Autor Tema: 5D Mark III januar 2011?  (Pročitano 41811 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #40 poslato: Januar 26, 2012, 01:25:41 pre podne »
Napisao sam u pretposlednjem postu, al' ajd' da ponovim: njima to ne odgovara - tačno! Ali to nije ni moguće izvesti.

Kada bi se mogao kupiti nov, njegova cena ne bi bila niža od 1500-1600, a za vrlo slične pare se već može razmišljati o Mrak2. Znači - nedostaje logike. Nemoguće je reći prostije od ovoga: proizvodnja košta, pa košta, a ne postoji nikakva logika u tome da se 70% kapaciteta posveti starom modelu, samo da bi se održala niska cena.

Niska cena pred obustavljanje tržišnog života proizvoda nije rezultat nižih proizvodnih troškova, već uticaja zaostalih zaliha na lagerima. Što u smislu gotovih proizvoda, što u smislu repromaterijala koji je već namenski nabavljen za te stare modele. Prosto, potražnja jednog trenutka biva manja od ponude i onda se cene dampuju čak i ispod predviđenog minimuma, kako kapital ne bi bio mrtav i kako bi se pogoni/magacini što pre rasteretili viška. Jer, jednog trenutka taj lager postaje običan teret.

Zamisli da sad imaš na lagerima gomilu neprodatih petica - da, slažem se da bi neko od toga profitirao, ali fabrika koja bi sebi dozvolila taj luksuz, ne bi izdržala više od par godina, a nisam siguran da je to u interesu tržišta. :)

Na stranu što je odnos kupac<>proizvođač dvosmerna ulica. Koliko god se činilo da je samo industrija kriva za mas produkciju i non-stop štancovanje novih modela, toliko je istina da i samo tržište godinama unazad prosto proždire sve što mu se servira. Ljudi često traže i ono što im nije realno potrebno. Takva je ljudska priroda i protiv toga se ne može.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 26, 2012, 01:29:26 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #41 poslato: Januar 26, 2012, 03:23:42 pre podne »
Bas citam celu temu i nesto razmisljam onako...Da li gresim kad mislim da su aparati vec pre par godina dostigli i vise nego zadovoljavajuci kvalitet i izrade i fotografija i video zapisa i da trenutno nema sta da se izmisli da bi drasticno promenilo bilo sta.Sve to silno napucavanje rezolucijom i brzinom podseca na razvoj kompaktnih aparata koji su svake godine imali po nekoliko megapiksela vise nego prethodne a onda su ozbiljniji modeli poceli da smanjuju rezoluciju ili da je drze u nekim kontrolisanim granicama.To kod amaterske opreme mogu da razumem,posto je to jedan od nacina da se proda roba neinformisanom kupcu.Kao bolji je ovaj aparat jer ima 14 mpix od ovog koji ima 10 mpix a jos je jeftiniji 15 evra.Klase ce uvek postojati jer je to nacin da se proda vise proizvoda.Znaci ne verujem da ce Canon recimo da napravi neki aparat koji ce biti FF visoke rezolucije a jos da ce imati brzinu i autofokus kao 7 d i da ce biti lagan i  ovo i ono.Uvek se proda vise ako postoji par modela koji su za razlicite namene.To jednostavno nema granica i ta potrosacka groznica nema kraja.Recimo sad izadje aparat sa 40 megapikela.Automatski njegova slika u raw formatu ce imati 20 mb recimo.Odma nam treba i jaci komp da bi obradjivali slike,treba bolji objektiv da bi izvukli kvalitet iz velike rezolucije,trebaju memorijeske kartice koje su brze i koje su velike.To drasticno poskupljuje sve.E sad onaj ko ume da naplati dobro svoj rad ,njemu nece znaciti koliko kosta oprema jer ce je zaraditi.A sto se tice toga da je ta rezolucija potrebna ,u to nisam siguran.Mislim da ona treba vrlo uskom krugu korisnika.Koliko sam ja upocen u stock , slike tih ogromnih rezolucija se ne prodaju bas tako cesto.Mislim da ne ispadne da ne volim nesto novo,naprotiv ,uvek sam se lako odricao para da bi kupio bilo sta od opreme,nebitno da li je to vezano za fotografiju ili nesto drugo.Samo mislim da treba ukljuciti razum i shvatiti da nesto novo i skuplje nije uvek bolje i da tako velike kompanije opstaju ili pucaju sa jednim dobrim ili losim potezom.Jer takvo je trziste,surovo...Oni moraju da izbace novi proizvod za 3 godina pa cak i ako nemaju sta da promene na njemu.Ima da izmisle nesto ,bilo sta...napravice novi pa makar i losiji uredjaj..

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #42 poslato: Januar 26, 2012, 07:58:15 pre podne »
@Storm
To je jedino gde se ne slazem.
Mozda je razvoj bio skup, ali cenim da bi proizvodnja jednog 5D1 danas bila manje od 100 EUR po komadu.
No, Canon nije lud da proda tehnologiju ni za koje pare, jer time ugrozava sebe. Radije ce da 'spale' dokumentaciju.

@Borko
Dokle god uspevaju da odrze odnos signal/sum na senzoru imaju prostora da povecavaju rezoluciju. Sigurno vec imaju tehnologiju za FF aparat od 50MPix koji moze da puca 14fps, samo lagano guraju do njega, a i cekaju da i ostali delovi trzista isprate tako nesto. A ko zna sta ce se desiti kada se predje u nano-domen.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2012, 08:04:29 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #43 poslato: Januar 26, 2012, 08:52:58 pre podne »
Napraviti tehnicki savrsenu fotografiju u kontrolisanim uslovima nije problem odavno ... da ne kazem, decenijama.

Sve ovo ima smisla ukoliko sav taj napredak rezultira opremom koja daje veci procenat odlicnih fotografija u teskim i nekontrolisanim uslovima.
To je cela sustina.
Drugi je problem sto covek kao zivo bice, ima jake probleme u proceni svojih stvarnih potreba i njihovim uskladjivanjem sa ponudom na trzistu.
A cinjenica je da su proizvodjaci su vise usmereni na takvo trziste nego na suve profesionalce.
Otuda i desetine entry i mid level aparata u ponudi, gde se prodaje jedno te isto vec godinama ... te i ma vrvuljavi ekran, te ga nema ... te ima kontolu bliceva .. te nema ... i tako dalje. Malo vece telo ... malo tockic ... i eto zabave miliona.

Profije vec ne mozes da zajebavas, njima napravis aparat i cutis 3 godine ... i to je to.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #44 poslato: Januar 26, 2012, 01:19:39 posle podne »
Citat
Mozda je razvoj bio skup, ali cenim da bi proizvodnja jednog 5D1 danas bila manje od 100 EUR po komadu.
Iskren da budem, cisto simnjam...nije to IKEA regalcic.
Ne znam koliko kostaju pojedini delovi jednog modernog DSLR-a, ali €100 mi deluje "nemoguca misija".
Primera radi, Apple je prodao vise desetina miliona Ipad-a, cena prizvodnje po analiticarima se krece oko $200.
Canon 5D, sigurno nije prodavan u tim razmerama, da bi proizvodna cena mogla da se spusti toliko nisko.
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #45 poslato: Januar 26, 2012, 01:48:03 posle podne »
@cronnin
Uz dužno poštovanje, to nije tačno. :)
Sam proces litografije je toliko složen, da obična ljudska jedinka teško može da pojmi kolika se šteta može napraviti ako postrojenje ne radi samo jedan dan u godini! Ako tome pridodamo prirodu litografije, koja je sklona rastu defekata eksponencijalnom krivom, ukoliko je potrebno dizajnirati CMOS veće površine, matematika postaje jasnija.

Cena proizvodnje FF senzora je NEMERLJIVO veća od proizvodnje kompletnog APS-C aparata sa sve senzorom, verovao ili ne! Znači, ne postoji ni teoretska, ni praktična, pa ni alhemičarska šansa da se za 100€ dobije i go senzor iz njega, čak ni na tanjiru, bez "oklopa". Upravo iz tih razloga MF senzori koštaju bogatstvo. Ne treba sve uvek pripisivati bahanalisanju marketinških timova.

Jedan ilustrativan primer:
Citat
Production costs for a full-frame sensor can exceed twenty times the costs for an APS-C sensor. Only 20 full-frame sensors will fit on an 8-inch (200 mm) silicon wafer, and yield is comparatively low because the sensor's large area makes it very vulnerable to contaminants—20 evenly distributed defects could theoretically ruin an entire wafer. Additionally, the full-frame sensor requires three separate exposures during the photolithography stage, tripling the number of masks and exposure processes.

E sad, sa istog wafera se izvlači skoro 200 APS-C senzora, uz yield-faktor (procenat iskorišćenja usled defekata) koji je mnooogo veći nego kod FF senzora, kao što se iz citata može videti. Jer, kada se na waferu od 200 senzora dogodi da njih 20 ostane defektno, to je 10%. Na FF waferu je to 100% i on se kompletno može proslediti do postrojenja za reciklažu. Današnja litografija je dosta naprednija i čistija nego ona pre 20 godina na primer, ali defekti i dalje postoje... i dalje je fizika neumoljiva i kaže da će FF senzori uvek biti ugroženiji, da tako kažem.

Znači - ne može da bude jeftinije nego što je na kraju proizvodnje i jedina ušteda (na strani kupca) bi se teoretski mogla ostvariti kada bi proizvođač rešio da se igra crvenog krsta i svesno radi na svoju štetu ili gravitirajući oko nulte zarade. Zašto bi, za ime sveta, iko normalan to radio?!

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 26, 2012, 01:58:24 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #46 poslato: Januar 26, 2012, 04:41:03 posle podne »
Jesi u pravi, ali ja i dalje mislim da sve to moze da se proizvodi za mnogo manje pare.

"One reason that digital photography became so cheap - by happenstance, an APS sensor is about the size of, say, the CPU of an Intel or Motorola processor. So it can be made in volume on standard fabricators, using standard wafers. If anything, this is an example of how expensive it gets when you move outside of the mainstream of microchip manufacturing.

If there was a greater demand for FF chips, they'd get cheaper from volume of production, not just the wafers but the machines to make them. But because they're expensive, there isn't a greater demand."
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #47 poslato: Januar 26, 2012, 04:45:00 posle podne »
@HORNET setiću se astre, kordobe, a o puntu i da ne pričamo). znaci ima takvih primera ? :D  
razlicito bogata trzista. pa i kod onih bogatih je nesto jeftinije. usa gorivo 58 din srbija 120 din ako nije i vise(ali to je neka druga prica).


stvar je prosta.moje razmisljanje je da danas postoji hiperprodukcija u smislu napretka tehnike vise mb,visa rezulacija,veca ram memorija itd a sustina ista win 98 ili win7 maltene isto. i po meni pre ili kasnije ce se desiti kao u modi. kolekcija BOSS 2012 gde je sako 200$. isti sako u 2013 50$. ovakvom podelom ostaje mesta za druge marke samyang,nissan itd. kad budu zeleli i njima da budu konkurencija desice se stvar kao u modi. osim ako ne bude kao u auto-industriji ( vlasnik fiat,krajslera..itd je jedan covek a vise fabrika sa razlicitim imenom)
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #48 poslato: Januar 26, 2012, 04:50:14 posle podne »
@cronnin Jesi u pravi, ali ja i dalje mislim da sve to moze da se proizvodi za mnogo manje pare. ZABORAVIH DA TE POHVALIM. :D
to je i moje misljenje ali postoje dva sistema. jedan proizvedi malo i skupo i drugi masovno a jeftino. lakse je prvo jer znas da imas trziste. drugo je vezano npr za kinu koja ove godine belezi rast privrede za +8% dok su drugi u -  ;)
« Poslednja izmena: Januar 26, 2012, 04:57:53 posle podne od strane djukxxx »
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #49 poslato: Januar 26, 2012, 05:51:05 posle podne »
...
... kolekcija BOSS 2012 gde je sako 200$. isti sako u 2013 50$....

... gde to ima, jel'kod shanera  ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #50 poslato: Januar 26, 2012, 06:09:34 posle podne »
Citat
kolekcija BOSS 2012 gde je sako 200$. isti sako u 2013 50$.
Mnogo smo otisli off...
@Djukxxx, za te pare kupujem o'ma 5 komata i to ovih od $200 ;D

Citat
to je i moje misljenje ali postoje dva sistema. jedan proizvedi malo i skupo i drugi masovno a jeftino. lakse je prvo jer znas da imas trziste. drugo je vezano npr za kinu koja ove godine belezi rast privrede za +8% dok su drugi u -
U principu, imas pravo, ali to nikako ne moze da bude arsin za sve proizvode.
Opet se vracam na "jabuku"...Apple je recimo, u trecem kvartalu 2011. prodao 20 mil. iPhona, u cetvrtom 17mil. Znaci i te kako jedan masovan produkt, koji je sve, samo ne jeftin. ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #51 poslato: Januar 26, 2012, 06:32:24 posle podne »
Citat
kolekcija BOSS 2012 gde je sako 200$. isti sako u 2013 50$.
Mnogo smo otisli off...
@Djukxxx, za te pare kupujem o'ma 5 komata i to ovih od $200 ;D
...

... pa na tu cenu sam i ja mislio, ko ce jos da rizikuje za 50$ ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #52 poslato: Januar 26, 2012, 07:00:03 posle podne »
E daj bre, nemojte da bulaznite sad svašta.
Kakav bre BOSS, kakav Intel i Motorola... to bre ne može da se poredi.

Cronnin, neozbiljan si bre :)
Kako bre porediš CMOS sa A/D konvertorom, sa CMOS-om koji izvodi ogromnu količinu vrlo prostih operacija?
Kako ne možete bre da shvatite da je A/D konverzija jako pipava stvar, te da i danas mogu da se vide nusprodukti nesavršenstva u proizvodnji?

Kada se u CMOS procesoru registruju defekti, postoji način da se oni (uslovno rečeno) "premoste", te da taj isti CPU može da izađe na tržište u nižoj kategoriji. Nasuprot tome, defekt CMOS senzora, koji integriše A/D konvertor, NE MOŽE da bude zamaskiran nikakvom meta-fizikom, te kao takav može da posluži samo kao reciklažna masa.

Promislite malo koliko košta repromaterijal za neki ušljivi sako (tu je potpuno nevažna cena pod kojom inicijano izađe u rafove!), naspram cene radnog sata litografskog postrojenja.

Ono, ipak nismo trikotažni forum, računam da možemo da se skontamo, pa bi bilo dobro da održimo nivo diskusije na nekom malo višem nivou. :)

NHF.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 26, 2012, 07:01:41 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #53 poslato: Januar 26, 2012, 07:18:13 posle podne »
elem ja sam zapoceo hajde i da zavrsim. postoje stvarno ne srazmerne stvari  npr. aparat i yugo ista cena. sta je teze i gde se vise utrosi materijala i koliko kostaju masine da se proizvede da ne govorimo. za BOSS sam rekao sako a ne odelo  :o ;D a jabuka je omasila jer ima 7 milijardi ljudi :P

nego dajte vi neku mini skolu ili ti besplatni cas iz fotografije na nestrucnom nivou tj prakticnom jer nije znaje znati vec drugom dati . :D :D :D

ps. izvinte s'moje strane malo zima pa nema sta da se radi osim sto mi puce grbaca od ciscenja 70cm snega. :D bar sam vas zabavio :P
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #54 poslato: Januar 26, 2012, 07:24:06 posle podne »
Hahahaha, da nastavim u istom tonu... da, potpuno si u pravu za tu nesrazmeru u cenama yugo<>aparat... zaista bi morali da porade na tome da se za jedan aparat dobije adekvatna količina juga, a ne samo jedan komad, s obzirom na kvalitet te sprave. :screaming:

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #55 poslato: Januar 26, 2012, 08:23:54 posle podne »
E, kad budem imao $150, kupicu knjigu pa kad je procitam, nastavljamo raspravu :)
Ili mozda kupim neki dobar filter....nisam siguran :D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #56 poslato: Januar 26, 2012, 08:28:36 posle podne »
E, kad budem imao $150, kupicu knjigu pa kad je procitam, nastavljamo raspravu :)
Ili mozda kupim neki dobar filter....nisam siguran :D
   Kupi Boss-ov sako, neka manja varijanta ... za Pigmeje mozda  ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #57 poslato: Januar 26, 2012, 08:42:49 posle podne »
@cronnin
Nema potrebe da toliko čekaš. Setih se da imam nešto odgovarajuće FREE literature: LINK. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Januar 26, 2012, 08:44:45 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #58 poslato: Januar 28, 2012, 09:40:32 posle podne »
'ajd' i to cudo da vidimo...
http://www.canonrumors.com/2012/01/5d-mark-iii-february-7-2012-cr2/

Sve mi je logicno, jedino ovih 7,5 fps mi deluje malo "preterano"(ne kazem nemoguce).
Meni licno, nikad nije trebalo vise od 1fps :P
Ako se ove glasine pokazu tacnim (ko ce ga znati!?), moglo bi da dodje do "kanibalizacije" u spostvenim redovima(1D X)...
Ruku na srce, ne verujem da ce onaj kome treba i zna za sta mu treba 1D X, razmisljati o novoj 5-ici, eventualno kao "second body"...
Cak i da se desi takav scenario, recimo pad prodaje 1D nekih 10-15%, zarad ovakvih mogucih perfomansi 5-ice, ne bi to Canon bas mnogo zabrinulo, osim da je obrnuto.
5DmkII je od samog izlaska na trziste, bio "zlatna koka" gore pomenutog...
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: 5D Mark III januar 2011?
« Odgovor #59 poslato: Februar 02, 2012, 05:27:23 posle podne »
Muljanje sa specifikacijama ne prestaje. Najnovije proročanstvo: ;D

5D X:
● 22 mp
● 61pt AF with DIGIC 4
● 6.9 FPS
● DIGIC 5 (Doesn’t say DIGIC 5+)
● Announcement February 28
● + with 3 lens
● Available April $2700

IZVOR:  CR

Jedino što se non-stop ponavlja je rezolucija od 22MP, što ukazuje da je to vrlo verovatno i tačno. Ako jeste, novi 5D definitivno postaje Canon D700. Mnogima bi se svideo, a mnogima vala i ne bi. Sumnjičav sam prema ovakvom AF-u. Nema apsolutno nikakve logike da Canon direktno minira 1D X, koji još nije ni počeo da se prodaje. Videćemo...

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 02, 2012, 05:30:20 posle podne od strane StORM48 »