Autor Tema: Canon PowerShot SX100 IS  (Pročitano 26317 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kovlaj

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Canon PowerShot SX100 IS
« poslato: Januar 04, 2008, 04:13:03 posle podne »
Imate li nekakva iskustva,koji su modeli u istom rangu,njihove razlike i prednosti? Da li kod nas moze da se nabavi u crnoj boji?

Van mreže laki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #1 poslato: Januar 12, 2008, 08:58:57 posle podne »
JA SAM GA DANAS UZEO KOD LJUBE U CRNOJ BOJI.

Van mreže kovlaj

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2008, 09:05:57 posle podne »
Vala neka si,neka te dobro sluzi  ;)
Kako ti se cini na prvi pogled? Posalji koju sliku kad budes imao vremena  :)

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil

Van mreže laki

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2008, 10:22:32 posle podne »
Oborio me s nogu na prvi pogled. Evo ga na kompu i zurim u njega ko dete u onu s.... BAJKA PRIJATELJU.Saljem sliku cim se izigram sa njim.

Van mreže kovlaj

  • Junior
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2008, 10:35:40 posle podne »
Hvala Zarko za test :)
Pogledao sam ga jos kada je izasao nego sam pitao cisto iz znatizelje.

Mogao bi urednik da spoji ove dve teme ili da izbrise jednu,cisto zbog preglednosti.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2008, 10:56:11 posle podne »
Oborio me s nogu na prvi pogled. Evo ga na kompu i zurim u njega ko dete u onu s.... BAJKA PRIJATELJU.Saljem sliku cim se izigram sa njim.

oces da kazes kao kuce u liftu

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2008, 08:58:13 posle podne »
Vidim da se ovde dosta razumete u Foto aparate.Nedavno sam kupio Canon sx 100is,i to je moj 6 aparat po redu.Ne bih ga ni uzimao da mi u predhodni nije usao sitan Saharski pesak i unisito ga.Posle 2 nedelje koliko posedujem ovaj aparat ja sam jako razocaran sa njim.Kao prvo najvise mi se ne svidja kako pravi fotografije pri smanjenom svetlu bez blica.U auto modu gde je iso podesen na 80,stalno se pojavljuje upozorenje da se koristi blic sto me prilicno nervira.Kompanija sa tim kao da je htela da se ogradi od uzasno losih forografija.Naime toliko ima suma da je to strasno.Fotografije su jos gore ukoliko pokusavate da ih napravite u manuelnom modu ,povecavajuci iso,i igrajuci se sa ostalim karakterisitkama u cilju poboljsanja kvaliteta .U pomoc sam pozvao i prijatelje prof.fotografe koji se sa ovim poslom bave 20 god.Dosli smo do istog zakljucka,promeniti aparat sto pre.Zato mi nisu jasni kojekakvi testovi u kojima je ovaj model ocenjen prilicno dobro.Mislim da mi to nece vise biti glavni reper pri kupovini sledeceg aparata.Ili ti pak mozda gresim i postoji neka caka sa ovim modelom koju mi nismo nasli.Mene zanima aparat koji pravi sasvim pristojne fotografije u auto modu.Uporedjujuci fotografije napravljene sa mojim predhodnim Olympusom sp 320,Canonove slike deluju za klasu losije.Cak mi se ni boje ne svidjaju,dosta su bledunjave,pastelne i nisu izrazene koliko bi trebale biti.Ostrina nije na zavidnom nivou i pored auto fokusa koju Canon koristi pri double shootu.Ono sto je ok to je makro mod i zoom.Pomozite mi da izaberem aparat  priblizne cene koji nema ovakvih problema,Fotografi mi preporucuju nikon 5100.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2008, 09:30:49 posle podne »
Postavi prvo jednu losu fotografiju da vidimo.
Mozda je aparat neispravan ako vec kazes da je tako lose?

Boje ne bi trebalo da su lose:

http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx100is/sample/IMG_3944.JPG
http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx100is/sample/IMG_3958.JPG
http://web.canon.jp/imaging/dcp/pssx100is/sample/IMG_0268.JPG
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2008, 09:35:22 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #9 poslato: Septembar 14, 2008, 01:07:02 posle podne »
Mislim da nema potrebe za tim.Apart je testiran i ispravan je.On jednostavno pravi takve fotografije i mogu slobodno reci da je jedan od losijih koje sam posedovao.Cak i u vasem testu kada uporedite slike sa dva druga modela vidi se koliko ima vise suma od ostalih pogotovo pri povecanju iso sto je i logicno.Koji aparat mi preporucujete u istoj cenovnoj klasi,nemoraju biti superzoom,ali da ima bar pristojne slike i svakako ne toliko suma cak i pri dnevnim fotografijama.Lepse boje i ostrije slike.Hvala.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2008, 10:26:30 posle podne »
G9

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #11 poslato: Septembar 15, 2008, 01:21:00 pre podne »
I ja sam pomislio na isto, ali se ne uklapa u ono "istog cenovnog ranga", ali tesko da ce se i naci nesto tako za 200 EUR.
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2008, 01:41:18 pre podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #12 poslato: Septembar 24, 2008, 05:41:17 posle podne »
Ne videh bas puno tema vezanih za ovaj aparat,a i ne dobih bas puno pomoci od clanova ovog foruma,posebno sam to ocekivao od Zarka.Jedina pomoc od njega je bila da postavim fotografije,i jos jednom da postavim gotografije, kao da ne znam kako one otprilike treba da izgledaju snimljene u automodu jer kao sto sam i napisao ovo mi je 6 aparat po redu.Valjda se da zakljuciti da se bar malo razumem.Ja zaista Ne znam koji su to zadovoljni korisnici ovog modela kojih ima puno kako kazete.Vrsljajuci po forumima sve vise vidim koliko ljudi ostavlja komentare vezane za ovaj model i to u negativnom kontekstu,a u kojem drugom,jer nije tesko doci do tog zakljucka.
Dakle rezime svih foruma,jedan od njih pc berza jeste Ni slucajno NE razmisljati o ovom aparatu,Krs nevidjen.Cim svetlo nije savrseno pravi mrljave i zrnaste  fotke.Bezati od njega.Itd.Potpisujem sve.Dakle ipak sam bio u pravu,doduse nisam ni sumnjao jedino su me pojedini clanovi  ovog foruma malo pokolebali sa svojim stavom.Napominjem da su mnogi ostavljali negativan komentar za ovaj model,i iskljucivo za njega,dok su veoma hvalili 720is...U svakom slucaju ne preporucujem Canon sx 100is nikom,a licno cu Canon zaobilaziti bar u skorije vreme.Hvala na savetima!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #13 poslato: Septembar 24, 2008, 07:10:01 posle podne »
Pa zar nije lakse zakaciti po koju fotku od pisanja referata. Fotografija se gleda a opis, tek nakon gledanja.
To bi bila redovna procedura.
Ovako ostaje da ti neko veruje ili ne.

Koliko sx100 moze napraviti u amaterskim uslovima mozes pogledati i ovde na ovom forumu kod osobe koja ga poseduje. Ja ga ne posedujem i ne mogu ti dati primere slicne kvalitete.

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/index.php/topic,645.0.html

Na netu ima mnogo i ovakvih i onakvih komentara. SX100 je visoko serijski aparat i veoma prodavan pa ne cudi i velik broj komentara. Generalno posmatrano SX100 se visiko kotira.

http://www.preissuchmaschine.de/preisvergleich/produkt.cgi?meinungen=Canon-PowerShot-SX100-IS

http://www.digitalcamera-hq.com/digital-cameras/canon-powershot-sx100is_reviews.html

Kao i bezbroj drugih rivjua sa slicnim zakljuckom.

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #14 poslato: Septembar 24, 2008, 07:34:29 posle podne »
Zarko,moram opet da se javim.Vi jedno,a ja opet drugo.Da ste bar malo procitali moje predhodne postove mogli ste videti da sam napisao da je makro i zoom na ovom aparatu odlican.Napravio sam zaista lepe fotografije u makro modu sa njim.Ali mozda samo to ,pored  jos par sitnica koje nisu toliko bitne za kvalitet fotografije.Takodje sam napisao da mi testovi gde je ovaj aparat lepo ocenjen nece biti reper za kupovinu sledeceg,jer svi znamo kako se oni rade,ko da vise...
Sem toga sve vise nalazim negativnih komentara vlasnika ovog aparata.Simptomi su isti koje sam i ja naveo.
Hajde nadjite mi negde tekst na vasem forumu da je  neko zadovoljan sa ovim aparatom.Na kraju mislim da koliko toliko mogu da procenim sta je dobra fotografija,a sta ne.Jos jednom -problem je u strahovitom sumu,koji povlaci i sam kvalitet fotografije,cim svetlo nije savrseno.Inace ako se nekom toliko dopada ovaj model,prodajem ga!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #15 poslato: Septembar 24, 2008, 07:48:03 posle podne »
Mozes i 100 puta da se javis, komentari su ti potpuno nerelevantni i nebiotni bez postavljenog primera i mogu da budu samo najobicniji trol.

Linkove koje sam postavio NISU TESTOVI vec komentari vlasnika ovog aparata. Upravo ono sto i sam trazis.
Naravno, postoje i pametnjakovici koji su spremni na filozofiju bez argumenata. Ako nemas primer, nemas ni argument.
Mozda je tvoj primerak neispravan pa je potpuno besmisleno diskutovati na ovakav nacin.

Prosecna ocena na netu za SX100 je visoko vrlodobra do skoro odlicna za razliku od tvog SP320 koji je ocenjen jedinicom na vise mesta. 
Moj SP320 je bio ocajan kao i vecina primeraka pa sam se oslobodio na vreme od ovog modela, ali nikad nisam rekao da je Olympus los jer je moj primerak bio los mada sam za generalni zakljucak imao argumente.


« Poslednja izmena: Septembar 24, 2008, 07:49:59 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #16 poslato: Septembar 24, 2008, 07:55:21 posle podne »
Sada me tek niko ne moze ubediti da sam u pravu,vasom izjavom da je Olympus sp 320 los.!!ste odklonili sve moje sumnje.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #17 poslato: Septembar 24, 2008, 08:12:01 posle podne »
U sta sumnje?

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #18 poslato: Septembar 24, 2008, 08:52:00 posle podne »
http://www.digicamreview.co.uk/olympus_sp320_review.htm
http://www.digicamreview.com/photos/gallery/olympus_sp320

Recommended 

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

http://www.digicamreview.com/canon_powershot_sx100is_review.htm
http://www.digicamreview.com/photos/gallery/canon_powershot_sx100

Highly Recommended


Posto posedujes oba, postavi primere u slicnim ili istim uslovima kako bi se razjasnila polemika.
U protivnom, prica je besmislena i najobicnije gubljenje vremena.
Ako ne umes da postavis fotke, slobodno kazi pa cemo ti pomoci sa uputstvom.

P.S. Moj SP320 nije mogao ni 50 snimaka blicem sa jednim punjenjem baterije (najbolje baterije). Zivi ocaj. Uvek dzepovi puni baterija. Nedopustivo za generciju kojoj pripada.  ;)

« Poslednja izmena: Septembar 24, 2008, 08:59:43 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #19 poslato: Septembar 25, 2008, 07:50:06 posle podne »
He,he ja sam koristio Ni-mh 2800,nove punjive,pa sam i zaboravio kad sam ih stavio.Fotografije su mi vece od 800x600,ne znam mogu li ih tako poslati.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #20 poslato: Septembar 25, 2008, 07:52:43 posle podne »
Pa smanji ih... To je bar lako...

Van mreže sveta

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #21 poslato: Septembar 25, 2008, 10:07:33 posle podne »
Pozdrav svim Forumasima,posedujem doticni aparat ali nemam pojma kako ga podesiti naravno u manuelnim modovima.
Imam dve cerkice bliznakinje od 17 meseci,i jako mi je zao da propustam lepe fotografije iz ovog perioda njihovog detinjstva ako neko moze da mi pomogne bio bi mu do neba zahvalan.
Posto sa slikama u auto modu nisam bas odusevljen,doduse zivimo u Belgiji zemlji prepunoj kisa i oblaka.

Hvala unapred!!!
Sveta

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #22 poslato: Septembar 25, 2008, 10:32:22 posle podne »
Pre svega da Ti pozelim dobrodoslicu na forum...
M... Manual mod na tockicu aparata...
Dalje, M je kompleksna stvar, sve sto promenis zahteva korigovanje ostalih parametara...
Ja bih za pocetak ostavio balans belog na Auto(s'obzirom da si rekao da je stalno oblacno i kisovito, probao bih i predefinisane modove, konkretno za oblacno vreme), fokus takodje(ne znam i da li na SX100 moze manual, al' nebitno), ali bih ga isto tako stavio samo na sredisnju tacku...
E sad, pri nekim normalnim, ne extremnim uslovima, za slike iz ruke, duzina ekspozicije ti je obrnuto proporcionalna rasponu objektiva sa kojim radis... To znaci da ako radis sa 100mm, ekspozicija ce biti u najgorem slucaju 1/100... Ako smatras da imas mirnu ruku mozes i duze od toga, a izmedju ostalog tvoj aparat poseduje i IS...
ISO, koliko Ti uslovi dozvoljavaju, ali probaj da tezis sto manjoj ISO vrednosti...
Blenda: sto ti je blenda otvorenija imaces veci bokeh, zamucenje delova slike koji su van fokusa... Manji broj=veci otvor blende... Sto Ti je blenda zatvorenija, delovi van fokusa ce biti jasniji...
Verovatno sam izostavio neke stvari, pa ko primeti nek dopuni...
Pozdrav

Van mreže sveta

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #23 poslato: Septembar 25, 2008, 10:57:34 posle podne »
Hvala ti puno Mihajlo,nije da bas sve razumem ali su mi neke stvari jasnije.
Imam i taj problem sto nemam uputstvo na Srpskom ili Engleskom sto bi mi verovatno pojasnilo neke stvari,a pitanje sam vec postavio u jednoj od tema,no reko da ga postavim i ovde,od viska glava ne boli. ;D
Odakle bi mogao skinuti uputstvo na Srpskom ili Engleskom? ???

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #24 poslato: Septembar 25, 2008, 11:00:25 posle podne »
Mihailo, ne MihaJlo...
A ja sam Ti na istom mestu i odgovorio...

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #25 poslato: Septembar 25, 2008, 11:59:55 posle podne »

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #26 poslato: Septembar 26, 2008, 10:19:31 pre podne »
Pozdrav Sveti.Ja sam sve sto je navedeno podesavao u manuelnom modu i mogu ti reci da mozes samo dobiti jos gore fotografije.Izgleda da se nisam samo ja presao sa kupovinom ovog aparata.Gledao sam fotografije uslikane sa Fuji s 5800 koji pripada otprilike istoj klasi kao Canon s tim sto je i nesto jeftiniji.Ma idi bezi, slike su kristalno ciste sa prelepim bojama,suma ima veoma malo ili ga uopste nema.On jednostavno nema problem kao Canon sx 100 da cim svetlo nije savrseno pravi prljave i zrnaste slike.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #27 poslato: Septembar 26, 2008, 10:48:42 pre podne »
Zasto nepotrebno trolujes?
Svi su culi tvoju konstataciju, i neko se slaze sa tobom, neko ne!
Ja mislim da si jedino Ti faktor koji ne stima u celoj prici, aparat+onaj ko ga koristi=rezultat!!!

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #28 poslato: Septembar 26, 2008, 11:16:09 pre podne »
Vidim da svi koriste rec Trolujes(kakav izraz)Evo ja kazem zasto ti Hobitujes.Nakon javljanja jos jednog nezadovoljnog korisnika aparata,neki ovde postaju nervozni.Mislio sam da na ovom forumu covek moze da iznese svoje misljenje,ali neko stalno pokusava da to opovrgne,konstatujuci suprotno kao da izigravaju potparola odredjene firme.Konstatacija je jasna, sve sto se trazi jeste odgovor zasto je ovaj model los ili ponudi kao alternativa eventualna adekvatna zamena,a ne odgovor u vidu"posalji fotografiju" ili postavljanja linkova zadovoljnih korisnika,pa jos sve to na Nemackom jeziku!,slanja  fotografija u makro modu(gde smo zakljucili da aparat pravi lepe fotografije),ili ti web adrese na kojima su raznorazni testovi na kojima se i vidi kakav je produkt ovog modela.Da li ste vi zaista isprobali ovaj model,ili se samo oslanjate na testove,i sablonsko podesavanje manuelnog moda-pa nisu svi aparati isti!Na kraju,beslmisleno je prepirati se sa nekim ko ima cvrst stav oko necega,u svakom slucaju  smatram da ne izlazite adekvatno u susret ljudima koji ne misle isto kao i vi(pojedini clanovi foruma),i ovako se mozemo vrteti u krug non stop.Ovo je moj zadnji TROL.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #29 poslato: Septembar 26, 2008, 12:06:12 posle podne »
Mozes i 100 puta da se javis, komentari su ti potpuno nerelevantni i nebitni bez postavljenog primera i mogu da budu samo najobicniji trol.
Ako nemas primer, nemas ni argument.
Mozda je tvoj primerak neispravan pa je potpuno besmisleno diskutovati na ovakav nacin.

Trol=spam=smece=zagadjivanje teme...
Ovako...
Desni klik na sliku>Edit With ACDSee(ako nemas verziju acdsee-ja koja moze da edit-uje, ides na opciju open with> microsoft office picture menager)!
U ACDSee-ju videces odmah opciju resize... Tu ukucas u jedan editbox zeljenu dimenziju! Drugu sam menja!
U microsoft office picture menager-u, padajuci meni>picture>resize, dalje isto kao ovo sto sam napisao za ACDSee!
Postavi slike, pa mozemo da diskutujemo...

Evo ja kazem zasto ti Hobitujes.

Vrsni poznavalac Tolkinove trilogije?

Nakon javljanja jos jednog nezadovoljnog korisnika aparata,neki ovde postaju nervozni.

Steva nije rekao da je nezadovoljan aparatom, vec mu se ne svidjaju slike na auto modu... S'obzirom na uslove, i dosta bolji aparati bi se tesko snasli na auto...
Niko ovde nije nervozan, mozda, Ti?

Ovo je moj zadnji TROL.

Daj Boze...

Van mreže Sale

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #30 poslato: Septembar 28, 2008, 09:53:09 pre podne »
Kad sam ja kupovao digitalac svi u mom okruženju su kudili Canon A720 ali ja sam ga ipak kupio i mogu vam reći da pravi odlične fotke, ja slabo koristim auto mod uglavnom Manual u kome ima puno opcija koje treba podešavati.
Seven razlog za kako si ti rekao da ti aparat pravi prljave i zrnaste slike je što koristiš prevelik ISO, znači da bi to izbegao ISO ne veći od 400.Takođe si spomenuo da si gledao slike sa Fuji s5800 i oduševo se, evo ti pogledaj slike koje sam ja ovde okačio slikane sa Canon A720 pa se oduševi ponovo.
PS ako ti nevalja SX100 ajd da se menjamo  ;D
Canon A720is i Olympus Superzoom 70G

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #31 poslato: Septembar 28, 2008, 12:04:42 posle podne »
Sale, iso u automodu je 80.Menjao bih da je u istoj klasi i neke druge marke.

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #32 poslato: Septembar 29, 2008, 01:43:42 pre podne »
U auto modu iso aparat sam odredjuje tako da veoma retko on iznosi 80
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #33 poslato: Septembar 29, 2008, 03:39:57 posle podne »
Jedno vreme nisam bio tu pa tek sada citam raspravu o ovom modelu i komentare clanova ...

Jedini i pravi nacin da se proveri kvalitet aparata i to koliko je dobar ili los  jeste postavljanje fotografija sa istim ...
Ovo nije forum Canondzija , Nikondzija , ljubitelja Fujija ili bilo koje druge marke niti se favorizuje bilo koja marka i sasvim sam siguran da se svi clanovi trude da pomognu .
Zahtev da postavis fotografije nije bio zato da bi mi sada pametovali da li su one dobre ili lose nego da vidimo kako se tvoj aparat ponasa tj. kakve su fotke koje napravi. Posto ti je to 6. aparat po redu trebao bi znati da je normalna stvar da "ubodes" dobar , ali isto tako i los primerak ... slicno mi se desilo sa kit objektivom ..... s tim se treba pomiriti ..

Napomenuo si u jednom postu da si mislio da covek moze izneti svoje misljenje .. naravno da moze .. ali ti si da podsetim trazio savet , zar ne ?

Svi komentari su bili krajnje dobronamerni i svi clanovi su pokusavali da ti pomognu ...

Nadam se da ces naci aparat sa kojim ces biti zadovoljan ..

Svako dobro ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #34 poslato: Septembar 29, 2008, 07:21:19 posle podne »
Posto se ovde raspravlja o Canon aparatu i odredjenom modelu i daljnjem ubedjivanju da nesto  Sto jeste -nije ne mogu vise da ponavljam..Moja je greska sto nisam znao da "Ubodem"dobar primerak aparata.I ponavljam jos jednom,aparat je testiran i ja sam samo trazio misljenje zasto je ovaj model tako los i zasto pravi lose slike pri smanjenom svetlu(gde je iso u automodu 80).Znaci NEMA sumnje,aparat je los,procitajte na ostalim forumima kako se sve vise ljudi zali na njega.Vi uporno tvrdite da je aparat dobar.Ama ljudi fotografi dolazili kod mene i isprobavali ga,zesca boza od modela.Takodje sam trazio adekvatnu zamenu u istoj klasi slicne cene-vas odgovor g9,bas slucajno Canon i to daleeko skuplji model.Pa da li je to strucno ili ne ,necu da polemisem.Ako je pravilo foruma da se postave fotografije,izvinite sto sam ga prekrsio.

Van mreže Sale

  • Junior
  • *
  • Poruke: 59
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #35 poslato: Septembar 29, 2008, 07:33:03 posle podne »
Ako nemaš para za DSLR, G9 je najjači prosumer aparat trenutno na tržištu, ubio je svu konkurenciju i samo su dobre namere onih koji ti ga preporučuju. Ako je SX100 pod garancijom reklamiraj kod prodavca ili će ga popraviti ili zameniti novim. I sve mi se čini da je kod tvog primerka loš softver.
Canon A720is i Olympus Superzoom 70G

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #36 poslato: Septembar 29, 2008, 07:41:28 posle podne »
Postovani seven, nije pravilo foruma da se postavljaju fotografije, ali ako zelite da Vam neko sa ovog foruma pomogne, postavljanje istih je neizbezno!
Stvar druga: Ja sam poceo da sumnjam da Vi taj aparat uopste posedujete, stoga dok ne vidim slike, necu vise komentarisati na Vase spamovanje...
Stvar treca: Na kojim se to forumima SX100 toliko kudi i nomenklarise kao los? Pogledajte malo po najjacim domacim forumima sta se sve govori o ovom aparatu...
I poslednja ali ne i najmanje vazna stvar: I Vi i svi ti Vasi kvazifotografi, ste mi se popeli da ne kazem na sta... Koji fotografi? Navedite jednog, postavite slike, pa cemo se svi sa ovog foruma zaista potruditi da Vam pomognemo, i ja cu Vam se izviniti... U suprotnom...
Pozdrav

Van mreže Duca

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 02, 2008, 11:29:08 pre podne »
Danas sam uzeo SX 110, silver - pre ovoga sam imao S1 - na prvi pogled izaziva oduševljenje, malo sam slikao po kući, za sad nemam nikakvih posebnih komentara oko slika, mada ima jedna stvar koja mi smeta a tiče se same funkcionalnosti uređaja!
Naime flash moram ručno da podižem! Opet kažem imao sam S1 koji je to sam radio!
Nesviđa mi se to što ne može da se nosi oko vrata, a sviđa mi se što je tanji i lakši.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 02, 2008, 12:50:54 posle podne »
To je klasa aparata koja za svoju cenu daje sasvim dobre karakteristike i mogucnosti... ;)
Ne treba ocekivati od aparata od 200e ne znam ni ja sta, ali je normalno da svi gledamo da za novac koji dajemo prodjemo sto je moguce bolje... :)
Jbg, moraju i oni na necemu da ustede, bolje da blic dizes rucno, nego... Ne znam ni sam, sad sam ustao, pa imam totalnu blokadu... ???

Van mreže Duca

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 02, 2008, 01:34:19 posle podne »
Iskreno, vrlo rado bih menjao 1MP za blic koji sam izlazi!  ;)
A baš sam se navikao da nosim aparat oko vrata!  :(
Da ne budem shvaćen pogrešno, aparat ima više pluseva no minusa!

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 02, 2008, 07:25:17 posle podne »
Naime flash moram ručno da podižem!

Ne valja, ne valja.

Dizes ga rukom, a sam se spusta.

Bogami ne valja, a nekad se dizao automatski i rucno si ga spustao.
« Poslednja izmena: Oktobar 02, 2008, 07:27:01 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže TaBaKva

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #41 poslato: Mart 31, 2009, 06:20:58 pre podne »

Naime flash moram ručno da podižem! Opet kažem imao sam S1 koji je to sam radio!



Morao sam se regati da nesto reknem, pa ne mogu verovati  sta ljudi pisu ovde. Ne moze covek rucno da podize blic  ;D Pa koji je to problem  ??? Pa meni bi to bilo skroz ok, jednostavno daje kao utisak da imas neki profesionalni aparatic , a ne neki compakt slim i dr... Pa sta treba ti jos jedan dodatni elektro motor koji ce to da radi, i onda povecas mogucnost da ti se nesto vise pokvari, a nema potrebe.

A onaj Seven ne zna da postavi slike na forum, o tome se radi, jer da je znao postavio bi slike kad se to trazilo od njega  ;D 

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #42 poslato: Mart 31, 2009, 08:02:14 posle podne »
Evo posle nekog vremena, postavih slike uporedne Sve je fotografisano u istim uslovima,u prostoriji pod vestackim svetlom i otskrinutim vratima sobe tako da ima i malo prirodnog svetla.Sve je fotografisano bez blica u automodu.Zakljucite sami.Po meni najbolje slike pravi Olympus sp 320,zatim Fuji s 5800,a najlosije Canon sx 100 is kojeg se i resih.Pozdrav.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #43 poslato: Mart 31, 2009, 08:06:12 posle podne »
Ima samo samo Oly-jeva slika...

Van mreže seven

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #44 poslato: Mart 31, 2009, 08:09:13 posle podne »
Sorry evo ponovo slika

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #45 poslato: Mart 31, 2009, 08:50:11 posle podne »
hm... evo i EXIFa
canon 1/13, iso 800
fuji 1/4 i 1/5, iso 800
oly 1/2, iso 317
doduse slike nisu nastale u istom trenutku, dakle postoje razlike u kolicini svetla...
sta reci kao komentar...

situacija je extremna > malo svetla, visok iso, spor okidac

na canonu je ovde evidentno najgori shum, rekao bih po cenu najveceg broja stabilnih fotografija...
oly je omasio WB, skorz, i shutter 1/2 za pucanje iz ruke je prilicno klimav >>> sa tim je vise stvar srece da slika bude "mirna"






Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #46 poslato: Mart 31, 2009, 08:52:05 posle podne »
Iskreno... Uslovi nisu isti, lepo se vidi datum kad je koja fotkana i vreme...

Redjam po rezultatitma:

1. Fuji- Auto WB jako blizu Canon-u, jako dobra redukcija suma.
2. Canon- Tacan Auto WB, bolji nego kod Fuji-ja, vrlo moguce da je redukcija suma bila iskljucena.
3. Oly- ISO oko 300 i mislim da se ne moze porediti sa Fuji-jem i Canon-om kojima je ISO na 800. WB omasen sa 700-800 kelvina, jako losa reprodukcija boja.

EDIT: Djordje me je pretekao...

PoZz

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #47 poslato: Mart 31, 2009, 10:10:06 posle podne »
Evo da se i ja umesam u diskusiju posto posedujem doticni aparat. Mislim da nije problem u aparatu vec u njegovom podesavanju kada se slika u losijim svetlosnim uslovima.Evo dve slike u istim svetlosnim uslovima.Prva je sa manuelnim podesavanjima i rucno setovanim WB a druga je na auto modu. Obe slikane iz ruke i nisu obradjivane mislim da se vidi razlika.Nerazumem ljude koji slikaju kompaktom od 200e u losijim svetlosnim uslovima u auto modu i onda ocekuju odlicnu sliku a da i nespominjem da je kod digitalne fotografije neizbezna i obrada u photoshopu.
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX100 IS
« Odgovor #48 poslato: April 02, 2009, 07:54:29 posle podne »
Canon ima najvise suma ali i najmanje procesuira.