Autor Tema: Ljubica  (Pročitano 2818 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Ljubica
« poslato: Septembar 27, 2010, 02:07:59 posle podne »
Sta mislite o ovoj slici,da li vredi da se radi kao poklon ovoj devojcici?Format bi bio 20x30


Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubica
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2010, 02:52:36 posle podne »
Selektivna desaturizacija baš nije legla(lično mi se nikada ne sviđa),a i pozadina je prilično problematična.Moj glas je protiv,ali to je samo moje mišljenje  ;)

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubica
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2010, 02:55:34 posle podne »
Pozadina je takva kakva jeste jer nismo birali mesto za slikanje vec je slikano pred pocetak koncerta.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Ljubica
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2010, 04:43:45 posle podne »
Još kako se imalo prostora i vremena za iznalaženje boljeg kadra, ... ako ništa, makar da izbegneš onu tablu iza glave.

Na žalost, uvek se posle ovakvih fotografija shvati da je pozadina jedanko bitna koliko i objekat u fokusu ....mislim, ništa strašno ... osim ukoliko sledeći put ponoviš istu grešku.  ;)

Naravno, i za ovo donekle ima leka ... a za njega treba imati malo strpljenja, i nalazi se Photoshopu ... sa leve strane u paleti alatkica.
Zove se Clone Stamp Tool, a radi tako što prisineš ALT i klikneš na deo koji želiš da preslikaš, pustiš ALT i  prelaziš preko dela koji želiš da ukloniš.
Možda nisam baš to lepo objasnio, ali pritisni ALT i klikni na neki deo slike, pusti alt i kreni da žvrljaš ... samo će ti se kasti.

Na prelazima i krajevima, slobodno uvećaj na 200 ili čak 300%
Elem, ''malo'' sam ovo mesarski uradio ... tebi će to bolje ići pošto imaš izvorni fajl pa možeš to odraditi finije, ali je sasvim dovoljno da shvatiš poentu.

PS
imaš ovde malo opširnije na ovom mega giga ultra blogu http://zoranrodic.in.rs/blog/?s=clone+stamp  :) :) :)


« Poslednja izmena: Septembar 27, 2010, 04:46:46 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''