Autor Tema: a-dep  (Pročitano 4740 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djulaga

  • Član
  • **
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
a-dep
« poslato: Mart 26, 2011, 10:08:02 posle podne »
pozdrav. žao mi je ako otvaram temu koja već postoji. tražio sam, ali nisam uspio da pronađem.

nadam se da će neko imati živaca da mi objasni kako se upotrebljava opcija "a-dep". malo sam je koristio, pa mi nije baš najjasnija. predpostavljam da je u pitanju nešto sa "dubinom" fotografije. kako sam primjetio f tačka se automatski mjenja i time automatski mjenja i dužinu ekspozicije.

- Nikon D700;
- Nikon AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- Tamron SP AF 28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical (IF);
- Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm 1:2,8G VR
- speedlight SB-900

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: a-dep
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2011, 10:33:33 posle podne »
Ovaj način se koristi za automatsko postizanje dubinske oštrine između bliskih i udaljenih objekata. Aparat koristi sve tačke fokusiranja za detekciju najbližeg i najdaljeg objekta za fokusiranje, i automatski podešava odgovarajući otvor blende.
Ovo je neka sažeta definicija iz jednog uputstva za fotoaparat.U principu aparat će automatski zatvoriti blendu i verovatno dati otvor blende od 8 i manje.Isto ćeš dobiti kada sam zavrneš blendu od f8 do f16 i uključiš sve tačke za fokusiranje.
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2011, 01:16:34 posle podne od strane neo »

Van mreže djulaga

  • Član
  • **
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: a-dep
« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2011, 12:53:33 posle podne »
Ovaj način se koristi za automatsko postizanje dubinske oštrine između bliskih i udaljenih objekata. Aparat koristi sve tačke fokusiranja za detekciju najbližeg i najdaljeg objekta za fokusiranje, i automatski podešava odgovarajući otvor blende.
Ove je neka sažeta definicija iz jednog uputstva za fotoaparat.U principu aparat će automatski zatvoriti blendu i verovatno dati otvor blende od 8 i manje.Isto ćeš dobiti kada sam zavrneš blendu od f8 do f16 i uključiš sve tačke za fokusiranje.

zahvaljujem  :) lijep pozdrav

danas će da bude istestirano
- Nikon D700;
- Nikon AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- Tamron SP AF 28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical (IF);
- Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm 1:2,8G VR
- speedlight SB-900