Autor Tema: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura  (Pročitano 7958 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« poslato: Januar 21, 2011, 04:35:35 posle podne »
Nasao sam oglas u kome tip prodaje doticni objektiv za 800 eura(i jos mi je voljan spusti cenu za oko 60eura)polovan,star 2 godine.tip je bankrotirao s firmom i sad rasprodaje opremu jer se bavio u slobodno vreme fotografijom. nego,mene zanima taj IS koji njemu fali! mnogi od vas puno vise znaju o detaljima objektiva pa bi molio za savet. koliko IS daje ostriju sliku u odnosu na ovog bez IS,kakva mu je optika,stakla i druge bitne stvari o kojima ja pojma nemam. do sada sam znao poslusati savete od vas,nisam se zaletao sa zeljama i zbog toga mi je izuzetno drago..pa vas molim i par komentara o ovome.slucajno bas imam u steku toliko pa nebi propustio priliku ako je ona dobra...
hvala svima unapred!

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #1 poslato: Januar 21, 2011, 05:29:42 posle podne »
Pozdrav,

e sad ne umem da nadjem moje fotografije sa tim objektivom ovde kod mene, ali sam jedno popodne napucao dosta paninga na Banjici sa njime i sa 40D probno, i....bio sam razocaran, iskreno. Ispocetka, ali i dugo zatim, mislio sam da je uzrok mog razocarenja u mom fotkanju (cega je sasvim sigurno bilo), pa cak i u 40D (danas znam da to sigurno nije bio razlog), ali mit u mojoj glavi o "belom" telcu je govorio da on sasvim sigurno nije kriv...pa jos toliki koliki je, taman posla da je do njega. U zdanjih pola godine se natezem sa raznim resenjima za tele-podrucje i ponovo sam imao prilike da se sretnem sa jednim takvim i to bas za tu cenu (NS je u pitanju) i ponovo sam razocaran, ali i sasvim siguran da tu cifru nikako ne bih izdvojio za taj objektiv. Koliko sam ja uspeo da razaberem do sada, za jedva malo jace od te cifre moze da se dobije F4 IS koji je zaista, izgleda mi, prava stvar. Imas negde Zarkove galebove uslikane sa njim, ali mislim da ima i Besketovih primera pa pogledaj njih, meni se cini da je sve to mnogo bolje nego ono sto sam ja probao. Da budem iskren, koliko me nije odusevio preterano ni F4 bez IS-a, toliko me ni ovaj nije odusevio uopste. Eto, ako Ti moje maleno iskustvo nesto govori, OK. Ako ne, opet dobro :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #2 poslato: Januar 21, 2011, 06:03:47 posle podne »
EF 70-200mm f/2.8L USM je sjajno staklo (da ne kažem - savršeno), koje je maksimalno oštro već na f/2.8. U testu 60D imaš nekoliko fotki sa njega, a mahom su na f/2.8. Ako je objektiv čist (u smislu legalnosti - ima papire itd) i ispravan, vredi više od te sume, tako da...

BTW, optički, nema razlike između EF 70-200mm f/2.8L USM i f/4L IS, osim što je prvi znatno teži i krupniji objektiv. IS nije presudan, ukoliko ga ne koristiš na graničnim ekspozicijama.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 21, 2011, 06:05:39 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2011, 06:52:33 posle podne »
Sta je to granicna ekspozicija!?  ;D
Svakako sam planirao kupiti,kao sto lancia kaze belog telca..izbor je pao na 70 200 F4 IS jer dosta s foruma ga je ocenilo,ako se dobro secam,kao najboljeg od tih belih telaca..ovaj oglas mi je slucajno uleteo,nije mi hitno..jos cu sacekati neke ljude da se jave sa misljenjem..
hvala  storme i hvala lancia. ;)

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2011, 06:54:36 posle podne »
Dodaj jos koju stoju i kupi 70-200 F4 L IS.

To je po svemu bolji objektiv od ovog dinosaurusa.

Taj sto ga prodaje, ili ga prodaje zato sto mu je ispao na zemlju pa je posumnjao u kolimaciju, ili hoce da kupi F4 IS.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2011, 06:59:02 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2011, 07:22:13 posle podne »
Joj, bez preterivanja, ako može.

Živ čovek teško može da utvrdi razliku, a najveća je, bez dileme masi. S tim što f/2.8 verzija ima f/2.8, a ova druga nema, kao što druga ima IS, a f/2.8 nema. Uostalom, ko ne veruje, neka pogleda fotke iz testa (urađene na ubedljivo najgušćih 18MP), pa neka mi pokaže oštriju fotku čak i sa prajmom. Eto, ništa prostije. ;)

Sve to, čak i ako potpuno zanemarimo činjenicu da je oštrina poslednja koja čini fotku dobrom.

Damire, "granične vrednosti su one vrednosti ispod kojih je vrlo verovatno dobijanje strešenih fotki. Neko nepisano pravilo kaže da je za nestrešenu fotku (bez stabilizacije) potrebno imati 1/žižna_daljina.

Objektiv je skoro savršen. Kažem "skoro" zbog mase, koja je produkt velike blende. E, ako Ti ne treba 2.8, onda je svakako razumnije uzeti f/4L IS, jer Ti neće leđa otpasti od nošenja duplo masivnijeg stakla.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 21, 2011, 07:24:15 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #6 poslato: Januar 21, 2011, 08:06:32 posle podne »
Živ čovek teško može da utvrdi razliku, a najveća je, bez dileme masi. S tim što f/2.8 verzija ima f/2.8, a ova druga nema, kao što druga ima IS, a f/2.8 nema.

Imao Lala dva konja bliznca koja nikako nije mogao da razlikuje pa pozove komsije i strucnjake da mu u tome pomognu. Nakon dugog vecanja i diskusije jedan ce reci:

"Znas sta komsija,
meni se cini da je onaj beli, onaj sto stoji levo, jedno 2 santimetra manji od onog crnog."

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #7 poslato: Januar 21, 2011, 08:49:34 posle podne »
Pozdrav,

eto, a da nisam svojevremeno bas Storma pitao bas za ovaj objektiv kad sam ga hteo kupiti, i bas dobio malko drugacije preporuke, ne bih bas sada pridrzavao donju vilicu od zaprepascenja....BAS sam iznenaDJen :)

Dobro, slican odgovor sam dobio i na dvoumljenje izmedju 24-105 i 24-70 (to sa velikim&teskim i ako-ti-nije-potrebno-tih-2,8) tako da ne bih polemisao obzirom da o svim tim objektivima ipak jako malo znam i ostaje mi uglavnom da verujem plus poneka proba povremeno...

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #8 poslato: Januar 21, 2011, 09:23:49 posle podne »
Lancia, valjda je jasno da se preporuke profilišu prema potrebama. Čovek ima odličnu ponudu i tačno tako - ako mu ne smeta da je velik' i težak, zašto ga ne bi uzeo, jer - itekako se na njemu ima šta iskoristiti? A ako neko sam kaže da nema baš mirnu ruku, kakva bi logika bila preporučiti mu staklo bez IS-a.

Nismo svi isti i ne idu svima iste preporuke, jer nisu svi spremni na iste kompromise, a retko koji objektiv u nekoj kategoriji ne predstavlja kompromis. Od mene nikad nisi mogao čuti kritike na račun bilo kog 70-200 L objektiva, osim najjeftinijeg, jer nema ni veliku blendu, a ni stabilizaciju, iako je optički i više nego odličan.

Pozdrav

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #9 poslato: Januar 21, 2011, 09:28:06 posle podne »
@Damire, provuces lepo karticu, nabijes se u minus i kupis Canon EF 70-200mm f2.8 L IS II USM.
Jest' da ostane rupa u dzepu, al' nemas vise glavobolju ;) :D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #10 poslato: Januar 22, 2011, 07:37:10 pre podne »
Pozdrav,

Lancia, valjda je jasno da se preporuke profilišu prema potrebama. Čovek ima odličnu ponudu i tačno tako - ako mu ne smeta da je velik' i težak, zašto ga ne bi uzeo, jer - itekako se na njemu ima šta iskoristiti? A ako neko sam kaže da nema baš mirnu ruku, kakva bi logika bila preporučiti mu staklo bez IS-a.

Nismo svi isti i ne idu svima iste preporuke, jer nisu svi spremni na iste kompromise, a retko koji objektiv u nekoj kategoriji ne predstavlja kompromis. Od mene nikad nisi mogao čuti kritike na račun bilo kog 70-200 L objektiva, osim najjeftinijeg, jer nema ni veliku blendu, a ni stabilizaciju, iako je optički i više nego odličan.

Pozdrav

e dobro, ovako prosiren odgovor verovatno ima vise smisla i za onog ko kupuje a kamoli za mene. Ovde je izrazit akcenat na dimenzijama i tezini i jasnije je da sve to moze eliminisati sa kupovinom F4 IS, onako kako si i meni objasnio. Pretpostavljam da je savet najupotrebljiviji onda kad se obrazlozi i ovako, sa aspekta upotrebljivosti.

Bole osmislio dobar recept za glavobolju, nije vise duga i blaga, vec dugacka i snazna  ;D

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 70 200mm F 2.8L za 800 eura
« Odgovor #11 poslato: Januar 22, 2011, 09:24:06 pre podne »
Bole..to za jedno 100 godina,kad postanem profi! ;D
Strom,mene i je taj IS najvise odbijao od ovog polovnjaka.zato sam i pitao koliko to stvarno doprinsoi ostrini.. mislim da cu probati tipu brutalno spustiti cenu pa ako prodje prodje..ako ne onda jos jedno vencanje i dodati za f4 is  :P