Autor Tema: Preporuka za aparat  (Pročitano 16196 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ZlatkoZ750

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 351
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za aparat
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 19, 2010, 06:18:24 posle podne »
Joj sada sam pokvario coveku temu,u stvari ja i neznam sta meni treba odnosno znam da mi treba jedan dobar teleobjektiv,jedan makro i jedan sirokougaoni.Tako da prilikom citanja po raznim foto forumima shvatio sam da je 70-300is dobar  teleobjektiv i odlucio da njega kupim kao prvog.Na ovaj korak u kupovini sam se odlucio i zato sto nemam para da kupujem svakih par meseci po jedan objektiv pa da se sa njim igram,vec uzmem ovaj pa se sa njime igram godinu dana dok neskupim para za neki dobar siroko ugaoni objektiv.
Canon 450D
canon efs18-55mm is
canon ef 70-300mm is usm
sigma 10-20mm ex dc
canon ef 50mm f/1.4 usm

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1602
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za aparat
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 19, 2010, 08:19:49 posle podne »
Nisam koristio 50, ali zato jesam 35 i mogu da kazem da je odlican. Mislim da je cak i bolji za portrete u vecini situacija, posto za 50 ipak treba dosta prostora za pomaknuti se.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za aparat
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 19, 2010, 08:34:04 posle podne »
Joj sada sam pokvario coveku temu,u stvari ja i neznam sta meni treba odnosno znam da mi treba jedan dobar teleobjektiv,jedan makro i jedan sirokougaoni.

Nisi ništa pokvario, forumi tome i služe.

Elem, dSLR nije bukvalno aparat, već jedan sistem koji se skoro pa večito nadograđuje na ovaj ili na onaj način.
Odabir pravog objektiva, već sam po sebi jeste jedan dugotrajan proces, jer ti niko ne može reći koji ti objektiv odgovara ... to moraš sam definisati.

Trenutno sam 100% ubedjen da bih sve svoje potrebe zadovoljio sa 35mm f2 i nekim 180mm makro staklom.
Recimo, beške je skoro prodao 100mm makro, jer je skontao da mu skuplja prašinu ... naprosto izgubiio je interesovanje za njega, a staklo je otišlo nekome ko trenutno ima te sklonosti i interesovanja za taj pravac fotografije.
Milas opet, večito juri za nekom širinom ... devil bi opet neki ludji makro ....

Ali sve je to proces pipkanja raznih staklića i upoznavanja sa njihovim mogućnostima i sklonostima.
Na forumu možeš dobiti info, koji je bolji izbor izmedju dva objektiva 70-300 ... sigma, canon ... tamron ... itd, ali ti niko neće reći da li ti je potrebniji 10-20mm li 70-300.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže beske

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 396
  • Pol: Muškarac
  • Statler
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za aparat
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 19, 2010, 09:27:56 posle podne »
Recimo, beške je skoro prodao 100mm makro, jer je skontao da mu skuplja prašinu ...

a neeeeee... stotka je prodata jer mi je broj crvenih slova u potpisu postao nekako previse "cetvrtast"  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2010, 09:29:50 posle podne od strane beske »

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za aparat
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 20, 2010, 12:13:34 pre podne »
Pozdrav,

da, tek sam sad primetio da je potpis po pitanju te stotke sada drasticno izmenjen  ;D

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za aparat
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 20, 2010, 12:23:35 pre podne »
Prava je steta sto TC nije L

Veliki Canonov propust.

 ;D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za aparat
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 20, 2010, 08:27:14 pre podne »
Jeste L, samo što je skinuo crvenu trakicu i dao je meni, da je prikačim na ovaj 50mm f 1,8.  ;D ;D
''Ne moze da svane pre zore''