Autor Tema: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!  (Pročitano 24447 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« poslato: Oktobar 27, 2010, 04:47:20 posle podne »
Dragi clanovi PCFOTO.BIZ foruma, odavno je u vazduhu ta ideja da se pokrene neka vrsta takmicenja izmedju clanova foruma, naravno sve u sportskom i viteskom duhu, gde nece biti mesta sujeti. Razumem sto ste bili nestrpljivi i sami pokrenuli tu pricu. To je bio znak da je sad konacno pravi trenutak da pocnemo sa tim. Predlazem da se sve odvija na sledeci nacin...

Pobednik zadatka iz prethodnog meseca ima privilegiju da izabere temu (naredni zadatak), i to treba da objavi najkasnije prvog u mesecu. Ako to ne uradi, onda to prelazi na drugoplasiranog koji ima tacno dva dana da postavi zadatak. Ako ni On to ne uradi, onda prelazi na treceplasiranog koji takodje ima dva dana za taj posao, i td. Sve svoje radove postavljajte u zadatoj temi. Svaki clan moze da postavi samo jedan rad (fotku), i svakako bi bilo posteno da nema naknadnih izmena. Treba da postavljate JPEG fajl u maksimaalnoj rezoluciji 1024 piksela po duzoj stranici, ako pokretac zadatka zeli moze i RAW fajl koji cu da linkujem sa JPEG fotke. Svi radovi treba da budu postavljeni najkasnije do 20.tog u mesecu. Nakon tog ispod ce biti postavljena anketa gde cete davati glas fotki koja vam se najvise dopala. Glasanje ce trajati do ponoci 25.-tog u mesecu, nakon cega cemo proglasiti pobednika. Onda ce pobednik imati dovoljno vremena da do prvog u narednom mesecu odluci sta ce biti naredni zadatak, i tako sve u krug. Ovo se odnosilo na takmicenje u fotografisanju, izboru najbolje fotografije vezane za neku temu. Mislim da je mesec dana optimalno zbog vise faktora: slobodno vreme clanova, spoljasnje vremenske prilike, i drugo.

Kada je u pitanju takmicenje u obradi fotografija, pravila su ista, pobednik prethodnog takmicenja u obradi fotografija ima pravo da izabere narednu fotografiju koja treba da se obradjuje, ako moze pozeljan je, ali ne i neophodan, i RAW fajl iste fotke. Pobednici prethodnog zadatka pokrecu naredni zadatak, a to je svakog 01.-og i 15.-og u mesecu. Potrebno je okaciti JPEG fotku u maksimalnoj rezoluciji 1024 px po duzoj stranici, a ja cu da uploadujem RAW fajl na server i linkujem tu fotku ako mi ga postavljac zadatka posalje. Vase obradjene JPEG fotke u max rezoluciji 1024 px kacite najkasnije do 10.-og, odnosno 25.-og u mesecu. Glasanje traje naredna 3 dana, i onda proglasavamo pobednika. Ispod ce biti anketa za glasanje, a sve fotke ce biti obelezene brojevima.

Postavljaci tema (zadatka) treba da se drze ove forme radi lakse preglednosti:

[foto] tema 1 - naziv teme

[obrada] zadatak 1

Za postavljanje fotografija na forum koristite "Dodatne opcije..." na forumu. Sva takmicenja se odvijaju nezavisno, znaci izbor za najbolju fotografiju ide za pocetak jednom mesecno, pa cemo videti kako ce se sve razvijati. A izbor za najbolje obradjenu fotku ide dva puta mesecno. Nadam se da ovo sve odgovara. Ako neko ima neku sugestiju neka napise, da formiramo konacan pravilnik i krenemo sa radom.

Ziveli!  :)
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2011, 02:22:36 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2010, 05:10:10 posle podne »
Jedino sto bih predlozio je da velicina bude 1000/1024px po duzoj strani, jer razliciti aparati=razliciti formati...
Nego, po pitanju prvog takmicenja, jesi li razmisljao o ubijanju exifa?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 27, 2010, 06:57:15 posle podne »
Da, palo mi je i to na pamet, ali jos nisam siguran sta sa tim.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2010, 07:11:38 posle podne »
Save for web ... ili da se nekako počisti exif.
Ajde što mnogima Exif iščitava ime i prezime, nego što svi manje više znamo ko sa čime slika.

Mada, već zamišljam:

Beške: daj da vidim kako si zbrljjo sliku
Ja: konspiracija, neće da može

;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2010, 08:29:54 posle podne »
Ljuba je dao ok predlog!Interesuje me da li će biti ograničena veličina u mb,kao i rezolucija fotografija?

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 27, 2010, 08:41:53 posle podne »
Obavezno ubijanje exif-a! Ako se ide na anonimnost, onda da odradimo to do kraja ;)
Raw ne bi trebalo da bude obavezan. Meni lično nije problem, jer inače pucam u njemu kad god ozbiljnije nešto radim, međutim ima ovde drugara i sa prosumerima, te nije obavezno da svaki ima opciju pucanja u raw-u + šta ćemo sa Žaretom i njegovim Ixus-om  ;D

Pozz

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 27, 2010, 09:47:47 posle podne »
....šta ćemo sa Žaretom i njegovim Ixus-om  ;D

Žaretov Ixus ima L staklo, RAW i dva Manual moda.
To mu je kupio Chuck Norris za rodjendan.  :)


PS
Odmah se slažem sa svakim planom, jer ako se pokaže da ne valja, nismo toliki niskočelci da ne promenimo neko pravilo.
Samo dajte sliku ili zadatak, pa da shibamo  :D

PSII
I da Neonkin zadatak privedemo kraju, .... sutra ... :)
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2010, 09:53:20 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 27, 2010, 09:54:09 posle podne »
Ako je od Chuck Norrisa, onda garant ima i digic-orange-free procesor  ::)


Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 27, 2010, 10:17:26 posle podne »
Odlican predlog Ljubo, mozda bih dodao samo da se na zadatu temu ne salju fotografije vidjene na sajtu.
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2010, 11:31:50 posle podne »
A što se tiče obrada,pošto su neki konstatovali da se ne radi o cepanju atoma i da za to nije potrebna večnost,možda bi mogli to da odrađujemo i 3 puta mesečno sa unapred određenim rokovima za postavljanje,slanje i glasanje.
A interni problem kako da to odradimo inkognito (uzmem sobu u hotelu sa wirelessom i ponesem lap ;) ) rešićemo u međuvremenu  ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 27, 2010, 11:39:03 posle podne »
Hmm da... žemsko razmišlja ispred nas. ;)

Vi'š... nindže mogu da se multiplikuju, a imaju je'n, dva, tri... i tamo još dva... da, da... može inkognito glasanje! :D

Mada opet, ako neko želi, može i javno da napravi 16 naloga i glasa do besvesti, ne? :)

Pozdrav

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 27, 2010, 11:57:34 posle podne »
Mada opet, ako neko želi, može i javno da napravi 16 naloga i glasa do besvesti, ne? :)


 :D još će se glasanje završiti sa šetnjama i lupanjem u lonce!Recimo naslovna strana nekog dnevnog lista
"Juče je u Beogradu uhapšen Dragan S star ? jer je ukrao autobus GSPa i blokirao saobraćaj na autokomandi.Kao razlog blokade uhapšeni je naveo da je pokraden na glasanju za fotografiju meseca na....Uhapšeni se opirao hapšenju pri čemu je gađao službena lica Sigma objektivima i Olympus aparatima.."  ;D

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2010, 02:50:02 posle podne »
'Ajde ljudi, dajte konkretne predloge i sugestije, da vec sad 1.Novembra mozemo da krenemo sa poslom?
Hvala  :)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 28, 2010, 04:24:57 posle podne »
Meni je Ljubin predlog sasvim Ok.Ubijanje Exifa-a obavezno.Raw i jpeg obavezan,osim naravno,za one čiji aparati nemaju podržan raw format.
Jedino sto bih predlozio je da velicina bude 1000/1024px po duzoj strani, jer razliciti aparati=razliciti formati...
I ovaj Mihailov predlog je logičan.Možda da kraća strana bude limitirana do 768px,u slučaju da neko pošalje npr. panoramu ili krop.
Sam način glasanja mi nije baš najjasniji,ali pretpostavljam da forum ima neku automatsku opciju ili nešto slično?
Eto,to je neko moje viđenje i sumiranje nekih predloga.
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2010, 04:37:46 posle podne od strane neo »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 28, 2010, 04:41:08 posle podne »
Nepotrebno je insistirati na RAW-u, jer ga mnogi ni ne koriste, a guta prostor. To može biti "major issue" za neke potencijalne učesnike,a teško ga je i poslati (posebno mailom), tako da mislim da je to nepotrebno komplikovanje.

Eventualno, ako već mora - onda bolje uvesti pravilo da se RAW šalje samo za pobedničku fotografiju. Mislim, RAW sa mk2 je 30mb - ko će bre to da šalje? :)

Zapravo, poenta je napraviti pravilnik, koji svojim stavkama NEĆE da odvrati potencijalne kandidate od učestvovanja.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Oktobar 28, 2010, 04:43:26 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 28, 2010, 04:44:55 posle podne »
Nepotrebno je insistirati na RAW-u...
U pravu si!

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 28, 2010, 05:02:40 posle podne »
Rekao bih da je atmosfera na forumu sasvim korektna u svakom pogledu, tako da bih ipak ostavio da se neke stvari promene u letu kada se utvrdi da su kamen spoticanja na ovaj ili na onaj način.
Generalno, sve je ovo meni prekomplikovano, ali ne postoji trenutno ni jedan dokaz da bi moja teorija ili bili čija druga bila bolja u praksi od ove koju je Ljuba postavio u prvom postu.
Ovo je ipak još jedna zabava na forumu, i niko od nas neće ovde osvajanjem prvog mesta osvojiti Pulicera, niti će davanjem keca ili nule necijem radu, tog nekog, naterati u suze.
Ali tako razmislja vecina, a opet, pojavice se neko ko će da digne nos do Juzing saturna ... pa je možda i bolje da bude ovakvo glasanje.

A što se tiče  RAW formata ... ako nekom zafali RAW, neka ga zatraži naknadno ... a ostali neka koopaju JPEG.

Ili što bi reko pokojni Herman Leonard: Keep shooting, use film, but above all, Enjoy the music!
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 29, 2010, 11:44:46 posle podne »
Ja sam protiv tog takmicenja jer smatram da ce se pokvariti dobra i pozitivna atmosfera koja vlada sada na forumu. Pogotovo sto je moguce da dodju i neki novi clanovi, pa jos ako Ljuba bude poklonio nesto, cak i simbolicno za pobedu, atmosfera ce se pokvariti kao na nekim drugim forumima koji su krenuli sa takmicenjima. O povredjenoj sujeti i da ne govorimo. Mislim da ovo sto je neonka predlozila najmanje losa verzija 'takmicenja', gde je fokus ipak na tome da se nauci nesto u obradi (iste) fotografije.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 29, 2010, 11:54:40 posle podne »
Mislim da si u pravu i da takmicenje u pravom smislu te reci nije potrebno.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 30, 2010, 10:22:12 pre podne »
Kako sam ja skapirala,ovo ipak ne treba da bude takmičenje u pravom smislu te reči.Više se radi o igri koja će nas „naterati“ da radimo ono šta volimo i zbog čega smo uostalom ovde,a to je fotografisanje i korišćenje PS-a.A što se tiče sujete,stoji,jeste to čupava rabota.Mada,ne mogu da zamislim da bi se neko našao „uvredjen i iznenedjen“ zato što mu npr. ja nisam dala glas.Pa zaboga,zar sam ja neki eminentni foto kritičar čije je mišljenje toliko uvaženo i bitno?Stoji i to da na forumu postoje oni koji se 100 puta bolje razumeju u sve to,ali prilikom glasanja moj glas je isti kao i njihov,tako da sve te poJene ne treba shvatati zdravo za gotovo,već prvenstveno kao igru.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 30, 2010, 12:19:37 posle podne »
Ja sam protiv tog takmicenja jer smatram da ce se pokvariti dobra i pozitivna atmosfera koja vlada sada na forumu.
I sam protiv nečeg što bi pokvarilo atmosferu na forumu.E sad ja ovo kapiram više kao neki dodatni sadržaj koji bi forum učinio još zanimljivijim,a ne kao primarni deo foruma.Recimo neki zadati foto zadatak bi samo mogao više da pomogne,nego da odmogne u nekom napretku.Jutros bi se možda i smrzavao sa aparatom da imam neki domaći  :D Sujeti tu mesta nema bez obzira na ishod glasanja,a nagrada je satisfakcija u daljem napredovanju i učenju od iskusnijih.Recimo ljudi kao Zoki,storm,beske,Žare,Mihailo,Ljuba,devil....(izvinjavm se ako sam nekog zaboravio) nesebično pomažu početnicima kao što je ovde većina da napreduju u tehničkom i kreativnom smislu i uvek daju prave smernice i u odabiru opreme i sl.Drugovi u vijetnamkama,nindže,đavoli i ostala menažerija će uvek na nečiju dobru fotku reagovati sa šinko sam nastavi ili dati neki dobar savet šta ispraviti.
Ja nisam baš neki iskusan forumaš(kao neonka ili hornet) pa nek me pravilno usmere ako grešim.
Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 30, 2010, 12:47:49 posle podne »
Ama, ja bi najvise voleo da krenemo vise da slikamo, a manje da pricamo.

A sto se tice nacina glasanja, vise sam bio za javno uz obavezu da svako obrazlozi zasto je glasao bas za tu fotografiju, ili na kraju krajeva zasto nije glasao za neku drugu i sta joj zamera.
Jer ipak nije ovde primarno prvo mesto, vec da razmenimo iskustva i uglove sa kojih se fotografija moze obraditi.

Uostalom, i ovako ... niko nam ne brani da u foajeu foruma  :D, posle zavrsenog glasanja napravimo pesnicko vece sa orkanskim komentarima.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 30, 2010, 12:50:32 posle podne »
niko nam ne brani da u foajeu foruma  :D, posle zavrsenog glasanja napravimo pesnicko vece sa orkanskim komentarima.

pesnicKo, ili pesnicNo?? ::)

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 30, 2010, 01:01:05 posle podne »
Ama, ja bi najvise voleo da krenemo vise da slikamo, a manje da pricamo.
Jes vala!Odosmo mi u planinu pa valjda navatamo neki dobar pejzaž do sutra  :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 30, 2010, 01:33:43 posle podne »
...samo da dodam...
Atmosfera na forumu je prva stvar koja me je i navela da se prijavim
a u isto vreme odjavim, odnosno ne ucestvujem na slicnim!
Dobrodoslica i dobronamerne kritike, koje su mi ovde upucene, cak i posle
visegodisnjeg amaterskog bavljenja fotografijom pomazu mi da nakon svake
novo objavljene fotke, gledam na istu iz drugog "boljeg" ugla.
"Fotorazgibavanje" je odlicna ideja, koja svakom od nas omogucava da naucimo nesto novo, ako ne komplet tutorial
ono barem pruza "sirenje vidika"!
Glasanje, koje smo spontano uveli, vidim kao posalicu, tu nema mesta za losu sujetu. Ko je sujetan ili da kazem osetljiv ne treba
mozda ni da objavljuje svoje radove. Mene raduje svaka nova fotografija i obrada, bila ona losijeg ili boljeg kvaliteta.

Pozdrav Bole

P.S. Nekako ste mi svi prirasli za srce! ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 30, 2010, 02:06:45 posle podne »
0 glasova bracahifi - nebo je lepo izvučeno, međutim, ostatak fotke je desaturisan, a jesen krase lepe boje
0 glasova djaniru - generalno nije loše, s tim da osim bojenja trave, pojačane saturacije šume i neba, nije previše eksperimentisano
0 glasova Zoran Rodic - fino oštrenje, jako prijatna žuta. ova je bila u užem izboru, nedostajalo je još samo malo...
0 glasova Emilijen - višak crvene i nedostaje oštrenje
3 glasova StORM48 - najprijatniji mix boja, te sve ukupni tonalitet
0 glasova beske - dobre boje, ali je previše naoštreno, što je posebno pokvarilo oblake i dalo im onaj "kartonski look"
0 glasova millas - nemam posebnih zamerki, samo mi je suviše umereno
1 glasova neo - jako fino izvučeni detalji. nedostaje mi malo saturacije da dočara jesen
0 glasova Bole - krošnje drveća su suviše otišle na boje "FC Milan" i pogubili su se detalji tamo gde bi trebalo da ih ima
0 glasova djukxxx - ovo bi bila sasvim solidna obrada kad bi se smanjila ta cyan
0 glasova Bugarin - baš lepe boje, žive, ali je fotka nedovoljno oštra
0 glasova neonka - taj gradient mi je nekako zeznuo nebo i delove krošnji. takođe, selekcija trave nije umekšana pri promeni boje, tako da je prekid na ivici šume suviše oštar
2 glasova DeVil - možda malo više crvene, ali su boje generalno jako prijatne i postignut je taj neki dreamy efekat
0 glasova Hornet - ovog bi banovao sa foruma, zbog tog lens flare-a na nebu, pod obavezno
0 glasova MIHAIL0 - sve drugo ok, sem što mi nedostaje malo saturacije

Jel' ovako nešto?
Ajd' sad da svih 15 učesnika bude zadovoljno komentarima ;) :)

Edit: Hvala Bole, i ti si nama drag drug član  :D
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2010, 02:08:47 posle podne od strane Hornet »

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 30, 2010, 02:25:49 posle podne »
Citat
Jel' ovako nešto?
Ajd' sad da svih 15 učesnika bude zadovoljno komentarima

I te kako sam zadovoljan, nesto se opet naucilo...
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 30, 2010, 02:39:46 posle podne »
Postoji u celoj ovoj prici i ozbiljna problematika vezana upravo za BOJE i osnovne faktore koji uticu na reprodukciju i vizuelni dozivljaj istih... monitori na kojima svako od nas gleda tu ISTU sliku, profil koji se koristi, i kalibrisanost kao nesto sto daje ozbiljnost celoj prici.

Ja recimo, nisam siguran da bi svi ovde sa istog stanovista mogli da polemisemo o bojama, jer svakako i ne gledamo svi BAS iste "slike"... niti svi ovo vidimo isto, niti je vizuelni efekat koji na nas ostavlja svaka slika ponaosob identican, sto je najgore ni priblizno. Zato ja ovo radije ne bih komentarisao na ovakav nacin, pogotovo kada su neke od slika, koje na mom monitoru imaju HDR like smek, u pitanju.

Generalno, meni se taj smek dopada kada se koristi sa dozom i odmereneo, i ponekad mi bas lepo "legne", ali kada je ovakav motiv (jesenji landscape) u pitanju ne prija mi oku ta vrstu prezasicenja, prenapucanosti, "vristanja" i samo to je ralog zbog kojeg sam ja svoje glasove dodelio Zoranu, Neu i Djukxxx-u.

Ostali neka mi ne zamere, ZAISTA su samo nijanse, i mozda neko moje trenutno raspolozenje u datom trenutku, bili u pitanju.

Pozz

p.s. @Hornet, ovo gore ispisano se ni jednim slovom ne odnosi na tvoj post i tvoje objasnjenje o svakoj od slika, iako si dosta jak akcenat stavio upravo na boje, vec na situaciju koja je mene VEOMA neprijatno iznenadila. Ja radim na dva istovetnom metodom kalibrisana (prilicno skupa) monitora, to mi znaci, tako mi je potrebno, i to je to... i na njima su vidljive razlike, ne mnogo, ali vidljive... kada sam iste ove slike pogledao na laptopu, a potom i kod drugara koji se uopste ne bavi fotogrfijom vec drzi neki standardan profil na nekom obicnijem Samsung LCDu, umalo se nisam PREVRNUO... slike koje kod mene imaju HDR-like boje, i deluju prilicno prezasiceno i prenapucano (recimo DeVil ili StORM48) na ovim masinama su delovale VEOMA LEPO, POTPUNO KOREKTNO, dosta neutralnije, bez toliko "agresivnosti" itd... za razliku od njih ove ostale su delovale skoro kao isprane u ves masini.

 





« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2010, 02:47:40 posle podne od strane beske »

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 30, 2010, 04:25:35 posle podne »
Argument je skroz na mestu ;)

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 30, 2010, 10:05:00 posle podne »
Ja radim na dva istovetnom metodom kalibrisana (prilicno skupa) monitora, to mi znaci, tako mi je potrebno, i to je to... i na njima su vidljive razlike, ne mnogo, ali vidljive... kada sam iste ove slike pogledao na laptopu, a potom i kod drugara koji se uopste ne bavi fotogrfijom vec drzi neki standardan profil na nekom obicnijem Samsung LCDu, umalo se nisam PREVRNUO... slike koje kod mene imaju HDR-like boje, i deluju prilicno prezasiceno i prenapucano (recimo DeVil ili StORM48) na ovim masinama su delovale VEOMA LEPO, POTPUNO KOREKTNO, dosta neutralnije, bez toliko "agresivnosti" itd... za razliku od njih ove ostale su delovale skoro kao isprane u ves masini.


Vaistinu! Meni nije jasno zašto se to dešava. Na mom laptopu su stvarno isprane boje na ostalim fotkama. Takođe sam par puta dobio komentar (na makro fotografijama) da su mi zelene boje malo "radioaktivne". Ne znam šta je pravilnije, korigovati boje za klasičan monitor ili za laptop?  :-\

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 30, 2010, 10:23:43 posle podne »
jedini ispravan nacin je hardverska kalibracija monitora... u principu to i nije neki poseban problem, ali zaista jeste neophodno ukoliko iole ozbiljnije zelimo da pricamo o bojama... sve ostalo je "pipanje u mraku" i samo losa podloga za komentare bilo kog tipa zasnovane na tako klimavoj podlozi.

naravno, kalibracija metodom izandjale novcane jedinice™ patentirana na jednom od ovdasnjih foruma se ovde, IPAK, ne racuna.  ;D

Pozz

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 31, 2010, 10:34:28 pre podne »
Uzeo sam u obzir sta misli millas, posto je uglavnom glasanje anonimno, a i nadam se da ce i ostali clanovi pomoci da iskorenimo bilo koji oblik sujete na forumu, voleo bih da od sutra zvanicno krenemo sa "Fotorazgibavanjem". Eto, mogli bi tako sto cemo do veceras da proglasimo pobednika 2.Zadatka, i da On/Ona ima cast da prvi postavi zadatak (novu temu) u delu foruma Fotorazgibavanje. Da bi se od pocetka uveo neki red i sve bilo preglednije, bilo bi dobro kada bi naslov teme bio npr. u formi:"Zadatak br.n - tema zadatka". Hajde da konacno danas usaglasimo pravilnik i krenemo sa ovim. Jos jednom, molim vas shvatite ovo kao zezanje, druzenje i provod, ne trebaju nam nikakvi klanovi (ja tebi - ti meni), vazno je samo da se dobro zezamo na fourmu, a nadam se nekom prilikom uskoro i uzivo negde zajedno u prirodi, naravno naoruzani fotoaparatima ;-)
Ako ste se slozili sa pravilnikom koji sam postavio mozemo da ga prihvatimo i krenemo sa njim. Uvazicu sugestije koje su neki clanovi spomenuli.
Hvala vam svima jos jednom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 31, 2010, 11:02:36 pre podne »
Imam samo primedbu na naslov teme.

Ona bi trebala da izgleda ovako (zarad reda na forumu):

[foto] tema 1 - proleće (naziv daje onaj koji prilaže fotku)

ili

[obrada] zadatak 1

Da bi se lakše razlikovale teme. Ovu drugu sam nazvao obrada, jer nije PS jedini alat za obradu ;)

Pozdrav

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 31, 2010, 11:45:14 pre podne »
Savrseno! Slazem se.

Van mreže djaniru

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1170
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 31, 2010, 12:26:19 posle podne »
Ja sam za kako god da odlucite :)
Crni je dao lep predlog, pa neka se i ostali clanovi izjasne povodom toga.
Canon 6D
Samyang 14mm f/2.8 IF ED UMC Aspherical
Canon 17-40 f4 L
Sigma 35mm f1.4 Art
Canon 50 f1.8 ll
Sigma 85mm f1.4 Art

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 31, 2010, 01:13:50 posle podne »
Sve se slažem. Moja jedina primedba je bila da raw ne bude "must have"

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 31, 2010, 05:35:42 posle podne »
OK, to za RAW neka izabere postavljac zadatka, ako zeli neka posalje, ako ne zeli, neka se ide samo sa JPEG.

p.s. izmenio sam pocetni post (pravilnik) u ovoj temi, procitajte, nadam se da sve odgovara. Ako se slazete proglasite pobednika "Zadatak 2" pa neka on ima cast da sutra pokrene prvu temu u "Fotorazgibavanju".
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2010, 06:08:22 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #37 poslato: Novembar 02, 2010, 01:39:46 posle podne »
Nego..ne bih baš da smaram,ali hoćemo li mi započeti ovu temu?

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #38 poslato: Novembar 02, 2010, 03:47:34 posle podne »
Hoćemo... večeras. ;)

Pozdrav

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #39 poslato: Novembar 03, 2010, 08:48:01 pre podne »
Ne bih ni ja da smaram,ali hoće li neki samarićanin postaviti temu za fotorazgibavanje?
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #40 poslato: Novembar 03, 2010, 08:51:01 pre podne »
Vec je postavljenja od strane Storma, nece to biti u ovoj temi. Ovo je tema sa pravilima oko Fotorazgibavanja.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #41 poslato: Novembar 03, 2010, 09:24:36 pre podne »
Možda se nisam najbolje izrazila,videh da je StORM postavio zadatak za obradu,ali ja sam mislila na postavljanje:
"[foto] tema 1 - naziv teme"
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #42 poslato: Novembar 03, 2010, 10:57:37 pre podne »
Imam jednu primedbu.

Mislim da je ipak kontraproduktivno da slanje fotki bude anonimno, jer - ništa se ne dobija. Ako neko baš želi da lobira (a ne bih rekao da će toga biti, jer se mi - pre svega - zabavljamo).

Možda je ipak bolje da se fotke kače kao i ranije, svako u svom postu, a da se glasanje izvede anonimno, slanjem glasa na info @ pcfoto.biz

@neonka
Nije problem da zadamo i foto zadatak, samo se bojim da ne bude slab odziv, jer smo tek počeli sa praksom ovog nadmetanja.

Pozdrav

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #43 poslato: Novembar 03, 2010, 11:00:54 pre podne »
Verujte da i meni mnogo olaksava posao ovaj Stormov predlog, ali sam uzeo na sebe postavljanje i sortiranje fotki, jer je sve mnogo preglednije i moze bolje i lakse da se napravi odluka kada su sve fotke jedna kraj druge na jednoj strani.
EDIT: 'ajde da probamo sa Stormovim predlogom, kacite svoje fotke (drzite se molim vas datuma koje smo naznacili na pocetku ove teme), a ja cu na kraju teme gde ste kacili fotke da postavim "anketu" gde mozete da glasate za svog favorita, to ce takodje biti anonimno.
Hvala svima.
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2010, 11:22:10 pre podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #44 poslato: Novembar 03, 2010, 11:20:25 pre podne »
Pa to beške priča od prvog vagona  ... ima i linak :)
Glasanje tajno a slike javno pod imenom i prezimenom. :)

PS
Možda bi konačno  mogli da odemo svi djuture na kališ, da oformimo dve stručne radne grupe, pa da se umlatimo sa zumovima ... pa ko izgubi plaća piće na terasi i mora da se povinuje pobedniku.
Konačna pravila javljamo Ljubi, telefonom ... neposredno pre odlaska u urgentni   ;D ;D ;D

EDIT:
A mogli bi i o tome da glasamo :)
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2010, 11:27:06 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #45 poslato: Novembar 03, 2010, 11:30:31 pre podne »
A podržava li ta "anketa" sistem 3,2,1..?Nekako mi se čini da je tako interesantnije ;)

Za Zorana: Javite nam se iz urgentnog da znamo šta ste odlučili i da vam donesemo banane i cveće :-)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #46 poslato: Novembar 03, 2010, 12:04:00 posle podne »
Nije mi kalibrisan monitor, slabo vidim ta žuta slova ... jel to piše jagnjetina? :D
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #47 poslato: Novembar 03, 2010, 12:08:29 posle podne »
Lambetinu ne donosimo u urgentni,za to mora lično da se dođe,a po želji i da se odabere odgovarajući kalibrisani primerak  :D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #48 poslato: Novembar 03, 2010, 01:15:23 posle podne »
i, za sta mi sad uopste treba da glasamo?  8)

ja'njetina se podrazumeva...  ;D


Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #49 poslato: Novembar 03, 2010, 01:46:20 posle podne »
Sad glasamo šta za meze ;D
A što se tiče pravila za sad su sasvim pristojno definisana, tako da svi sad skok na stormovu kosku ;)

Nek oproste admini na totalnom off-u :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #50 poslato: Novembar 11, 2010, 10:15:13 posle podne »
A kada krecemo sa foto zadatkom?

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #51 poslato: Novembar 11, 2010, 11:53:58 posle podne »
Voleo bih da se drzimo termina o kojima sam pisao u pravilniku. Sto se tice zadatka, samo se ceka da neko to prvi pokrene i da guramo dalje onda. Ako se slazete neka to uradi pobednik sledecg "zadatka obrade"? Moze i ovog, kako god...

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #52 poslato: Novembar 12, 2010, 09:18:12 pre podne »
Hmmm....moj predog je da Zoran postavi prvu temu za zadatak.Imamo sasvim dovoljno vremena za realizaciju do 20-og,a Zoki,dokazano,ima uvek dosta dobrih ideja.Pretpostavljam da niko neće imati ništa protiv ove inicijative(sem,možda,Zorana ;D)!

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #53 poslato: Novembar 12, 2010, 09:45:49 pre podne »
Slazem se, ako se Zoran i ostali slazu, 'ajde da krenemo i sa tim, a posle ce sve vec ici uhodano.
Pozdrav

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #54 poslato: Novembar 12, 2010, 10:18:49 pre podne »
Podržavam amandman koji je izneo gos'n @neo  ;)
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #55 poslato: Novembar 12, 2010, 11:15:32 pre podne »
Ok, sa zadovoljstvom serviram temu. :)

Naknadne žalbe se ne uvažavaju :)

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #56 poslato: Novembar 12, 2010, 04:42:20 posle podne »
Ako dozvolite, izneo bih još neki ''konstruktivan'' predlog  ;D

- Da samo bude topovan ovaj  pravilnik
- Nakon što se okonča glasanje i proglasi pobednik u nekoj od tema, ... ista bi trebalo da se zaključa.
Na taj način, više nisu podložne pisanijama, a onda bi aktuelne dve teme OBRADA i FOTO ZADATAK, bili uvek u vrhu i aktuelne.
- Možda bi trebalo u naslov teme staviti datum početka i kraja takmičenja.
Naprimer: [foto] tema 1 - MOTIV: OBUĆA - od 12 do 30.XI.2010.
 Nakon tog datuma, naslov teme bi trebalo promeniti u [foto] tema 1 - MOTIV: OBUĆA - glasanje do 5.XII.2010.
Kada se završi sve, ostavi se [foto] tema 1 - MOTIV: OBUĆA, i tema lokuje.

Ove informacije deluju nedvosmisleno, i jasno stavljaju do znanja nekim novim članovima, šta je u toku i do kada, bez da čitaju pravilnik .

Komentar?
Ispravka?
Dodatna ideja?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pravilnik koji se odnosi na fotorazgibavanje, pazljivo procitajte!
« Odgovor #57 poslato: Novembar 12, 2010, 05:06:32 posle podne »
 Kao novom clanu, mislim da je praktican Zoranov predlog i slazem se u celosti sa njim.
 
 vote  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100