Autor Tema: Покрадене фотографије  (Pročitano 2505 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže metabo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
  • У очи ме гледај!
    • Slobodan Siridžanski
    • Pogledaj profil
Покрадене фотографије
« poslato: April 05, 2023, 06:01:46 posle podne »
Не знам како ви, али моје искуство са покраденим фотографијама није мало. Штавише, добар део опреме сам исфинансирао новцем добијеним као одштета. Нећу рећи ко ми је фотографије крао, али сам отворен за сва питања у вези овог искуства.

У прилогу су "интересантне" фотографије, од којих сам за већину успео да добијем одштету.

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Покрадене фотографије
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2023, 01:16:51 posle podne »
Nikad mi nije palo na pamet da nesto kradem. Pa ni fotografije. Radije bi pitao da mi neko pokloni fotku sa nekom losijom rezolucijom ili se cijenkao oko cijene. Ali da kradem...

BTW...sem ove prve, ostale su mi fotke vrh vrhova. Prva je samo vrh.

Van mreže metabo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
  • У очи ме гледај!
    • Slobodan Siridžanski
    • Pogledaj profil
Odg: Покрадене фотографије
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2023, 01:59:26 posle podne »
Hvala!

Svaka odovih fotki ima svoju interesantnu priču. Konkretno, prva je nastala u jednoj setnji kada sam probao novi objektiv, bez bilo kakvih ambicija. Bila mi je interesantna crvena lala i skljocnuo sam... Iskoriscena je ya neki prospekt Beograda, a jedina je od ovih yavrsila i na sudu. proces je trajao nekih 4-5 godina do pravosnaynosti presude, ali i to sam docekao. "Najbericetnija" je bila fotka Geozavoda.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Покрадене фотографије
« Odgovor #3 poslato: April 06, 2023, 06:13:46 posle podne »
Aaa, ima ovde lepog materijala za kradju, pa skoro i da razumem sve te iskušenike.  :)
Ma... nisu ni krivi ti iskušenici što su krali, nego naš drugar Boca što je kadrirao sve te lepe fotke.

Ali dobro, ne sumnjam da su učene glave pravedno razrezale ko je tu u pravu.

A ovo za Geozavod sam pretpostavio onako na prvo gledanje..
« Poslednja izmena: April 06, 2023, 06:15:15 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže metabo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
  • У очи ме гледај!
    • Slobodan Siridžanski
    • Pogledaj profil
Odg: Покрадене фотографије
« Odgovor #4 poslato: April 06, 2023, 08:05:16 posle podne »
Кад већ помену Геозавод, прича иде овако...

На једном другом форуму је пала дискусија око сквера испред ове прелепе зграде. То је био јуни месец, пар дана пред свечано отварање. Зграда умивена, заставе нове... Ја сам баш тих дана добио нови 9-18 објектив и баш су се сложиле коцкице да фотографијама покажем неку своју глупу тврдњу. Поранио сам тог јутра пре посла да бих се спустио са Бранковог моста и ухватио пар кадрова пре шпица. На сату је тачно време! Кадар је посебан по томе што сам, иначе здепасту зграду, учинио елегантном. Стабла у жардињерама су по конац, а ту је и кец-пикап и у позадини ЦК. Никада више та зграда неће бити тако умивена, а заставе нове и непоцепане! Тада нисам ни сањао да ће ми та фотографија донети леп хонорар за будућу опрему. Поменућу само да сам и фирми "Београд на води", поред других, наплатио лоповлук!

Сад се сетих јоше једне фотографије коју су ѕлоупотребили за време једне предиѕборне кампање. И то сам наплатио!


Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Покрадене фотографије
« Odgovor #5 poslato: April 24, 2023, 09:39:08 pre podne »
Jako lepe fotografije a bonus na tu lepotu je da moj prijateq Boca udara po lopovima samo tako. Nadam se da 'e i po ve'im lopovima da po;ne isto tako da se udara, jer druge nama nema!

Van mreže metabo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 95
  • Pol: Muškarac
  • У очи ме гледај!
    • Slobodan Siridžanski
    • Pogledaj profil
Odg: Покрадене фотографије
« Odgovor #6 poslato: April 24, 2023, 04:24:05 posle podne »
Хвала Мирославе! За почетак, нека се свако од обрачуна са лоповлуком који нам је директно доступан.

...
Фотографија Земунске пијаце је објављена на сајту Србија данас. Ни по муке да је то било у неком нормалном контексту, али... Била је предизборна кампања у јеку, а моја фотографија је послужила као подлога причи о београдским пијацама које су некад изгледале овако (па моја фотка), а данас су то велелепна реновирана здања! Исувише за мој желудац!