveno pitao jeste da li treba da se ograničim samo na kamere
koje pišu na SD kartice, ili je varijanta sa HDD-om bolja varijanta?
  Takodje mi se čini da su na internetu više hvalili Panasonic-ove kamere sa
3MOS senzorom (SD700/600, TM700) od konkurencije. Tako da bih pitao
kako su se one pokazale u stvarnosti, tačnije da li su toliko bolje od
Canon/Sony modela?
  Kameru bih koristio isključivo za kućne potrebe, znači ništa profesionalno
mi nije potrebno. Verovatno bi mi i 720p50 završilo posao, ali svaki predlog
je dobrodošao. Znači prioritet mi je kvalitet snimka i naravno da je do 600evra.


Unapred zahvaljujem na odgovoru

Van mreže Pixel

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Panasonic 3MOS ili nešto drugo?
« Odgovor #1 poslato: Jul 05, 2011, 12:54:28 posle podne »
Tesko da cete na ovom forumu uopste dobiti bilo kakav odgovor.
Ja takodje pokusavam da kupim neki kvalitetan HD kamkorder.Dakle vise meseci sam pretrazivao i citao sadrzaje raznoraznih inostranih foruma, rivju sajtova i gledao rejtinge i ocene kvaliteta snimaka i performansi HD kamkordera i ono sto sam uspeo da zakljucim to je da ako vec kupujete HD kamkorder onda je neka (dobro ne bas bilo koja) Panasonic pravi izbor.Nisam video da su Canon i Sony nesto preterano hvaljene po pitanju kvaliteta video snimaka pominju da su Canon Vixia HF G10, Canon Vixia HF S21 i Canon Vixia HF S200 takodje dobre ali ipak kada sam gledao probne snimke to ipak nije bas taj kvalitet u odnosu na Panasonic.Treba malo da pretrazujete po internetu, guglajte, postavljajte pitanja korisnicima koji postavljaju sample video ili video test (probne ili test snimke) na JuTjubu i na Vimeo.Neke od najboljih opcija su vam : Panasonic HDC-HS700, Panasonic HDC-TM700 i Panasonic HDC-TM900.
Ako vam je prioritet kvalitet snimka onda kupujte Full HD kamkorder (obavezno progressive scan dakle 1080p a ne interlaced 1080i) i spremite barem 900e-950e nisam cuo da je neko izvukao zeljeni kvalitet na 720p.Dakle bolje da date vise novca i dobijete kvalitet nego da vam predlazu kao meni po raznoraznim prodavnicama neke jeftinije varijante koje navodno daju isti kvalitet video snimaka pa da na kraju ispadne da niste zadovoljni kvalitetom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Panasonic 3MOS ili nešto drugo?
« Odgovor #2 poslato: Jul 05, 2011, 01:21:44 posle podne »
Ako na neku temu nije odgovoreno, to samo znači da niko od prisutnih nema dovoljno iskustava da konkretno i tačno odgovori na postavljeno pitanje, a ne da to ne želi, kao što sugeriše Tvoja prva rečenica.

Možda je na nekim drugim forumima običaj da svako škraba o nečemu u čemu nije kompetentan, ali ovde (barem zasad) to ne činimo.

Ja lično za video mogu da preporučim samo i isključivo DSLR ili (možda još bolje) Panasonic GH2. Ovi kamkorderi svi na gomili daju doslovno smehotresan rezultat u odnosu na ove fotoaparate.

Da li je ovakav odgovor koristan (iako je izjava savršeno iskrena i tačna)? :)

Hoću da kažem - ne postoji loša namera u tome što odgovora nema.

Pozdrav